שיווק לעורכי דין: הכירו את המומחים שיכוונו אתכם להצלחה

אמצעי תקשורת שונים יכולים לסייע באיתור לקוחות פוטנציאליים ופנייה אליהם, אך חשוב לדעת להשתמש בהם בצורה נכונה. כיום ניתן להיעזר במי שמכיר את המציאות התקשורתית מקרוב וישמח לתת כלים בנושא

אבי יפה, גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיווק לעורכי דין
שיווק לעורכי דיןצילום: Shutterstock - ImYanis
אבי יפה, גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

יש עורכי דין שמחפשים לשנות את החברה שבה הם חיים בזכות עבודתם, ויש אחרים שרק היו רוצים עוד תנועה של לקוחות פוטנציאליים לכיוונם. אבל כדי לעמוד בכל אחת מהמטרות הללו צריך למצוא את בעל המקצוע שמכיר היטב את המציאות התקשורתית.

בכתבה הבאה תקראו על חברות שמציעות שירותי יחסי ציבור ושיווק בדיגיטל לעו"ד במטרה להביא את הסיפורים שנמצאים מאחורי הקלעים אל קדמת הבמה, ביניהן דוד מנור, שריר תקשורת בע"מ , טופ דיגיטל לעורכי דין, דיגיטלו, ו-רדה חן:

שריר תקשורת בע"מ

יש הרבה מאוד אנשי מקצוע וחברות שמסייעים לעורכי דין בשיווק וביחסי ציבור, אבל רובם לא מתמחים אך ורק בעורכי דין. אין ספק שלהתמחות בתחום המשפט קיימת משמעות רבה, בייחוד על רקע רגישות היתר של עורכי דין לכל נושא האתיקה המקצועית.

רן שריר, הבעלים של "שריר תקשורת בע"מ" - משרד יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי לעורכי דין, נעזר בשנות הניסיון הרבות שלו בתפקידי תוכן בטלוויזיה, ובקשריו הרבים בתקשורת הישראלית, כדי להוציא עורכי דין רבים ממצב של אלמוניות מוחלטת - אל קדמת הבמה בתחומם. לדבריו, כמעט לא משנה מהו תחום התמחותכם, לשריר מסלולי שיווק מובטחי תוצאה שייתנו לכם את הערך המוסף אותו חיפשתם.

"כשאני עובד עם עורכי דין אני מספק להם מסלולים מובטחי תוצאה של הופעות בתקשורת הארצית והמקומית", מסביר שריר. "אלה לא הופעות שנדרש בהן תשלום נפרד לכלי התקשורת. התכונה הזו מבדילה אותי ממשרדים רבים אחרים שלא מוכנים להתחייב לתוצאה, או מסדרים ללקוחות שלהם כתבות של תוכן שיווקי במסווה של הופעה איכותית בתקשורת. הדבר גם משפיע ישירות על מחיר השירות שלי. אני מקפיד על מחירים נוחים לכל כיס - כך שגם משרד של עורך דין בודד יוכל לעמוד בהוצאה, ולהגיע לתוצאות מאוד יפות".

רן שרירצילום: ברוך בן יצחק

בשנים האחרונות השיווק הדיגיטלי הפך לכלי אפקטיבי ביותר להזרמת תיקים למשרדי עורכי דין, ורבים מהם מעדיפים מסלול שיווק ישיר למשרד על פני הופעות בתקשורת. גם במסגרת זו שריר יודע לספק תוצאות יפות ללקוחותיו ובעלויות נוחות מאוד. "בחירת עורך דין היא עניין מאד משמעותי. זה לא מוצר חשמלי שמקסימום, אם הוא לא עובד כמצופה - אפשר להחזיר אותו לחנות. כשאנשים בוחרים עורך דין הם למעשה מהמרים על עתידם הכלכלי, על עתיד ילדיהם, על החופש שלהם ועוד. לכן תהליך שיווקי לעורך דין הופך מורכב הרבה יותר ומתוחכם", אומר שריר. "מעטים יודעים למשל, שדף נחיתה שיש בו אזכור להופעות בתקשורת מכפיל למעשה את כמות הגולשים שמוכנים להשאיר פרטים. הסיבה לכך היא שהופעות בתקשורת מקרינות מאד על אמינות עורך הדין והמקצועיות שלו".

למה בחרת בנישה הזו של עבודה עם עורכי דין?

"תחום עריכת הדין הוא מרתק. עורכי הדין בישראל נמצאים בתחרות עצומה זה עם זה, ולכן לי כאיש שיווק ויחסי ציבור קיימת השפעה עצומה על הצלחתם המקצועית והכלכלית. הופעה בתקשורת יכולה להוציא עו"ד מאלמוניותו, וקיימת לכך השפעה ישירה גם על אופי התיקים שהוא יקבל, גם על המחיר שהוא יוכל לגבות, וגם על היכולת שלו לסגור בקלות ייצוג מול לקוחות. קמפיין מוצלח בפייסבוק או בגוגל יכול לשלש נפח של משרד תוך מספר חודשים – והיו לי לא מעט מקרים כאלה.

"אני עובד לבד. וואן מן שואו", מעיד שריר. "יש לכך משמעות עצומה, לא רק לעורכי הדין ששכרו את שירותיי, אלא גם לכתבים ולעורכים שאני נמצא איתם בקשר יומיומי ורוצים לדבר רק איתי. מי שמשרת אתכם, מי שמדבר בשמכם עם עיתונאים, ומי שיושב על הנוסח המדויק של המודעה שתופיע בשמכם בגוגל זו לא סטודנטית לתקשורת שרק עכשיו סיימה מכללה, אלא אני כראש המשרד, עם כל הניסיון הרב שצברתי".

שריר מתעקש על הפרדת רשויות. "אני לא מפיל על הלקוחות שלי משימות כתיבה. כל מה שהלקוח צריך לעשות זה לתת מענה מאד תמציתי ברמה המקצועית, לעבור ולאשר את החומרים שיוצאים בשמו החוצה, וכמובן להופיע לראיונות שאני מסדר לו בערוצים השונים. עורך דין צריך לעסוק בעריכת דין, ולהשאיר לי כאיש מקצוע את יתר העבודה", הוא מסביר.

לדבריו, בשביל לנסח הודעה לעיתונות על סמך תביעה או פסק דין - צריך להבין לא מעט בתחום, אחרת נוצרים אסונות תדמיתיים. "הרבה פעמים כתבים לא מכירים את נבכי המשפט, ואם גם איש יחסי הציבור מגיע ממקום של חוסר ידיעה – יכולות לקרות תאונות מאד מביכות. זה שוני חשוב נוסף ביני לבין משרדים שבין השאר, על הדרך, גם מקדמים עורכי דין", אומר שריר.

אז אם אתם מחפשים איש מקצוע שיקדם אתכם וגם יתרום לכם מהידע שלו, בחרו ברן שריר. אצלו תוכלו לקבל מקסימום תוצאה במינימום השקעה בלי לשרוף עשרות אלפי שקלים על הדרך, ובמקביל לגייס לקוחות, ולשפר את המוניטין של המשרד שלכם.

רן שריר לגוגוצילום: שריר תקשורת

רן שריר, יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי לעורכי דין
טלפון: 054-3063336
לאתר של חברת שריר תקשורת >>>
לפייסבוק של חברת שריר תקשורת >>>

---------------------------------------------------------------

טופ דיגיטל לעורכי דין

זירות השיווק של משרדי עורכי הדין הן זירות תחרותית ולא רחמניות. תקציבי שיווק אדירים שמושקעים באפיקים שונים נועדו למשוך לקוחות פוטנציאלים שמחפשים פתרון לבעיות שונות שהתגלעו בחייהם, אך הדרך לאותם לקוחות ארוכה ומלאת אתגרים. הז'רגון, המינוחים המקצועיים והחקיקה שמשתנה בכל עת, הם רק חלק מהאתגרים איתם נאלצים להתמודד משווקים, שבתמימות מנסים להשתמש באותן שיטות ואסטרטגיות בסביבה שלה חוקים משלה.

מומחים יודעי דבר בתחום עריכת הדין מבינים שכדי למשוך את הלקוח הנכון, צריך לדבר בשפה הנכונה, לעצב את תודעת הלקוח ולהעניק לו פתרון הולם לצרכיו. אך ללא היכרות אמיתית עם השוק ועם צרכי הלקוחות, מוצאים עצמם עורכי דין ומשווקים כאחד, נבלמים פעם אחר פעם על ידי כוחות שגדולים מהם.

משרד הפרסום והשיווק ״טופ דיגיטל לעורכי דין״, נכנס לזירה כשחקן החיזוק המקצועי שיודע בדיוק היכן לתת את המכה, ומהי האסטרטגיה הטובה ביותר שתוביל משרדי עורכי דין ל״נוק אווט״. את המשרד הקימו חזי גרינפלד ואוריין יסוד, שני יזמים ואנשי שיווק, יוצאי משרדי פרסום לשעבר שעבדו מול מאות לקוחות המנהלים משרדי עריכת דין. לאחר שהבחינו בפער הקיים בין הידע השטחי של משווקים לעבודתם בפועל של עורכי דין, החליטו השניים להקים משרד המתמחה בקידום וליווי משרדי עורכי דין – החל מנקודת הפתיחה של הגדרת הנישה הספציפית בה עובד המשרד, דרך יצירת תכנים ושפה אחידה, ועד יצירת מעגל לקוחות וסגירת עסקאות.

״השירות שלנו נעזר באותם כללי אצבע וגישה שליוותה אותנו כשהקמנו את העסק שלנו – מציאת נישה מדויקת בה יכול לפעול המשרד כדי לצמצם את התחרות ולייצר פניות בעלות אחוזי המרה גבוהים״, משתף חזי גרינפלד וממשיך להסביר. ״כדי לדחוף עסק קדימה צריך להבין קודם את היסודות שעליהן הוא נשען. אי אפשר לתכנן מערך שיווק לעורכי דין באותה דרך שמתכננים מערך למשרד רואה חשבון, כמו שאי אפשר לנגן מנגינה חדשה בעזרת תווים של אותה מנגינה ישנה״.

"חזי גרינפלד: "הגישה היא מציאת נישה מדויקת בה יכול לפעול המשרד כדי לצמצם את התחרות ולייצר פניות בעלות אחוזי המרה גבוהיםצילום: צילום: michal kushrov

החזון יוצא לאור
על עורך דין להבין קודם כל את החוזקות שלו כדי שיידע מהי הצעת הערך שהוא יכול להעמיד לטובת לקוחותיו. מתמחה בגירושין? יודע כיצד לנהל תיקים בתחום הפלילי? הצעד הראשון הוא להתחיל לעבוד מהפנים לחוץ, לבנות זהות ברורה עבור המשרד, לבחור נישת מומחיות ולמתג עצמכם כאוטוריטה בתחום.

אז איך עושים את זה?
״מגיעים אלינו משרדים שרואים כיצד המתחרים ״שואבים״ להם את כל הלקוחות. הבעיה שלהם היא לא ברמת הידע או המקצועיות, אלא פשוט באופן שבו הם מספרים על עצמם לעולם. כמו שלכל אחד יש את המראה, הלבוש והחוזקות שלו, שמגדירים לסביבה מי הוא ולמה הוא מסוגל, כך גם משרדי עו"ד צריכים לחשוב ולפעול.

״אנחנו מייצרים לכל משרד תדמית משלו, מנתחים את הפעילות שלו כדי להבין במה הוא חזק, מגדירים נישה, ומייצרים לו תכנים שאותם אנחנו מפיצים בפייסבוק ובאינסטגרם בעזרת קמפיינים מפולחים. אחד היתרונות שאנחנו מציעים הוא בניית אתרים לעורכי דין בצורה יצירתית וייחודית, שמדברת את השפה של המשרד ועוזרת לו לתקשר עם הלקוחות בצורה ברורה יותר״

אוריין יסוד: "על ידי חקר מילים במנועי החיפוש, אנחנו מצליחים לקדם אתרים לראש תוצאות החיפושים בתחום ההתמחות של כל משרד״צילום: צילום: שירן ולק

לקדם את העסק בעזרת האתר
״קידום אתרים לעורכי הדין היא זרוע נוספת וחשובה בתמהיל השיווק שאנו מציעים. על ידי חקר מילים במנועי החיפוש, אנחנו מצליחים לקדם אתרים לראש תוצאות החיפושים בתחום ההתמחות של כל משרד״, משתף אוריין. ״כשאדם רואה שיש משרד שמתמחה בדיוק בתחום בו הוא צריך עזרה, והוא רואה לכך סימוכין בתכנים ובידע שהמשרד משחרר לעולם, הוא מיד מחבר את הנקודות ומבין שזה המשרד ששווה לו לפנות אליו כדי לקבל עזרה מדויקת".

״המטרה שלנו היא להציב את המשרד בראש הפירמידה כשליט הבלתי מעורער, בה השם של הלקוח הופך להיות שם נרדף לתחום בו הוא פועל. ברגע שעשינו את זה המידע מתפשט כשריפה בשדה קוצים והלקוחות מתחילים לזרום בזה אחר זה״.

הרצאה של טופ דיגיטל מול 400 עורכי דין שסיימו התמחותצילום: צילום: michal kushrov

אם אתם בעליו של משרד עורכי דין שלא נהנה משפע הלקוחות שנמצא בחוץ, ייתכן והמסרים שאתם מוציאים לעולם לוקים בחסר או בכלל לא קיימים. בשוק רווי בתחרות חשוב להיצמד לאותם בעלי מקצוע שיבינו אתכם, יעזרו לכם לבנות את המותג וילוו אתכם עד להגעה ליעדים שהגדרתם. בין אם אתם כבר יודעים מהי הזהות המוגמרת שלכם ובין אם אתם עדיין מתנדנדים, תוכלו לפנות ל״טופ דיגיטל לעורכי דין״ שיראו לכם כיצד הופכים כל משרד למותג ששמו הולך לפניו.

טופ דיגיטל

כתובת: בר כוכבא 16, בני ברק (בית נועה, קומה 4)
טלפון: 072-3952000
לאתר של טופ דיגיטל לעורכי דין>>>
לפייסבוק של טופ דיגיטל לעורכי דין>>>

---------------------------------

דיגיטלו: "אנשי מפתח" פיתוח עסקי ואסטרטגי למשרדי עורכי דין

במציאות של היום, כשעל כל 174 תושבים במדינת ישראל יש עורך דין אחד, קיים צורך יותר מתמיד להדגיש את הייחוד של כל משרד על פני המתחרים. כיצד יוצרים בידול ומקבלים לקוחות? משרדי עורכי דין חייבים להחזיק לצידם אנשי מקצוע שמכירים היטב את סקטור עורכי דין כדי שידעו לתת את השירות המקיף והטוב ביותר.

האמרה הכללית שבה משתמשים מומחי "אנשי מפתח" (KeyPeople) פיתוח עסקי ואסטרטגי למשרדי עורכי דין ו"דיגיטלו" (Digitallaw), שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין, היא שעדיף להיות סכין חדה מאשר אולר. והמומחים שם יודעים על מה הם מדברים. כגוף שמספק שירותים ייעודיים למשרדי עורכי דין באמצעות פיתוח עסקי ואסטרטגי לצד שיווק דיגיטלי, הם כבר הובילו כמה לקוחות להצלחה כבירה.

"בעידן הפוסט קורונה שאליו אנחנו הולכים להיכנס, תחום גיוס הלקוחות מפה לאוזן יירד בעשרות אחוזים", מדגישה ליאורה לבנשטיין, הבעלים והמנכ"ל של אנשי מפתח. "אנשים לא ייפגשו האחד עם השני באותה תדירות, ההמלצות ירדו והכוח של האינטרנט עולה כמו בתחומים רבים נוספים. פעם שיווק היתה 'מילה אסורה' לפי כללי האתיקה של עורכי דין ולא מובן מאליו עבור משרדי עורכי דין ותיקים להפנים שעולם גיוס הלקוחות מתנהל היום באינטרנט. רבים הם המקרים כשהמחזור של המשרד יורד אנשים שואלים את עצמם: לאן הלקוחות נעלמו? כאן מתחילה התפנית של פנייה לאפיקים הדיגיטליים. טעות רווחת היא להתייחס לשיווק הדיגיטלי כאל הוצאה במקום כאל השקעה".

ליאורה לבנשטייןצילום: גיל דור

ללבנשטיין ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום הפיתוח העסקי של משרדי עורכי דין לצד מיזוגים, הסכמים של שותפים ועוד פעילויות רבות ומגוונות. בשנים האחרונות יותר ויותר עורכי דין אימצו את הכלים שהעולם הדיגיטלי מציע להם: הקמת אתרי אינטרנט וקידום ברשתות החברתיות.

על רקע הדברים האלה נולד אחד מהספרים שחיברה לבנשטיין העונה לשם "שיווק משרדי עו"ד במדיה הדיגיטלית", וגם נולדה חברת הבת של אנשי מפתח – DigitaLaw שיווק דיגיטלי לעורכי דין , שבראשה עומד עומרי נאור, מרצה בתחום הדיגיטל, משווק דיגיטלי לעורכי דין ודמות מוכרת בברנז'ה של השיווק הדיגיטלי.

עומרי נאורצילום: איילת DigitaLaw

"משרד קטן יכול להיראות ענק ברשת", מדגיש נאור. "ולאן הלקוחות הולכים? למי שחזק ומופיע להם ראשון ונראה הכי אמין ובטוח. מי שמחפש היום ייעוץ משפטי עושה את זה באינטרנט, גם כששיטת המלצה פה לאוזן היא עדיין בתוקף, הלקוח הפוטנציאלי יבדוק את הנוכחות של אותו עורך דין באינטרנט".

יש חשיבות להתמחות של עורך דין, או שכל תחום יכול לקבל את אותה חשיפה דיגיטלית מוצלחת?

לבנשטיין: "יש התמחויות ספציפיות שם אנחנו מדברים על לקוחות חד פעמיים, כמו בתחום הנזיקין (תאונות דרכים, רשלנות רפואית) או דיני אישות (גירושין, צוואות). שם אתה נזקק לשירות כזה בדרך כלל פעם בחיים. דווקא בתחומים האלה נכון יותר לעשות קידום ממומן או אורגני כי יש קהל שמחפש שירותים אלה ברשת. לעומת זאת, אם משווים אותם להתמחויות אחרות כמו שוק ההון או היי-טק, מי שהוא הבעלים של חברה ועושה אקזיט לא יחפש ברשת משרד שילווה אותו כאשר נוכחות דיגיטלית תורמת להוספת המוניטין, לכן אנחנו מדברים היום על נכסים דיגיטליים של משרד עורכי דין. כך או כך חשוב להדגיש את הנראות של משרד וכשמסתכלים, למשל, על עמוד פייסבוק של משרד רוצים להתרשם מהפעילות שלו".

באנשי מפתח, יחד עם חברת הבת DigitaLaw, יודעים להתאים פתרונות לקשת רחבה של משרדי עורכי דין במגוון תחומים, גודל ותקציב. בין אם המשרד מחליט לשווק באמצעות קידום ממומן או קידום אורגני בגוגל או בפייסבוק או טאבולה, על הכל נותנת החברה מענה באמצעות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שלכולם גם רקע משפטי מתאים.

"אנחנו יודעים לייצר נוכחות, מיתוג ובידול ולבנות משפכי שיווק דיגיטליים", מסביר נאור. "אנחנו מלווים את הלקוח בכל תהליך, החל מרעיון למשרד, עיצוב לוגו ודומיין, עד ללידים שיגיעו אליו ונעזור לו לסגור אותם. הפתרון שלנו כולל כשהלקוח לא כותב דבר. אין אותיות קטנות. הוא רק מאשר את החומרים שלו ויכול להקדיש את כל כולו לעבודה המשפטית".

מי אנשי המקצוע שמועסקים אצלכם?

נאור: "הצוות שלנו מורכב מבעלי מקצוע מתחום השיווק הדיגיטלי, הגרפיקה, המיתוג, צילום, יח"צ והתוכן. אין אחד שעובד אצלנו בלי ניסיון עשיר בעבודה מול עורכי דין. אנחנו מייצרים את הכתיבה השיווקית, המעניינת, כשהניואנסים המשפטיים נפרסים על פני הטקסט. עורך הדין לא צריך להתעסק בכתיבה השיווקית. באותה נשימה לקוחותינו יודעים שכתיבה שיווקית היא לא כתיבה משפטית! אנחנו מתאימים את רמת הטקסט לקהל היעד הפוטנציאלי תוך שימור השפה המיתוגית והכבוד למקצוע וללקוח, זאת לא עבודה קלה אבל זאת המומחיות שלנו".

התקשורת בחברה עובדת לפי השאלה מה נכון ללקוח. יש עורכי דין שמתנהלים מול אדם אחד, ויש כאלה שמעדיפים להתנהל מול כל מומחה בנפרד: הכותב, המעצב או האחראי על המיתוג. כך או כך התוצר יוצא בצורה הטובה ביותר והלקוח מקבל מקסימום תוצאה בעלות לא גבוהה, שיכולה להתחיל גם במחיר של 1,500 שקלים בחודש ללא עלות הפרסום ובתמורה לקבל עשרות לידים.

"אם המשרד נדרש גם לשירותי ייעוץ ופיתוח עסקי, מיזוגים, או נושאים שקשורים לתהליך הקמת משרד אנחנו יודעים לתת גם פתרונות בנוסף לשיווק הדיגיטלי", מסכמת לבנשטיין. "כשבמידת הצורך אנחנו יודעים לאתר גם קהל יעד שנמצא בחו"ל עבור הלקוחות שלנו".

אז אם אתם עורכי דין צעירים שמחפשים את הדרך שלכם לעצמאות, או דווקא פירמות גדולות שמנסות למצוא את קהל היעד הנכון עבורכן, כדאי שתפנו לאנשי מפתח או לדיגיטלו. שם תקבלו שירות שמתחיל בקביעת האסטרטגיה המתאימה לכם ויסתיים בהרבה מאוד הפניות שתקבלו אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם.

אנשי מפתח, פיתוח עסקי ואסטרטגי למשרדי עורכי דין
דיגיטלו, שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין

טלפון:03-6479363
פקס:03-6516373
לאתר החברה >>>>
לאתר דיגיטלו >>>
לפייסבוק >>>
ללינקדאין >>>

---------------------------------

רדה חן: משרד פרסום הפונה למגזר הרוסי

אם אתם קוראים את הכתבה הזו בעברית, אנחנו מניחים שנולדתם בישראל. וגם אם נולדתם במדינה אחרת, כנראה שאתם מבינים עברית ברמה מספיק טובה המאפשרת לכם לקרוא ולכתוב בשפה. כמוכם ישנם בישראל מיליונים, אך מהצד השני של המתרס ישנו גם קהל עצום של 1.3 מיליון עולי ברית המועצות, דוברי רוסית, שחיים בישראל כאחד האדם, אך לרוב מעדיפים לנהל את החיים באופן בלעדי ברוסית.

האמת היא שכיום אפשר דווקא לחיות בישראל בצורה נוחה מאוד, גם אם אתם לא דוברי עברית מדופלמים, ובייחוד אם אתם דוברי רוסית. ישראל אימצה לחיקה במרוצת השנים מאות אלפי עולים חדשים מברית המועצות שחיים את חייהם בישראל וצורכים מידע כמעט באופן בלעדי מעשרות עיתונים ברוסית, מערוץ 9, מתחנות רדיו בשפה הרוסית ועוד. אך למרות שאפשר להעביר חיים שלמים בישראל גם בלי לדעת עברית, ישנם דברים כמו מערכת החוק אשר מותאמים כמעט באופן מוחלט לשפה העברית, ולא עושים הנחות לשום שפה אחרת.

"מערכת החוק בישראל מנוהלת בעברית ומגובה במנטליות ישראלית, באופן טבעי למקום שבו אנחנו גרים. עורך דין שנולד וגדל בישראל מדבר את השפה, מכיר את החקיקה, מיודד עם חלק מהנפשות הפועלות ומבין את המנטליות המקומית. לעומתו, עורך דין שהגיע מברית המועצות עלול להתקשות טיפה יותר בגישור על פערי התרבות הקיימים בין ישראל לרוסיה.

"מחקרים מתחום הסוציולוגיה של המשפט מראים שאם הבן אדם שעומד בפני השופט אינו ממוצא זהה לזה של השופט, הסיכויים שיקבל עונש גבוה יותר עולים. כמובן שאף אחד במערכת המשפט לא עושה שום דבר בכוונה, זו פשוט הטיה מסוימת שמתרחשת בבני אדם. לכן אני חושבת שעורכי דין שנולדו בישראל ומכירים היטב את המנטליות ואת המערכות שמולם, ומחזיקים ברמת שפה גבוהה, מסוגלים לעזור לדוברי רוסית למצות את זכויותיהם ברמה טובה יותר". כך משתפת רדה חן, בעלת משרד פרסום הפונה למגזר הרוסי.

"זה נכון שעורך דין דובר רוסית יכול לתקשר בקלות מול לקוחות דוברי רוסית, אך יתרון זה מתגמד לעומת היתרון שיש לעורך דין ישראלי דובר עברית, שאמנם נאלץ להשתמש לעתים בתיווך של תרגום בינו לבין לקוחותיו דוברי הרוסית, אך יכול לספק להם בסופו של דבר תוצאה טובה יותר עם ניהול התיק, תודות להיכרות שיש לו עם מערכת המשפט והמנטליות המלווה אותו".

להיכנס לנישה לא תחרותית

נתוני הלמ"ס מצביעים על כך שרוב דוברי הרוסית מחפשים מידע ברוסית, שפת האם שלהם. אך המציאות מראה לנו שכשהם רוצים לקחת את שירותיו של עורך דין מקצועי, הם מעדיפים לעשות מאמץ ואפילו לעבוד עם מתורגמן או חבר שיעזור בתרגום ויתווך ביניהם לבין עורך הדין.

למרות שמדובר בנישה עצומה של דוברי שפה רוסית בישראל, יש כיום רק מעט עורכי דין דוברי עברית שמכוונים לפנות לאותו קהל יעד, וחבל על כך. מי שפונה לקהל היעד הרוסי נהנה מכניסה לזירה לא תחרותית המספקת החזר השקעה גבוה ביותר.

רדה חןצילום: צילום עצמי

"בעזרת ההיכרות שלי עם המגזר הרוסי אני יודעת כיצד לפנות לקהל היעד הנ"ל בפרסומים הפותחים לעורכי דין חלון הזדמנויות שלא היה זמין להם קודם לכן. מדובר בנישה כל כך לא תחרותית, שמקבלת כל כך מעט תשומת לב ממפרסמים ומשווקים. רוב האנשים שמתחילים לפרסם למגזר יכולים כבר בתוך זמן קצר לראות את ההשפעה האדירה שניתן ליצור ואת כמות הפניות הרבה שניתן לקבל, גם בעזרת תקציבים ממוצעים יחסית. ככה זה כשפועלים בזירה כל כך לא תחרותית".

למצוא את קהל היעד במקומות הנכונים

כדי להגיע לקהל היעד המחפש עורכי דין דוברי עברית שנותנים שירות גם למגזר הרוסי, דואגת רדה לפרסם באותן נקודות מפגש שבהן היא יודעת שנמצא קהל היעד דובר הרוסית. את עבודת השיווק הענפה שהיא עושה היא מחלקת בין כתיבת כתבות תוכן שיווקיות המתפרסמות במדורי עיתון, בעיתונים ברוסית המקבילים ל"הארץ", ב-ynet ובאתרי חדשות דוברי רוסית. לצד אלה היא מנהלת קמפיינים שיווקיים בפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות, עוקבת באדיקות אחר 126 קבוצות פייסבוק דוברות רוסית ופועלת גם ברשתות חברתיות של דוברי רוסית, כל אלה כדי להביא כמה שיותר לקוחות בתקציבים נוחים לכל כיס. כמו כן, חשוב לדעת ולהבין כי יותר מ-500 אלף פרופילים בפייסבוק מתנהלים בשפה הרוסית, וכדי להגיע לאותם לקוחות חשוב לכתוב להם בשפה ובסגנון שיהיו מותאמים להם וידברו אליהם.

נעים להכיר: רדה חן

רדה חן היא כותבת תוכן שיווקי המרכזת את רוב עבודתה מול עורכי דין דוברי עברית. היא מחזיקה בתואר שני בחקר האינטרנט וחברה מטעם אוניברסיטת חיפה, מתמחה בכל הקשור לפייסבוק עוד מימיו הראשונים, ומחזיקה בשעות של ניסיון ומחקר הנוגע להתנהגות של קהל דוברי הרוסית והאופן שבו קהל זה משתלב בישראל.

בעזרת היכרותה עם התרבות הישראלית מחד, לצד היכרותה עם התרבות הרוסית מאידך, מצליחה רדה לייצר מסרים אפקטיביים המעודדים את קהל דוברי הרוסית ליצור קשר עם לקוחותיה עורכי הדין, ובכך מצליחה להגדיל משמעותית את מספר התיקים, הלקוחות וההכנסות של לקוחותיה, ולפתוח אותם לפלח אוכלוסייה חדש לגמרי ומלא בהזדמנויות.

משרד פרסום רדה חן:
טלפון: 052-6303024
למעבר לפייסבוק

למעבר לאתר

---------------------------------

דוד מנור

בעולם הדיגיטלי של היום, שבו כמעט כל משרד עורכי דין מחזיק באמצעים מקוונים לפרסומו, צריך לדעת לבלוט מעל למתחרים. לשם כך, יותר ויותר משרדי עורכי דין נעזרים בשירותיו של משרד יח"צ עם ניסיון וידע מוכחים בתחום.

דוד מנור הוא בדיוק הכתובת. מאז שהקים ב-2003 את משרד "דוד מנור תקשורת ויח"צ בע"מ", הוא הספיק לסייע לעשרות רבות של משרדי עורכי דין לקבל את החשיפה המקסימלית לעבודתם, ובהתאם לכך גם לגייס לשורותיהם עוד ועוד לקוחות נאמנים.

"המשרד הוקם לאחר שזיהינו את הצורך בחשיפה בקרב עורכי דין, את הכיסוי ההולך ומתרחב לעורכי דין בתקשורת ואת הרצון של משרדים למיתוג נכון ולהבלטת הבידול שלהם ביחס למתחרים", מסביר מנור. "בעידן שבו התקשורת שולטת כמעט בכל תחום בחיינו ומעצבת את דעת הקהל, אסור לתת ליד המקרה לטפל בידיעה הקשורה ללקוח, לאיש ציבור ולמשרד".

דוד מנורצילום: צילום: דוד מנור תקשורת ויח"צ

ודוד יודע על מה הוא מדבר. ניסיונו רב השנים כבר הראה לו שמספיקה כותרת גרועה אחת, השמטת קרדיט של עו"ד, שכחה או סתם חוסר ניסיון של המשרד, כדי להחמיץ את המטרה. "המיתוג האישי הוא אחד מהדברים החשובים ביותר למשרדי עורכי דין", מדגיש מנור. "הוא חלק ניכר מהמוניטין שלהם. היום מומחה הוא לא רק מי שמנצח בבית המשפט או משיג עסקה טובה ללקוח, אלא מי שהתקשורת מכתירה כמומחה. כשמדובר בעורך דין שאין לו כמעט אזכורים בגוגל, הדבר עלול להוות מכה קשה למוניטין המקצועי שלו, וכפועל יוצא מכך, לפרנסתו".

איך עו"ד צריכים לבחור את משרד יחסי הציבור הנכון עבורם?

"הכלל הראשון בבחירת משרד יחסי ציבור, הוא לוודא שהמשרד מתמחה בליווי וביעוץ למשרדי עורכי דין. בדיוק כפי שלא נלך לרופא עיניים אם כואבת לנו הברך רק בשל העובדה שהוא רופא, כך גם לא נבחר במשרד יח"צ המטפל באופנה, בהייטק או בחברות ציבוריות, רק כי במקרה פתח גם מחלקה משפטית.

"טוב יעשה עורך הדין אם יבדוק מיהם לקוחות המשרד שאת שרותיו הוא מעוניין לשכור, מהו ניסיונו מול התקשורת, אילו הישגים השיג ללקוחותיו ומהן ההמלצות שניתן לקבל עליו.

"מעת לעת פונים אלי משרדי עורכי דין שעברו ניסיון כושל עם משרדי יח"צ ומפקפקים בנחיצותם. לדבריהם, למרות מאמציו של איש יחסי הציבור להכניס אותם לכתבות, המשרד אינו מבחין בתרומה מיוחדת של פעילות זו למיצובו, או לגידול בלקוחות בעקבות פעילות היח"צ. כדי למנוע עוגמת נפש מיותרת זו, יש לתאם ציפיות לפני תחילת העבודה. לכן יש לצייד את איש יחסי הציבור בדגשים כגון: באילו כלי תקשורת חשוב למשרד להיות נוכח, לכמה הופעות חודשיות הוא היה מצפה, מיהו קהל היעד של המשרד וכו'. תיאום זה יקל על איש יחסי הציבור לזהות טוב יותר את הצרכים של המשרד ופעילות היח"צ תהיה יעילה יותר".

מנור מציג עוד כמה מטרות לעבודת יחסי הציבור כמו מיצוב ושמירה על מעמדו של המשרד כמומחה בתחומים שונים, יצירת מצב שבו המשרד מתוקשר על בסיס שוטף, שימת דגש על הבידול ממשרדים אחרים ועוד. אך אחד הדברים החשובים באמת שיש לשים לב אליהם, הוא שעיתונאי נחשף לכמות רבה של חומרים לאורך היום ולכן היחצ"ן צריך לדעת לבלוט מעל כולם.

"אם בעבר עורכי הדין נהנו מחוסר תחרות ומתקשורת מצומצמת, שהמידע בקושי זרם אליה, הרי שכיום, בעידן הרשתות החברתיות וריבוי כלי התקשורת, כבר אי אפשר לסמוך על יד הגורל או על חריצותם של העיתונאים", מבהיר מנור. "עיתונאי מתמודד היום עם מאות מיילים ביום ואין לו זמן ויכולת לסנן את הידיעות הטובות והמעניינות. איש יחסי הציבור שמכיר את עבודת העיתונות ועובד מול העיתונאים יום יום ושעה שעה, יודע לאיזה עיתונאי לשלוח את הידיעה, מתי לשלוח אותה וכיצד לייצר בה עניין. איש יחסי ציבור בעל חשיבה יצירתית והיכרות מאזן הכוחות בתקשורת, יעשה את ההבדל בין עורך דין טוב, לעורך דין טוב יותר ומפורסם".

היום מטפל משרדו של מנור בכ-30 משרדי עורכי דין ממגוון תחומים: אזרחי-מסחרי, נדל"ן ותכנון ובניה, עבודה, משפחה, נזיקין ורשלנות רפואית, מיסוי, הייטק, מיזוגים ורכישות, רשלנות רפואית, תביעות ייצוגיות ועוד, מה שמאפשר לו לנהל מערכת יחסים יציבה וטובה מול כלי התקשורת ולשלב אייטמים כמעט על בסיס יומי. בדיוק כמו שהוא יעשה עבור המשרד שלכם, אם תבחרו בו בסופו של דבר.

דוד מנור, תקשורת ויחסי ציבור בע"מ

הצנחנים 14 גבעתיים
טלפון: 052-6789212
מעבר למייל>>
מעבר לאתר>>