שוויון כתפיסת עולם

הפורום הכלכלי חברתי בהובלה של ה- BR הישראלי, נועד להיות גשר המחבר בין המגזרים השונים, ורותם את כולם יחד לאימפקט חברתי רחב. בצוות העובדים 24 נשים וגבר אחד, אליו מתייחסים כשווה בין שוות

עינת זינגר דן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Shutterstock
צילום: Shutterstock
עינת זינגר דן
תוכן שיווקי

לפעמים אני שומעת שיחות של הבנות שלי (10 ו-16) וחברותיהן. הדור שלהן גדל בתוך מציאות בה נשים חזקות ומובילות נוכחות בכל אספקט של התרבות היומיומית.

נשים מגישות את מהדורות החדשות, נשים מככבות בפריים טיים ומביאות מדליית זהב באולימפיאדה, אישה עומדת בראש העיר שבה אנו גרות, כוכבות הרשת שהן עוקבות אחריהן בעניין גדול באינסטגרם ובטיקטוק הן בחורות צעירות שכובשות את העולם בעשר אצבעות וגם מהפכת #MeToo התרחשה לנגד עיניהן. התפיסות המגדריות שהכרתי היטב כשהייתי בגילאים שלהן, נתפסות בעיניהן כמיושנות ולא רלוונטיות. הקפדנו להעביר להן מסר עקבי מאז שהיו ילדות: אין חלום בלתי אפשרי ואין תבנית שאי אפשר לשנות. תחלמו בגדול ותגשימו בגדול!

עם יד על הלב, אני לא יודעת להצביע על הנקודה שבה הבנתי בפעם הראשונה, שאישה צריכה להילחם הרבה יותר כדי להגשים את החלומות שלה. הייתי נערה עם ביטחון עצמי והאמנתי בזמן אמת שאני יכולה לעשות כל מה שאני רוצה, ללמוד משחק, לשיר בלהקת נוער, להופיע בטלוויזיה ולהרגיש בטוחה מול המצלמות. בשנים ההן לא עלה בדעתי שיש משהו קצת מוזר בעובדה ששני אחיי למדו הנדסת תעשייה וניהול ופילסו בקלות נתיב בטוח לעולמות הטכנולוגיה ואני באותו זמן הייתי באולפני הטלוויזיה החינוכית.

פאסט פורוורד אל תוך המאה ה-21 ופתאום מגלים שאפילו בעולם ההייטק, התעשייה הכי מודרנית, מתקדמת, בינלאומית וליברלית, יש פער עצום בין גברים לנשים בצמרת החברות, בתפקידי מפתח ואפילו בחדרי הישיבות. החלוקה הבין מגזרית עניינה אותי תמיד. מגזר ציבורי, מגזר עסקי ומגזר שלישי. כל אחד מהם התקיים בעולם משלו. המכנה המשותף נותר סמוי מן העין. אך ניתן לראות ניצוצות של שינוי למשל, במגזר הציבורי, מכהנות היום 16 נשים כראש רשות מקומית, המספר הזה היה נתפס כדמיוני עד לפני פחות מעשור. מספרן של חברות הכנסת והשרות מגיע לשיאים שנדמו בעבר בלתי אפשריים. כפועל יוצא מזה הגענו בממשלה הנוכחית גם למספר שיא של מנכ"ליות משרדים היכולות לשנות לצמיתות את פניו של משרד ממשלתי ולוודא שמעתה ואילך בכל תפקידי המפתח, בכל חדרי הישיבות, יהיה איזון מגדרי והזדמנות שווה לנשים לצמוח בתוך המטה. שרים ומנכ"לי משרדים מתחלפים, אבל הפקידות הבכירה נשארת. אז אמנם אנחנו עדיין רחוקות משוויון אבל המגמה כשלעצמה מעודדת.

דברים שרואים מכאן
במגזר העסקי תנאי הפתיחה קשים יותר. עדיין רוב המנכ"לים הם גברים ובחדרי ההנהלה קשה למצוא נוכחות נשית. לא בכל הענפים זה ככה. בבנקאות, למשל, כבר ראינו שורה ארוכה של מנהלות בכירות ומנכ"ליות שפרצו זו אחר זו תקרות זכוכית ישנות. כנראה שלפחות בחלק מהם מי שישנו את התמונה הן הדור הבא של בעלות עסקים. בנותיהן ונכדותיהן של מייסדי חברות משפחתיות שיחליטו לעשות את המהפך. עפרה שטראוס היא דוגמה מצוינת לבעלת שליטה שהחליטה שהנושא המגדרי חשוב לה. המהפכות שהיא מובילה בשנים האחרונות, בתוך החברה ומחוצה לה, צריכות להילמד בבתי ספר. ובמגזר השלישי כמובן שנשים הן הכוח המניע.

המגזר השלישי נשען באחוזים גבוהים על נשים שמקדישות את חייהן למטרות חברתיות חשובות. אפשר לראות בזה את הפן ההרואי, האלטרואיסטי, אבל בואו נהיה כנות וכנים עם עצמנו. תקרות השכר במגזר השלישי נמוכות, תנאי ההעסקה שונים מאוד מאלה שמחכים לאנשי ההייטק, החוויה הרגשית קשה יותר. ודאי שיש אלפי נשים שהגיעו לעבודה במגזר השלישי מתוך אידאולוגיה מובהקת. אבל יש גם כאלה שנמצאות שם כיוון שאפשר לשלב בין קריירה לבית מבלי לשלם מחיר בקידום אישי, מה שלא יקרה בלא מעט מקומות עבודה במגזר העסקי.

הפורום הכלכלי חברתי בהובלה של ה-BR הישראלי, נועד להיות גשר המחבר בין המגזרים השונים, ורותם את כולם יחד לאימפקט חברתי רחב. בצוות העובדים שלנו יש 24 נשים וגבר אחד אבל אנחנו מתייחסות אליו כשווה בין שוות.

היכולת לרתום מנהיגות עסקית, ממשלתית וחברתיות לקידום מטרה משותפת, מאפשרת לנו לבחור נושאי דגל שבהם היינו רוצות ורוצים לראות שינוי מהותי. לשמחתי, חלק גדול מנושאי הדגל שנבחרו, הם כאלה שיש בהם ראייה מגדרית מובנית: מניעת אלימות ואלימות כלכלית, עידוד נשים לטכנולוגיה ולמקצועות העתיד, הזדמנות לאוכלוסיות מגוונות לקבל מרחב שווה ועוד. כשאני חושבת עלינו כאימהות אני רוצה לוודא שנקודת הפתיחה של כל נערה בישראל תהיה שווה. נכון, אנו מתעצבים גם מהספרים שקוראים בבית ומהמעגל החברתי והקהילתי, אבל במדינה קטנה כמו ישראל שבה בין פריפריה למרכז מפרידות שעתיים נסיעה, אין שום סיבה שבעולם שבה נשים יישארו מאחור.

ב-BR ישראל, השולחן העגול של המנהיגות העסקית. 31% מהמנהלים החברים בפורום הן מנהלות. גם כאן מדובר במספר שהיה נראה מדע בדיוני רק לפני 10-15 שנה. כל אחת מהן היא מובילה של שינוי חברתי מעצם היותה מי שהיא. כל אחת מהן היא מודל לחיקוי עבור בנות ה-16 וה-10 שמעדיפות לשקוע בטיקטוק במקום לשמוע הרצאה של אימא, אבל עמוק בלב הן יודעות, גם עליהן חלה האחריות להגיע רחוק, לנפץ תקרות זכוכית, להותיר שינוי ולדאוג לדור הבא אחריהן שכבר לא יכיר מציאות של אי שוויון.

עינת זינגר דןצילום: ענבל זינגר

עינת זינגר דן היא מנכ"לית ה-BR והפורום הכלכלי חברתי מיסודה של נשיאות המגזר העסקי