מנווטות את הספינה לחוף מבטחים

מור פלר ונטע איכר הקימו את "ארגו" סוכנות ביטוח-ימי, וחוללו מהפך בתחום שנותר ללא שינוי כמעט 40 שנה, תוך שהן מנווטות יחד לעתיד חדש ללקוחות. "אנחנו מתמקדות ביצירת סטנדרטים חדשים ונכונים, כשהפוקוס הוא על התאמה לצרכי המבוטחים"

ליעונה מנקלי, בשיתוף חברת ארגו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטע איכר (מימין) ומור פלר | צילום: ארז עוזיר
נטע איכר (מימין) ומור פלר | צילום: ארז עוזיר
ליעונה מנקלי, בשיתוף חברת ארגו
תוכן שיווקי

"גישה של 'חליפה אחת שמתאימה לכולם' אינה נכונה, ומלאה בסתירות", אומרת מור פלר (45), מנכ"ל משותפת ובעלים של "ארגו", סוכנות לביטוח ימי. פלר מתייחסת לתחום הביטוח הימי, שנשאר כמעט ללא שינוי במשך ארבעים שנה. "עבור מרבית הלקוחות שפת הפוליסה נותרה לא ברורה, וגרמה להם לשקוע בסבך ביורוקרטי".

"לשמחתנו תחום הלוגיסטיקה עובר מהפך", מסכימה נטע איכר (54), מנכ"לית משותפת ומבעלות "ארגו", "אנחנו מתמקדות ביצירת סטנדרטים חדשים גם בעולם הביטוח הימי/אווירי הנושק לתחום הלוגיסטי. לכל מבוטח צרכים וכאבים שיחודיים רק לו. אנחנו מאתרות את הכאב ומספקות תרופה שתתאים לו. כאב יכול לנבוע מסוג סחורה ייחודי, מדינות יעד ומוצא מאתגרות, חוזים ייחודיים עם לקוחות, ועוד".

פתיחת המשרדים התארכה בחודשיים כדי שעיצוב המשרד ישקף את אופיה המיוחד של החברה. משרדי חברת ארגו | צילום: ארז עוזיר

התאמה לפעילות העסקית
השתיים, שהקימו את "ארגו" סוכנות לביטוח וייעוץ ביטוח ימי הראשונה מסוגה בישראל, הן בעלות ניסיון מצטבר השווה למניין שנותיה של פלר. במסגרת תפקידן בחברות הביטוח טיפלו פלר ואיכר בכמחצית מהמטענים הנכנסים והיוצאים מישראל. הסוכנות שהוקמה מספקת מגוון שירותים, החל מחיתום ועריכת הפוליסות ועד ניהול אירועים ביטוחיים, הרצאות והדרכות מעשירות למבוטחים, למנהלי שרשרת לוגיסטית בחברות ולאנשי הרכש. את שם החברה שאלו מהמיתולוגיה היוונית, שם שימשה ארגו - "המהירה" ביוונית - כספינת המסע להחזרת גיזת הזהב ליוון.

"לאורך השנים רכשנו כלים ייחודיים בחברות הביטוח בהן ניהלנו את המחלקות לביטוח ימי", מסבירה איכר, ששימשה, קודם לתפקידה הנוכחי, כסמנכ"לית ביטוח כללי ב"מגדל" וכמנהלת המחלקה הימית באותה החברה.

"עבודה קשה צורכת זמן, וזמן הוא משאב מוגבל" | צילום: ארז עוזיר

"אנחנו מכירות את הביטוח הימי מהצד של המבטחים, והניסיון שצברנו בחברות הביטוח מסייע למבוטחים במניעת נזקים וניהול סיכונים ובכך גם להוזלת הפרמיה. לא מספיק לטפל בתביעות, אנחנו מנהלות את אירועי הביטוח. את הפוליסות אנחנו בונות, בין היתר, לחברות, לעסקים ומטענים מורכבים, בין היתר בתחומים שנמצאים בתהליכי שינוי מהירים כמו אנרגיה מתחדשת ותעשיות ביטחוניות".

פלר כיהנה אף היא בתפקידי מפתח, כמנהלת המחלקה לביטוח ימי בחברת "כלל", וקודם לכן כמנהלת ביטוח וקשרי לקוחות בחברת שילוח ולוגיסטיקה בינלאומית.
"העולם מתקדם ותחומים רבים הופכים למורכבים", אומרת איכר. בין היתר מצביעות שתיהן על התפתחות הטכנולוגיה, שמאפשרת קצב מהיר יותר של שינוע ואפשרויות מגוונות יותר, גידול בהיקפי המשלוחים, גידול בערכם הכספי ועוד. "כיום, יותר מתמיד, יש צורך בהתאמה מדויקת של פוליסת ביטוח המטענים לפעילות העסקית, באופן שייקח בחשבון את הסיכונים האפשריים בתהליך השינוע", מסבירה פלר.

מנווטות בים של גברים
עולם הביטוח העסקי והסחר הבינלאומי נשלט, מאז ומתמיד, על ידי גברים. הכניסה של פלר ואיכר לנישת הביטוח הימי, הייחודית בתחום הביטוח הכללי, הביאה לשינוי של ממש בנוף המגדרי ולהגדלת מספר השחקנים שנשמר במשך שנים מצומצם ומוגבל, כמו התחום עצמו.
השתיים מספרות שיתרונן המשמעותי הוא בייעוץ ובמתן פתרונות רחבים ויצירתיים לקהל לקוחותיהן, הכולל, בין השאר, יבואנים ויצואנים, מפעלים, חברות היי-טק, ברוקרים (מתווכים בסחורות), משלחים בינלאומיים ועמילי מכס. הן פועלות לייצוג מיטבי של המבוטח, תוך שמירה על האינטרסים שלו, לרבות באירועי ביטוח אקוטיים, ותביעות שעלולות לדרדר אותו, או את החברה, למשבר כספי.

"לסוכנות שלנו סמכויות חיתום שהוענקו לה על ידי חברות הביטוח, בין היתר גם סילוק תביעות", מסבירה פלר. "המשמעות היא שאנחנו כותבות את הפוליסות שמשקפות את הצרכים של המבוטח, וכאשר הוא חווה 'אירוע ביטוחי' אנחנו מטפלות בו ומלוות אותו לכל אורך חיי התביעה", ממשיכה איכר. השתיים מאמינות כי השינוי הוא אדיר, ומאפשר ללקוחות פתרונות לעסקאות מסובכות. הפכנו לכתובת לחברות גדולות, יועצים וסוכנים שפונים אלינו בנושאים מורכבים. כל אחד יכול לתת 10 אחוז הנחה אבל לתפור כיסוי מושלם למטען מורכב נדרשת מקצוענות. הקשרים שלנו למבטחי משנה בחו"ל, תאגיד לויד'ס וברוקרים בעולם מהווה תרומה משמעותית למציאת פתרונות בעידן קשוח ומאתגר.

"אנחנו משחקות בצורה שונה במגרש, וכשאנחנו מכינות את הפוליסה, המקצועיות שלנו באה לידי ביטוי במניעת בעיות עתידיות. אנחנו משתדלות להיות הפיקח שנמנע מבעיה שהחכם אולי יידע איך לצאת ממנה", אומרת פלר ומוסיפה: "מונינו לנהל מכרזים וקיבלנו פניות של חברות גדולות, מוכרות ומורכבות שמודעות ליכולות שלנו ולעבודה הקשה שאנו נכונות לעשות".
שתיהן מאמינות שהסלוגן שלהן מבטא בבהירות את המסר ללקוחות. "where experience navigates. הניסיון שצברנו, הידע והמקצועיות משמשים לנו כמצפן שמנווט אותנו בדרכנו העסקית והמקצועית", מסכמת איכר.

איכר נשואה לאריה מליניאק, שמלווה את ארגו מיום היווסדה, ומשמש בה כיועץ לפיתוח עסקי.
פלר, אם לתאומות, מגדירה עצמה כאם יחידנית גאה, "גאה ועוצמתית, במיוחד בתקופת הקורונה", היא אומרת בחיוך. שתיהן מצביעות בגאווה לא מוסתרת על העובדה שהניהול והתפעול של הסוכנות מתבצע על ידי נשים בלבד.

בתקופת הקורונה נפגע באופן מובהק הרוב הנשי בעולם העבודה, בשל הצורך להישאר עם הילדים בבית.

נטע: "בתקופה שבה הקמנו את העסק, מור חוותה בידודים ארוכים ומתמשכים אבל היא דאגה ללוות מרחוק וביחד קיבלנו החלטות בשיחות וידאו. כמי שמקפידות על כל פרט, גם פתיחת המשרדים ארכה חודשיים מעבר למתוכנן כדי שעיצוב המשרד ישקף את אופיה המיוחד של החברה".

מור: "ללא ספק היתה הרבה יותר עבודה מהבית, אבל זכיתי לגיבוי מלא של צוות המשרד, שכלל חלוקת משמרות ואפילו השגחה על הילדים".

מה דעתכן על תרומתן של הנשים לשוק העבודה?
מור: ״אני חושבת שנשים מכניסות ׳משהו עגול׳ לעסקים. מצד אחד אנחנו יכולות להיות חדות והחלטיות, מצד שני יש לנו כישרון ׳לסגור את הקצוות׳ בצורה מעודנת ולא ב׳בום׳. בסופו של דבר - גבר או אישה - לכולנו יש החלטות לא פשוטות לקבל. רק הדרך שונה״.
נטע: ״יש לנו סוג של דיכוטומיה בהתנהלות. אנחנו יודעות לארח ומכניסות נופך אינטימי, ומצד שני יש גם את האופי הנתון. אני לדוגמה עם ׳פתיל קצר׳, קשוחה ולא מתפשרת. מור לעומתי יותר רכה, היא מתקנת אותי הרבה פעמים. ביחד אנחנו כוח עולה. אני חושבת שישנן אמירות שגברים לא צריכים להתמודד איתן, כי אליהם הן יאמרו בדרך אחרת אם בכלל. היה לי לקוח כזה שהקשה על החיתום, ואני לא התפשרתי והתעקשתי, כי מניסיוני בחברות הביטוח ידעתי שצריך לנקוט באמצעים שיעבירו אותו ב'מסלול הירוק" במקרה של נזק. הוא הבין את זה וקיבל את המלצותיי״.

מור: ״בסופו של דבר לנו, כנשים, יש פריבילגיה להציג את שני הצדדים הללו. לדעתי אם גברים יהיו קצת יותר רכים בעסקים זה לא יצטייר טוב, בעוד שאצלנו כן. אפשר להפגין כוח ותקיפות, מתוך מקום של ידע ומקצועיות ללא פשרות, אבל גם לשמור על רכות מסוימת. הרבה פעמים אנחנו סוגרות דילים קשוחים בצורה נעימה. לא בטוח שמנהל גבר היה מסוגל לנהוג באותו אופן״.

ומה בדבר "תקרת הזכוכית", האם אתן מאמינות שהיא מתחילה להיסדק והשוויון התעסוקתי הוא רק עניין של זמן?
נטע: "בעיניי שוויון תעסוקתי כרוך בנחישות ובהתמדה שלנו, הנשים, וברמת המוטיבציה של כל אחת להשיג יעדים מרחיקי לכת. הדרך לפריצת תקרת הזכוכית עוד ארוכה, אבל השגת המטרה תלויה בכוח שמניע את הנשים עצמן".

מור: "אם אנחנו שואפות להגיע לעמדות מפתח, אנחנו חייבות להבין שיש לכך מחיר מסוים. עבודה קשה צורכת זמן, וזמן הוא משאב מוגבל שיש לחלק אותו בהתאם לאג'נדה של כל אחת".

תפיסת עולם
נטע: "גישה לחיים שאימצתי מאריה: שם המשחק – הופכים לקוחות לאוהדים".
מור: "הדרך הנכונה לחזות את העתיד היא לחולל אותו".

בשיתוף חברת ארגו