"בוקרשט היא העתיד של רומניה, ואנחנו חלק מזה"

בין אפשרויות השקעה בנדל"ן בחו"ל, חברת GalDan Apartments מציעה הזדמנויות של השקעות נדל"ן בבוקרשט שכוללות טיפול וליווי מקיף לאורך כל תהליך ואורך חיי ההשקעה, מתוך אמונה בפיתוח העתידי המתהווה בעיר. "המשקיעים יודעים שנהיה כאן גם מחר", מעידים בעלי החברה

נועה ביגון, בשיתוף GalDan Apartments
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השקעות נדל"ן בבוקרשט
השקעות נדל"ן בבוקרשטצילום: Radu Gospodinov
נועה ביגון, בשיתוף GalDan Apartments
תוכן שיווקי

"אנחנו לא מוכרים חלומות ו'תשואה מובטחת'", אומרים דן וגל גשרי, בעלי חברת GalDan Apartments, המציעים השקעות נדל"ן בבוקרשט, רומניה. בני הזוג גשרי חיים בבוקרשט זה יותר מעשור ומעידים שהם רואים את העתיד שלהם בעיר. לא רק שהם חיים ובעלי עסקים בה, הם שואפים להיות חלק בלתי נפרד מהפיתוח שלה. "יש משהו מאוד מיוחד בעיר הזאת ובכיוון שהיא מתפתחת אליו ואנחנו לחלוטין חלק מזה", הם מספרים.

צילום: Radu Gospodinov

את חברת השקעות הנדל"ן שלהם הם ייסדו לאחר שביצעו כמה עסקאות מוצלחות לעצמם שכללו רכישה של דירות, שיפוץ, עיצוב והשכרה, וכיום הם מציעים את השירות הזה למשקיעים. החברה מציעה למכירה דירות שבבעלותה עם רישום בטאבו ברומניה. השניים מספרים שבניגוד להשקעות אחרות ברחבי הגלובוס הכוללות התחייבויות לא ברורות לרישום חלקי, אם בכלל, בטאבו — GalDan Apartments מציעה לרוכשים דירה שנרשמת על שם המשקיע בטאבו בדיוק כמו בישראל. "לא מדובר בחברת תיווך. אנחנו היזם, הקבלן, קבלן השיפוצים, מעצבי הפנים וגם חברת הניהול, והכל נעשה תחת הניהול שלנו. כל העובדים — עד אחרון הנגרים — עובדים רק עבורנו וזאת אחת הסיבות למחירים האטרקטיביים שאנחנו יכולים להציע.

צילום: Radu Gospodinov

"המחיר שאנחנו מציגים לרכישת דירה כולל את הכל, ללא הפתעות — אפילו את התשלום לנוטריון, את מס הרכישה ובוודאי שאת השיפוץ, הריהוט והאבזור. הדירה נמסרת למשקיע, או יותר נכון לשוכר, כשהיא מרוהטת ומאובזרת עד הפרט האחרון, כולל כל מוצרי החשמל. אין עמלות נוספות, שכר טרחה שלא נלקח בחשבון או הפתעות אחרות. חשוב לנו להדגיש שכל הדירות המוצעות לרכישה הן דירות שכבר נרכשו על ידי החברה, נמצאות בבעלותה המלאה והרכישה מתבצעת ישירות מהחברה. מאות דירות כבר נמכרו ובכל זמן נתון מוצעות למכירה דירות חדשות שנמצאות בתהליך שיפוץ". דן ממשיך ומסביר שהדירות הנמכרות על ידי GalDan Apartments נמצאות במיקומים המרכזיים בבוקרשט ובסמוך לתחנות הרכבת התחתית, כך שקהל היעד של השוכרים הפוטנציאליים הוא מגוון.

לאחר רכישת הנכס GalDan Apartments גם מתפקדת כחברת ניהול. "המשקיע שרכש מאיתנו דירה בסופו של דבר מקבל הרבה שקט נפשי. הוא מקבל את שכר הדירה שלו ישירות לחשבון הבנק שלו בהעברה בנקאית חודשית. החברה דואגת אף לתשלום המס בגין דמי השכירות וכן כי השוכרים ישלמו את כל חובותיהם. למשקיע אין שום התעסקות מעבר לזה — לא באיתור שוכרים, לא בפתרון בעיות או בתיקונים שוטפים", מסביר דן. השוכרים הן ברובן פירמות וחברות גדולות ששוכרות דירות לעובדות ולעובדים שמגיעים מרחבי רומניה או מחו"ל. "עובדים איתנו משרדי רואי חשבון, עורכי דין, בתי ספר פרטיים, מוסדות פיננסיים שכבר יודעים שרמת המגורים שאנחנו מציעים היא מהגבוהות בעיר", מספרת גל, מעצבת פנים בהכשרתה והאחראית לאופרציית עיצוב ושיפוץ היצע הדירות של GalDan Apartments.

צילום: Radu Gospodinov

הכנסה פאסיבית לפנסיה

"בחישוב שכר הדירה שמתקבל אל מול מחיר הקנייה, אפשר לראות שמדובר בתשואות יפות", אומר דן גשרי. "המשקיעים שלנו מקבלים הכנסה פאסיבית מבוססת, יציבה וארוכת שנים. התשואה מדמי השכירות עשויה להגיע ל– %‏7‏-8% בשנה. תשואה מעליית מחירים, שאף היא עשויה להתרחש — תהא בבחינת בונוס".

צילום: Radu Gospodinov

קהל המשקיעים ש-GalDan Apartments פונה אליו הוא שמרן יותר, כזה שלא מחפש הרפתקאות, מסביר גשרי: "השקעה בנדל"ן בבוקרשט עשויה להתאים לקהל מבוגר, לאנשים שלא מחפשים הבטחות מרחיקות לכת ולא הרפתקאות, אלא השקעה שקטה ומניבה. אנשים שמחפשים הכנסה פאסיבית נוספת לפנסיה שלהם. אלו שמחפשים לעשות 'סיבוב' בהשקעה קצרת טווח, עדיף שיבחנו השקעות אחרות".

על מסים ורגולציה

בכל הנוגע להשקעה בדירות, המיסוי ברומניה הוא מהנוחים בעולם. מסי הרכישה והמכירה הינם זניחים והמס על דמי השכירות אף הוא נמוך משמעותית (כיום עומד על 6% מדמי השכירות). בניגוד ליעדי השקעה שבהם מונהגת רגולציה בעייתית — לדוגמה ברלין, שם נעשה ניסיון לקבע את גובה דמי השכירות — אין ברומניה חוקים המקשים על ההשכרה ו/או על ההתקשרות. "משקיעי העבר ברומניה שהתאכזבו מההשקעה היו רובם ככולם משקיעים שהשקיעו באדמות 'אטרקטיביות', שהתברר שלא ניתן לבנות עליהן כלל", מסביר דן גשרי. "לכן זה לא מפתיע אותי שחברות נדל"ן מובילות, דוגמת קבוצת חג'ג', הצטרפו בשנים האחרונות לתחום ההשקעות בדירות ברומניה".

GalDan Apartments
טלפון: 074-7661441
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>

בשיתוף GalDan Apartments