חברות השמה לבכירים |

חברות השמה לבכירים: אמנות הבחירה באדם הנכון למקום הנכון

חברות השמה לבכירים הן בדיוק הכתובת בשבילכם במידה והחברה שלכם נמצאת בתהליכי איתור עובדים בכירים. הכירו את החברות שיודעות לטפל בכל הרגישויות בתחום בצורה המקצועית ביותר

גליה היפש, שרית ליבנה אשכנזי , תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברות השמה לבכירים
חברות השמה לבכיריםצילום: Pressmaster - Shutterstock
גליה היפש, שרית ליבנה אשכנזי , תוכן מקודם
תוכן שיווקי

כאשר ארגון או חברה מחפשים אדם בתפקיד בכיר לאיוש משרה מסוימת, מומלץ ביותר לפנות לחברות השמה לבכירים. הליך הגיוס אותו עובר המועמד במקרים אלו שונה לחלוטין מההליך אותו עובר עובד מן המניין, שנוהג לשלוח קורות חיים ולפרסם את עצמו באתרים מקצועיים.

מנהל בכיר חייב לשמור על דיסקרטיות מוחלטת כאשר הוא מעוניין לחפש לעצמו מקום עבודה חדש. ברוב המקרים, עזיבתו צפויה לגרום לרעידת אדמה קלה בארגון בו הוא עובד, ויש סיכוי לא קטן שמקום העבודה החדש שלו יהיה דווקא אצל המתחרים, דבר שאולי יתקבל כאשר מדובר בעובד זוטר, אך יגרום למורת רוח לא פשוטה כשמדובר במנהל בכיר.

בנוסף, הליך בחירת בכיר לארגון חייב להיות מדויק ומותאם לארגון המחפש. מנהל חדש, טוב ומוצלח יכול לשפר את הפרודוקטיביות של הארגון, לייעל את פעילותו, להעלות את מורל העובדים ולהשפיע ישירות על שורת הרווח התחתונה של החברה. מנהל גרוע, או כזה שאינו מתאים להלך רוח הארגוני או לתרבות הארגונית של החברה, יכול לגרום לנזק כלכלי של ממש לארגון. למעשה, גיוס מנהל לא מתאים לתפקיד בכיר כלשהוא הוא אחת הטעויות היקרות ביותר שהארגון יכול לעשות. עלות הגיוס עצמו יקרה מאוד, וכך גם עלויות השכר והפיצויים וכן הזמן היקר שהוקדש להכשרת אותו מנהל לתפקיד.

לטעויות בגיוס בכירים יש השלכות נוספות שהן לא רק נזק כלכלי. למשל, נטישת עובדים חיוניים לארגון במידה והם מגלים שאותו מנהל בכיר פוגע בסביבת העבודה שלהם, מבחינה מקצועית ומבחינה מורלית. בנוסף, ירידה במורל העובדים בגלל מנהל שאינו מתאים לתרבות הארגונית או שהוא גרוע במיוחד גורמת ישירות לירידה בפריון העבודה של העובדים שכמובן פוגעת בשורת הרווח של הארגון. צריך לזכור שגם תחלופה גבוהה מדי של בכירים בארגון עלולה לגרום לנזק תדמיתי שלילי לארגון ולהמלצות שליליות עליו.

לכן קל להבין כעת מדוע הליך השמת בכירים הוא כה רגיש, חשוב ומשמעותי, ודורש תשומת לב מיוחדת ושונה מגיוס עובדים רגיל. בין אם אתם חברת סטארט-אפ, מרפאה, מרכז רפואי, חברת ביוטק או כל ארגון אחר, ובדיוק מחפשים בכיר לאיוש אחד התפקידים, כדאי שתפנו לאנשים שמבינים בתחום, אלה שיתאימו לכם לא רק את כישוריו המקצועיים של המיועד, הלא כל בכיר משפיע על עתידה של החברה ועל סיכויי הצלחתה. בכתבה הבאה תכירו את השמה גרופ ו - Gal H.R Executive, שתי חברות בולטות בשוק השמת הבכירים:

השמה גרופ – חברת בוטיק להשמה אישית לבכירים בעולם הקמעונאות

כאשר בכיר בעולם הקמעונאות הישראלי מחפש את עבודתו החדשה ויושב לשיחת כוס קפה עם דרור פאול, הבעלים והמייסד של השמה גרופ, הוא יודע שפאול ימצא לו את מקום העבודה הבא הנכון ביותר עבורו לא רק בהתאם לניסיונו המקצועי, אלא גם בהתאם לאישיותו הספציפית; הוא יודע שפאול ישמור על דיסקרטיות מלאה, במיוחד אם הוא עדיין מועסק ומחפש את תפקידו הבא; והוא יודע שפאול מכיר היטב, לפני ולפנים, את תעשיית הקמעונאות בישראל, על כל דקויותיה ומורכבויותיה, ולכן סיכוייו למצוא עבודה חדשה בהקדם, הם גבוהים מאוד.

דרור פאול - בעלים ומייסד "השמה גרופ"צילום: צור קוצר

במשך שנים עבד דרור פאול בעצמו בתפקידי ניהול בכירים בענף הקמעונאות הישראלי: הוא החל את דרכו כמנהל סניף ברשת שופרסל, והיה למנהל הצעיר ביותר ברשת. לאחר מכן, התמנה למנכ"ל "קניון ישראל", היה מנהל רשת החנויות ומשאבי אנוש של "שילב"; מנכ"ל רשת ״DOMO״ ומנהל משאבי אנוש של רשת "אירוקה". הוא רקם במשך השנים קשרים הדוקים עם מנהלי משאבי אנוש וחברות מובילות בתחום הריטייל, הקניונים והתעשייה, עד שב-2012 הקים את "השמה גרופ".

"השמה גרופ" מגייסת למשרות ניהול בכירות בתפקידי מטה ושטח ברשתות - אופנה, הנעלה, קוסמטיקה, אופטיקה, ריהוט, תינוקות וילדים, תכשיטים, רכב, מזון, חשמל, אלקטרוניקה ועוד, וכן לתפקידי מפתח בתחום הקניונים, הנדל"ן המניב והתעשייה. "זיהיתי בשוק צורך של חברת בוטיק להשמה שתדע לגעת בבני אדם, לתת להם מענה לא רק של קריאת קורות חיים אלא היכרות לעומק של המועמדים מצד אחד ושל החברות מן הצד השני", מסביר פאול.

מה הייחודיות בהליך ההשמה שלכם?

"אנחנו לא רק מייצרים השמה בין תפקיד לבין מישהו שעשה תפקיד דומה בעבר, אנחנו מייצרים התאמה – Matching – בין אנשים. יכול להיות שאותו סמנכ"ל כספים יתאים לחברה מסחרית אחת כמו כפפה ליד, אך לחברה מסחרית אחרת הוא לא יתאים כלל. כאן נכנסת המומחיות שלנו לדעת לאן אותו סמנכ"ל כספים מתאים. למעלה מ-80% מהצלחת ההשמה תלויה בכך האם יש כימיה בין העובד לארגון או שאין כימיה. לכן לפני כל משרה אנחנו דואגים להכיר את הארגון לעומק, ואת רובם אני מכיר לעומק עוד מהעבר. ההשמה שאנו עושים היא Tailor-made – זה שאדם הוא סמנכ"ל כספים לא אומר שהוא מתאים לכל ארגון שזקוק לסמנכ"ל כספים. אדם קודם כל מביא את האישיות שלו לתפקיד, ואנו מתאימים את האישיות למנהל המגייס.

"האיכות היא הייחודיות שלנו, אנחנו נעביר תהליך ל-2-3 מועמדים בכירים לארגון, ובסבירות גבוהה מאוד אחד מהם יתקבל, כי זו הייחודיות של השמת בוטיק. צריך לזכור שבכירים המחפשים את מקום עבודתם הבא, לא נוהגים לשלוח קורות חיים דרך אתרי דרושים, הם פונים אליי בדיסקרטיות ומבקשים שאגשש עבורם, וכשייפתח משהו, אתקשר אליהם. לכן חברה שפונה אלינו זוכה לקבל מועמדים איכותיים הרבה יותר בזכות דאטה שקיים אצלנו במאגר של עשרות אלפי אנשים שהם 'רדומים' בחיפוש כי הם עדיין עובדים, אך אני יכול להציע להם תפקידים טובים כשיצוצו כאלה. המעסיקים שמחפשים עובדים יודעים שתוך שעות ספורות עד יום-יומיים הם יקבלו את המענה המדויק ביותר לצרכים שלהם עם המועמדים הטובים ביותר הנמצאים הן במעגל חיפוש העבודה הגלוי והן במעגל הסמוי".

מהם הטיפים שלך לבכירים המחפשים עבודה חדשה?

"בגלל משבר הקורונה, אנחנו צופים בשנה הקרובה תנועה חזקה מאוד של ניידות בתפקידים בכירים בשוק העבודה, בין אם ביוזמת העובדים עצמם ובין אם ביוזמת המעסיקים. לכן, הישארו במקום העבודה שלכם ואל תחשבו שאם לא תעבדו שם, יהיה לכם זמן רב יותר לחפש עבודה. שמרו על דיסקרטיות. אם זה בשליטתכם ולא פוטרתם, ואתם רוצים לעשות שינוי – ערכו את החיפוש תוך כדי עבודה. כי כשאתם לא עובדים, אתם הופכים להיות כפופים ללחץ – אתם מקבלים דמי אבטלה לחצי שנה ואחר כך נאלצים לקבל כל סוג של עבודה וזו לא בהכרח העבודה שאתם חולמים עליה. כשאתם עובדים, אפשרויות הבחירה והסלקציה הן גדולות יותר, אתם לא בלחץ".

השמה גרופ
לאתר של השמה גרופ >>>

-----------------------------------------

Gal H.R Executive - השמת בכירים בעולמות המדיקל והכספים

איוש משרות של בכירים בחברות וארגונים הוא מעשה אומנות, לא פחות. כשבראש הפירמידה יש מקום לאנשים בודדים, היכולת להתאים בין צרכי הארגון מחד, והמיומנויות והרצונות של המועמד מאידך, היא קריטית. חשוב לזכור שהמציאות היום היא כזו שגם המועמדים בוחנים את מקום העבודה. הם מגיעים על-פי רוב עם ניסיון, אג'נדה מסוימת וערכים ומחפשים מקום בו יוכלו להשתלב ולהתפתח לא רק בפן המקצועי, אלא גם ברובד האישי. על מנת להבטיח תהליכי השמה וגיוס מיטביים, מוטב לעשות זאת באמצעות חברה להשמת בכירים עם התמחות ספציפית של עולמות תוכן. כזו היא Gal H.R Executive, המתמחה בגיוס בכירים בעולם המדיקל ובכירים בעולם הכספים.

ליאת גל בעלים ומייסדת GAL HRצילום: ענת קזולה

Gal H.R Executive היא חטיבת הגיוס והשמת בכירים של חברת Gal HR הוותיקה, אותה הקימה ליאת גל בשנת 2008 ומכהנת כיום כמנכ"לית. החברה מעניקה שירותי גיוס והשמה בעולם המדיקל: למרפאות ומרכזים רפואיים פרטיים וציבוריים, בתי חולים, חברות ביוטק וביומד, חברות פארמה וכן לחברות למכשור וציוד רפואי (Medical Device) ותיקות וסטארטאפים בתחילת דרכם; שירותי הגיוס וההשמה בתחום הכספים ניתנים לחברות ממגוון תחומים, הזקוקות לאיוש משרות במחלקת הכספים בארגון.

לליאת גל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית במחלקה לסוציולוגיה אוניברסיטת בר אילן, וכן הכשרות והסמכות בתחומי הניהול, השיווק ופיתוח עסקי. את ניסיונה צברה בפיתוח וניתוח מערכי גיוס וייעוץ ארגוני למרכזים רפואיים, ליווי אנשי HR ומנהלים מקצועיים בתחומי הפיננסים והמדיקל במקביל לניהול החברה שבבעלותה, היא מכהנת כמנהלת הפיתוח העסקי של האגף הדנטלי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).

"הניסיון מלמד שברוב המקרים החברות יודעות מה הן רוצות "לקבל מהמועמד בשורה התחתונה" אבל מתקשות באפיון והגדרה ממוקדים. זה בולט בעיקר בארגונים בהם אין מנהל/ת משאבי אנוש", מסבירה ליאת. "השלב הראשון בכל תהליך גיוס הוא הבנה מעמיקה של מה מחפשים, מיהי אותה פרסונה שהמגייס רואה בעיני רוחו, מה היה רוצה שיביא עימו לתפקיד. רק לאחר שנבנה הפרופיל ואפיון המשרה לפרטים, יוצאים לדרך - זה שלב שמהווה את הבסיס לכל הפעילות ואנו משקיעים בו משאבים רבים".

תהליך הגיוס וההשמה לבכירים הוא ממוקד ומשולב גם הד הנטינג, פניות יזומות למועמדים "פאסיביים" ואנשי מפתח. עוד מסבירה ליאת, שחלק גדול מהמועמדים שמחפשים את המשרה הבאה שלהם עושים זאת כשהם עדיין עובדים ולכן דיסקרטיות היא מרכיב חשוב שיש להקפיד עליו.

"העובדה שאנחנו חברת השמה עם התמחויות ספציפיות – מדיקל וכספים, ההיכרות שלנו עם עולמות התוכן של המגייסים והמועמדים היא עמוקה. אנחנו בקיאים ומבינים את אופי התפקידים והמשרות, את הרקע והייחודיות של החברות והארגונים, מה שמאפשר לנו גם לנוע במרחב ולאתר את המועמדים עם סיכוי ההתאמה הטובים ביותר", ממשיכה ליאת.

"גל אייץ' אר היא חברת בוטיק עם צוות של כ- עשרה עובדים, כולם מגיעים מעולמות ה- HR וייעוץ ארגוני ולחלקם תארים מתקדמים בתחום. גיוס והשמה של בכירים בתחום המדיקל ובכירים בתחום הכספים זה לא תהליך שניתן להקל בו ראש. כאשר חברה מצרפת לשורותיה אדם שאינו מתאים עבורה זה עלול לגרום לפגיעה הן מבחינה מקצועית והן בפן של המארג האנושי והארגוני. ההמלצה שלי לכל חברה מגייסת זה להגדיר מראש את תרשים תהליך הגיוס הנכון לה ואף ספציפית למשרה שעל הפרק ומה יהיו מרכיבי התהליך, כגון: עם אילו חברות השמה נעבוד, מי המנהלים מהחברה המגייסת יראיינו את המועמדים, האם יתקיימו מבדקים במכון מיון, בדיקת ממליצים ובמה חשוב להתמקד וכדומה. אני ממליצה גם לתחום את התהליך בלוחות זמנים. חשוב לזכור שמועמדים שמחפשים את המשרה הבאה "יוצאים לפרויקט" ומנהלים תהליכים במקביל. אנו רואים לא מעט מצבים בהם חברות מפספסות מועמדים מצוינים "שנחטפו" לחברות אחרות, וזאת עקב ניהול תהליך גיוס ארוך המאופיין במרווחים ארוכים מידי בין שלב לשלב. גם בנקודה זו אנחנו כחברת השמה נכנסים לתמונה ומכוונים את החברה המגייסת בהתאם לסיטואציה שעל הפרק".

Gal H.R Executive
כתובת: הלפיד 10, קריית מטלון, פתח תקוה
טלפון: 03-9450094
לאתר של Gal H.R Executive
לאתר של Gal H.R
ללינקדאין של Liat Gal

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: