ברזל, עץ ונשמה בבית המלאכה התל אביבי

הנגר, הרתך והמייקר קאי צור, הבעלים של KAY DESIGN, מתעקש להישאר עם שיטות העבודה המסורתיות ולא לעבוד על יותר מפרויקט אחד במקביל. התוצאה: עבודה ייחודית המשלבת ברזל, עץ והרבה סטייל

שחר אמאנו, בשיתוף KAY DESIGN
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בקבוקי מים
"מי שפונה אליי מחפש את הבלתי שגרתי"צילום: מיכאל טיופול
שחר אמאנו, בשיתוף KAY DESIGN
תוכן שיווקי

לא קונבנציונלי וייחודי – כך בפשטות אפשר להגדיר את הנגר והרתך התל אביבי קאי צור, הבעלים של KAY DESIGN, בשוק הפשפשים. על אף גילו הצעיר, הוא מעדיף לעבוד בשיטות הקלאסיות-מסורתיות ודוגל בעבודה אטית וממוקדת, הנפרשת לעתים על פני חודשים במטרה "להפסיק את עידן הכאן ועכשיו", כדבריו.

עם זאת, הוא מקפיד לשלב חשיבה חדשנית ומתקדמת. את התמהיל משלימים העובדים הוותיקים שצברו לא מעט ניסיון בתחום. התוצאה: ב-15 השנים האחרונות הוא מתרגם את הרעיונות והתוכניות של אדריכלים ומעצבי פנים בעבודה צמודה איתם לעיצובים יצירתיים בברזל ועץ. "מי שפונה אליי יודע שהוא מחפש את הבלתי שגרתי ואת המיוחד והוא גם יקבל את כל השירות במקום אחד, במקום לחפש הצעות מחיר או להתמודד בפרויקט אחד מול כמה ספקים שונים", הוא אומר.

איך מתרגמים חזון עיצובי?

קאי הוא איש חיל הים בעברו. במסגרת שירותו הצבאי ביצע מגוון עבודות מתחת למים ולאחר פציעה השתחרר מקבע. עם השנים החל להתפתח גם בתחום הנגרות. זה קרה במקרה.

"אדריכלים ומעצבי פנים מובילים שעובדים איתי יודעים שיש מרווח זמן לעבודה, לעתים אפילו של שלושה חודשים.הפסקתי את שיטת ה'כאן ועכשיו' ואני מנסה להחזיר את הכבוד לבעלי המקצוע", הוא אומר. "הסדנה שלי מצוידת בכלים האיכותיים ביותר, באנשי המקצוע הטובים ביותר, והחשיבה היא תמיד מחוץ לקופסה. גם בתוך הנגרות המסורתית אני מתרגם את הפניות מהמעצבים ואת החזון שלהם למקום ולבית שלם, והכי חשובה לי התקשורת עם כולם".

היכולת שלו לשלב בין עץ לברזל לבין חומרים נוספים יוצרת יתרון בעמידה בלוחות הזמנים, האספקה והאיכות. כך למשל, בפרויקט עיצוב פנטהאוז ברמת אביב, הוא התבקש לייצר מטבח בסגנון יווני. הוא הצליח להתאים את ארגזי הנגרות כך שייכנסו לתוך מבני גבס שהקבלן ביצע. "במהלך העבודה נוצרים אתגרים, חלקם מהרצון להוציא לפועל את החזון של המעצב והחיבור בין התכנון האדריכלי-עיצובי למידות בשטח", אומר קאי ומציין כי הוא מקפיד לספק למעצבים שרטוטי shopdrawing כדי לקבל תמונה הנוגעת לביצוע בפועל. "תקשורת טובה היא הבסיס הכי חשוב, ואני נע בקצב מהיר לטובת קידום הפרויקט מול בעלי המקצוע", הוא אומר.

באחרונה הוא סיים עבודה מורכבת במיוחד במעדנייה החדשה של אברמנטו, את העיצוב האדריכלי תרגם לחזית עשויה ברזל בלגי, לצד מתקני תצוגה שנעשו בשילוב של עץ וברזל, מדפי עץ מחופים פורניר ולכה, חיפוי קירות ודלפק מכירה מפורמייקה דמוי חלודה מהתוצרת האוסטרית אגר. "הנישה שלי היא ברזל ועץ ובאמצעותם אני נותן מענה לכל האופציות הקיימות היום בשוק הישראלי וגם לכאלה שמיובאות מחו"ל, דוגמת פורמייקות ועץ בירץ למטבחים בסגנון נורדי, פסטלי ונעים במקום השיש המסורתי. כל מעצב או אדריכל שפונה אליי יודע מה הסטייל שלי. גם אם מבקשים ממני ארון פשוט, אני יודע להפיק מכך יותר והכל בנגרייה בתל אביב בלב שוק הפישפשים".

אתגר נוסף שעמו התמודד בהצלחה הוא בחנות יהלומי מעבדה, שבה נדרש להוציא לפועל תכנון יוצא דופן של המעצבת. הוא מספר כי התוצר הסופי העמיד סטנדרטים גבוהים, היוצרים שילוב של עיגולי נגרות צבועים בתנור עם זכוכית בהדבקות מיוחדות לנגרות, שאמורים להיות יציבים בכל פתיחה. "במקרה הזה, פירקתי את ההדמיה והתחלתי לפסל את המוצר. לכל אחד יש את הניסיון ואת הדרך לעשות את זה, אבל המיקוד בפרויקט אחד מאפשר לי גם זמן לעשות את החיתוכים ואת הניסיונות עד לקבלת המוצר הנכון", הוא מספר.

בשל שיטת העבודהKAY DESIGN אינה מתאפיינת במוצר דגל אחד, כך שהפניות מגיעות מאדריכלים וממעצבי פנים מובילים במגוון תחומים, בידיעה שיקבלו ממנו את ה"משהו האחר" שהם מחפשים. "העבודה כולה היא הזמנות חיצוניות מצד מעצבים ואדריכלים, ואנחנו מפיקים את העבודה. לעתים, אם נדרש, גם מייעצים על כיוונים נכונים יותר אחרי שביקרנו אצל הלקוח ומדדנו", הוא אומר.

"נגר הוא כמו פסיכולוג"

קאי יורד לעומקם של פרטים של כל פרויקט. זאת הסיבה שבעבודות מופיעה החשיבה הייחודית שלו. חברת KAY DESIGN מוצגת כחסרת גבולות, כשמרכזה מייסדה שרואה עצמו כ"נגר בתל אביב של פעם במציאות של היום".

"אני מוכן לעבוד שעות נוספות כדי שהמוצר ייצא לא קונבנציונלי ויותר ייחודי, וייתן מענה לבעיות שעולות, כמו התאמה לפינות שארון או מטבח מקובע וסטנדרטי לא מצליח לפתור. נגר הוא כמו פסיכולוג והוא צריך לפתור את הבעיות בצורה אלגנטית, להציע פתרונות יצירתיים שיאפשרו את הזרימה הנכונה בנגרות פרטית או נגרות מסחרית", הוא אומר. "כיוון שמדובר בהרבה מאוד מוצרים שמתחברים ליחידה אחת, בין אם זה בית או חנות, אני מקשר ביניהם בכל מיני צורות. כשזו היד שלי או של העובדים שלי התוצרים מקבלים את אותם הגמרים. יש לזה השלכות ענקיות על עיצוב כללי והוא יוצא מאוד אחיד. פה הכל מיוצר במקום אחד".

העבודה על פרויקט אחד בכל פעם משתלבת היטב גם עם התנהלותו הכללית של קאי שמגיע אל הלקוח ברכב אספנות: "אני אמנם צעיר, אך רמת השירות והאיכות היא כמו פעם. העבודה בסטייל של נגר שעושה הכל בצורה דקדקנית וקפדנית. מעצב שחשובה לו האיכות בבית או בעסק יבקש מוצר ייחודי ויבחר נגר שרואה לנגד עיניו רק את הפרויקט שלו, גם אם זה ייקח קצת יותר זמן", הוא מסכם.

KAY DESIGN
כתובת: מגן אברהם 5, שוק הפשפשים תל אביב
טלפון: 054-4631428

למעבר לאתר >>

בשיתוף KAY DESIGN