מצריפין למשרדים: צפי ביקושי שיא לנדל"ן מסחרי בבאר יעקב

המתחם הראשון שיקום במקום בסיס צריפין, בשטח השיפוט של באר יעקב, יכלול כ-3,200 יחידות דיור וכ-15,000 מטר שיוקדשו למסחר ומשרדים. קו המטרו שיעבור באזור יהפוך את מתחם 2, כפי שהוא מכונה בתכנית, לנקודה נדל"נית הרושמת שיאי ביקוש למגורים ולמסחר

מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני מגדלים
בשני העשורים האחרונים הפכה באר יעקב לאחת הערים המבוקשות בקרב משפחות צעירות מאזור המרכז, שראו במגורים בעיר הזדמנות למגורים בסביבה איכותית בלב הארץצילום: צילום: evolvemedia
מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

ביולי 2019 הדחפורים עלו על מתחם 2 בבסיס צריפין, סיימו את הפרק הצבאי של המתחם וקבעו את נקודת ההתחלה לאחד מאפיקי ההתפתחות המשמעותיים של העיר באר יעקב - מתחם 2 - אחד מחמישה מתחמים בתחום השיפוט של באר יעקב (שלושה נוספים יוקמו בשטח שיפוטה של ראשון לציון), כחלק מתכנית הפיתוח של בסיס צריפין הוותיק, ששכן על אחת מעתודות הקרקע האטרקטיביות ביותר בישראל. במקומו יקום בשנים הקרובות מוקד עירוני שוקק חיים הכולל כ-3,200 יחידות מגורים, 15,000 מ"ר שמיועדים לשטחי מסחר ו-125,000 מ"ר למשרדים.

עם הקמת המתחם תגדל אוכלוסייתה של באר יעקב בכעשרת אלפים תושבים נוספים. גידול זה בא לאחר שבשני העשורים האחרונים הפכה באר יעקב לאחת הערים המבוקשות בקרב משפחות צעירות מאזור המרכז, שראו במגורים בעיר הזדמנות למגורים בסביבה איכותית בלב הארץ, עם נגישות נוחה ומהירה לאזור המרכז, וכל זאת במחירים נוחים יותר משאר הערים בדרום גוש דן, דוגמת ראשון לציון וחולון.

לצד הפיתוח בתחום המגורים יוקם באזור פארק תעסוקה רחב היקף ובו משרדים, מסחר, מוקדי בילוי ופנאי. התכנון העירוני מציב את אזור המגורים ואת אזור התעסוקה והמסחר בקרבה, דבר המאפשר את הגשמתו של עקרון עירוב השימושים, המאפשר סביבה עירונית נעימה, בטוחה ופעילה כמו גם את יצירתן של אלפי משרות חדשות שיפתחו אפשרויות תעסוקה לתושבי האזור.

M1 מחבר את באר יעקב להרצליה

מתחם התעסוקה העתידי בבאר יעקב ייהנה לא רק מתכנון עירוני מתקדם, אלא גם מנגישות מקסימלית לעורקי התנועה הראשיים בישראל. המתחם גובל בכביש 44 ממזרח המתחבר לנתיבי איילון בהמשך, ובכביש 4313 בדרום, המתחבר לכביש 431 לתל אביב. כל אלה מאפשרים גישה מהירה ונוחה לא רק לתל אביב, אלא גם לשדה התעופה, לירושלים ולכביש 6.

כבר היום פועלת תחנת רכבת בבאר יעקב, הנמצאת מרחק חמש דקות מהמתחם, אולם הבשורה המשמעותית בתחום התחבורה הציבורית היא בחיבור המתחם עם רשת קווי המטרו של נת"ע.

קו M1 שיעבור במתחם יחבר בין לוד במזרח ובין הרצליה בצפון, תוך שהוא עובר דרך ראשון לציון, חולון ותל אביב. קו המטרו יאפשר הגעה מהירה, נוחה וקלה לכל מוקדי התעסוקה במרכז הארץ ללא רכב, פקקים וחניה ויאפשר לעסקים הפעילים באזור ליהנות מאמצעי תחבורה יעילים וירוקים שימנעו בזבוז זמן בעמידה בפקקים.

"מתחם צריפין הוא ללא ספק מנוע הצמיחה המשמעותי ביותר של העיר באר יעקב", אומר ג'קי סוויסה, שותף ומייסד בחברת אילה אגם, הבונה את פרויקטAYALA TOWERS במתחם 2 בצריפין. הוא מוסיף: "מדובר במתחם הנהנה ממיקום מעולה במרכז הארץ, שבעתיד יתחבר לרשת הרכבות הקלות שישנו את הדרך שבה אנו נעים במרחב, בוחרים מקום מגורים ועושים עסקים. בשונה ממתחמי תעסוקה אחרים בישראל, התכנון של המתחם כולל את כל ההיבטים: פיתוח תשתיות עירוניות שמתאימות הן למגורים והן לתעסוקה, יצירת איזונים וחיבורים בין כל השימושים בקרקע ויצירת מענה הן לצורכי התושבים והן לצרכים העסקיים. כל אלה יצרו בעתיד סביבה עירונית חכמה, המאפשרת לתושבים, לבעלי העסקים ולעובדים ליהנות ממציאות עירונית מתקדמת ומבטיחה".

מתחם אורבני חי ותוסס

פרויקט AYALA TOWERS הוא עדות ניצחת לאטרקטיביות של המתחם בקרב רוכשים ומשקיעים בתחום הנדל"ן המניב. הפרויקט, שהושק באמצע השנה החולפת, הוא אחד החלוצים במתחם וכולל שני מגדלי משרדים בני 17 קומות הניצבים מעל פיאצה הכוללת פיתוח סביבתי ירוק ומתחם מסחר והסעדה שישתרעו על שטח של כשישה דונם. משרד האדריכלים המוביל "ברעלי-לויצקי-כסיף אדריכלים", המתמחה בתחום, הוא האחראי על תכנון הפרויקט, הממוקם על כביש 4313 ומייצר מוקד אורבני שמחבר בין תעסוקה, מסחר ובילוי בסביבה עירונית פתוחה ונעימה.

המפרט לרוכשים כולל חניה צמודה לכל משרד, לובי מרשים, משרדים הכוללים את כל התשתיות הדרושות לפעילות העסקית וכמובן שטחים משותפים בכל קומה, הכוללים חדרי שירותים, מרחב קומתי מוגן ועוד.

60% תוך פחות משנה

עד כה שיווקה החברה כ-60% מכלל פרויקט AYALA TOWERS למגוון חברות, בעלי עסקים ומשקיעים. איתן לוי, שותף מייסד, מספר: "בהתחשב בעובדה כי המתחם היום הוא למעשה אתר חפירה ענקי, אין ספק כי העובדה ששיווקנו עד כה 60% מכלל הפרויקט היא עדות מרשימה בדבר הפוטנציאל העסקי של המתחם ושל הפרויקט".

"אנו מעודדים מאוד מקצב המכירות עד כה ומתמהיל הרוכשים, הכולל בעלי עסקים חופשיים שבחרו משרד שמשקף את הצרכים הנוכחיים והעתידיים של העסק שלהם, כמו גם את הפוטנציאל שהם רואים במיקום ובפרויקט. רבים מהם רכשו משרדים שאת חלקם הם מתכוונים לייעד להשכרה ובכך ליצור מוקד השקעה רווחי, הנשען על תשואה שנתית משכירות הצפויה להגיע לרמה של 10-8%.

"התכנון של המשרדים, והגמישות בכל הנוגע לשטח המשרד, מעניקים לרוכשים שלנו אפשרות ליהנות ממחיר משתלם, המגלם רף כניסה נמוך לעסקה, כמו גם אפשרויות מימון של עד 65% מכלל העסקה. כל אלה הופכים את העסקה למשתלמת הן לבעלי עסקים הרוכשים משרד לפעילות העסקית שלהם והן למשקיעים המזהים את הפוטנציאל במתחם ואת ההזדמנות שבפרויקט".

בחזרה למדור נדל"ן מסחרי >>