ייעוץ פיננסי: המומחים שיעזרו לכם בדרך להצלחה כלכלית

ידע זה כח וידע פיננסי משמעו כח רב עוד יותר. אלו הן חברות הייעוץ הפיננסי שידריכו וילוו אתכם, כך שכל החלטה פיננסית שתקבלו תהיה החלטה נבונה שתניב רווחים לאורך זמן

גיא כספי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ייעוץ פיננסי
ייעוץ פיננסיצילום: Number1411 - Shutterstock
גיא כספי
תוכן שיווקי

כולנו יודעים מזו פנסיה בהגדרה הכללית שלה, חלקנו מודעים למרכיביה ולהתנהלות סביבה וחלקנו נמנעים מצלילה לעומק העניין. בדיוק בשביל זה אנחנו צריכים יעוץ פיננסי מבעל מקצוע מיומן שמכיר את כל האותיות הקטנות, כל החוקים והנהלים, כדי שנוכל להתנהל בצורה פיננסית נכונה, נקבל את הכספים המגיעים לנו בזמן הנכון ולר נחליף צבעים אל מול הניירת הלא ברורה.

בין אם אתם קרובים לפנסיה ובין אם לא, חשוב להכיר את התחום ולקבל ייעוץ פיננסי לימים שבו תצטרכו את המידע הקריטי להמשך:

פנסיה 120: ייעוץ פנסיוני בלתי תלוי

פנסיה – מילה אחת קטנה שכל כך הרבה מאיתנו מפחדים ממנה. אבל ככה זה כשלא מבינים משהו, אוטומטית נוצרת תחושה של פחד ורצון שלא להתמודד עם המציאות.

הבעיה מתחילה בגיל מוקדם יותר, כאשר אנחנו מבינים שגם אם היינו רוצים, לא היינו יכולים להמשיך לעבוד ולכלכל את עצמנו לנצח. הגוף לאט לאט דועך, לעיתים גם המוח, וכל המשאבים שנשארו לנו להתקיים מהם הם המשאבים שחסכנו כשהיינו צעירים וחיוניים.

דודי הרשברגצילום: אסף שילה

סוף מעשה במחשבה תחילה, ומי שדואג לעצמו בראשית הדרך, או במהלך הדרך ואפילו בזמן היציאה לפנסיה יוכל לשפר את מצבו הפנסיוני בצורה משמעותית וליהנות מכך בחלק השני של חייו. אך בשביל ליהנות מהחסכונות צריך לדעת ראשית כיצד לנהל אותם ואחר כך כמובן, כיצד לממש אותם באופן מושכל.

״החיסכון הפנסיוני מעמיד אותנו בשני צמתים עיקריים, הראשון הוא כמות הכסף שאנחנו מפרישים לחסכונות הפנסיונים שלנו וכמה נשאר מהם בפועל, והשני הוא כמה כסף נצליח לקבל נטו מהחיסכון בעת הפרישה״, מסביר דודי הרשברג, המנכ״ל של ״פנסיה 120 – ייעוץ פנסיוני אפקטיבי״, ויועץ פנסיוני בלתי תלוי בעל בוותק של 25 שנה בתחום הפיננסי פנסיוני. ״הבעיה היא שאנשים לא יודעים מאיזו נקודת מוצא לגשת לנושא הפנסיה ולכן הם פשוט נתקעים באותם הצמתים עד לרגע שבו הם כבר חייבים לעשות משהו אחרת יפסידו את החסכונות. דמי ניהול מהפקדות, מצבירה, עמלות, מעקב אחר הפרשות המעסיק, זכאויות, כל אלה הם רק חלק מהאלמנטים שמרכיבים את נושא הפנסיה אבל לרוב האנשים אין מושג איך ניגשים אליהם כי המונח פנסיה הוא כל כך לא מוחשי ורחוק שהם פשוט מוותרים על ההתעסקות איתו״.

המונח פנסיה הוא אכן בלתי מוחשי במשך רוב חיינו, מה שמקשה עלינו לקחת אותו ברצינות. תוסיפו לזה את כל לחצי היומיום שאיתם אנחנו מתמודדים בשגרה ואת הניסיון הכושל שלנו לתעדף את הטיפול בחיסכון הפנסיוני על פני נושאים אחרים בעלי דחיפות גבוהה יותר, והרי לכם מתכון מושלם לשיתוק כללי של כל המערכות.

אם כל זה לא מספיק, אחת הבעיות העיקריות היא שהאנשים וגופים שאנחנו סומכים עליהם שיעזרו לנו כמו למשל חברות ביטוח, בנקים, בתי השקעות וסוכני ביטוח, מתפרנסים מדמי הניהול והעמלות שלנו, כך שאנחנו כבר לא מסוגלים להבין על מה אנו משלמים ולמה באמת.
הרגולציה קבעה עמלה אחידה לבנקים במטרה להתחרות בסוכני הביטוח, אך הבנקים אינם נותנים ייעוץ פנסיוני בלתי תלוי מלא על כל מוצרי הביטוח (כמו למשל ביטוח מנהלים, אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים, קרן פנסיה מבטחים הוותיקה וכו'), בנוסף לא כל אזרח שמעוניין לקבל ייעוץ פנסיוני בבנק יוכל לקבל אותו. במידה ולא יהיה לו שכר גבוה ו/או חסכון משמעותי, יתכן מאוד שלא יזכה לייעוץ בבנק,

יועץ פנסיוני בלתי תלוי פרטי הוא הפתרון לקבלת ייעוץ הוליסטי על כלל המוצרים הפנסיונים והביטוחיים. כיועץ פנסיוני בלתי תלוי שאינו עובד עם אף יצרן פנסיוני (חברות ביטוח, קרנות פנסיה או בתי השקעות) ולא מקבל מהם תמורה, מעניק דודי ללקוחותיו ייעוץ בלתי תלוי שבעזרתו הם יכולים למקסם את החיסכון הפנסיוני שלהם ושל משפחתם. במסגרת עבודתו דואג דודי לסדר את הפאזל הפנסיוני בצורה חכמה בכדי שמי שמתייעץ איתו ימקסם את החיסכון הפנסיוני שלו.

נוסף לכך מייעץ דודי לפורשים כיצד למקסם את החיסכון הפנסיוני, באופן נכון להם, כמו למשל, משיכה הונית או כקצבה חודשית, מתי למשוך את הכספים, באיזה מסלול קצבה, מיסוי פנסיוני, קיבוע זכויות וכו'. נקודת היציאה לפרישה הינה נקודה קריטית הדורשת קבלת החלטות מושכלת מכיוון שלרוב היא מרכזת בה מכלול של תקלות. טיפול לא נכון בשלב זה עלול לגרום להפסדים של עשרות אלפי שקלים ואף מאות אלפי שקלים ולכן בטרם קבלת ההחלטה חשוב לשבת עם יועץ פנסיוני בלתי תלוי שידע להכווין אל עבר קבלת ההחלטה הנכונה.

״הרבה דברים סמויים מהעין ובגלל שרוב האנשים אינם מבינים בביטוח ופנסיה הם לא מסוגלים להסתכל על הדברים ולהבין את משמעותם. בייעוץ הבלתי תלוי, אני נותן ללקוח שלי מידע וידע שיחסוך לו כספים רבים מול חברות הביטוח. מה שאני עושה הוא לשקף ללקוח ולהראות לו על מה הוא משלם, מה קורה בשוק ביחס אליו, מה האפשרויות שלו ומה הן דרכי הפעולה שיש לאמץ בכדי למקסם את החיסכון הפנסיוני שלו ומשפחתו״, מסביר דודי.

אם נושא הפנסיה הותיר אתכם מגרדים בראש בניסיון להבין איך מבטיחים חיסכון נכון ופרישה בתנאים אופטימליים, אתם לא לבד. תוכלו לדבר כבר היום עם דודי הרשברג, לשבת, להתייעץ ולקבל את כל המידע שלו אתם זקוקים כדי להבטיח שביום הפרישה שלכם תוכלו ליהנות מכל מה שאתם אוהבים ולשמור על רמת החיים הנוכחית שלכם מבלי לחסוך בדבר.

פנסיה 120

כתובת: רחוב המדע 8, פארק המדע, רחובות

טלפון: 08-9398977, 052-8021000

שעות פעילות:
א-ה: 18:00 - 08:30
ו: 12:00 - 08:30

לאתר של פנסיה 120 >>>

לפייסבוק של פנסיה 120 >>>

למייל של פנסיה 120 >>>

--------------------------------------------

גרניט ניהול תיקים

מוטי זייץצילום: פינו חדד

בעולם המורכב והמופלא של השקעות בשוק ההון שום דבר הוא לא כפי שהוא נראה, כפי שלמדנו בחודשים האחרונים מי שלא בנה תיק מאוזן ונכון נאלץ לספוג ירידות חריפות וימים קשים של לחץ שבדרך כלל גורם להחלטות חפוזות ולא כלכליות אשר עלולות לגרום להפסדי הון. לכן חייבים יד מכוונת מקצועית ומנוסה שבשיתוף צרכי הלקוח והסיכון המתאים לו תדע להמשיך לנהל את ההשקעות לטווח ארוך ונכון. מנסיון רב השנים במשברים הקודמים ראינו את הנזקים העלולים לקרות כתוצאה מתנועות חדות, היסטריה ובריחת ההמונים מהשוק ואי יכולתם לחזור בזמן, אבל מי שכספו לא בשוק לא יוכל לנצל הזדמנויות שנקרות בפנינו אחת לכמה עשורים כמו במשברים מסוג זה הפוקד אותנו בעקבות מגיפת הקורונה.

הרעיון הוא פשוט וזה גם מה שיגידו לכם המומחים הגדולים ביותר, אם הכסף שלכם נח בבנק הוא אולי זוכה לתנומה טובה, אבל הוא לא עושה את הדבר שכסף יודע לעשות הכי טוב – עוד כסף. מי שיודע כיצד להניע את הכסף שלו ולהשקיע במקומות הנכונים, יודע כיצד להפוך את הכסף שלו לעוד אחד מהעובדים שלו, אך לפני שנותנים לכסף להתחיל לעבוד, צריך לדעת איך ואיפה להשקיע.

רוב האנשים כלכך עסוקים בחיי היומיום שלהם שאין להם שניה לנשום ובטח שאין להם זמן ללמוד תחומים חדשים שיניבו להם כסף. אם עד היום לא למדתם לסחור בשוק ההון, ייתכן ותלמדו בעתיד, אבל כרגע כשהשוק משווע למשקיעים חדשים ומציע תמורות גדולות בחזרה, גם חוסר הניסיון שלכם הוא לא סיבה מספיק טובה להישאר בחוץ. אז מה עושים?

חברות לייעוץ השקעות כמו ״ גרניט ניהול תיקים״ הן גופים שדואגים לאנשים בדיוק כמוכם, אלה שעסוקים בלנהל את העסק ואת משק הבית, אבל בכל זאת רוצים להשקיע את כספם כדי ליהנות ממקור חסכון הכנסה נוסף שעובד בשבילם. וכמובן לכאלה שיש כבר כספים בשוק ההון אך אינם מרוצים מהתוצאות, הקשר ותשומת הלב הראויה להשקעותיהם לטעמם.

״גרניט ניהול תיקים״ פועלת כבר מפברואר 2009, ומייעצת לאנשים כיצד להשקיע את כספם בחוכמה ולהרוויח כסף, ומתמחה בכל הקשור לניהול תיקי השקעות, ייעוץ השקעות ותכנון פיננסי אופטימלי שיבטיח שהכסף הרב שהפקדתם לצורך החיסכון הפנסיוני גם יצא משם בבוא העת ולא יבלע בתוך העמלות שאתם משלמים ודמי הניהול שגובים מכם.

כשזה מגיע למשקיעים ישנם סוגי משקיעים רבים, כאלה סולידיים שמעדיפים לא לקחת סיכונים וכאלה שיותר נוטים לכיוון לקיחת סיכונים במטרה למקסם רווחים, ישנם כאלה המשקיעים על בסיס קבוע וכאלה המשקיעים אחת לכמה זמן כשהם שומעים על הזדמנות מעניינת, הדבר משתנה מאדם לאדם בהתאם לצרכיו ולרמת הסיכון המתאימה לו.

עוד בטרם תפתחו את התיק תוכלו לעלות לשיחה בזום, בוואצאפ או בסקייפ עם אחד מיועצי ההשקעות של ״גרניט ניהול תיקים״ ולהסביר לו מה אתם צריכים. כמובן שלא מצופה מכם לדעת דבר בתחום ולכן ישאלו אתכם יועצי ההשקעות סדרת שאלות קצרה שמטרתה לאפיין אתכם ואת הצרכים שלכם. אחרי שאתם והיועץ הבנתם את הכיוון, תוכלו להתחיל לעבוד על פתיחת התיק או ייעוץ ועל כניסתכם לעולם ההשקעות.

מהרגע בו פתחתם תיק השקעות מנוהל, יועצי ההשקעות של החברה יהיו זמינים עבורכם לכל שאלה וכל מענה. ב״גרניט ניהול תיקים״ יש לכם את כל הזמן שבעולם לברר, להתייעץ, להבין ולהיות בטוחים בכל החלטה שאתם לוקחים. הייתרון של חברת ייעוץ השקעות קטנה ובוטיקית היא בלתת יחס פרטני לכל אחד מהלקוחות ולאפשר להם ללמוד ולהבין גם בעצמם מה נעשה בתיק ההשקעות שלהם, במקום רק לקבל המלצות והכוונות.

העובדה שמדובר במשרד בוטיק קטן מהווה יתרון נוסף ואולי אפילו את היתרון הגדול ביותר. בשונה מגופים פיננסים גדולים וכבדים שכל מהלך שלהם לוקח זמן ודורש בירוקרטיה ואישורים, במשרד בוטיקי כשל גרניט הכל מתבצע בזריזות בלי התמהמהויות. שוק ההון הוא כמו הים, לפעמים הוא שקט ואפשר להיות רגועים ולפעמים הוא סוער ומלא בגלים ענקיים מציפים, אם הגוף שמטפל בכם לא ערוך לשינויים הזריזים שקורים בשוק הוא משול לספינה העומדת לטבוע .

קריאת שוק נכונה יחד עם יכולת תמרון זריזה מאפשרת ליועצי ההשקעות של גרניט להתאים את עצמם על בסיס רגעי לתנאי השוק וגם לפעול בהתאם. ישנם רגעים בהם חשוב לפעול מהר, לצאת מהשקעה או להגדיל אחת קיימת, אך ישנם גם רגעים שבהם הדבר הנכון ביותר לעשות הוא פשוט להמתין בשקט ולחכות שהסערה תחלוף. כשמנהל ההשקעות שמטפל בכם דינאמי ויכול להתכוונן בכל רגע לתנאי השוק המותאמים כמו כפפה לצרכים האישיים של כל אחד ואחד מכם עם רמת הסיכון שנקבעה איתו אתם יודעים שאתם נמצאים במקום הנכון.

״רק לפני מספר שבועות, ימים ספורים לפני שהקורונה פרצה לחיינו, פנתה אליי לקוחה חדשה, מורה שצברה חסכונות על פני תקופה של מספר שנים וכעת בחרה להשקיע אותם כדי להגדיל את חסכונותיה״, מספר מוטי זייץ מנכ״ל החברה והבעלים עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בשוק ההון הישראלי. סימני האזהרה כבר ריחפו באוויר ולאחר שערכנו מספר ניתוחים של מצב השוק קיבלנו החלטה לבנות את התיק בצורה הדרגתית, להוסיף כל פעם קצת כסף לתיק מתוך רצון לא לקחת סיכונים מיותרים כבר מהרגע הראשון. ההחלטה לדרג את פתיחת התיק התגלתה כמצילת חיים. למרות שהלקוחה הייתה מוכנה להשקיע כבר אז את כל הסכום בחרנו לקחת מקדמי בטיחות ובזכות זה הצלחנו להציל כסף רב מחסכונותיה שהיה עלול להיפגע לתקופה ארוכה אם לא היינו עורכים בדיקות של מצב השוק בטרם פתיחת התיק״.

הסיפור שלמעלה הוא רק דוגמא אחת לאופן בו ייעוץ השקעות על ידי מומחה כשל ״גרניט ניהול השקעות״ יודע להכין את השטח ולבדוק את השוק על מנת לעשות הכול כדי להשיא ללקוחותיו תשואות גבוהות וסיכון מינימלי ככל האפשר. במקום להגיד 'אמן' לכל בקשה של לקוח, דואג צוות המשרד להסביר ללקוחותיו את מצב השוק, לערב אותם בהחלטות שמתקבלות ולהבטיח שיתוף פעולה פורה לבניית עתיד השקעות משותף ומוצלח.

השקעות בשוק ההון נתפסות כדבר מאיים למי שלא מכיר את הדרך הנכונה לבצע אותם, אך בעזרת ליווי נכון וייעוץ מקצועי תוכלו גם אתם להתחיל לתת לכסף שלכם לעבוד בשבילכם. אם יש לכם כסף פנוי ונמאס לכם שהוא פשוט שוכב בחוסר מעש, או יש לכם תיק השקעות שאכזב ולא טופל כראוי בעיניכם כדאי לדבר עם ״גרניט ניהול השקעות״ לחשיבה על חסכון עתידי והעברת הכאב ראש הפיננסי והאחריות למומחים.

בנוסף לניהול תיק השקעות בגרניט ניתן גם לקבל ייעוץ חד פעמי או מתמשך.

גרניט ניהול תיקים

כתובת: כנרת 5, בני ברק

טלפון: 052-5348721

שעות פעילות:
א-ה: 18:30-09:00
ו: 12:00-09:30

לאתר של גרניט ניהול תיקים >>>

לפייסבוק של גרניט ניהול תיקים >>>

ללינקדין של גרניט ניהול תיקים >>>

למייל של גרניט ניהול תיקים >>>

--------------------------------------------

רו"ח גולן פז

גולן פז - רואה חשבון

מספרים ונתונים חושפים עולם שלם לאלה שיודעים לקרוא בין השורות. בעוד שרובנו מסתכלים על ההוצאות וההכנסות של העסק שלנו ורואים רק ספרות ואותיות, כוחו של רואה החשבון שלנו הוא לקרוא את הסיפור שמסתתר בין הנתונים ולהפיק ממנו מידע בעל תועלת. את הגישה הזו החליט לאמץ גולן פז, הבעלים והמקים של משרד רו״ח גולן פז, שהגדיר לעצמו כבר בתחילת הדרך לעמוד לצד בעלי העסקים שמגיעים אליו ולעזור להם להצמיח את העסק שלב אחר שלב.

המשרד שקיים כבר משנת 99' מתמחה בטיפול בלקוחות עסקיים, מקטנים ועד גדולים, ופועל לצידם באופן שוטף. כיום מונה המשרד של גולן צוות של חמישה, לכל אחד תחום ההתמחות שלו וכל אחד זמין עבור כל לקוחות המשרד בכל עת. המשרד מעניק את כלל השירותים החל מהנהלת חשבונות, דו"חות שנתיים, הצהרות הון וייצוג מול רשויות המס: מס הכנסה, מע״מ, ביטוח לאומי.

״כמשרד רואה חשבון שמלווה עסקים חשוב לנו להיות מעורבים ככל האפשר וזמינים עבור לקוחותינו בכל אימת שיצטרכו. הטלפון שלי תמיד פתוח וזמין לשאלות ואני דואג לשמור על קשר קרוב עם כל לקוחותיי״, משתף גולן. ״עבור רוב האנשים ניהול הצד הפיננסי של העסק הוא תעלומה. רבים מלקוחותיי מצטיינים במקצוע שלהם אבל כשזה מגיע להתנהלות מול גופי המיסוי, טיפול שוטף בעסק ודיווח לרשויות הם נכנסים לזירה שפחות מוכרת להם וכאן אני וצוות המשרד נחלצים לעזרתם״.

מתוך היכרות עם שגרת חייהם העמוסה של בעלי העסקים דואג המשרד להוריד מכתפי לקוחותיו כמה שיותר אחריות ולהפוך את חייהם לקלים. בכל תחילת חודש דואג המשרד להתקשר לכל לקוחותיו ומזכיר להם להעביר את החומרים. עבור אלה שנמצאים באזור המרכז וגוש דן והסביבה מוציא המשרד שליח על חשבונו כדי לאסוף את כל החומרים הנדרשים. לאחר שנאספו כל החומרים מכניס המשרד את הדיווחים השוטפים למחשב ומעדכן כל לקוח מה הם התשלומים שבהם הוא חייב. לבסוף מבצע המשרד בעצמו את כל ההתנהלות מול הגופים הפיננסים וביניהם מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע״מ. לכל אורך התהליך דואג משרדו של גולן לכלל השירותים להם זקוקים הלקוחות, ואלה יכולים לנוח בשקט כשהם יודעים שיש מי שמטפל בהם.

לצד הטיפול השוטף שממנו נהנים לקוחותיו של גולן הם זוכים גם לייעוץ מלא מצידו בנושאים הקשורים בניהול הצד הפיננסי של העסק. הניסיון רב השנים של גולן וצוות המשרד בניהול תיקי הלקוחות, כמו גם החשיפה לעסקים מתחומים שונים מקנים לגולן השקפה רחבה על מרכיבי העסק ועל נקודות הדורשות בחינה נוספת.

היכולת של גולן לסרוק את העסק מכף רגל ועד ראש, להבין איפה ניתן לקצץ בעלויות, כיצד ניתן לחלק את העובדים כדי להגביר את התפוקה ומה החלוקה הנכונה של המשאבים, הם רק חלק מהמרכיבים שדוחפים את העסק למיצוי מלוא הפוטנציאל שלו ולצמיחה מואצת.

כמשרד בוטיק קטן המכיר את כל לקוחותיו, יודע משרדו של גולן לתת את השירות הטוב ביותר, להמליץ, לתזכר ולהכווין כשצריך, והכי חשוב להיות זמין לכל צורך ובקשה. בין אם אתם מקימים עסק חדש או שאתם בעליו של עסק קיים, תוכלו ליצור קשר עוד היום עם גולן או עם צוות המשרד ולהגיע לפגישת ייעוץ ראשונה חינם וללא כל התחייבות.

רו"ח גולן פז

כתובת: המסגר 56, תל אביב

טלפון: 03-5618310, 052-2597900

שעות פעילות:

א'-ה': 17:00-08:00

לאתר של רו"ח גולן פז >>>

למדריך פתיחת עסק עצמאי של רו"ח גולן פז (חינם) >>>

* אין באמור בכתבה זו כדי להבטיח השגת תשואה כלשהי או כדי להוות המלצה על כדאיות של השקעה

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן