"עולם החינוך הטכנולוגי והניהולי צריך לרומם נשים"

כשאת רואה בעבודה שליחות, נגישה לכלל העובדים, בקיאה בכל רזי הארגון, אבל גם בלתי מתפשרת בנוגע למקצוענות, ההצלחה לא מאחרת לבוא. מלי ביצור פרנס, מנכ"לית ובעלים קבוצת הייעוץ TEFEN, ובעיקר מודל לכוח נשי מעורר השראה

נאוה סילוורה, בשיתוף קבוצת הייעוץ TEFEN
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוב נשי בהנהלת קבוצת הייעוץ TEFEN | צילום: אנה קפלון
רוב נשי בהנהלת קבוצת הייעוץ TEFEN | צילום: אנה קפלון
נאוה סילוורה, בשיתוף קבוצת הייעוץ TEFEN
תוכן שיווקי

להחזיק בתואר הנדסה, לנהל ארגון גלובלי, ליהנות מנתינה, לעזור כדרך חיים, למצוא את האיזון בין קריירה משגשגת וחיי משפחה מאושרים - מה שנדמה כמו חלום בלתי מושג הוא מציאות עבור מלי ביצור פרנס, מהנדסת תעשייה וניהול, ומנכ"לית ובעלים של קבוצת הייעוץ והניהול TEFEN. מי שהחלה את הקריירה בצה"ל כעתודאית, צברה ניסיון כראש תחום מצוינות והתייעלות בחיל-האוויר, ובהמשך בתפקידי פיתוח עסקי ושיווק במספר חברות ייעוץ, מובילה מאז 2017 את אחת מחברות הייעוץ הבולטות בארץ, אבל גם מצליחה לאזן בין קריירה משגשגת וחיים אישיים. המנכ"לית העסוקה תמיד מוצאת זמן להיות שם עבור הבעל ושני הילדים, ולא מוותרת על תחביבים כמו נגינה על פסנתר ושירה עברית. ייעוץ עסקי בעיניה הוא שליחות, נתינה ואהבה, מה שמוביל אותה גם מחוץ לשעות העבודה.

מלי ביצור פרנס | צילום: אינגה אבשלום שיליאן

מה הייחודיות של קבוצת הייעוץ TEFEN ביחס לחברות אחרות בתחום הייעוץ הארגוני?
"מה שבעיקר מייחד אותנו זה שלא מדובר בחברת ייעוץ פר אקסלנס. החוזק של TEFEN לצד התכנון, הוא גם ביישום. יש לנו סניפים בארץ ובחו"ל ואנחנו מלווים ארגונים כשותפים ומבצעים יישום פרקטי. הדבר השני המייחד אותנו הם כ-15 בכירים שרובם המוחלט הגיע מהתעשייה ולא בהכרח מעולמות הייעוץ. אז כשאצלנו מדברים על מומחה בשרשרת אספקה, מומחה בטכנולוגיה, בתפעול או באיכות, אותו מומחה הוא גם אדם שעבד בתחומים האלו".

מה את אוהבת בעבודתך?
"אני רואה בה שליחות. אני זמינה 24/7 לעובדים וללקוחות שלי וביצוע פרויקטים עבורי הוא עזרה לזולת. כמו שאני אוהבת לעזור לאנשים ביומיום בשקט, אני אוהבת לעזור ללקוחות ולארגונים במצוקה שרוצים לשפר ולא יודעים איך. בנוסף, אני מאוד אוהבת את הקשר עם העובדים ונדהמת שיש לי עובדים שיותר טובים ממני בהרבה תחומים, כשהחוכמה הגדולה היא לדעת מי הכי טוב. מנגד, יש לי הרבה עובדים צעירים עם חשיבה אחרת וזה פשוט תענוג לראות את השילוב המושלם הזה. אני חייבת לציין שאני אוהבת בעבודתי גם את יו"ר הדירקטוריון שלנו והשותף שלי אייל זילברמן, הבעלים המרכזי בחברה שהכניס אותי כבעלים מטוב לבו ומרצונו. אני לומדת ממנו המון. הוא שותף אמיתי שמאמין בי ויודע לייעץ בחוכמה. וכמובן שאני אוהבת את הלקוחות שלי אהבה גדולה".

מה הופך אותך למנהלת מצליחה?
"קודם כל הפשטות. אני נגישה לעובדים בכל רמות הארגון. מצד אחד נעימה ומכילה ומצד שני קשוחה ולא מוותרת ברמה המקצועית. אני מכירה את עולם הייעוץ מצויין, את המתחרים ואת הלקוחות, מאפשרת לאנשים להתבטא ואוהבת להקשיב. הכי משמעותי בעיניי בהצלחת מנהל הוא הצבת יעדים, עמידה בהם וכל פעם העלאה של הרף. מנהל טוב גם מקבל החלטות קשות וכואבות, לא תמיד פופולריות. חשוב לי שיעריכו אותי כאשת מקצוע מעולה, נחמדה פחות. זה לא התפקיד שלי".

באילו קשיים את נתקלת במהלך העבודה?
"כל קושי הוא הזדמנות לשיפור. כל יום שלמדתי בו משהו הוא יום ברכה. לכן גם אם יש לי הפסדי מכרז, או שאני צריכה לערער או להגיש עתירה, אני לומדת. לפעמים אני רואה ארגונים שמתקשים, מפטרים עובדים, כולל מנהלים שמתרסקים בשיא הקריירה, אבל מכל דבר כזה אני לוקחת משהו ולומדת משהו".

תארי התנהלות בימי מגפת הקורונה.
"בימי הסגר הראשון היה הלם. פרויקטים הופסקו וההכנסות ירדו, אבל מיד התעשתנו והתאמנו את עצמינו לעבודה מרחוק. פיתחנו כלים של אבחונים מרחוק, כולל סדנאות מרובות משתתפים. אפילו למדנו ליהנות מכך, למרות שהמגע האנושי חסר. כמובן שיש מאומתים ומבודדים, אבל שגרת העבודה נמשכת. באנו לעזור וזאת התקופה שהכי צריכים אותנו, ואנחנו לגמרי שם".

נתקלת במהלך הקריירה שלך בהטיה כלשהי הנוגעת לנשים?
"אני חייבת לציין שברמה האישית חשתי את זה קלות. הרבה פעמים כשהכירו אותי בהתחלה היו מהוססים, הרימו גבה ולא האמינו שהבחורה הצעירה תנחה בהצלחה אירוע רב משתתפים בתעשייה ביטחונית. לא האמינו שאני יכולה להיות סמנכ"לית בחברת ייעוץ ושאני מתאימה לאג'נדה של חליפות מעומלנות, אבל ברגע שבו הוכחתי את עצמי כל זה נשכח ותמיד כיבדו את מי שאני".

לו היית בין מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, מה היית עושה לטובת נשים?
"מתחילה חינוך שוויוני עוד בגן. עולם החינוך הטכנולוגי והניהולי צריך לרומם נשים. המדינה כריבון צריכה לעודד נשים. אני לא מאמינה בהעדפה מתקנת, אלא במי שהכי טוב. מנגד, לדעתי יש לפתוח משרות לנשים ולאפשר להן להתמודד. הייתי משקיעה הרבה בנשים בפריפריה. עוד מקומות עבודה, הכשרות טכנולוגיות וקורסים מקצועיים לנשים להכנסתן לעולם מקצועי. לא נדרש תואר. להן תהיה פרנסה, לנו יהיו עובדים מקצועיים שלמדו בזמן קצר לעשות כמה דברים. Win Win לכולם".

מה היית אומרת לנשים בתחילת הקריירה הניהולית שלהן?
"נשים בתחילת הקריירה הניהולית שלהן לפעמים מאוד חסרות ביטחון. הרבה מהן, וזה תמיד מפתיע אותי, בכירות במשק. הן חוששות שהן לא מספיק טובות. לא בטוחות במעמדן, במקומן, חלקן חוששות לעשות מהלכים. אני אומרת תעמדו על שלכן מהתחלה. אפשר להיות רכה ונעימה וגם מנהלת חזקה ועוצמתית. העמידו דברים על דיוקם מהתחלה. מה האג'נדה שלך ואיך את רוצה שהדברים יתנהלו. את מעולה וטובה - אף אחד לא יוריד אותך מהכס שלך. האדם היחיד שיכול לעשות את זה זאת את לעצמך. הרימי את הראש. לכי על מה שנכון לך. מה שנקרא, לנהל את העולם. גברים שונים. הם מייד לוקחים החלטות. האמצע הוא הנכון. נשים צריכות לאמץ מעט מהמאפיינים הגבריים, ומאידך לשמור על צניעות שהן התברכו בה, ולשלב בין הדברים. אבל גם לקבל החלטות, ולהראות מי את ומה את, מנהלת בכירה בארגון".

תפיסת עולם
"מה שאמא ז"ל אמרה לי תמיד: 'ציפיות יש רק בכריות. תעשי דברים מהלב ואל תצפי לקבל בחזרה'. לכן אני עושה דברים
בלי ציפייה לקבל בחזרה ואז הנתינה היא אושר עילאי".

בשיתוף קבוצת הייעוץ TEFEN