Omer House הבשורה של תל אביב מגיעה להוד השרון

בלב הוד השרון מוקם מבנה משרדים יחיד מסוגו בעיר, שמשרת עסקים קטנים ובינוניים שנשענים על האוכלוסייה המקומית, בזכות מיקום מרכזי ומודל שכירות נוח

טלי ציפורי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Omer House
Omer Houseצילום: ישראל כהן
טלי ציפורי
תוכן שיווקי

לאחר שנת 2020 המאתגרת, שנת 2021 נפתחה בישראל בבשורה אופטימית בתחום הנדל"ן העסקי. שוק המשרדים מסביב לבירות העסקיות זוכה לעדנה באמצעות ביזור משרדי שדה. כך מושג חיסכון בעלויות ובזמן עמידה בפקקים - בעיה שהפכה לאקוטית ופוגעת באיכות חייו של העובד. כפועל יוצא, מי שאין לו צורך עסקי ממשי לעבוד רחוק מהבית או מעדיף לעבוד במודל משרדי שאינו חללים משותפים - מחפש משרד קטן קרוב לבית. כך נוצרה מהפכה בשוק המשרדים שבאה לידי ביטוי בביקוש הולך וגדל למשרדים קטנים שאינם לפי מודל החללים המשותפים. מגמה זו לא פוסחת על הוד השרון, שמונה כיום כ-65 אלף תושבים. הוד השרון, העיר הכפרית הגדולה בישראל, נחשבת דוגמה לאומית לצמיחה עירונית המשלבת פיתוח מהיר ובנייה בצד שמירה קפדנית על ערכי טבע ונוף. תנופת הבנייה נועדה, בין היתר, לתת מענה לביקוש הגבוה לבנייני משרדים בתוך העיר, להבדיל מבנייני משרדים מחוץ לעיר, דוגמת אזור התעשייה נווה נאמן. במרכז העיר אין כלל בנייני משרדים חדשניים, ומי שמחפש לשכור משרד בבניין חדש, כולל חניה ושאר שירותים, נאלץ לצאת מחוץ לעיר ולעתים אף להרחיק עד תל אביב וכך לבזבז חלק ניכר מזמנו היקר בפקקים בכניסה וביציאה מגוש דן.

כעת לראשונה יש מענה פנים עירוני ראשון ויחיד מסוגו לביקוש זה - Omer House בשכונת רמתיים שבמרכז העיר. הפרויקט, המשותף לחברת תדהר והיזמים ירון שמש וחברת Hold Real Estate של ארי שפירא, מציב סטנדרט חדש של איכות בזירת העסקים המתפתחת של הוד השרון, והוא מתוכנן, נבנה ומנוהל בהתאם לתקן בנייה ירוקה ובהתאמה לצורכי כל עסק. תדהר היא אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל, שפועלת כבר 28 שנה, ועד כה כולל הפורטפוליו שלה 1.8 מיליון מ"ר של נדל"ן מסחרי ו-280 אלף מ"ר של נכסים מניבים. לשמש יש פעילות ענפה בתחומי הנדל"ן המניב בהוד השרון, כפר סבא ותל אביב, ושפירא מתמחה בייזום ושיווק נדל"ן מניב באזורי ביקוש בישראל. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים BLK, הפועל יותר מ-30 שנה בכל תחומי התכנון והעיצוב האדריכלי.

לעסקים הנשענים על תושבי העיר

"Omer House נועד לשנות את מרכז העיר", מסביר שפירא. "כיום יש המון בעלי מקצועות חופשיים ועסקים קטנים-בינוניים - דוגמת עורכי דין, רואי חשבון, אדריכלים ועוד - שיושבים בדירות ישנות כי אין להם אלטרנטיבה אחרת בתוך העיר, והם לא רוצים לשכור משרד מחוץ לעיר ולהיתקע בפקקים. קהל היעד של הבניין הוא עסקים קטנים-בינוניים שנשענים על האוכלוסייה העירונית של הוד השרון ואינם יכולים להסתפק עוד בדירה ישנה כחלל למשרד. לעסק שמשרת את אוכלוסיית העיר אין יתרון במשרד בתל אביב או אפילו ברעננה, כפר סבא או רמת השרון, ולכן הוא מחפש פתרון בתוך העיר. הביקוש מצד בעלי מקצועות כאלו רק עולה מצד תושבי הוד השרון ואף תושבי האזור המבקשים לחסוך את הפקקים בכניסה לתל אביב".

Omer House מתנשא לגובה של 10 קומות ומכיל יותר מ-10,000 מ"ר המיועדים להשכרה (1,100 מ"ר בכל קומה) ו-220 מקומות חניה. "זה הבניין היחיד בהוד השרון שיש בו חניה תת–קרקעית", מדגיש שפירא. קומת הקרקע של הבניין היא מסחרית, מתפרסת על 600 מ"ר עם חזית לדרך רמתיים, הרחוב המרכזי בעיר, ומשלבת מגוון של חנויות בוטיק, בתי אוכל ובתי קפה. "חשוב לנו לבנות תמהיל נכון לעסקים בקומה המסחרית. אנחנו מחפשים עסקים שישרתו את העובדים ואת הקהל שמגיע למשרדים, ולכן כרגע יש בקומה בנק ומסעדה, ואנחנו במשא ומתן עם עסקים נוספים, דוגמת בית קפה".

מודל שכירות חדשני

לאור הביקוש הגבוה למשרדים קטנים, החליטו יזמי הפרויקט להקצות קומה שלמה בבניין שכל כולה מיועדת למשרדים קטנים. "זו בשורה חדשנית", אומר שפירא. "מצד אחד זה מודל הדומה לחללי עבודה משותפים, אך מצד שני הוא אינו צפוף והומה. ערכנו בדיקה מעמיקה של שוק המשרדים הקטנים והבנו שהוא מתאפיין בביקוש הולך וגדל בהוד השרון. אחרת בעל עסק נאלץ לשכור דירה ישנה או לעבוד במתחם עבודה משותף שלא מתאים לאופי העסק שלו. אפילו בפארק העסקים נווה נאמן אין פתרון של משרדים קטנים".

הבשורה החדשה של Omer House אינה טמונה רק במיקומו הפנים עירוני ובכך שהוא מאפשר לשכור משרדים קטנים. "הבנו שיש הרבה מאוד בעלי מקצוע שמחפשים משרדים בגודל של עד 100 מ"ר, כלומר 1-3 חדרים, ולא רוצים לחלוק חלל עם בעל מקצוע אחר. לדוגמה, רואה חשבון שיש לו מזכירה אחת, מטפלת משפחתית שלא רוצה לקבל מטופלים בבית הפרטי שלה ועוד. אנחנו מציעים להם, לראשונה בהוד השרון, להשכיר משרדים קטנים בשכירות חודשית נמוכה יחסית שכוללת בתוכה את עלויות השכירות, ניהול הבניין, הארנונה, המים והחשמל. כך כל עסק קטן יכול להתפתח ולהתקדם למתחם עסקים חדש וחדשני בלב עיר שמתפתחת כל הזמן".

Omer House נפתח בתחילת חודש אוקטובר. "זהו בניין שמביא איתו רוח רעננה ואפשרות לעסקים שפועלים במרכז העיר הוד השרון להתקדם למשרדים חדשים ומתקדמים", מסכם שפירא. "סביבת עבודה עסקית, חדשנית ואיכותית מאוד לעיר מתפתחת שעד כה לא יכלה להציע מוצר שכזה".