לא מצליחים לקבל משכנתא מהבנק? יועצי המשכנתאות שיעזרו לכם

יועצי משכנתאות למסורבים, מתמחים בייצוג הלקוח מול המערכת הבנקאית באופן שימחיש את יכולתם לעמוד בהחזרי ההלוואה ויוביל לאישור המשכנתה הדרושה במהירות ובאפקטיביות

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יועצי משכנתאות למסורבים
יועצי משכנתאות למסורביםצילום: Shutterstock
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מצאתם את דירת החלומות ואתם בדרך לבנק לקבל משכנתא? על אף התמונה "האופורית", ישנם תרחישים שייתכן ולא לקחתם בחשבון. הבנק יכול, ללא שום התראה מוקדמת, לעדכן אתכם כי בקשתכם למשכנתא לא תאושר. רוכשי דירות שמבקשים משכנתא מהבנק ונתקלים בסירוב, עומדים פעמים רבות בפני מערך לחצים עצום, אם בשל החשש לאבד את הדירה המיוחלת, ואם, בגרוע מכך, הם התחייבו לרכישת הדירה בחוזה חתום. כאן נכנסים לתמונה יועצי משכנתאות למסורבים, המכירים את המערכת הבנקאית היטב ומנוסים בייצוג לקוחותיהם – מסורבי המשכנתא באופן שיהפוך את הקערה על פיה וישנה את המצב מסירוב לאישור. הכירו את יועצי המשכנתאות למסורבים, בעלי הניסיון, הקשרים והוותק שיעמדו לצדכם וילוו אתכם בתהליך עד לקבלת המשכנתא מהבנק.

מרטין בוקסדורף: הבולדוג של המשכנתאות

מרטין בוקסדורף, "הבולדוג של המשכנתאות" בעלי חברת "משכנתא מאושרת" המספקת ייעוץ וליווי למסורבי משכנתאות, מבטיח להשיג אישור למשכנתא בתוך 7 ימים למסורבים. מרטין עבד למשך 15 שנים כיועץ משכנתאות במערכת הבנקאית, למד משפטים, והקים את 'משכנתא מאושרת' לפני כשלוש שנים.

מרטין בוקסדורףצילום: צילום עצמי

"ישנו גורם עיקרי אחד שיוצר השפעה קריטית על שוק מסורבי המשכנתאות", אומר מרטין בוקסדורף, " דוח נתוני האשראי של בנק ישראל המציג את מצבו הפיננסי של כל אדם במדינה לבנקים השונים".

כיצד זה משפיע על אישורי המשכנתאות בבנקים?

"דוח נתוני האשראי מחליף למעשה את דו"ח BDI ומספק לבנקים גישה ישירה לנתונים הפיננסיים של מבקש המשכנתה והוא מציג לבנק את אמינותו של הלווה בהתאם להתנהלות הפיננסית שלו.

"הבעיה היא, שבניגוד לדו"ח הקודם ששימש את הבנקים (דו"ח BDI), דו"ח נתוני האשראי הכולל מידע הרבה יותר נרחב על חובות, הוצאה לפועל, עיקולים, ומותיר לעיתים את החובות 'פתוחים' גם במקרים בהם הם נסגרו. כך, הבנקים למעשה מקבלים תמונה שאינה בהכרח מדויקת ועל סמך המידע הזה עשויים לקבל החלטה שלא לאשר משכנתה".

מדוע החובות נותרים פתוחים?

"על מנת לסגור את רישום החובות וההוצאה לפועל בדו"ח נתוני האשראי, על הבנקים לדווח על סגירת החוב וזה לא תמיד נעשה בזמן. הדבר כל כך מהותי, שבשנה האחרונה קמו חברות ייעודיות העוסקות במחיקת נתונים לא רלוונטיים מהדו"ח. הדבר משפיע משמעותית על אישורי המשכנתה ויש הרבה מסורבים שהסירוב שלהם נובע מעניין זה".

מהי החשיבות בהשגת האישור למשכנתה למסורבים, בתוך מספר ימים?

"ישנם אנשים רבים שעושים טעות ורוכשים דירה בטרם בדיקת אישור עקרוני למשכנתה. כעת הם מחויבים לרכישת הדירה וחתומים על חוזה, ועליהם להגיש מהר מאוד את התשלום הראשון למוכר. כשהבנק מסרב לבקשתם למשכנתה, הלחץ שמופעל עליהם הוא עצום ובדיוק בלחץ הזמן הזה אני נכנס לתמונה ולמעשה 'מציל אותם', פשוטו כמשמעו".

כיצד מבוצע התהליך להשגת אישורי משכנתה למסורבים?

"התהליך כולל פגישה מידית עם הלקוח ואיסוף כלל המסמכים הדרושים לבנק לצורך מתן האישור. עליי לבצע בתוך שבוע ימים תהליך שאנשים לא הצליחו לעשות במשך חודשים. הניסיון שלי לאורך השנים כיועץ משכנתאות בתוך הבנקים וההיכרות עם המערכת, מספקים לי יכולות וקשרים שאין לאנשים אחרים.

"בעיקרון ניתן לומר, שהתפקיד העיקרי שלי הוא להבין איזה בנק יאשר משכנתה למסורב, בהתאם לסיכונים של כל מסורב באשר הוא. אם לדוגמה, בנק מסוים מציב את הדגש העיקרי על העו"ש של הלווה, והבעיות במקרה של לווה מסוים הן בעו"ש, אדע שלא לפנות לבנק הזה אלא לבנק אחר. אם בנק מסוים שם דגש עיקרי על חובות עבר, והלווה הוא בעל חובות שטרם נמחקו, אדע שלא לפנות לבנק הספציפי הזה, וכן הלאה. התפקיד שלי הוא למצוא את אותו גורם שמה שחשוב לו כדי לאשר את המשכנתה בלב שלם, נמצא בסיכון מופחת אצל הלקוח.

"החלק השני שמאפשר את עבודתי המהירה בהשגת אישורי משכנתה, היא קשרים והיכרות טובה עם הגורמים הבכירים בבנקים כדי שאוכל לקבל תשובות מהירות ולרוב מידיות. וכמובן, היכולת לייצג את הלקוח ממש כמו סניגור במשפט, ולהציג את יתרונותיו ואת הערבויות לכך שהוא יחזיר את ההלוואה".

מה חשוב לעשות לפני שלוקחים משכנתה, במיוחד אצל אנשים שעשויים להיות מסורבים?

"אנשים שעוברים טלטלות בחיים, נוטים להישאר מחוץ למערכת הבנקאית. הם עשויים לעבוד בשחור, במזומן, להסתיר כספים את האשה/הבעל, לפתוח עסק על שם קרוב משפחה, ועוד. בטרם מבקשים משכנתה יש לבצע תהליך הפוך – לחזור למערכת הבנקאית בצורה כשרה ומהוגנת. אני מסייע לאנשים רבים בתהליך הזה".

מרטין בוקסדורף - הבולדוג של המשכנתאות
טלפון: 050-8116397
לאתר של מרטין בוקסדורף >>>

----------------------

מעוף משכן

סירוב למשכנתה על ידי הבנק היא חוויה מביכה ומתסכלת, ויותר מכל, בעלת השלכות פיננסיות משמעותיות עתידיות. לכן, בשנים האחרונות, נולד תחום התמחות ספציפי – ייעוץ למסורבי משכנתאות, הכולל הרבה מעבר לייעוץ, גם טיפול, מו"מ וליווי מול הבנקים עד לאישור המשכנתה.

חברת מעוף משכן – ייעוץ משכנתאות, מתמחה גם בייעוץ למסורבי משכנתה ומספקת ללקוחותיה ליווי מתקדם צמוד בתהליך עד לקבלת המשכנתה מהבנק. מעוף משכן פועלת מזה 11 שנה בעולם המשכנתאות ומספקת ייעוץ מקיף ללקוחות פרטיים ולקבוצות רכישה, החברה פיתחה תוכנה שנקראת M.D Ideal לבניית תמהיל משכנהא אופטימלי. שוחחנו עם יענקי פישמן, יועץ משכנתאות בכיר במעוף משכן.

מהן הסיבות העיקריות לאי מתן אישור למשכנתה?

"הסיבות העיקריות המשפיעות על החלטת הבנקים שלא לאשר משכנתה הן בעייתיות בנכס המבוקש לרכישה ובעיות כלכליות של הלווה. כל אדם יכול להיתקל בסירוב לקבלת משכנתה, החל מזוג צעיר שרוכש את דירתו הראשונה דרך אדם פרטי המעוניין לרכוש נכס שני, ועד למשפרי דיור", אומר יענקי פישמן.

"מבקשי משכנתה שיש להם קשיים בהחזרי חובות, עשויים לקבל ניקוד שלילי בבנק שיוביל לסירוב למשכנתה. כמו כן, אנשים שיש להם חובות כבדים, הוצאה לפועל, עיקול בחשבונות, וכד'. מטרת הבנק היא להבטיח כי הלווה יוכל להחזיר את תשלומי המשכנתה ואם הבנק חש בסכנה לכך, הוא לא יאשר את ההלוואה.

"מעבר לכך, ישנם שני גורמים לאומיים משמעותיים שייצרו מחסום עבור מבקשי משכנתאות בשנה האחרונה. הראשון, דו"ח נתוני האשראי ששר האוצר, משה כחלון, פתח עבור הבנקים ומאפשר להם לראות את נתוני האשראי המדויקים של הלקוח בכל הבנקים ובכל רגע נתון. כל מנהל בנק יכול לסרב כעת למשכנתה על בסיס דוח זה. הגורם השני הוא משבר הקורונה כמובן, בעקבותיו אנשים רבים הוצאו לחל"ת או עברו למשרה חלקית ומרוויחים פחות ממה שהרוויחו קודם לכן".

לקוחות ממליצים - מתוך אתר מעוף משכןצילום: בת שבע גולדשמיט

מה בהיבט הנכס?

"אם הבנק מוצא כי הנכס לקנייה בעייתי – בעיה ברישום הנכס, דירות מחולקות, דירות שיש בהן חריגות בניה, בעיית שעבודים, ועוד, ייתכן והבנק יסרב לאשר משכנתה לקניית דירה כזו".

מהן ההשלכות של סירוב משכנתה על הלווים?

"ההשלכות עשויות להיות החל מאיבוד של הדירה שנבחרה לקניה ועד לקנסות בגין הפרת חוזה".

מסורבי משכנתא - הסירטוןקרדיט: אהרן רימר מעוף משכן

כיצד אתם מסייעים ללקוחות מסורבים לקבל אישור למשכנתה?

"חשוב לציין, כי אנו ב'מעוף משכן' מהווים גורם מפנה מאושר מול כל המערכת הבנקאית עם מוניטין וקשרים רבים. צברנו ידע וניסיון וכשאנחנו עובדים מול בנק מסוים אנו משמשים ממש כ'סניגורים' של הלקוח ומייצגים אותו באופן שיוכיח את אפשרותו להחזיר את ההלוואה.

"אנו יודעים להציג את רמת ההשתכרות של הלקוח באור חיובי. רשמנו הצלחות מוכחות בהעברת הבנק ממצב של סירוב ללווה למצב של אישור המשכנתה. יש לנו אינספור לקוחות שקיבלו סירוב מהבנק מכל מיני סיבות והפכנו את הסירוב לאישור. אחוזי ההצלחה שלנו נחשבים מהגבוהים בתחום, כשקרוב ל90% מהתיקים שאנו מטפלים בהם בתחום מסורבי המשכנתה, אושרו בהצלחה. חשוב לציין, כי אנחנו לא לוקחים לידינו תיקים שאין סיכוי שנצליח להפוך את ההחלטה בהם".

כמוכן מציין פישמן שבמעוף משכן לא לוקחים דמי פתיחת תיק מכיוון שכל נושא אישור התיק הוא מורכב ותלוי בהרבה גורמים "ובעיקר בסיעתא דשמיא, אנו גובים רק על הצלחה, אחרת זה לא טוב לא לעולם הזה ולא לעולם הבא".

מעוף משכן
כתובת החברה: יפו 216, בניין שערי העיר קומה 3, ירושלים
טלפון: 077-9631022, 0542-900863
לאתר של מעוף משכן >>>

*האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום.