עסקים גדלים מחוץ למגדלים

בשיאו של משבר הקורונה, בזמן שחברות רבות בחרו להקפיא רכישות ואכלוסים, בחרו מספר עסקים לעשות את הלא צפוי - ולרכוש משרדים. כיום הם נהנים מנכס במיקום מעולה ומקהילת עסקים מגוונת ומפרה

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט בית מנצור, רעננה
פרויקט בית מנצור, רעננה
רננה מור
תוכן שיווקי

לפני יותר משנה, בשיאו של משבר הקורונה, מספר בעלי עסקים החליטו ללכת נגד הזרם. בזמן שחברות רבות סגרו משרדים או הקפיאו עסקאות, הם החליטו לממש רכישת משרד. "ההחלטה לרכוש הגיעה מתוך הרצון להיות במקום משלנו לאחר שנים רבות בהן שכרנו משרדים", אומר עו"ד מושיקו מלכא, שרכש משרד בבית מנצור 1 ברעננה. "רצינו להשקיע במקום עם אווירה בוטיקית, עם מחשבה על כל פרט במשרד כדי להתאים אותו לחוויה שאנחנו רוצים לתת ללקוח".

לרכישת משרד יש יתרונות רבים עבור בעלי עסקים, הבולט שבהם הוא יציבות. עבור אלה המתבססים על הקהילה המקומית, כל שינוי לוקיישן יכול לפגוע מאוד בפעילות העסק. זאת, לצד הריבית הנמוכה, מאפשרים לעסקים להשקיע במשרדים שבבעלותם כתחליף לשכירות הגבוהה. בזכות תנאי מימון נוחים, בעלי עסקים רבים בוחרים לקחת הלוואה ולהחזירה בתשלומים הקרובים מאוד לעלות השכירות השנתית. כך, בסיום ההלוואה יש להם נכס בבעלותם שיכול לשמש לפעילות שוטפת או כנכס מניב בעתיד. "החלטנו לרכוש ולא לשכור מאחר שמדובר במפעל חיינו. עבדנו עם קליינטורה שמבוססת ברעננה ועל כן היה טבעי כי המקום הבא שנפתח כאשר נחליט להרחיב יהיה בעיר", מסביר עמרי בן חנן קליינמן, בעלים ושותף במרכז SOMA, מרכז ספורט ותנועה מתקנת, הפועל בבית מנצור 1. "ההחלטה המושכלת היתה לרכוש את הנכס כהשקעה לטווח הארוך מתוך ראייה שאנו רוצים לבנות חיים אישיים, משפחתיים ועסקיים ברעננה".

לוקיישן הוא גם מיתוג

מרכז העסקים בית מנצור כולל שני בנייני משרדים: בית מנצור 1, שאוכלס באוגוסט 2020, ובית מנצור 2, שבנייתו החלה לאחרונה. עבור בעלי העסקים שרכשו משרד בבית מנצור 1, מיקומו בלב פארק ההיי-טק המשגשג של רעננה, בסמוך לעורקי תחבורה ראשיים ולחברות הענק כדוגמת SAP, NICE, Amdocs ואחרות, הוא יתרון משמעותי. "העסק שלי קיים שבע שנים", מספר ד"ר אלדר אורן, מומחה ברפואת עור ואסתטיקה רפואית. "התחלתי בתל אביב ובעשרת החודשים האחרונים פתחתי סניף נוסף חדש ברעננה, בבית מנצור. המטרה היתה להקים את העסק באזור השרון בשביל לתת מענה לאנשים שרוצים טיפולים אסתטיים אבל מעדיפים להימנע מכניסה לאזור המרכז. בחרתי בקריית אתגרים, בעיקר בגלל המיקום והנגישות ללקוחות מכל אזור השרון. הצמידות לכביש 4 וכביש 531 מאפשרים לכל תושבי האזור להגיע אליה בקלות".

פרויקט 'בית מנצור', רעננהקרדיט: IEDC -החברה הכלכלית לפיתוח ישראל

לחברה הכלכלית לפיתוח ישראל, יזמית הפרויקט, היה ברור כי פרויקט בית מנצור יציג את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום בנייני המשרדים, בהתאמה לאלה שנהוגים בחברות ההיי-טק הסמוכות. קומות המשרדים תוכננו מראש בחלוקה ליחידות קטנות ובינוניות בשטחים של החל מ-70 מ"ר ועד קומות מלאות. לכל היחידות בוצעו הכנת תשתיות נסתרות כך שיוכלו לתפקד באופן עצמאי. כדי לייעל את שטחי המשרדים נבנו מסדרונות גישה קצרים ממרכז הגרעין ושירותים ומקלחת קומתיים. החללים שנבנו הם פתוחים, ללא עמודים תומכים, עם יחידות פינתיות רבות ומפתחים גדולים שממקסמים חדירת אור טבעי. כבונוס, העיצוב הלא שגרתי של המעטפת יצר מרפסות פרטיות המוסיפות למשרדים שטחים חיצוניים לאירוח ופנאי.

כל אלה שכנעו גם את משרד עורכי הדין יוספה בלקין ושות', שמלווה את פרויקט בית מנצור מתחילתו, לעבור למשרד חדש. "בית מנצור היה הבייבי שלנו", מספרת בלקין. "אני מטפלת בחלקה עליה יושב הבניין כבר שלושים שנה, אז זה היה מאוד טבעי שנבחר בו בסופו של דבר למקם את המשרדים שלנו. אנחנו יודעים איזה פוטנציאל יש למקום ומכירים היטב את היתרונות הגדולים שלו לעסק".

קהילה מפרה

בבית מנצור 1 נוצרה עם הזמן קהילה מגובשת ומפרה של עסקים מתחומים שונים, שיצרה אופי מיוחד בבניין המשרדים. "לפני כארבע שנים גמלה ההחלטה בלבי לרכוש משרד על מנת שהאופי העיצובי שלו יהווה השראה לצוות החברה. כמובן שגם השיקול הכלכלי לטווח הארוך היה חלק בהחלטה", אומר רובי שובל, הבעלים של שובל פרו בע"מ, מומחים בעיצוב והפקת תערוכות בינלאומיות. "בחרנו באזור התעשייה ברעננה עקב התדמית שלו והמיקום הטופוגרפי שלו. הקומפלקס של בית מנצור נראה לנו ייחודי ולא גרנדיוזי מדי, וזה בא לידי ביטוי כבר היום באופיו המשפחתי".

הפסיפס של עסקים מתחומים מגוונים יצר גם שיתופי פעולה פוריים בין חברות ועסקים מעולמות שונים שעזרו לשני הצדדים לגדול ולהתפתח. "בקומה שלנו יש בעיקר עורכי דין המתמחים בנושאים שונים ומגוונים, וגם שמאי מקרקעין", מספר עו"ד קמרי, ששוכר משרד בבית מנצור 1. "סביבת אנשי מקצוע יכולים לתרום לאיכויות השירות המקצועי שלנו ולסביבת עבודה מקצועית ופורה המגדילה את העוגה הכללית לכולם".

לפני מספר שבועות החלה בנייתו של בית מנצור 2, שישמש גם הוא בית חם וכר פורה לשיתופי פעולה עבור קהילת העסקים של אזור השרון. בחברה הכלכלית לפיתוח ישראל צופים את המשך מגמת העלייה בביקוש למשרדים חדשים לשימוש עצמי בבניינים מודרניים ואיכותיים, הן מהסיבה המסחרית – משרד חדש תורם משמעותית לפעילות העסקית, למיתוג ולמיצוב, לרווחת העובדים והתפוקה הכללית, והן בזכות העובדה שהוא מציע פתרון לצפיפות בכבישים שמביאים רבים לחפש את האפשרות לעבוד בקרבת מקום המגורים.

לפרטים נוספים על הפרוייקט לחצו כאן