הפנים החדשות של רמת השרון

שיווק הדירות למגדל השלישי מתוך הארבעה בשכונת מורשה המתחדשת יצא לדרך בפרויקט ברחוב החלוץ של חברת רמות בעיר. התעניינות דיירים הגרים בדירות בשני המגדלים שכבר אוכלסו בפרויקט, ושמעוניינים שבני משפחתם ירכשו דירה ויגורו בסמיכות להם, היא עדות לאיכות הפרויקט

גיא רונן, בשיתוף רמות בעיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001041
הדמיה viewpoint
גיא רונן, בשיתוף רמות בעיר
תוכן שיווקי

משהו טוב קורה ברמת השרון, ודווקא באחת משכונותיה הוותיקות ביותר. כמעט מתחת לרדאר שינתה שכונת מורשה את פניה מקצה לקצה. עיקר השינוי מגיע מפרויקטי התחדשות עירונית, שמגדירים את השכונה מחדש בלי לפגוע בצביונה. אחד המצליחים והמסקרנים שבהם הוא רביעיית המגדלים ברחוב החלוץ שבונה חברת "רמות בעיר". לאחר קבלת היתר הבנייה ותחילת העבודות יוצא לדרך שיווק הבניין השלישי.

במסגרת הפרויקט נבנות בסך הכל 588 דירות תחת 168 המקוריות. המגדלים מוקמים ומאוכלסים באופן מדורג, וזאת בשני מובנים: הן מבחינת המועדים (בנייה ב"שלביוּת", בלשון התב"ע) והן בגבהים. השניים הראשונים, בני 23 ו-26 קומות, מאוכלסים מזה זמן. עתה מתקדמת המכירה למגדל השלישי, שיכלול אף הוא 26 קומות (הרביעי "ינמיך" שוב ל-23). הבנייה החלה כבר בשנת 2021, חברת תדהר הינה הקבלן המבצע ומסירת הדירות מתוכננת לסוף 2025. בסופו של דבר, על שטח של 13.5 דונם, יתייצבו ארבעה מגדלים בצורת ח' וביניהם פארק פנאי ייחודי של 2 דונם.

עמרי קוליןצילום: רז רוגובסקי

אדריכל הפרויקט, פרופ' גבי שוורץ, החליט לחרוג מהשטנץ של "מרפסות פלס" ולשים אותן במיקומים ובגדלים שונים. כך נוצרת ייחודיות לכל קומה ודירה, והנוף הפתוח ממילא מתרחב אף יותר. היופי החיצוני משתקף גם פנימה, ומתווספת אליו פונקציונליות מרבית. זה מתחיל בפיתוח הסביבתי ובשטחים הירוקים שבקומת הקרקע, ממשיך בלובי הראשי המפואר עם התקרות הגבוהות והעיצוב היוקרתי, וממשיך לתכנון מוקפד של הדירות. כדי לאפשר פעילות קהילתית מופעלים מדי יום אימוני כושר, חוגים ופעילות לילדים בחללי פעילות משותפים שנבנו בקומת הקרקע לרווחת הדיירים. החללים כוללים חדר כושר לשימוש חופשי של הדיירים, ג'ימבורי, חדרי משחקים, חדרי פילטיס ויוגה, מועדוני דיירים, חדר מוזיקה מאובזר בכלי נגינה לשירות הדיירים, חדר לממכר אוטומטי של מוצרי נוחות (חלב, ביצים ושאר מוצרי יסוד) ועוד. בסך הכל ייבנו בקומת הקרקע במתחם 22 חללי פעילות, שיעמדו לטובת הדיירים.

הדמיה viewpoint

הדירות עצמן נבנות בסטנדרט גבוה, עם מפרט טכני מוקפד ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. הדגש בעיצוב הפנים הוא על מרחבים פתוחים במכלולים שבהם מתרחשת עיקר הפעילות בבית, ובמיוחד בחיבור בין המטבח, הסלון והמרפסת. הוויטרינה מהמרפסת לסלון נפתחת מהרצפה ועד לתקרה, מה שמשווה גם לדירות הקטנות תחושת מרחב. בפרויקט מוצעות מספר טיפוסי דירות של 5 חדרים בגדלים של 116, 122 או 132 מ"ר עם מרפסות בגדלים שונים, כאשר הקטנה שבהן 18.5 מ"ר והגדולה 33 (26-23 מ"ר בממוצע), ומחירן החל מ-3,950,000 שקלים. בנוסף, מוצעות דירות בנות 3 ו-4 חדרים.

רואים עד הים

שכונת מורשה הינה אחת השכונות הראשונות של רמת השרון המאופיינת בעיקר בבתים צמודי קרקע ובנייני רכבת ישנים. בעשור האחרון עוברת השכונה תהליכי התחדשות עירונית מואצים עם כניסה של יזמי נדל"ן שבונים פרויקטים חדשים ומפתחים את השכונה. מי שיגיע למורשה לאחר כמה שנות היעדרות עלול לחשוב שטעה בכתובת. המתחמים המיושנים מתפנים ומתחלפים בבנייה מודרנית, התשתיות מתרחבות ומפותחות, מסגרות חינוכיות חדשות מכל הסוגים מצטרפות, ושטחים ירוקים ממלאים את המרחב הציבורי. בסמוך לפרויקט (כ-150 מטר מהמתחם) נבנה בימים אלו פארק רחב היקף שיכלול פינות ישיבה, גני משחקים ופיתוח סביבתי מואץ. תהליכים אלו מושכים לשכונה אוכלוסייה צעירה, שיחד עם האוכלוסייה הוותיקה, נהנית מאיכות חיים גבוהה, חיי קהילה משגשגים ומערכות חינוך מתקדמות.

המחשה נוספת לשינוי אפשר לקבל מדרכי ההגעה והיציאה, שנחשבו בעבר לעקב אכילס של השכונה. כדי להגיע לשכונה, הממוקמת בקצה המזרחי של רמת השרון, היה צורך לחצות את העיר כולה. כעת נפתר הפרדוקס: בזכות מחלף חדש הם יכולים סוף סוף ליהנות מהקרבה לעורקי התנועה המרכזיים. לבאים מצפון על כביש 4 יש יציאה ישירה לשכונה, כך שאין עוד סיבה להמשיך על כביש 5 הפקוק ולפנות ממנו לכניסה למרכז העיר. בקרוב תתווסף ירידה למורשה גם לבאים מדרום.

העובדה שמדובר בשכונה מתחדשת, ולא חדשה שנבנית כמקשה אחת, היא דווקא היתרון הגדול: לא מעט בתים ישנים נהרסו ובמקומם נבנו וילות. כלומר, עבור דיירים המגדלים המשמעות היא שבשונה ממתחמי המגדלים הנפוצים בישראל, גם בקומות נמוכות, ובוודאי שבקומות העליונות שבמגדלים, נפרס נוף פתוח מעל לראשי צמודי הקרקע של שכונות רמת השרון, עד קו הים. במזרח הנוף הנשקף מגיע להרי השומרון, וכלפי דרום הוא משקיף על קו הרקיע של תל אביב ורמת גן.

הבעת אמון בפרויקט ובחברה

"רמות בעיר בע"מ", יזמית הפרויקט ברחוב החלוץ, היא חברה ציבורית מקבוצת יובלים וישראל לוי המתמחה בהתחדשות עירונית וייזום נדל"ן. החברה נהנית מחוסן פיננסי איתן, אמון רב מצד משקיעים בשוק ההון, אמון והערכה מצד לקוחותיה ושפע של פרויקטים במרכז הארץ, באזור השרון, בחיפה והקריות ועוד. באחרונה רכשה החברה את שטח מלון דן באשקלון, ובשנה הקרובה תחל בבניית מתחם מופת ברעננה (היכן שהיה בעבר קולנוע מופת המיתולוגי), בסמיכות לרחוב אחוזה, הכולל עירוב שימושים של כ-190 יח"ד לצד תעסוקה, מסחר ושטחי ציבור. עד היום החברה בנתה ואכלסה בהצלחה מאות יח"ד ונמצאת בהליכי תכנון ובנייה של אלפי יח"ד ברחבי הארץ.

לדברי עמרי קולין, מנהל פיתוח עסקי של רמות בעיר: " עם תחילת שיווק המגדל השלישי אנו מזהים התעניינות רבה מצד שוכרים ובני משפחה של רוכשים הגרים בדירות בפרויקט בשלבים 1‏-2, המאוכלסים זה מספר שנים, ומעוניינים שבני משפחתם ירכשו דירה ויגורו במתחם. התעניינות זו של רוכשים, המכירים את הפרויקט מקרוביהם, היא העדות לאיכות הפרויקט, ולעובדה שניתן בו דגש רב על רווחת הדיירים, איכות הבנייה, פעילות קהילתית ופיתוח סביבתי מתקדם, ועבורנו מהווה אמירה של הבעת אמון - בפרויקט ובחברה".

למידע נוסף: 9005*

בשיתוף רמות בעיר