מי דואג לנכס שלך, יותר ממני?

תחום הנדל"ן נכבש כבר על ידי נשים ומעיין הרקם, בעלת חברת Wellspring Israel לניהול נכסים לתושבי חוץ, היא דוגמה אחת לכיבוש הזה. תושבי חוץ אשר להם נכסים בארץ, מפקידים אותם בידיה לניהול

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת יפה
תוכן שיווקי

מגפת הקורונה גרמה לרבים מבעלי הנכסים בישראל המתגוררים בחו"ל, לדאוג לנכסיהם בשלט רחוק.

מעיין הרקם, עו"ד, מגשרת ומתווכת, בעלת חברת וולספרינג לניהול נכסים לתושבי חוץ, נושאת בנטל, מנהלת ודואגת לנכסי הנדל"ן במקום בעליהם, הנאלצים להישאר בחו"ל בצו השעה.
"בתפקידי אני מתמודדת עם תושבי חוץ ומספקת להם פתרונות שונים ומגוונים. אני אחראית על הדבר היקר ביותר לאדם בחייו: הנכסים שלו. אני אחראית להתמודד עם השכנים שלו, עם עורך הדין שלו, עם הרשויות למענו, ובעצם אני נכנסת לנעליו ומנהלת את ענייניו בכל ההיבטים המנהליים, הכלכליים, הבינאישיים בזמן שהוא יושב בחו"ל", מסבירה הרקם.

תחום הנדל"ן היה ידוע בעבר כתחום גברי. מה המצב כיום?
למרות העובדה שיש כיום יותר נשים בעולם הנדל"ן, זהו עדיין תחום גברי. אבל אני סבורה שהמהפכה בדלת, וכמו בכל מהפכה, הדברים לוקחים זמן. אבל לדעתי חשובה האיכות ולא הכמות, ככל שנשים ילמדו נדל"ן על היבטיו, יחקרו וישתפשפו בהם, כך תיכנסנה יותר נשים לתחום".

לאן היית רוצה להוביל את הנשים בישראל?
"לעולם שבו הן מפסיקות להצטדק ולהתנצל כל הזמן. הייתי רוצה שנשים בישראל תהיינה חלק מהתיקון עצמו, יפסיקו להתנצל על זה שהן גם אמהות, ויחנכו גם את הילדים שלהן (לי יש 3 בנים) שאנחנו הכל מהכל, גם אמהות, גם יזמיות, וגם הישגיות ואין סתירה בין הדברים. להיפך, זה הקסם שלנו, אנחנו 'מולטיטסקינג' וכל הכובעים שלנו מעניקים לנו את האפשרות לעשות את תפקידנו בצורה הטובה ביותר. אישה שהיא אמא היא בעלת חמלה, ביצועיסטית, חדורת מטרה, סבלנות ונטולת אגו".

דמות האישה שמשפיעה עלייך?
"הושפעתי מאוד מדפנה מאיר ז"ל. קראתי את הספר שלה 'מה יקרה אם אמות מחר בבוקר', לפני שנה וחצי. דפנה הייתה אחות רפואית, והספר נותן פרספקטיבה כמה החיים קצרים ומשמעותיים".

מעיין הרקם צילום: עצמי

לו היית בין מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, מה היית עושה לטובת נשים?
"הייתי נותנת לאישה לנהל את המדינה ללא שום עוררין. ברמה עכשווית הייתי משקיעה במערכת החינוך, בכל השלבים ובכל ההיבטים שלה עם פיקוח מגיל אפס. השקט הנפשי שהדבר יכול להעניק לנו ברמה הלאומית וכנשים, יכול לסייע לעתיד טוב יותר מכל הבחינות. מדינה שמשקיעה בחינוך כערך עליון- תהיה מדינה שטוב יותר לחיות בה".

מה מאחלת לחברה בישראל לשנה החדשה?
"קודם כל הייתי רוצה לאחל התלכדות ולא פילוג, כמו בנד"לן ככה בחיים = קל לפרק קשה לחבר. שניקח את התקופה המאתגרת הזו למקום של צמיחה ושינוי, לחוסן לאומי ואישי וננסה לעזור למי שזקוק לכך, לחייך למי שמחמיץ פנים, לנפנוף לשלום למי שמצפצץ ברמזור, עם כל הקשיים בישראל, אנחנו אנשים מיוחדים, עם היסטוריה יוצאת מן הכלל, עם אדמה ונוף שכוללים כל מה שאנחנו מחפשים בחוץ.

מאחלת טיולים רבים בפינות החמד הרבות ובאדמה המדהימה שלנו, בנחלים, בשבילים ובהרים שאין להם תחליף. ולזכור שאין לנו ארץ אחרת וכולנו פה באותה הסירה - ובמקום להטביעה אותה אם כל אחד יעשה רק מאמץ קטן - הכל ייראה אחרת".