הכתובת הבאה של תעשיית ההיי טק בשרון

כפר סבא מצטרפת לסיליקון ואלי הישראלי בשרון, בזכות מתחם תעסוקה חדש שישתרע על כ-600 דונם, צמוד לכביש 6. על הפרק: בנייה ירוקה, עירוב שימושים וארנונה אטרקטיבית

מירית משיח, תוכן שיווקי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כפר סבא הדמיה
העיר היא מוקד משיכה למשפחות ממעמד סוציו אקונומי גבוה שבחרו בה בזכות איכות החיים, הסביבה הירוקה, השירותים העירוניים וקרבתה למוקדי התעסוקה המובילים בשרוןצילום: רולינום הדמיות. אדריכל אילן פיבקו. להמחשה בלבד
מירית משיח, תוכן שיווקי
תוכן שיווקי

אזור השרון הפך בשנים האחרונות לסיליקון ואלי של מדינת ישראל, בזכות מתחמי תעסוקה עתירת ידע על ציר הרצליה, רעננה ונתניה. כפר סבא מצטרפת לרצף הטכנולוגי בזכות מתחם תעסוקה חדש, שישנה את חוקי המשחק באזור.

העיר היא מוקד משיכה למשפחות ממעמד סוציו אקונומי גבוה שבחרו בה בזכות איכות החיים, הסביבה הירוקה, השירותים העירוניים וקרבתה למוקדי התעסוקה המובילים בשרון. לאחר שנים שבהן התבוננה העיר בעיניים כלות בתנועה מחוץ לעיר ואליה, הוחלט לשנות את פני הדברים וליזום בעיר פארק עסקים חדשני נוסף שישלים את הפיכתה למוקד תעסוקה מוביל בקנה מידה ארצי.

97% אחוזי תפוסה בכפר סבא

נכון להיום שטחי המשרדים בכפר סבא אינם עומדים בביקוש למשרדים בעיר. דוח נ.ת.מ לחצי השני של שנת 2019, קובע כי אחוזי התפוסה בעיר עומדים על כ-97% באופן יציב, וכי המחיר למטר עומד על כ-74 שקל בממוצע. מחיר זה משקף עלייה של כ-16% במהלך ארבע השנים החולפות ומעיד על הביקושים הגבוהים במתחם.

יתר על כן, מומחים בתחום הנדל"ן מעריכים כי ככל שמצב התנועה מורע, עסקים רבים בוחרים להישאר מחוץ למעגל הראשון של תל אביב והרצליה ולצאת לערים כמו כפר סבא, שם מוצאים מחירים אטרקטיביים יותר ושירותים עירוניים איכותיים יותר. הקרבה של הפארק לציר כביש 6 מוסיפה לו ניקוד רב וביקוש שילך ויגבר. לכן אנו עדים לעליות מחירים באזורים כמו כפר סבא ובפרט בפארק העסקים החדש.

קו M1 יוצא לדרך מפארק העסקים כפר סבא

פארק העסקים נמצא במתחם שבין כביש 6, כביש 531 המתחבר לאיילון וכביש 4 ונהנה מנגישות מעולה לכל עורקי התחבורה של האזור. הפארק תוכנן ויבוצע על פי עקרונות הבנייה הירוקה, על מנת לקדם שמירה על איכות הסביבה וקיימות, וחברות ההייטק והסטארט אפים שיבחרו להשתכן בו ייהנו מארנונה אטרקטיבית במיוחד. לצד בנייני המשרדים שייבנו במתחם, יוקמו מתחמי בילוי, תרבות, קניות ופנאי שיהפכו אותו למוקד עירוני פעיל בשעות היום והלילה. את הפרויקט תנהל מנהלת העסקים כפר סבא, שתהיה אחראית לפיתוח הפרויקט וניהולו, כמו גם ליצירת קהילה עסקית מעצימה.

קרדיט: קבוצת רפאל נדלן

יתרון משמעותי נוסף ממנו ייהנה מתחם התעסוקה החדש הוא קו המטרו M1, שתחנת המוצא שלו תמוקם בסמוך לפרויקט. הקו יעבור ב-12 ערים נוספות לרבות הרצליה, רעננה, תל אביב, חולון, ראשון לציון, רחובות, רמלה ולוד, ויתממשק עם מערך התחבורה הכולל של נת"ע במרכז הארץ.

דוד רפאל, מנכ"ל קבוצת רפאל, היוזמת את פרויקט GOLDTEC כפר סבא בפארק העסקים החדש, אומר בהקשר זה: "ניתן לראות הלימה בין תכניות הפיתוח של מערך הסעת ההמונים במרכז הארץ שנת"ע מובילה ובין הפרויקטים המקודמים על ידי חברתנו בכפר סבא וברחובות. אנו מאמינים כי תוואי המטרו ישנה לחלוטין את הדרך שבה אנו נעים, חיים ועושים עסקים בישראל וכי הוא ייצר איזון בין מתחמי התעסוקה השונים על התוואי. אנו רואים פוטנציאל השבחה מהותי בפארק התעסוקה בכפר סבא ולכן בחרנו בו כיעד עבור הפרויקט שלנו".

קבוצת רפאל – מומחים באיתור פוטנציאל בנדל"ן מניב

קבוצת רפאל נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן המובילות בישראל. דוד רפאל, המנכ"ל והבעלים, נהנה מניסיון וממוניטין ארוך שנים כמומחה לאיתור יעדים חמים בתחום הנדל"ן המניב ובקידום עסקאות בעלות פוטנציאל השבחה משמעותי. לחברה צבר פרויקטים מרשים ברחבי ישראל, הכוללים מתחמי מסחר ומשרדים, השבחת קרקעות והגדלת זכויות ופרויקטים בתחום המגורים וההתחדשות העירונית.

קבוצת רפאל נדל"ן משווקת בימים אלה יחידות אחרונות בפרויקט כפר סבא, בהון התחלתי של 230,000 שקל בלבד. הפרויקט נמצא כיום בשלבים מתקדמים לקראת היתר, כאשר הצפי בקבוצה לאכלוס הוא כשנתיים וחצי עד שלוש שנים.

"אפיק ההשקעה בתחום המשרדים הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות, בזכות התשואה הגבוהה, פי שלושה כמעט מאשר בתחום המגורים", מסכם רפאל. "גם כאן אנו נהנים מהצטרפותם של לקוחות ותיקים של החברה לפרויקט החדש. לקוחות אלה מכירים אותנו ומוקירים את ההזדמנויות העסקיות שאנו מציגים להם, לצד ליווי צמוד של משרד עורכי דין ורישום מלא בטאבו לטובת הרוכש".

עיצוב חדשני ומודרני

פרויקט GOLDTEC כפר סבא תוכנן ועוצב על ידי האדריכל המוביל אילן פיבקו. הוא נבנה על נקודת הממשק שבין כביש 6 ובין כביש 55 והגישה אליו תהיה מהירה וקלה ממחלף איל בצפון ומחלף חורשים בדרום.

הפרויקט ממוקם על הכיכר המרכזית בלב הפארק ומציג תפיסה תכנונית חדשה עבור סביבת עבודה. הבניינים מעוצבים עם חלונות מראה גדולים שיוצרים חוויית לייף סטייל ייחודית. בקומת הכניסה למתחם מתוכננת להיבנות קומה מסחרית מקורה הכוללת חנויות, בתי קפה ומסעדות שישרתו את עובדי המתחם ואת המבקרים בו בשעות הערב.

במגדלי GOLDTEC ניתן לרכוש משרדים בגדלים שונים החל מ-55 מ"ר. "תחום המשרדים עובר שינוי מהותי בשנים האחרונות, שחלק ממנו מייצר ביקוש הולך וגובר למשרדים קטנים. אנו זיהינו את המגמה הזאת לפני כמה שנים והצענו כמעט בכל הפרויקטים שלנו יחידות משרד במגוון גדלים. ההצלחה השיווקית בפרויקטים שלנו ברחובות ובכפר סבא מוכיחה כי מדובר בתכנון הצופה פני העתיד, המשקף פוטנציאל השבחה מהותי ותשואה משמעותית מדמי שכירות", אומר רפאל.

לפרטים נוספים על רפאל נדל"ן

בחזרה למדור נדל"ן מסחרי >>