ביקוש שיא: 200 דירות למגורי סטודנטים נמכרו בחודשים ספורים בלבד ליד מכללת תל חי בקרית שמונה

רגע לפני שהמחירים עולים, קריית שמונה מסתמנת כיעד אטרקטיבי למשקיעים. גולת הכותרת היא הרכבת שמתקרבת ומכללת תל חי המייצרת ביקושים קשיחים לדירות עבור סטודנטים

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הראשון ברשת  BE  - תל חי.
הראשון ברשת BE - תל חיצילום: אנדו סטודיו הדמיות
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

קבוצת ברזילי וגלעד מור, מדווחים על מכירת 200 דירות בפרויקט מגורי הסטודנטים הסמוך למכללת תל חי בקרית שמונה, פרויקט BE. הפרויקט כולל למעלה מ-300 יחידות דיור וחללים משותפים רבים לרווחת הסטודנטים. המתחם בנוי בתפיסת Co-Living, עם חללים משותפים מעוצבים ויחידות דיור פרטיות מרוהטות וממוזגות, בתפיסה קהילתית -טכנולוגית.

האחים יוצאי הקומנדו הימי, נדב (33) ועידו ברזילי (31), וגלעד מור (37) הם יזמי נדל"ן, אשר בונים כיום מעל 800 יחידות דיור ברחבי ישראל. עם פרויקטים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, הם הוכתרו בשנה החולפת כצעירים המבטיחים של עולם הנדל"ן. פרויקט הדגל שלהם הוא Be – מתחם מגורי סטודנטים אשר מייצר לסטודנטים שיגורו במתחם חוויה בלתי נשכחת בתקופה היפה של חייהם.

רשת ה–Student co-living הראשונה בישראל

בזמן שהשוק מוצף במשרדים, המסחר המקוון מחליף את החנויות ותחום הלוגיסטיקה נראה מאיים וקל לשכפול, האפיק האטרקטיבי של הנדל"ן המניב הפך להיות מגורי סטודנטים. מדובר בנדל"ן מניב למגורים בתשואות יציבות ובטוחות, כאשר במסגרת ההשקעה נהנה בעל הדירה מכל החללים המשותפים שעוזרים ביצירת החוויה המושלמת לסטודנטים ומתוך כך ביקוש אדיר לנכס שלו.

"אנחנו מציעים למשקיע לרכוש דירה שתירשם על שמו בטאבו במחיר החל מ485,000 ש"ח בלבד", מסביר נדב ברזילי על הפרויקט החדש. "הפרויקט נעשה בליווי בנקאי מלא עם פוליסות חוק מכר, ובפריסת תשלומים נוחה החל מהון עצמי של 125,000 ש"ח. הפרויקט בנוי על פי תפיסה של Co-Living, עם חללים משותפים ברמה גבוהה מאוד ודירות שמגיעות מרוהטות, מאובזרות וממוזגות. כל אלו ינוהלו על ידי חברת ניהול, שתשכיר את הנכס, תנהל את הגבייה ותתחזק גם את המתחם וגם את הדירות".

"סטודנט ממוצע לומד במשך שלוש שנים, וחלקם אף לומדים יותר מזה אם הם בוחרים להמשיך מיד ללימודי המשך" מסביר עידו ברזילי על היתרונות בהשקעה דווקא במגורי סטודנטים. "במידה והנכס מנוהל כשורה, ניתן להרוויח דיירים אמינים הנמצאים בו לפרקי זמן ארוכים משמעותית מן הממוצע".

"ערך הנכס נותר יציב גם בתקופת מיתון - יתרון בולט בבעלות על נכסים מסוג זה בא לידי ביטוי בעת מיתון או משבר כלכלי", מוסיף ברזילי. "בעוד נכסי נדל"ן אחרים מגיבים בירידות מחירים בולטות בסיטואציות שכאלו, מעונות הסטודנטים שומרים על מחירם לאור העובדה כי אנשים אינם מפסיקים ללמוד בזמן משבר, ואפילו להפך. בדרך כלל, דווקא בזמן שיש אבטלה – הביקוש ללימודי תואר עולה".

מימין : גלעד מור , עידו ברזילי, נדב ברזילי צילום: פזית אסולין

"מכללת תל חי מונה כ-5,000 סטודנטים, כ-4200 סטודנטים הם שוכרי דירה. שנים רבות לא הייתה בנייה באזור ולכן יש ביקוש מאוד גדול להשכרה של דירות מצד סטודנטים", מסביר גלעד מור על הייחודיות של אזור הצפון בכלל, ואזור קריית שמונה בפרט, מבחינה נדל"נית. "למרות כל אלו, ההיצע הקיים למגורי סטודנטים באזור מכללת תל חי קטן יחסית".

המכללה קיימת מאז שנת 1957 ונמצאת בימים אלו בתהליכי הכרה כאוניברסיטה. שנת הלימודים הראשונה במכללה ניתנת ללא עלות לחיילים משוחררים ושכר הלימוד הינו שכר אוניברסיטאי. העובדה כי המכללה נחשבת כמובילה בתחום הביוטכנולוגיה וטכנולוגיית המזון, ה-Foodtech, עשויה להסביר את העובדה שמספר הסטודנטים שמגיעים לקריית שמונה לטובת לימודים בה עולה מידי שנה.

"פתרונות הדיור לסטודנטים מצומצמים כיום בגלל היכולת הכספית המוגבלת. במקרים רבים, כופים על הסטודנטים פתרון דיור שמתאים למשפחה קטנה, כזה שלא בהכרח מתאים לצרכיהם", מציין עידו ברזילי. "המטרה שלנו היא לתת שקט נפשי לסטודנט ואפשרות להתרכז בלימודים ובפנאי, ולכן אנחנו מציעים לסטודנטים פתרון שיביא לכך שהם לא יצטרכו להתעסק בענייני נדל"ן".

במסגרת הפרויקט ישנו שילוב בין מגורים מתקדמים לבין חיי קהילה תוססים. מצד אחד, הסטודנטים שיגיעו לגור בדירות הפרויקט יקבלו חלל פרטי מאובזר ומרוהט עם כל הפונקציות הנדרשות. מצד שני, הסטודנטים יוכלו ליהנות גם מחללים משותפים המתוכננים בקפידה במטרה לייצר חיים נוחים עבור דיירי המתחם. כל אלו מתופעלים על ידי אפליקציה פשוטה ונוחה לשימוש, שתשרת את הסטודנטים החל מבחירת החדר, דיווח על תקלה, פעילויות במתחם, תקשורת בין הסטודנטים ודיווחים שוטפים נוספים.

"בחמש השנים הבאות להתרחב לרשת מתחמי מגורים סטודנטים ולייצר לסטודנטים חוויה ייחודית", מסכם עידו ברזילי. "בשלב הבא אנחנו מתכננים לעסוק בפעילות בתחום הנדל"ן השיתופי ולהשפיע על דור העתיד בתחום החינוך באזורי הפעילות שלנו".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן