סדנאות לארגונים: להתגבש, לחוות ולצאת מהקופסה

תחום הסדנאות לארגונים הוא רחב ומגוון שמעודד חשיבה יצירתית, ולא פעם מעניק כלים להתפתחות אישית שמסייעים להתמודד עם האתגרים שמציב הארגון. הכירו את הפעילויות שמספקות חוויה אחרת

נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים שמים ידיים
להתגבש, לחוות ולצאת מהקופסהצילום: shutterstock
נטלי שרון
תוכן שיווקי

בחברות ובארגונים רבים מבינים כי הדרך לחזק את הקשר בין העובדים עצמם ובינם לבין החזון הארגוני, עוברת בפעילויות ייחודיות המאפשרות גיבוש ומעודדות חשיבה יצירתית.

בתחום הסדנאות לארגונים מגוון הפעילויות הוא רחב ומאפשר התנסות חווייתית יוצאת דופן וייחודית, המסייעת לא פעם להתמודד עם אתגרים ומעניקה כלים להתפתחות אישית ואף העצמה.

מפעילי הסדנאות מסבירים איזה ערך מוסף הם מעניקים, ומה כוללות הפעילויות שהם מציעים? על כך משיבים סיטי קווסט, עמנואל לאור, מיכל ליטבק, פולה רייקין ושרון קאופמן.

סיטי קווסט – חוויית משחק ייחודית

הכירו את הדור הבא של חדרי הבריחה: חדר בריחה חיצוני, בשילוב עם חפש את המטמון והמרוץ למיליון. מאחורי השילוב המאוד מסקרן עומדת סיטי-קווסט, שהביאה לישראל את המשחק הבינלאומי ומציעה חוויית משחק ייחודית המבוססת על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם.

סיטי-קווסט חיפהקרדיט: Jonatan Bleich

משימות מבוססות מיקום נתמכות בלוויינים, שרתים מחו"ל ותוכנה אחת מנצחת. המשתתפים עוברים תדריך בחדר התדריכים המאובזר, מקבלים בסיומו את מכשיר וערכת סוכן, ויוצאים לכבוש את העיר התחתית של חיפה במטרה לסיים את המבצע בהצלחה ו"להציל את העולם".

אז איך זה עובד?

סיטי-קווסט מציעה, כאמור, חוויה משודרגת לחדרי הבריחה המוכרים, ומוציאה את המשתתפים מאזור הנוחות שלהם. "החוויה מטשטשת את הגבול בין מציאות לדמיון והופכת את העיר למגרש משחקים. אנחנו מציעים חוויה ייחודית שמאפשרת תחרות בין צוותים ולא מוגבלת בכמות המשתתפים, והכי חשוב - בלי קירות", מספר דדי חן, בעליה של החברה המפעילה.

חדר בריחה חיצוני, בשילוב עם חפש את המטמון והמרוץ למיליוןצילום: באדיבות סיטי קווסט

משתתפים מכל רחבי הארץ מגיעים לנקודת ההתכנסות בחיפה, מקבלים תדריך ויוצאים לדרך. "בתום תדריך והסבר על אופן המשחק, העלילה והמשימה, אנחנו מחלקים את הקבוצה לצוותים ונותנים להם את מכשיר הסוכן וערכת הסוכן, איתם הם צריכים לפתור את המשימות לאורך המשחק", מסביר דדי.

הטאבלט החכם שמקלים המשתתפים עוזר להם לנווט בין המשימות ומצייד אותם ברמזים ועזרים נוספים, הכול בממשק חדשני וייחודי שפותח בחו"ל, הכולל מגוון פיצ'רים מפתיעים. תוך כדי פתרון המשימות והחידות המתמודדים אוספים בהדרגה את חלקי החותם הצלבני האחרון של חיפה עד להשלמת המשימה כולה: הצלת העולם מפני תרחיש אימים.

גיבוש קבוצתי עם ערך מוסף

הפעילות בסיטי-קווסט אורכת כשעה וחצי עד שעתיים וכוללת מספר הפתעות. אבל למה להרוס עם ספוילר? לדברי דדי, הפעילות מושלמת למי שמעוניין לתכנן יום גיבוש מלא, כשלאחר פעילות סיטי קווסט אפשר להמשיך ישירות לסיור גרפיטי צבעוני, סיור טיילות, סיור תחבורה – בכרמלית, רכבל או רכבלית, סיור טעימות קולינרי ועוד".

"אין ספק שסיטי קווסט מצליח לקחת את זה צעד אחד קדימה עם כל הטכנולוגיות המתקדמות"צילום: באדיבות סיטי קווסט

"המשחק עצמו הוא כייפי ומחדד את החשיבה והריכוז כי צריך להפעיל את כל החושים שם בחוץ. במהלכו, לומדים שיתוף פעולה – דבר בעל חשיבות עליונה בעבודת צוות, המסייע למשתתפים גם לאחר מכן כשהם חוזרים למשרד", הוא מוסיף. "משתתף אחד מחזיק את האייפד וקורא בקול, שני מחפש את מיקום המשימה, שלישי פותח את הערכה למצוא את הפריט שיכול לעזור ומשתמש בו ביחד עם משתתף רביעי ואילו החמישי כותב את התשובות וצובר את הנקודות עבור הקבוצה. בלי עבודת צוות פשוט אי אפשר לנצח במשחק. מעבר לפאן ולחוויה של המשחק התחרותי, לומדים גם על האירועים ההיסטוריים שקרו ממש במקומות שבהם המשתתפים עברו במהלך המשחק וזה נותן ערך מוסף לפעילות".

נכנסים למשחק, יוצאים מהקופסה

דדי מדגיש כי כדי לנצח במשחק, מעבר לעבודת צוות נדרשת חשיבה מחוץ לקופסה. הוא מציין כי המסלול שטוח ונוח להליכה ומונגש גם לבעלי מוגבלויות ועגלות תינוק. המשחק מותאם לכל הגילאים ולכל הרמות ויש אפשרות לשחק גם בשפה האנגלית. בסוף המשחק ניתן לבקש ללא תשלום נוסף, חידה אישית קצרה עבור מי שחוגג אירוע או עבור מקום העבודה. החידה משולבת כבונוס מיוחד. "אני כותב כתבי חידה ומארגן משחקי מחפשים את המטמון כבר 30 שנה" מספר דדי. "אין ספק שסיטי קווסט מצליח לקחת את זה צעד אחד קדימה למאה העשרים ואחת עם כל הטכנולוגיות המתקדמות מצד אחד אך תוך שמירה על החוויה של המשחק באוויר הפתוח מצד שני. אחרי הכול, אף פעם אי אפשר לדעת האם הגברת שיושבת על הספסל בכיכר אכן קוראת עיתון או שלא".

לסיכום מצביר דדי כי "יש כמה פעילויות כיום בארץ שנכנסות לתחום של משחקי הרחוב אבל פעילות מורכבת ומיוחדת כמו סיטי קווסט חיפה פשוט אין. מי שמחפש חוויה אחרת, ריגוש, תחרות והרבה כייף – סיטי קווסט חיפה זה המקום בשבילו".

סיטי קווסט כתובת: רחוב הבנקים 8, חיפה
טלפון: 052-7355888
לפנייה במייל>>

בשיתוף סיטי קווסט

------------

עמנואל לאור – סדנאות מנהיגות קשובה לצוות ולמנהלים

"אני מאמין שמנהל טוב הוא זה שנותן לאנשיו את החוויה שהוא רואה אותם ומעריך את תרומתם הייחודית", אומר עמנואל לאור, מנחה ומרצה בכיר למיינדפולנס ולאינטליגנציה רגשית. "המנהל היום נקרא לייצר ערך ומשמעות כדי לרתום את אנשיו למשימות, הוא צריך להיות מסוגל לעמוד בלחצים ובאי וודאות עצומה, ועדיין לספק אווירה בטוחה ונעימה לעובדיו. כל אלה הם אתגרים אמיתיים ומאוד לא פשוטים".

סדנאות מודעות ותקשורת בין אישית עם עמנואל לאורקרדיט: Emanuel Laor

לעמנואל ניסיון של למעלה מעשרים שנה כמנחה ומרצה בתחום התקשורת הבין אישית והתפתחות אישית, כמו כן למד משחק בניו יורק ובתל אביב והיה שחקן בתיאטרון. ב- 14 השנים האחרונות הוא מלמד מדיטציה ודמיון מודרך. כיום, בין היתר, הוא מעביר סדנאות של מנהיגות קשובה לצוותים ולמנהלים. בסדנאות מקבלים המשתתפים את הכלים המתקדמים והאפקטיביים ביותר להגדלת היכולת שלהם להיות קשובים ונינוחים בעין הסערה, גם כשהלחץ בשיאו.

הוא מספר כי במשך שבע שנים העביר יום הדרכה בחיל האוויר - "מלחץ לזרימה", שבמהלכו חוו המשתתפים תהליך העצמה עם נגיעה אישית ועם תוצאות מרשימות בשטח. לדבריו, חברות כמו גוגל ומייקרוסופט משקיעות הרבה מאוד כסף ומחקר כדי לגלות מה מאפשר לעובדים להיות יצירתיים ופוריים יותר, ומסביר: "מסתבר שישנו מצב תודעה שנקרא מצב של 'זרימה', שבו מתרחשות רבות מפריצות הדרך במחשבה ובתפישה. מיינדפולנס ותרגילים של חיבור לגוף, לרגש ול'כאן ועכשיו' – יכולים לקרב אותנו למצב הזה".

עמנואל מוסיף כי "מיינדפולנס הוא תרגול שמפתח את היכולת להיות נוכח וקשוב מתוך חמלה ואמפתיה לעצמך בכל הרמות, להיות בחיבור עמוק ואותנטי עם עולמך ועם האחר. כשמעבירים את היכולות הללו לתקשורת בינאישית בעבודה דברים מאוד טובים מתחילים להתחולל. הכלים שרוכשים ומטמיעים בסדנאות הם פרקטיים ושימושיים לכל אינטראקציה בארגון: העברת פרזנטציה, שיחות חתך ומשוב, ניהול צוות, גיבוש, שיתופי פעולה".

Feel, don’t Think - אינטליגנציה רגשית ומיינדפולנס בניהול

"אנחנו רגילים לחוות את החיים דרך הפילטר של הפרשנות שלנו. בסדנה נוצר מרחב בטוח, שמאפשר חוויה אחרת. המשתתפים פוגשים את עצמם ואת המשתתפים האחרים במקום יותר פתוח, עם כנות ואותנטיות. נוצרת אווירה שבה זה בסדר להיות איך שאתה, עם פחות ביקורת ושיפוטיות. כך החיבור בין המשתתפים הופך לחיבור עמוק ומשמעותי יותר. "אף פעם לא ראיתי אותו כך!" זה משפט שחוזר על עצמו הרבה" ממשיך עמנואל. "והחוויה הזו, "שבאמת רואים אותי" ושאני יכול להיות מי שאני באמת, ולהתקבל כך – זוהי חוויה מאוד מעצימה".

הסדנה לארגונים וחברות מורכבת ממספר אלמנטים, אותם רוקם ושוזר עמנואל באופן המדויק ביותר לצרכי הקבוצה, בהם: כלים מעולם המשחק והפלייבק; כלים מעולם המדיטציה והמיינדפולנס; כלים מעולם האימון והטיפול. בסדנאות משולבות גם סימולציות של מצבים "מהשטח", עם תשומת לב לשפת הגוף, ועם הרבה הומור. "יש משהו קסום שקורה בשילוב הזה בין מישחקיות ורצינות נכונה, עם נוכחות. "הרי בסך הכל אנחנו די מצחיקים, לא? אני כל-כך אוהב לראות כיצד המשתתפים, גם אם הגיעו תחילה מעט סקפטיים, נפתחים אט-אט ומתרגשים. זו זכות גדולה להיות עד לזה. בסדנאות האלה משהו קורה. זה לא רק FUN וגם לא רק מידע. זה לתת כלים אפקטיביים ופשוטים, שעובדים. זו חוויה שנוגעת. כשקבוצה, חברה או ארגון מטמיעים את הקודים והכלים הללו, השינויים מפתיעים ומרחיקי לכת", הוא מסכם.

עמנואל לאור טלפון: 052-8875702למעבר לאתר>> לפנייה במייל>>

בשיתוף עמנואל לאור

------------
מיכל ליטבק – קורסים דיגיטליים וסדנאות ניהול

"במקור, אני מהנדסת תעשייה וניהול", כך פותחת מיכל ליטבק ומסבירה את ההחלטה לעשות הסבה מקצועית לתחום הקורסים והסדנאות, לאחר שנים של ניהול פרויקטים בארגונים. את הרקע המקצועי שלה רכשה בתפקידים שונים, ביניהם מספר שנים כמנהלת פרויקטים ותוכן בחברה המתמחה בפיתוח קורסים דיגיטליים ופלטפורמות למכירת קורסים דיגיטליים. את כל הידע והניסיון, יחד עם הכשרות וקורסים רבים בשיווק דיגיטלי, היא ארזה יחד ובנתה קורסים דיגיטליים ייחודיים בעולמות של ניהול פרויקטים ומוצרי תוכן שונים. בנוסף, היא מספקת שירותים למגוון רחב של לקוחות בתחום של פיתוח קורסים דיגיטליים, סדנאות אונליין וסדנאות פרונטליות.

מעניקה לעובדים את הכלים מיכל ליטבקצילום: ניב קנטור

ליטבק מלמדת שלב אחר שלב כיצד מובילים פרויקט בהצלחה, החל מהרעיון ועד לביצוע. "יש לי ניסיון של כ- 30 שנים. אני מגיעה מעבודה בשטח ויודעת איך זה עובד. הרעיון בקורסים שלי הוא להעניק לעובד את כל הכלים כדי להוביל את הפרויקט בהצלחה, אני מלווה אותו צעד צעד לאורך כל חיי הפרויקט. מקשיבים לשיעור ובמקביל מתחילים לעבוד בשטח", היא מסבירה.

קורסים דיגיטליים לניהול פרויקטים

חבילת הקורסים הדיגיטליים שמציעה ליטבק מזקקת עבור העובדים את עיקרי הדברים בכל תחום, כאשר כל קורס מתמקד בהיבט אחר בניהול הפרויקט. "משום שניהול פרויקטים הוא עולם עצום, הוא נלמד כחלק מתואר או כקורס אקדמאי בהיקף של כ-200 שעות לפחות", היא אומרת. "לקחתי את העולם הזה של ניהול חיי הפרויקט ואת הידע זה הכנסתי לקורס דיגיטלי בן מספר שעות שמקיף את כל הידע ועם זאת, מהיר ונגיש ללמידה. זיקקתי ותמצתי את כל הידע שלי לקורס שמאפשר ללמוד ולהכיר את המקצוע מא' ועד ת', צעד אחד צעד. למרות המיקוד, אינני מתפשרת על התוכן והערך אותם אני מעניקה ומגישה מוצרים דיגיטליים ברמת איכות גבוהה, כולל מצגות לימודיות וחומרי עזר".

מהו שלב התכנוןקרדיט: Michal Litvak

בשל מורכבות הנושא ועומס המידע בתחום, ליטבק בנתה תתי קורסים המעניקים יחד תמונה מלאה של הפרויקט, ביניהם קורסים של ניתוח SWOT, ניהול סיכונים, סיעור מוחות ועוד. "הקונספט שלי הוא קורס אחד גדול ובמקומות מסוימים זרועות לקורסים ממוקדים יותר שבהם אני מרחיבה על נושא מסוים", היא אומרת ומוסיפה כי הקורסים דיגיטליים וניתנים לצפייה בכל זמן ובכל מקום וישנה גם אפשרות לקורסים פרונטאליים במשרדי החברה, קורסי אונליין בזום ואפילו קורסים היברידיים המשלבים למידה דיגיטלית עם למידה פרונטלית.

לימוד ניהול פרויקטים מהיסוד

בנוסף לקורסים הדיגיטליים, יש אפשרות לביצוע סדנאות לימודיות פרונטליות חד-יומיות או בנות מספר מפגשים, העוסקות בתחום ספציפי אותו מעוניינת החברה לקדם במסגרת ניהול הפרויקט. "אם ארגון מעוניין למשל, ישנה סדנה לסיעור מוחות והפקת לקחים לאחר סיום פרויקט. זו סדנה שאני בונה ביחד עם הארגון ומנחה לביצוע סיעור מוחות, כדי להעניק כלים מעשיים עבור התכנים של הארגון. אני מתאימה את הסדנה לצורך של הצוות, בהתאם לניסיון שאני מביאה איתי", אומרת ליטבק.

בסדנאות מתורגמות 30 שנות הניסיון שהיא מביאה עמה למתודולוגיות עבודה מעשיות, שנולדו מתוך ההתנסות האישית בשטח. "במהלך תפקידיי באמדוקס, הובלתי פרויקטים גדולים לבדיקות תוכנה בהיקף של מאות שעות אדם. עברתי בעצמי עשרות סבבים כאלו של פרויקטים, גם מול לקוחות גדולים בחו"ל, לכן אני מכירה מקרוב את התהליך", אומרת ליטבק.

בסדנאות משתתפים בין 5-15 עובדים, ביניהם ראשי צוותים, מנהלים, מנהלי פרויקטים ודירקטורים. "ניהול פרויקט זה מקצוע. ברוב המקרים, לוקחים מישהו עם ותק ומנחיתים עליו את הפרויקט מבלי שיש לו כלים. בקורסים שלי, הדיגיטליים והפרונטאליים, אני למעשה מעניקה לעובדים את הכלים האלו באופן פשוט, מהיר ויעיל", היא מסכמת.

מיכל ליטבק
טלפון: 052-6148654

לפנייה במייל>>
למעבר לאתר>>
למעבר ללינקדאין>>
למעבר לפייסבוק>>
למעבר ליוטיוב>>

בשיתוף מיכל ליטבק
------------

פולה רייקין: סטודיו TIN TIME – עיצוב ממוחזר וסדנאות

"מה שאני עושה זו למעשה אלכימיה מודרנית: לקחת משהו לכאורה חסר ערך ולתת לו חיים חדשים", כך מגדירה פולה רייקין את סדנאות המיחדוש שהיא מעבירה. היא מסבירה כי מקור המילה מיחדוש, נעוץ בצירוף של המילים מחזור וחידוש, ומציינת: "חומרי הגלם של הסדנה הם פריטים שאצל רובנו היו מגיעים לפח המחזור, העוברים תהליך של מיחדוש והתוצר המתקבל הוא פריט אמנותי חדש ומעוצב. גאוני, לא? במקום לזרוק את הקופסה, אני מזמינה אתכם לצאת ממנה", אומרת פולה.

את אמנות המיחדוש מעבירה פולה בסדנאות יצירתיות לארגונים וחברות, בסטודיו שלה בגליל או במשרדי החברה שלכם. "אחרי שנתיים לא פשוטות שבהן צוותי עבודה רבים נפגשו בעיקר בזום, סדנה כזו היא הזדמנות נפלאה ליהנות שוב מהביחד, לצאת מהשגרה ולתת לעובדים תחושה שרווחתם חשובה. כמובן שזו גם דרך נפלאה לקדם ולדייק את מטרות וערכי הארגון", היא מסבירה.

איך סדנה נולדת?

סדנאות המיחדוש של פולה נולדו כמעט במקרה. בתחילת דרכה בעולם העיצוב הממוחזר, עבדה פולה עם קופסאות שימורים ממוחזרות והפכה אותן לכלי אחסון, גופי תאורה ושעונים, ומכאן גם השם TIN TIME. בהמשך, התחילו להגיע לסטודיו חומרים נוספים: צעצועים שבורים, כפתורים, שאריות בד, אריזות ועוד. כך בתהליך של משחק, היא יצרה קולאז'ים המבוססים על אותם חומרים בשימוש חוזר.

"במקום לזרוק את הקופסה, אני מזמינה אתכם לצאת ממנה". פולה רייקיןצילום: עדי פרץ

כדי להעביר הלאה את הקסם שביצירת יש מאין, נולדו הסדנאות. "הבנתי שיש כאן משהו הרבה מעבר לקיימות, איכות הסביבה ומיחזור. גם אנשים שבתחילת סדנה מכריזים שהם לא יצירתיים, מפתיעים את עצמם. לא קורה מצב שמישהו מרגיש לא שייך, זה סוחף את כולם", היא אומרת.

"דמיון במסגרת" - ממחזרים ומתגבשים

אחת מסדנאות הדגל של פולה נקראת דמיון במסגרת. במסגרת הסדנה, המשתתפים מרכיבים קולאז' אישי או קבוצתי על טהרת חפצים יומיומיים שונים, שלרוב היו מוצאים את דרכם לפח. פולה מרכיבה את אופי הסדנה בהתאם לצורכי הארגון על מנת לתת מענה מדויק.

"יש פה כלי מאוד עוצמתי, המאפשר ליצור גמישות מחשבתית"צילום: באדיבות פולה רייקין

היא מספרת כי באמצעות יצירת הקולאז', המשתתפים מתרגלים גמישות מחשבתית, הנדרשת כל כך בסביבות עבודה דינמיות המשתנות כל הזמן, כפי שחווינו בשנתיים האחרונות. "באמצעות אותה סדנה, בדגשים שונים, ניתן להשיג מטרות שונות, תוך הנאה ויציאה מהשגרה בסביבה מעוררת השראה ומאפשרת".

אם למשל, הדגש בארגון הוא שיפור ההיכרות בין חברי הצוות, המשתתפים ינסו לבנות דיוקן אישי של חבריהם, שכולו על טהרת המחזור. כאשר המטרה היא שיפור עבודת צוות ויצירת תקשורת מקרבת, הרכבת הקולאז' תיעשה בצוותים ותצריך דיאלוג בין חברי הקבוצה. ומי שמבקש לעבוד על חדשנות בתוך מגבלות קיימות, מבחר חמרי הגלם שיעמדו לרשותו יהיה מצומצם וידרשו פתרונות יצירתיים כדי להרכיב את הקולאז'.

"יש פה כלי מאוד עוצמתי, המאפשר ליצור גמישות מחשבתית שניתן להשתמש בה בהמון תחומים בחיים שלנו. בסדנה אנו לומדים להתבונן במשהו מבלי ישר לקטלג אותו, לבחון מה זה עוד יכול להיות, איך עוד אפשר להשתמש בזה ואיזה ערך אפשר להעניק לו. באותה גמישות אפשר להשתמש בתחומים נוספים בחיינו - בזוגיות, בעבודה ובמערכות יחסים עם קולגות", מסבירה פולה.

לסיכום, היא מציינת כי ההתבוננות במרכיבי הקולאז' במבט רענן ומזווית קצת שונה, מאפשרת יצירת חדשנות מתוך מה שכבר קיים. "היצירה עם חומרי הגלם הללו מחייבת שימוש כמעט בכל החושים, כך שהרעיונות והמסרים מוטמעים בצורה קלה ומוצלחת יותר. תוצרי הסדנה הם קולאז'ים צבעוניים ומלאי דמיון, אבל התוצרים המשמעותיים באמת הם שינוי תודעה ואימוץ גמישות מחשבתית. הסדנה עוסקת בחשיבה מחוץ לקופסה בלי להיות מקובעים, וכך לראות מה אפשר לעשות מעבר למובן מאליו. נכנסים לסדנה ואחרי כמה שעות יוצאים ממנה קצת אחרת", מסכמת פולה.

פולה רייקין: סטודיו TIN TIME - עיצוב ממוחזר וסדנאות
כתובת: יהלום 8, גילון
טלפון: 054-7949429
למעבר לאתר>>
למעבר לפייסבוק>>
למעבר לאינסטגרם>>

בשיתוף פולה רייקין

—————————

RESTAR – שרון קאופמן: סדנאות ייעודיות לייעוץ ארגוני

השינויים התכופים, ההתפתחות הטכנולוגית המואצת ושוק העבודה הדינמי דורשים מארגונים ואנשים פרטיים לבצע את ההתאמות הנדרשות לעולם החדש במאה ה-21. מי שיתעקש לדבוק בשיטת עבודה ישנות עלול למצוא את עצמו נשאר מאחור עם כוח עבודה חסר מוטיבציה ועם חוסר רלוונטיות. ב-RESTAR, שמשמעותו "לזרוח מחדש", שרון קאופמן, יועצת ארגונית ויועצת קריירה, מפתחת ומנחה סדנאות לייעוץ ארגוני ייעודיות לאנשי עסקים, עובדים פרטיים, ארגונים וחברות. שרון מסבירה כי איתור וטיפוח החוזקות יקדמו את האדם ואת הארגון בצורה טובה יותר להשגת המטרות: "הגשמה, מבחינתי, היא כאשר לקוח או ארגון יוצא מהסדנאות שלי עם תוצאה מדידה ותובנה שלא הייתה לו קודם. הכול מתחיל באיתור ובמימוש החוזקות בהתאם למשאבים שיש לכל אחד ואחת".

"מייצרת עבור אנשים מיפוי והרחבה של שדה הראייה"

כבר בגיל 24 ניהלה שרון קאופמן עסק לאופטומטריה ומה שנחשב אז חריג היה למעשה שלב בפיתוח החוזקה שלה – למידה. בבר אילן למדה לימודי תעודה בתחום ייעוץ ארגוני וכן תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במנהל עסקים ממוקד התנהגות ארגונית באוניברסיטה העברית. בתחום הפסיכולוגיה החיובית, שרון בלמידה מתמדת. לפני כ-17 שנה החלה לעסוק בייעוץ ארגוני ועסקי, תחום שעבורה הוא דומה אך שונה מתחום האופטומטריה: בשניהם היא "מייצרת עבור אנשים מיפוי והרחבה של שדה הראייה ומיקוד לקרוב ולרחוק, כך שהם יכולים לראות את החיים והיעדים אישיים והמקצועיים שלהם באופן ברור יותר".

הסדנאות ב-RESTAR הן דינמיות ויוצרות אפשרות ללמידה והטמעה בין אם בדיגיטל או במרחב הפיזי. הסדנאות מותאמות למשתתפים ולמטרות שלהם. "זה לא משנה אם אתה אדם פרטי, איש עסקים או מנהל. הכול בסופו של דבר מנותב לדרך ולהרגלי חיים שמאפשרים לנו להצליח בהגשמת הייעוד שלנו, תוך הגשמת הערכים". שרון מסבירה על כמה מתוך הכלים בבסיס עבודתה: "מודל החוזקות שנחקר לאורך שנים ארוכות על ידי מכון 'גאלופ' הוא בבסיס הכלים שלומדים הלקוחות שלי. ההכרה היא שהמיקוד בחוזקותינו והשימוש המיטבי בהן, באופן מודע, מגביר את האפשרות שלנו להשיג את מטרותינו, תוך שמירה על איזון ואנרגיה, יצירת אימפקט חברתי ואנושי, תוך רתימה של אנשים נוספים להצלחה".

היא מוסיפה כי גם ספריו של סטיבן קובי, בהם: "שבעת ההרגלים" ו"המנהיג שבתוכי", הם חלק מעבודת "ליטוש היהלום" של לקוחותיה. מסגרת שיטת העבודה היא סינרגיה והתאמת כלים ליצירת השפעה ללא סמכות וליצירת תקשורת מקרבת למנהלים וצוותים, תרגול הקשבה פעילה ותרומתה לאפקטיביות ניהולית. איך מייצרים צוות משובח שמניע אותנו קדימה לעבר המטרות כמו סיירת? שרון משיבה: "כל אדם צריך להתייחס לעצמו, לקריירה שלו ולמקצועיות שלו כאל סטארטאפ. כלומר, בכל מקום שבו אנו רוצים לייצר צמיחה והתחדשות עלינו לעצור ולייצר תוכנית, לבדוק מה הערכים שיכולים להוביל אותי לכיוון התנועה הרצוי שלי".

המסלול למימוש החזון האישי, החוזקות והערכים

כדי לייצר את אותו "סטארט-אפ", מפעילה שרון קאופמן תוכניות פרטניות וקבוצתיות: ליווי וייעוץ קריירה אישי וכן הסדנאות שבהן נרכשים הכלים המתאימים לכך ובהן "ניהול אנרגיה ומשאבים", "להמציא את עצמי מחדש", מודל התעסוקה ההיברידי לשכירים ולעצמאיים, מוטיבציה והנעה, מיומנות תקשורת מקדמת, סדנה לפיתוח חשיבה יצירתית, שימוש בחוזקות ועוד. לדבריה, סדנאות אלה ונוספות פעלו בטכניון, אוניברסיטת בר אילן, האקדמיה לסיעוד של "כללית", עיריית חיפה ועוד.

לתפיסתה, על המנטור להיות "שואל השאלות", הרוח הגבית במטרה לחשב וליישם את המסלול למימוש החזון האישי, החוזקות והערכים, תוך שימוש במשאבים ליצירת קריירה מיטבית. "בסדנאות אני משקפת את החוזקות שלעיתים אנשים לא ידעו למנף. לפעמים, תכונה שנתפסה כשלילית, מתגלה במהלך הסדנאות כחוזקה חיובית ובהפעלתה באופן מודע וערכי, נוצרות פריצות דרך בכל תחום, במיוחד בקריירה".

שרון מסבירה כי ליווי מתחילת הדרך משמעותי מאד בעולם אג'ילי ודינמי, שבו ריבוי האפשרויות עלול להותיר אותנו באותו מקום בדיוק. "הזמישות (שילוב של גמישות וזריזות) לייצר פתרונות מהירים דורשת תרגול תמידי. נשים וגברים החפצים בשינוי צריכים ללמוד ולייצר שיח חדש, שכן דפוסי החשיבה שלהם קשורים לתפיסות שאינן רלווטיות ואינן משרתות את צורכיהם בהווה. בסדנה לפיתוח יזמות וחשיבה יצירתית, נפתחים אצלנו אמצעים לחדשנות בראיית העולם והמציאות שלנו. הגרעין היצירתי קיים, אך יש לטפח ולאפשר לו קיום. מציאת גרעין יצירתי, בטח אם במשך שנים הוא דוכא, מאפשר לאנשים לעוף להגשמה שממנה כולם יוצאים נשכרים".

RESTAR – שרון קאופמן
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הלינקדין >>
למעבר לערוץ היוטיוב >>
טלפון: 054-3005976

בשיתוף RESTAR