בטחון, שייכות ותשואה סולידית: יותר ישראלים חוזרים הביתה

משבר הקורונה, המחאות הגזעיות שמסעירות את ארצות הברית ומקרי אנטישמיות ברחבי העולם מביאים לגל חזרה של יורדים ישראלים שמבקשים לרכוש דירה בתל אביב כבר עכשיו ולתכנן את החזרה בעתיד הקרוב או הרחוק, במקרה הצורך

מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלט שכתוב עליו Welcome
רבים מהישראלים שבחרו לעבור להתגורר בחו"ל וביססו קריירות ומשפחות מספרים כי הם מתכוונים לחזור לארץ בשלב זה או אחרצילום: Tim Mossholder
מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

רבים מהישראלים שבחרו לעבור להתגורר בחו"ל וביססו קריירות ומשפחות מספרים כי הם מתכוונים לחזור לארץ בשלב זה או אחר. השינויים הפוליטיים, המצב הכלכלי, גלי האנטישמיות ורצון לבסס ולחזק את הקשר בין דור ההמשך למדינת היהודים היוו עד לא מזמן את הסיבות להתחיל במסלול החזרה לישראל, אולם כעת הקורונה והמשבר הכלכלי שבעקבותיה, והפגנות הגזע האלימות בארצות הברית, מביאים רבים להפוך את החזון לתוכנית פעולה מוסדרת שתמומש בתקופה הקרובה.

200 אלף ישראלים חזרו הביתה

נתונים שפורסמו במהלך המשבר מראים כי כמאתיים אלף ישראלים חזרו לארץ באפריל, מתוכם כ- 15% חוזרים לאחר שהות ממושכת. גורמים בתחום מעריכים כי מדובר בגל שילך ויתחזק בזמן הקרוב, בעיקר בשל ההערכות כי המשק הישראלי יוכיח שוב כי הוא מצליח להיחלץ ממשברים כלכליים מהר יותר מאשר בשאר העולם ובשל ההבנה כי הטיפול הרפואי המוענק בישראל אפקטיבי יותר מאשר בשאר העולם.

דירות ייחודיות בתל-אביב יכולות להיות שלכם! רוצים לבוא לסיור? הקליקו כאן

מדינת ישראל מפעילה מזה שנים ארוכות מסלולים שמטרתם לעודד חזרה לישראל ובמסגרתם מקבלים תושבים חוזרים ששהו למעלה מחמש שנים בחו"ל, פטור מלא ממס הכנסה לחמש שנים וממס רווחי הון לעשר שנים.

אבל לצד כל אלה, גורמים בתחום העלייה והקליטה, האמונים על התושבים החוזרים מעריכים כי ישראלים רבים יממשו את החלום לחזור לארץ לא רק בשל סיבות כלכליות. חשובות לא פחות, אם לא יותר, מאלו הן גם השאיפה לתחושות בטחון, שייכות, קהילתיות תרבותית, קרבה למשפחה המיידית ובעיקר - הדאגה הגוברת והמתמשכת לבני לדור הצעיר במשפחה ולעתידו ושמירה על הקשר והזיקה בינו לבין ארץ ישראל.

תל אביב מחליפה את ניו יורק

החזרה לישראל מתבצעת באופן הדרגתי בקרב אותם ישראלים, כאשר אחד הצעדים הראשונים הוא ללא ספק רכישת דירה בתל אביב. בועז הראל, מנהל המכירות בפרויקט גינדי TLV, מסביר: "מאז פרוץ המשבר חלה עליה משמעותית בפניות של ישראלים המתגוררים בחו"ל ומעוניינים לרכוש דירה. לאחר שנים בהם חיו במטרופולינים באירופה ובארצות הברית, הם מעוניינים לשמר את אותו סגנון החיים ומבחינתם רק מרכז תל אביב מצליח להעניק להם את אותה חווית חיים אורבנית, את אפשרויות הפנאי, הבילוי והתרבות ואת האפשרות להמשיך את הקריירה שלהם והפעם קרוב לבית".

החזרה לישראל מתבצעת באופן הדרגתי בקרב אותם ישראלים, כאשר אחד הצעדים הראשונים הוא ללא ספק רכישת דירה בתל אביבצילום: Cosmin Serban

התחזקות השקל מהווה גם היא סיבה משמעותית לחזרה לארץ. בחודש שעבר הודיע הבנק הפדרלי בארצות הברית כי הוא מתכוון להזרים אשראי לשוק בשווי כולל של 1.5 טריליון דולר. הזרמת הכספים העצומה הזאת הביאה בעקבותיה פיחות משמעותי בשער הדולר מול המטבעות בעולם וגם מול השקל. ב- 15 במאי שער הדולר מול השקל עמד על 3.54 שקלים לדולר, בעוד שכיום הוא עומד על 3.45. סביר להניח כי אם המדיניות של הפד תמשיך באותה מגמה, נראה פיחות נוסף בשער הדולר מול השקל. ההערכות כי התחזקות השקל תמשיך במהלך התקופה הקרובה, גורמת לרוכשים ישראלים רבים המתגוררים בחו"ל להאיץ תהליכים כדי לשמר את ערך ההון שלהם ולגדר עצמם בפני פיחות נוסף.

לצד סגנון החיים האורבני והתחזיות להתחזקות השקל, רכישת דירה במרכז תל אביב משקפת יתרונות מהותיים נוספים, בהם הבטחה לתשואה חודשית משכירות, במקום בו הביקוש גבוה משמעותית מההיצע, ופוטנציאל השאת ערך בעיר: בחמש השנים האחרונות עלו מחירי הדירות במרכז תל אביב בכ- 23%, בעוד שממוצע המחירים ברחבי ישראל נשאר על כנו.

נכס בראש שקט

לצד פוטנציאל השאת הערך, הישראלים בחו"ל מבינים כי מדובר במסלול שמסוגל לייצר תשואה חודשית סולידית. נכון להיום, דמי השכירות לדירת ארבעה חדרים בתל אביב, במרכז תל אביב נעים בין 8000-10,000 שקלים לחודש וסביר להניח שגם כאן המחירים ימשיכו לעלות בשל חזרתם של צעירים מצליחים רבים לעיר, המבקשים לשמר את ההתפתחות של הקריירה שלהם בעיר שמציעה את ההזדמנויות הרבות ביותר בישראל.

בפרויקט גינדי TLVמספקים מענה לרוכשים הישראלים מחו"ל שמעוניינים לרכוש דירה ולא לממש אותה בטווח המיידי: "למרות שחלק מהישראלים המתגוררים בחו"ל אינם מתכוונים לממש את הדירה למגורים בטווח המיידי, הם יודעים כי הם יוכלו ליהנות משירותי הניהול, הכוללים גם את השכרת הדירה לשוכרים ראויים וניהולה באמצעות חברת הניהול של הפרויקט", אומר בועז הראל ומוסיף: "רובם מודעים היטב לעובדה כי תל אביב נמצאת בסיפו של שינוי היסטורי, עם הקמת הרכבת הקלה ומזהים פוטנציאל תשואה הנובע הן מעליות המחירים בתל אביב שנשארו יציבות במהלך השנים האחרונות, והן מתוכניות הפיתוח באזור. מבחינתם רכישה במועד הנוכחי מגלמת הזדמנות לשמר את ההון שלהם, ליהנות מפוטנציאל התשואה בלב תל אביב ומהכנסה חודשית שוטפת המגובה בשירותי ניהול שמעניקים להם ראש שקט, וגם ליהנות מנכס זמין למגורים במקרה הצורך עבורם או עבור ילדיהם והדורות הבאים".

דירות ייחודיות בתל-אביב יכולות להיות שלכם! רוצים לבוא לסיור? הקליקו כאן

המתחם החדש של תל-אביב בחסות גינדי TLV > בחזרה למדור