שליחות חברתית, צדק ואות הנשיא

בנוסף לכלים המקצועיים ולניסיון שצברו, המנוע מאחורי משרד עורכי הדין רוטברט אליאס ושות', שקיבל את אות הנשיא להתנדבות, הוא שליחות חברתית: לסייע לישראלים מכל השכבות לנווט בעולם המורכב של דיני הנזיקין

אגם קדם לוי, 
 בשיתוף משרד עורכי הדין רוטברט 
 אליאס ושות'
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אגם קדם לוי, 
 בשיתוף משרד עורכי הדין רוטברט 
 אליאס ושות'
תוכן שיווקי

כששחקן הכדורגל המבטיח החל לסבול מפציעה טורדנית ברגלו, הוא לא שיער שעם השנים אותה פציעה תהפוך למגבלה קשה שתמנע ממנו להמשיך לשחק ולהתקדם בענף. הוא פנה לאחד מבתי החולים הגדולים בישראל בבקשה למצוא פתרון לאותם כאבים. בבית החולים הוא הופנה לרופא מומחה והחל לקבל סדרה של טיפולים, שכללו זריקות לרגלו הפצועה. הטיפול עורר בשחקן הכדורגל תקווה שיוכל לחזור לכר הדשא, אלא שבמהרה התקוות התנפצו. הזריקות שקיבל הובילו להחמרה משמעותית בפגיעה ברגלו, ובסופו של דבר להיווצרות נכות ממשית.

עם המקרה המצער הזה הגיע שחקן הכדורגל אל משרדם של עורכי הדין נדב רוטברט ונתנאל אליאס, המתמחים בדיני נזיקין. במשך שנים לפני כן הוא ניסה לגשש על מנת לבדוק את האפשרות להגיש תביעה על הטיפול הרשלני שקיבל, אבל עורכי דין רבים שאיתם נפגש ייעצו לו לוותר על המאמץ.

עו"ד נדב רוטברטצילום: סלין פלורין

לעומתם, עורכי הדין רוטברט ואליאס פעלו מיד להגשת תביעת נזיקין. בכתב התביעה הם טענו כי הגורמים הרפואיים לא טרחו לעקוב אחר הספרות הרפואית העדכנית, וכי לגופו של השחקן הוזרק חומר מסוכן בצורה רשלנית, מבלי שהיה מודע כלל לסיכונים הטמונים בטיפול שהוביל בסופו של דבר להחמרה משמעותית במצבו. עורכי הדין רוטברט ואליאס אף גייסו מומחה רפואי שהעיד מטעם התובע בבית המשפט, שהכריז כי "רופא סביר לא מזריק שוב ושוב ביודעו את הסכנה הכרוכה בכך".

עו"ד נתנאל אליאסצילום: סלין פלורין

בתום הליך התביעה החליט בית המשפט כי השחקן זכאי לפיצוי בגין הפסדי השכר, לרבות פוטנציאל השכר שנשלל ממנו, וכן פיצוי בגין הפסד זכויות סוציאליות, החזר הוצאות הטיפול הרפואי (כולל הוצאות שמימנו בני משפחתו) ואף פיצוי על הכאב והסבל שעברו עליו. התביעה הסתיימה בפיצוי בסכום כולל של מאות אלפי שקלים.

זוהי רק דוגמה אחת מני רבות לידע ולניסיון הרבים של עורכי הדין רוטברט ואליאס בתחום דיני הנזיקין. "עשינו את דרכנו ממכללות קטנות היישר אל חוד החנית של המשפט הישראלי", מספר עו"ד אליאס. "הרבה ניסיון וידע מקצועי הביאו אותנו לעמדה שבה אנחנו נמצאים היום. לאורך הלימודים וההתמחות, נדב ואני שמנו דגש על הצטיינות, התמדה ועקשנות — מה שהביא אותנו למשרדים המובילים בארץ. כבר בשלבים המוקדמים של הקריירה המשפטית מצאנו את עצמנו מייצגים לקוחות במגה־תיקים: תביעות אזרחיות בגין מעשי אונס, הטרדות מיניות, רשלנות רפואית ותביעות חבות מהמורכבות במשפט הישראלי".

משני צדי המתרס

את הניסיון ואת הידע המקצועי הרב צברו עורכי הדין והשותפים רוטברט ואליאס גם כאשר ניהלו תביעות מעברו השני של המתרס: ייצוג של חברות ביטוח ונתבעים בתביעות נזיקין. "זה ללא ספק מהווה עבורנו יתרון אני יודע איך הדברים עובדים ואיך עורכי הדין מהצד השני חושבים", אומר עו"ד רוטברט. "כשאתה מייצג חברת ביטוח, מנעד התיקים שבהם אתה נתקל הוא מאוד רחב, ואז נחשפים מקרוב ולעומק לעולם הזה. כאשר לומדים לנתח כל תיק, לפענח אותו ולפרש אותו — מקבלים כלים שמסייעים מאוד בתור תובע".

כיום, באמצעות הכלים המקצועיים מובילים השניים תביעות מורכבות, כולל תביעת ענק בהיקף של מיליוני שקלים, העוסקת בנזקי גוף חמורים שנגרמו לשתי ילדות בנות 4 ו–6 שנחשפו לחומר רעיל בעץ, שבשילוב השמש גרם לכוויות חמורות בגופן. בתביעה המתגבשת צפויים עורכי הדין לטעון כי הילדות סבלו מפגיעה עקב מגע עם עץ בפארק מבקרים מוכר בארץ, ונגררו אל תוך הליך שיקום ארוך וקשה. משרד עורכי הדין רוטברט אליאס נערך להגיש בקרוב תביעה נגד רשויות הפארק — אשר לפי כתב התביעה נושאות באחריות לחשיפת הילדות לגורם המזהם.

נראה כי מלבד הבקיאות והיתרונות המקצועיים, המנוע מאחורי משרדם של עורכי הדין רוטברט ואליאס הוא תחושת השליחות והסיפוק האדיר שמעניק הסיוע למי שנפגעו וניזוקו.

עו"ד רוטברט מגלה כי עבורו הבחירה בתחום הנזיקין נובעת גם מהיכרות קרובה עם האתגרים הלא פשוטים: "אני מודע לחוסר האונים והחשש שמלווים כל אדם במצב רפואי מורכב. כיום אני יודע איך ללוות את הלקוחות לאורך המסע המאתגר הזה, ולתת להם ביטחון ברגעים הקשים ביותר".

חיים בקהילה

לנוכח התפיסה החברתית והאנושית שמלווה את השניים, משרד עורכי הדין רוטברט אליאס ושות' שם דגש רב על תיקי פרו בונו. "התרומה לקהילה מאוד חשובה לנו", אומר עו"ד רוטברט. "אנו מטפלים בעשרות תיקי פרו בונו בכל שנה. שכר הטרחה שלנו בתביעות נזיקין נגזר תמיד מתשלומי הפיצויים. כשאנחנו פוגשים לקוח שזקוק לכסף — אנחנו נדע לוותר על התשלום הזה. המשרד אף נוטל חלק משמעותי בהתנדבות וסיוע משפטי לאמב"י — ארגון ללא כוונת רווח המאגד את ציבור המגמגמים במדינת ישראל ובני משפחותיהם. על פעילות זו הוענק לנו בשנה החולפת אות הנשיא להתנדבות".

על ההיבט החברתי בעולם תביעות הנזיקין מוסיף עו"ד אליאס: "זה עשוי להישמע קלישאתי, אבל המקצוע הזה בחר בי — יותר מאשר אני בחרתי בו. אחרי השירות הצבאי התנדבתי בעמותה באשדוד שמטרתה לסייע לאנשים ממעמד סוציו־אקונומי נמוך בהגשת בקשות לסיוע המשפטי לשם זכאות לייצוג. בהתנדבות זו נתקלתי לא מעט באנשים אשר נפגעו בתאונות עבודה ולא עמדה לרשותם האפשרות לממן עורך דין. באחד הימים הגיע אלינו גבר בשנות הארבעים לחייו. הבקשה שלו לסיוע משפטי נדחתה — והוא התחיל לגולל בפניי את סיפורו האישי. ברגע אחד האדם הזה איבד את מקור פרנסתו בעקבות תאונה. המקרה הזה נגע ללבי — והוא הולך איתי עד היום. המשימה שלי בעולם המשפטי היא לסייע לאנשים מכל חלקי האוכלוסייה שאיבדו את פרנסתם — ולעזור להם להילחם מול הגורמים הרלוונטיים כדי לזכות בפיצוי המקסימלי". הסיפור הזה, כך נראה, מגלם באופן מדויק את חוסר הפשרה של שני עורכי הדין בכל מה שנוגע לתיקי לקוחותיהם.

משרד עורכי הדין רוטברט אליאס ושות'
טלפון: 054-560-7768
למעבר לאתר >>

בשיתוף משרד עורכי הדין רוטברט אליאס ושות'