"מערך האיכות והאספקה הוא מנוף להגדלת מכירות"

המענה לתעשיות שידועות ברגישות רבה - כמו תעשיות ביטחוניות ותעשיות למערכות רפואיות ותעופתיות - דורש ניהול שרשרת אספקה יעילה, בקרת איכות גבוהה ואספקה מהירה. לצורך כך נבנה המרלו"ג של חברת ברמיל

גלית בן חמו, בשיתוף חברת ברמיל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרלו"ג של חברת ברמיל
מרלו"ג של חברת ברמיל
גלית בן חמו, בשיתוף חברת ברמיל
תוכן שיווקי

החדשנות הטכנולוגית נכנסת במהירות לזירת המרכזים הלוגיסטיים, המספקים מענה לתעשיות גדולות ורגישות, כמו תעשיית התעופה, ביטחון, רפואה והיי-טק. מילת המפתח היא בקרת תהליך ואבטחת איכות שעליהן יכולה החברה לצמוח. לשם כך נבנה מרכז לוגיסטי — מרלו"ג שאחראי ליישם את תהליך האספקה המהיר תוך אבטחת איכות גבוהה.

חברת ברמיל בע"מ נוסדה בשנת 1990, ואת צעדיה הראשונים עשתה כעסק משפחתי, שהלך והתרחב עם השנים. כיום החברה מונה 24 עובדים. "לחברה יש כיום כ–2,700 לקוחות, שהם מהחברות הגדולות במשק, כמו משרד הביטחון, התעשייה האווירית, תע"ש מערכות, רפא"ל, אלביט, טבע, וכל חברות הלווין שלהן", מציין מנכ"ל החברה, שמואל שריקי. "כמו כן אנחנו ספקים רשמיים של כל חברות ההיי–טק הגדולות בארץ, ובהן אינטל, אפל, HP ועוד".

החברה היא מפיץ מורשה של יצרניות מהגדולות בעולם, כדוגמת BOEING, GANTER, ELESA, DESTACO, CARRLANE, HELICOIL ועוד. היא מספקת קשיחים תעופתיים ותעשייתיים, מתכות אציליות בדגש על טיטניום, אביזרי מכונות ופרזול, וכן אביזרי אוטומציה ורובוטיקה לתעשיות התעופה, הרפואה ולתעשיות אזרחיות שונות.

אבטחת איכות בשרשרת האספקה

לצורך עמידה במועדי האספקה לפס הייצור של לקוחות החברה, הוקם מרכז לוגיסטי חדש בפתח תקווה. המרלו"ג משתרע על שטח כולל של 1,500 מ"ר, ונפרש על פני שלוש קומות. במרכז פועלת מערכת מחשוב חדשה ומשוכללת, הכוללת מערך בדיקה ובקרת איכות יעיל במיוחד. "אנחנו מחזיקים במרכז כ–60 אלף מק"טים שונים, שמקוטלגים לפי מחלקות — פריטים קשיחים קטנים תעשייתיים, קשיחים תעפותיים, אביזרי מכונות ופרזול, ומחסן מתכות טיטניום ונירוסטה דקורטיבית", אומר המנכ"ל שריקי ומוסיף שהנירוסטה הדקורטיבית היא מתוצרת חברת רימקס, ונועדה לציפוי בניינים, מהיפים ביותר בעולם, ובהם מוזיאון העתיד בדובאי.

את תהליך שרשרת האספקה שנע כמו "מכונה משומנת" מתאר שריקי, כשהוא מדגיש את חשיבות שזירת הארגון והסדר אל תוך התהליך: "לאחר קבלת הזמנה מלקוח נשלחת לספק הזמנה או לחליפין מאותר הפריט מהמלאי שקיים אצלנו. בהתאם לנתיב שנבחר יוצאת תעודת משלוח ומועברת למערכת הכנת ההזמנות. המלקט מכין את ההזמנה, ומצרף את כל הניירת הנדרשת, כולל מסמכי בקרת איכות בהתאם למוצר ולדרישות הלקוח. מכאן עוברים הפריטים למבקר מוסמך לביצוע בדיקת בקרת איכות, ולאחריה נשלחת ההזמנה על ידי המשלחים שלנו ללקוחות ולקו הייצור של לקוחות החברה". לדבריו, קיימות תעשיות שבנוסף לאבטחת האיכות והבקרה שקיימת בחברה, מוסיפות בדיקת בקרת איכות מטעמן. נציגי החברה מוזמנים למרלו"ג ועורכים בדיקה נוספת.

על המשמעות הרבה שיש לבקרה ולאיכות בשרשרת האספקה מסביר שריקי: "צריך להבין שמערך אבטחת האיכות והאספקה נמצא בלב לבו של המרלו"ג, ומוגדר אצלנו כחוצה ארגון. מערכת אבטחת האיכות והבקרה אינה נמצאת אך ורק בעמדת הליקוט או האריזה, אלא נוכחת החל משלב הצעת המחיר. כבר בשלבים הראשונים אנחנו בוחרים את הספקים בעלי הציון הגבוה ביותר, שעומדים במועדי האספקה, ללא תקלות או בעיות אבטחה, שמחזיקים את הניירת הנדרשת עבור כל פריט בהתאם לסטנדרטים. מעבר למחיר האטרקטיבי, לאספקה במועד ולאבטחת האיכות, נדרש גם לתת תשומת לב לאיכות כוח האדם, אלו חשובים מאוד ללקוחות החברה ומשפיעים מאוד על יכולת השיווק והמכירות. צוות המרלו"ג עובר הכשרות והדרכות במכון התקנים ובתעשיות.

אוטומציה, אבטחת איכות ובקרה אנושית

חברת ברמיל מספקת פריטים לתעשיות רגישות מאוד הדורשות רמת אבטחת איכות גבוהה וכוללת תעודת זהות לכל פריט (COC) ובדיקת מעבדה (COT) ולכן הוסמכה על ידי מכון התקנים הישראלי בהסמכת AS9120. לכן כל פעולה בשרשרת האספקה חייבת להיעשות בצורה מדויקת בהתאם לנוהלי אבטחת האיכות.

על מנת לייעל את שרשרת האספקה, הליקוט, האריזה וההפצה, החברה משתמשת במערכת ERP שאליה מוזנים כלל ההזמנות עם המספר הקטלוגי ומספר המנה של הפריט. בשלב הבא המערכת מפיקה פלט ממוחשב המציין את מיקום הפריט ותרשים זרימה לליקוט מהיר ויעיל. המערכת גם מפיקה את המדבקות שיודבקו על גבי האריזה לצורך זיהוי הפריט ומשלוח.

מערכת הליקוט החדשה במרלו"ג מאפשרת ליקוט אריזה ומשלוח של הפריטים ללקוחות החברה במהירות תוך שמירה על רמת אבטחת איכות גבוהה, המביאה לגידול משמעותי במחזורי החברה. "בכוונתנו להמשיך באותה מגמה, ולצד זה מתהווה תוכנית להקמת מרכז לוגיסטי נוסף בצמוד למרלו"ג הקיים, שיתנשא לגובה של ארבע קומות, וזאת במטרה לאחסן פריטים רבים", מספר שריקי. "המרלו"ג הבא יתופעל כמעט ללא מגע יד אדם, פרט למלקט ומבקר אבטחת איכות. התועלת הזו מוערכת בצמצום כוח האדם במרלו"ג בכ–80% והכפלת כמות הליקוט".

מעבר לאתר

גלית בן חמו, בשיתוף חברת ברמיל