״במקום להיכנס לנעליים אחרות, פשוט תביאי את הנעליים שלך״

שלוש מנהלות בכירות, שפילסו דרכן במעלה דרגות הניהול בחברת התוכנה העולמית מיקרופוקוס, מספרות על סקרנות עצומה לתחום, שסימנה להן את היעד והגבירה את רצונן להשתלב, לתרום ולהפיק יותר. "הרעיון הוא שהכל מתחיל ונגמר בלקוח. טכנולוגיה נבנית ביחס לארגון ולאנשים שצריכים להשתמש בה ולא להיפך", אומרת טל לוי יוסף, סגנית נשיא בחברה

גלית בן חמו, בשיתוף מיקרופוקוס ישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
גלית בן חמו, בשיתוף מיקרופוקוס ישראל
תוכן שיווקי

הבחירה בתחום התוכנה, כשלעצמה אינה העדפה שגורה ביסודה, הולכת ומוערכת פי כמה וכמה כשנפרשת יריעת המידע המלאה, ומציגה שלוש נשים מבריקות שטיפסו מעלה לדרגות ניהול בכירות, וזאת מבלי לומר מילה על הוותק הרב שכל אחת הספיקה כבר לצבור. חברת התוכנה העולמית מיקרופוקוס והאתר בישראל כמו בית עבורן, ואי אפשר לפספס את הברק שמהבהב בעיניהן כשהן מדברות על העשייה.

טל לוי יוסף, סגנית נשיא מוצר ואסטרטגיה בחברה, מתמקדת בעשייתה בניהול פורטפוליו המוצרים של היחידה, חדשנות ואסטרטגיה. את הצעת הקידום שהונחה לפניה קיבלה לפני כארבע שנים: "לא ביקשתי את הקידום אך מכיוון שניהלתי בתפקידי הקודם את ארגון הפיתוח ועניין המוצר והחזון העסקי תמיד היו במרכז העשייה, התפקיד נראה המשך טבעי לדרך שעשיתי ואני משערת שזה לא קרה סתם כך. אני מניחה שבעצם הייחודיות שהפגנתי לאורך תפקידיי השונים בחברה הערתי את ההזדמנות מבחוץ".

טל לוי יוסףצילום: פרטי

חברת מיקרופוקוס העולמית ושלוחתה בישראל, מפתחת תוכנות וכלים ייעודים המאפשרים לחברות לפתח, לבדוק, להתקין, להעריך ולחדש יישומים ארגוניים קריטיים. אחת המטרות המרכזיות של החברה היא לסייע ללקוחותיה לעבור מהעולם המסורתי אל העולם החדש בענן (Digital Transformation). בישראל קיימים שני מרכזי פיתוח – ביהוד ובחיפה.

בין התוכנה, האנשים והתהליכים
טל (46), נשואה+2 מציינת שהניהול זרם בעורקיה מאז ומתמיד, ומתארת את בחירתה ללמוד תעשייה וניהול עם התמחות במגמת מערכות מידע, מכיוון שהתחום פרש בפנייה מפה נרחבת של אפשרויות. "גיליתי שהתחום מרתק אותי. כבר בהתחלה התחברתי לתפיסת העולם של מיקרופוקוס, שרואה בטכנולוגיה אמצעי לשרת את האנשים ואת החברה, ולא להפך. כלומר, הבסיס הוא להכיר ולהבין את הצרכים שלהם. היום מדברים על כך שהתוכנה משנה את העולם, ובעיניי השינוי הזה מבורך. אבל חשוב לתת תשומת לב רבה לחיבור שבין התוכנה, האנשים והתהליכים; כיוון שאם החיבור הזה לא יזרום כראוי, הקסם של התוכנה והערך שהיא צריכה לייצר לא יקרה מעצמו.

"בחברה אנחנו מתרגמים חזון טכנולוגי לערך משמעותי בפני הלקוח. הרעיון הוא שהכל מתחיל ונגמר בלקוח. טכנולוגיה נבנית ביחס לארגון ולאנשים שצריכים להשתמש בה ולא להיפך. ההבנה הזו מלווה אותי כסגנית נשיא מוצר ואסטרטגיה, ואני נוהגת לומר שהחיים מתנהלים בחוץ ולא רק במשרד. צריך להשאיר את הראש בחוץ, ללמוד ולחפש, ולהיות פתוחים לפידבקים שמקבלים".

ליאת וילנר (40) אימא ל־4, היא מנהלת קבוצת פיתוח בחברה. בהתחלה כיוונה לעבר לימודי רפואה, אבל השפעת הבית שרווי בניחוחות מעולם ההיי-טק הטתה את מסלולה ועל כך אין לה שום חרטה. "הטכנולוגיה תמיד נכחה בבית, כולל כל החידושים שנכנסו לתחום והגיעו הביתה". משם צמחה חיבתה לעולם האלגוריתמי, הפיתוח וההנדסה. עם תואר במדעי המחשב ומתמטיקה ו-8 שנות ניסיון בפיתוח, החלה לעבוד בשנת 2011 בחברת מיקרופוקוס בתפקיד מפתחת. לדבריה, לא היה רגע שבו הרגישה שהיא דורכת במקום. "זה אחד מהדברים הבולטים בחברה, שכל הזמן יש אתגרים, הזדמנויות ואפשרויות לצמיחה. אני חושבת שהצמיחה שלי היא אחת ההוכחות לכך שתמיד יש מקום להתקדם ולהגשים כל שאיפה".

ליאת וילנר צילום: פרטי

לריסה סבן (46) נשואה + 2, מנהלת קבוצת תשתיות ו־DevOps, לא צמחה מקרקע פורייה של תוכנה, להפך. לדבריה, הייתה רחוקה מרחק שנות אור מעולם המחשבים. ללימודי מדעי המחשב הגיעה מתוך מחשבה פרקטית בעיקר, ואף נאלצה להתמודד עם קשיים רבים בלמידה, בעיקר בשל היעדר הרקע הריאלי. לרגע היא לא תיארה לעצמה שתתאהב בתחום, תישאר ואף תצמח. התפקיד הראשון שלה בחברה היה כמנהלת מסדי נתונים, ומשם נסקה לתפקידי ניהול. על הצלחתה להמשיך ולהתפתח היא מסבירה: "בכל מקום שבו אני נמצאת, יש לי צורך לבדוק ולעשות עוד, לראות במה אני יכולה לתרום לאחרים, וככה הגעתי לתחום ה־DevOps, שאז לא נקרא בשם הזה, ונעשה בעיקר בצורה ידנית ולכן בהמשך זה היה טבעי שאכנס לתחום הזה".

לריסה סבןצילום: פרטי

כיצד אתן רואות את עניין התחרות מול מתמודדים אחרים לתפקידי הניהול, בדגש על גברים?
טל: "אף פעם לא ניסיתי להיות כמותם, טוב אולי רק בהתחלה (צוחקת). הם מה שהם, ולנו הנשים יש ייחודיות משלנו ואני אימצתי אותה כהזדמנות. הייחודיות הזו משמשת אותי גם כיום בצורת הניהול וזה אומר, בין השאר, שהתפיסה שלי היא שמנהל טוב חייב להקיף את עצמו באנשים טובים ולדעת להיעזר בהם כשצריך. אין מנהל שיודע וחייב לדעת הכל כל הזמן. המכשולים והחששות הם חלק מהדרך: זה שיח שסביר להניח שלא יתקיים בסביבת הניהול הגברית. אבל הוא קיים באותה מידה. בעניין הזה אני מאמצת את המשפט המוכר שמשווה את העשייה הניהולית לרכיבה על אופניים, ובהתאם לזה – בכל פעם שקשה – זה מצביע על כך שאנחנו בעלייה, ולהפך. זה גם אומר, שבסוף נגיע למישור. מהצד נראה אולי שמסתדרים, אבל לכולם בעצם יש קושי כזה או אחר, וצריך לזכור שמתישהו גם יגיע המישור, והכול יסתדר, רק לזכור להמשיך לפדל".

את דרכן לעמדות הניהול הן רואות כתהליך טבעי. "מאז ומתמיד הייתי אדם של אנשים, ופחות אדם שמנהל אנשים", מתארת לריסה סבן את צמיחתה לעמדת הניהול. "אבל כנראה שזה גם מה שהפך אותי למנהלת שאני כיום. קל לי להתחבר לאנשים, והשיטה שלי היא לגייס ולרתום אותם להגיע איתי למקומות חדשים ומתקדמים. אני מעודדת את אנשי הצוות ליזום ולהציע רעיונות, ויש לי רצון גדול להנגיש אנשים אל הרעיונות של עצמם".

ליאת וילנר, מציינת שבתחילת דרכה הניהולית לא הייתה ערה להשפעה שלה כמנהלת על נשים אחרות מעצם היותה אישה בתפקיד ניהולי. "ההבנה הזו הגיעה מנשים שניהלתי בצוות כשאמרו לי שאני מעוררת בהן השראה וההתוודאות לזה דרבנה אותי להתקדם ולהיות השראה לנשים הקטנות שלי בבית ולנשים בכלל. הניהול הוא מתנה שקיבלתי, כיוון שהוא חורג מגבולות התוכנה וגולש אל האנשים – מאפשר סוג של מנטורינג, לזהות פוטנציאל ולייצר הזדמנויות עבור אנשים להתפתחות אישית וגדילה". ההשראה לדבריה מגיעה מאימה, מנהלת מנוסה בעצמה "היא תמיד העבירה לי מסר שהכול 'קטן עליי'".

כיצד מפצחים את הנוסחה שתסלול לנשים נוספות את הדרך לתפקידי ניהול ולענף ההיי-טק?
ליאת: "כשאני חושבת על הדרך אני מסתכלת פנימה, לשלוש הבנות שלי ומאמינה שהחשיפה היא המפתח. ברגע שיש להן הזדמנות להיחשף לכך בגיל צעיר הטעימה הזו מפחיתה את החששות בהמשך".

לריסה מוסיפה: "שנות הניסיון שלי בתחום מדגישות שנשים מנהלות מצויין, ברגישות ובמחשבה עמוקה על הצעדים הבאים, וצריך להכריז על כך בחוצות העיר, כך שזה יהפוך למשהו שמכירים בו. אני חושבת שיעזור מאוד לגברים לא להירתע מניהול נשי".

טל מצטרפת לקולגות המקצועיות ומציינת את תחום החשיפה. היא מתארת את הפעילות השגורה בחברה לחשוף נערות לתחום במסגרת פעילות "She Codes" וברמה של הארגון העולמי נעשות פעילויות לצעירות בסימן "Girls in Tech". "אני חושבת שהמפתח נמצא לא רק בחשיפה של צעירות, אלא גם של הצעירים לרעיון שנשים נמצאות בתחום והיתרון העצום בכך. שיתרגלו מגיל צעיר לא להרים גבה כשיושבת לידם נערה ולומדת חמש או עשר יחידות מדעי המחשב. זה יכין את הקרקע לכניסה חלקה יותר שלהן לתחום.

"נשים צריכות להבין שמאחורי חברות ההיי-טק יש אנשים. אומנם מדובר בתחום שהוא בינארי, אבל יש משמעות עצומה לאנשים וליכולות הבין־אישיות, כשלנשים יש יתרון עצום בכך. מעבר לזה, בהיי-טק יש דלתות רבות, והן לא נפתחות רק למי שמגיע מהתחום, יש מגוון רחב של תפקידים החל ממהנדסים, בודקי תוכנה, מנהלי פרוייקטים ועוד".

תפיסת עולם
טל: "להבין שהייחודיות מייצרת הזדמנות. אני לא מדברת על ייחודיות ברמה של המצאה בסדר גודל עולמי. מספיק להעביר מסר אותנטי עם נקודת מבט רעננה, שיספק לאחרים דרך הסתכלות שהם לא חשבו עליה קודם לכן וכשזה מגיע לקריירה, במקום להיכנס לנעליים אחרות, פשוט תביאי את הנעליים שלך. אין לדעת לאן אפשר להגיע והשמיים הם הגבול".

ליאת: "לחלום, להגשים, לחשוב מחוץ לקופסה, להאמין במה שאנחנו עושים ולהיות הכי טובים בזה. הדרייב הזה גורם לאנשים לצאת איתי לדרך. כמובן, שאסור לשכוח בדרך את מרכיב ההנאה".

לריסה: "מה שמלווה אותי ביום־יום זו התשוקה שאני עושה את מה שאני אוהבת במקום שאני אוהבת, וזה מזמין אנשים להצטרף - זה פשוט מדבק".

מיקרופוקוס ישראל מזמינה אתכן ואתכם להגיש מועמדות לאחת המשרות הפתוחות אצלינו. לפרטים ולמשלוח קורות חיים: https://bit.ly/34I5lax |
irit.benhamu@microfocus.com

בשיתוף מיקרופוקוס ישראל