פיצוח ההטיה המגדרית בהייטק

עם רוב נשי (מעל 51%), CTO אישה, ייצוג מכובד לנשים בהנהלה הבכירה, ולא מעט נשים שגדלו והתפתחו בחברה, נדמה שבחברת מטריקס פיצחו את סוגיית ההטיה המגדרית בהייטק. חמש נשים מספרות איך זה לעבוד בחברה שבה הן הרוב

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת יפה
תוכן שיווקי

ידוע שקיימת הטיה מגדרית חזקה בעולמות ההייטק והטכנולוגיה בישראל ובעולם. למעשה, יש אף מי שטוען שאם רק היינו פותרים את הבעיה הזאת, זה היה מוביל באופן ישיר לפתרון הבעיה הכללית של המחסור הכרוני בכוח אדם טכנולוגי בענף. על פי דוח ההון האנושי בתעשיית ההייטק של רשות החדשנות ו-startup nation central, שיעור הנשים בהייטק בישראל עמד בשנת 2020 על 28%. שיעור הנשים בתפקידים הטכנולוגיים היה אף נמוך יותר ועמד על 23% ובתפקידי ניהול טכנולוגיים שיעור הנשים צונח ל-19%.

מחקרים שנערכו בנושא בארה"ב מצביעים כי אכן קיימת הטיה מגדרית, המקשה על נשים בהייטק ככלל, ובפרט במקצועות הטכנולוגיה, להשמיע את קולן ולהגיע לתפקידי מפתח.

במחקר שנערך על ידי אוניברסיטאות הרווארד, MIT ופנסילבניה, נמצא כי משקיעים העדיפו יוזמות אשר הוצעו על ידי גברים על פני יוזמות זהות אשר הוצעו על ידי נשים (68% לעומת 32%). במחקר אחר שערכה החוקרת האמריקאית קיירן סניידר, בהשתתפות מעל 700 נשים שעזבו את עולם ההייטק, רובן ציינו את סביבת העבודה המפלה כסיבה העיקרית לעזיבת העבודה.

על רקע המציאות העגומה שנוצרה בכל הנוגע להטיה מגדרית בתעשיית ההייטק, הנתונים שמציגה חברת הטכנולוגיה המובילה בישראל, מטריקס, מעוררים השתאות. לדברי אבישג אלבז-הרוש, סמנכ"לית משאבי האנוש במטריקס, בחברה עובדות מעל 51% נשים, כלומר הן הרוב - תופעה חריגה בהייטק. והעובדה כי יש גם קרוב ל-40% נשים בהנהלה הבכירה של החברה, מעידה כי עובדות מטריקס שברו תקרת זכוכית שניה. "זה לא מקרי", אומרת אלבז-הרוש, "אנחנו באמת ובתמים מאמינים שהובלה טכנולוגית, יצירתיות וחדשנות, לא יתקיימו בלי טיפוח של סביבת עבודה רב גונית, פתוחה ומאפשרת, כזו שרואה באחריות חברתית זכות ולא חובה. זאת תפיסה שהיא ערכית וגם פרקטית. הרי באטמוספירה הנוכחית של שוק התעסוקה בהייטק, עם המחסור הגדול בכוח אדם טכנולוגי, לא ייתכן לוותר על נשות ואנשי מקצוע מוכשרים מכל המגדרים, הדתות והמגזרים".

5 נשים שעובדות במטריקס בתפקידים טכנולוגיים ובתפקידי ניהול, מספרות על המסלול שעשו בהייטק, ויש להן מסר לנשים שמבקשות להשתלב בתעשייה.

רנית זקצרצילום: סאם יעקובסון

"חברות שמשכילות לקדם נשים לתפקידים בכירים הן חברות שמצליחות יותר"
רנית זקצר, סמנכ"לית טכנולוגיות (CTO) במטריקס, ממושב גבעת ישעיהו, נשואה ואם לארבעה ילדים.

הדרך להייטק: התחלתי כממר"מניקית ב-1981 ואני במטריקס מיום הקמתה.
ההטיה בתעשייה: את השנים המאתגרות לנשים, עם ילדים ממש קטנים, עברתי בבשן מערכות (שמוזגה בהמשך לתוך מטריקס), תחת מנהלת אישה ורוב מוחלט נשי בהנהלה. עבדנו קשה אבל עם הבנה ואמפטיה, וללא תקרת זכוכית לנשים והתאפשר לי להתפתח ולהתקדם. האפליה העיקרית שסבלתי ממנה, הייתה כלפי בן זוגי שבתחילת דרכו בעבודה, בקשתו לחלוק איתי את הימים "הקצרים" סורבה. היום אני יודעת ששפר עלי מזלי. לא רק כי הייתי בחברות (בשן, ובהמשך מטריקס) שהן ידידותית לנשים, אלא גם בגלל הנשים שזכיתי לעבוד איתן, שבזכותן נחשפתי למודל ניהול נשי המשלב אינטליגנציה רגשית גבוהה והתמקדות באנשים.
צריך לשנות: חברות שמשכילות לקדם נשים לתפקידים בכירים הן חברות שמצליחות יותר. אותן נשים מספקות מודל לדוגמא לנשים שעובדות בחברה וגם לשוק, וזה צריך להיות שיקול מרכזי כשמחליטים על קידום ועל איוש תפקידי מפתח.
המסר שלי: הייטק זה מקום לנשים. יש המון תפקידים מתאימים, טכנולוגיים, ניהוליים, קריאטיביים, עסקיים, שמאפשרים ללמוד, להתפתח וליצור ואפשר לעשות את זה לצד אימהות ומשפחה. יאללה – בואנה.

גל אבוקרטצילום: יח"צ מטריקס

"השינוי לא קורה ביום אחד אבל הוא קורה כל יום"
גל אבוקרט, מנתחת מערכות מידע ומנהלת פרויקטים, מראשון לציון, נשואה.

הדרך להייטק: הגעתי לענף לאחר הסבת מקצוע שעשיתי במכללת ג'ון ברייס הדרכה לפני שנתיים וחצי. כיום אני עובדת כנציגת מטריקס בפעילות מת"ף (מחשוב ותפעול פיננסי) של הבנק הבינלאומי, כמנתחת מערכות מידע ומנהלת פרויקטים.
ההטיה בתעשייה: אין ספק שלאורך השנים התעשייה הזו נחשבה גברית, ויש משהו מאוד מספק בלהיות אישה בתעשייה הזו ולהראות שלנשים יש הרבה מה לתרום, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה חברתית. מעולם לא הרגשתי פחות מוערכת או שהדעה שלי פחות חשובה, להיפך. יחד עם זאת, אין ספק שצריכה להיות נוכחות נשים גדולה יותר בתעשייה.
צריך לשנות: אין דבר שנשים לא יכולות לעשות. כאשר כולן יבינו את זה, אנחנו ננפץ את תקרת הזכוכית המנטלית של עצמנו. השינוי לא קורה ביום אחד אבל הוא קורה כל יום.
המסר שלי: יש לא מעט נשים שמאיישות תפקידי בכירים במשק ובתעשייה. זה מוכיח שלא צריך לחשוש. תעזו לחלום ובגדול, ובעיקר להגשים. קחו קורסים ותשתלבו בלימודים שיעשירו את עולמות התוכן שלכן וזכרו לאורך הדרך שהבן אדם היחיד שאתן צריכות להוכיח לו משהו - הוא רק אתן עצמכן.

פרדוס אבו לילצילום: יח"צ מטריקס

"כמוסלמית, אני יכולה להעיד שחשוב במיוחד במגזר הערבי לספק יותר סדנאות שמסבירות כיצד ניתן להשתלב בתעשיית ההייטק, כי במגזר הערבי פחות נשים חושבות שיקבלו אותן לעבודה בהייטק, והן אפילו לא מנסות"
פרדוס אבו ליל, בודקת תוכנה, מכפר עין מאהל, נשואה ומצפה לבת ראשונה.

הדרך להייטק: למדתי בטכניון הנדסה ביו רפואית ובשנה אחרונה שלי בלימודים התחלתי לעבוד בסטארטאפ מתחיל בחיפה ומשם נפתחה לי הדרך להייטק. כיום במטריקס אני בודקת תוכנה למערכות CT של חברת פיליפס שנמכרות לבתי חולים ברחבי העולם.
ההטיה בתעשייה: אני ממש גאה להיות בחברה שיש בה אחוז נשי גבוה. זה נותן תחושה נעימה מעניק ביטחון לדבר ולהשפיע. זה גם מורגש, כי יש יותר הבנה והתחשבות בתהליכי החיים שעוברות נשים, כמו למשל תקופת הריון.
צריך לשנות: צריך לספק יותר סדנאות והכשרות ייעודיות שמסבירות כיצד ניתן להשתלב בתעשיית ההייטק, ובמקביל לייצר יותר גמישות והתחשבות בנשים בענף. כמוסלמית, אני יכולה לומר שזה חשוב במיוחד במגזר הערבי, כי שם פחות נשים חושבות שיקבלו אותן לעבודה בהייטק, והן אפילו לא מנסות.
המסר שלי: תעשו את הצעד הראשון ומשם זה יתקדם. צריך פשוט לנסות. נשים שרוצות להצליח בענף צריכות לתת לעצמן את המקום ואת האופציה להתקדם, להתפתח ולהתנסות. אפשר להשיג כל דבר בחיים אם יש כוח רצון גדול.

חנה שראלצילום: עמרי מירון

"בפגישות עסקיות עם חברות בתחום ההייטק, אני מוצאת את עצמי לא מעט האישה היחידה בחדר. נוסף על כך, אני אישה דתיה, כך שאני בהחלט נתקלת במבטי פליאה. אבל ברגע שאני מתחילה לדבר, הכל מסתדר"
חנה שראל, מנכ"לית מידעטק מבית מטריקס, מחיפה, נשואה ואם לארבעה.

הדרך להייטק: כשסיימתי את השירות שלי, התחלתי ללמוד מדעי המחשב בטכניון. את העבודה שלי במידעטק, החברה הגדולה ביותר ליישום מערכת Priority, התחלתי בשנה האחרונה ללימודים, כשבחברה עבדו רק שלושה אנשים. היום יש כ-250 עובדים. בעשר שנים האחרונות אני מנכ"לית החברה.
ההטיה בתעשייה: בפגישות עסקיות, אני מוצאת את עצמי לא מעט האישה היחידה בחדר. נוסף על כך, אני אישה דתיה, כך שאני בהחלט נתקלת במבטי פליאה. אבל ברגע שאני מתחילה לדבר, הכול מסתדר.
צריך לשנות: השינוי צריך להתחיל כבר בשלב מוקדם של הילדות, בחינוך שמאפשר לבנות צעירות להיפתח לכל האופציות והיכולות הטכנולוגיות. אני באופן אישי לוקחת חלק פעיל בתהליכי חניכה ומתן דוגמא אישית, באמצעות הרצאות וליווי סטודנטיות בתחום.
המסר שלי: לא לחשוש מעולם ההייטק. נשים יכולות להצליח כמו הגברים ואפילו יותר. זה הכול עניין של רכישת ידע וכלים ובעיקר התמדה והשקעה.

ליבי אפין צילום: סאם יעקובסון

"מעולם לא הרגשתי שוני בגלל היותי אישה או חרדית. המוטו שלי היה ועדיין - להשתמש בכל התכונות והכלים שברשותי, לשים את האגו בצד ולהתרכז במטרה"
ליבי אפין, סמנכ"לית תפעול שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס, מירושלים, נשואה ואימא לשישה ילדים.

הדרך להייטק: כבחורה צעירה בארה"ב, ניסיתי את תחום ההוראה, אבל זה לא היה בשבילי. עשיתי קורס קצר בתכנות והתחלתי לעבוד. בשנות השמונים עליתי לארץ, עבדתי בתחום המחשוב בחברות שונות, עד שהגעתי לחברת בשן שלימים הפכה למטריקס. הייתי מעורבת במיזוג ובהקמה של מטריקס ושותפה להקמת מיזם תלפיות המקדם שילוב נשים חרדיות בענף ההייטק. כיום אני סמנכ"לית תפעול שירותי הפיתוח וה-offshore במטריקס.
ההטיה בתעשייה: מעולם לא הרגשתי שוני בגלל היותי אישה או חרדית. המוטו שלי היה ועדיין - להשתמש בכל התכונות והכלים שברשותי, לשים את האגו בצד ולהתרכז במטרה. אינני שונה מאף אחד. עם הגישה הזו, אין היום משרה במטריקס או מחוצה לה שאני אנסה להתחרות עליה ולא אתקבל כי אני אישה, חרדית או מבוגרת מידי.
צריך לשנות: אנחנו חייבים לייצר גמישות מחשבתית התואמת את צרכיו של כל עובד באשר הוא ובעיקר מתאימה לנשים, על אחת כמה וכמה בימים אלה כשכולנו גם עובדים מהבית ורואים שזה אפשרי.
המסר שלי: אני ממליצה לכל אחת להחליט באופן מושכל על מפת הדרכים שלה, איפה וכמה את רוצה להשקיע, מהן הגבולות שלך ובאיזה סביבה את מרגישה נוח לצמוח. בתור אישה, מצבי החיים שלנו משתנים - אבל חובה עלינו להכין את עצמנו בכל פעם לשלב הבא.