הקיר החדש: דור העתיד של החלונות הבלגיים מברזל

עיצוב מינימליסטי ובידוד תרמי ואקוסטי הם רק חלק מהמאפיינים של חלונות הברזל היוקרתיים והמתקדמים שמייצרת חברת תובל מינימל. "אנחנו מביאים לעולם המסורתי מוצר בעל חדשנות ואיכותיות", מסבירים בחברה, שממשיכה להתפתח גם לשוק הבינלאומי

לימור קלר, בשיתוף תובל מינימל תעשיות מתכת בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וילה
"הפרופיל שעשוי מחומר טבעי מתחבר לכל הסגנונות ומדבר בהמון שפות"צילום: איתי בנית. עיצוב: גבי גור
לימור קלר, בשיתוף תובל מינימל תעשיות מתכת בע"מ
תוכן שיווקי

הבנייה המתקדמת, שמשולבת עם מנגנוני התפעול של החלונות מהדור החדש, דורשת פתרונות חכמים שיבטיחו בידוד תרמי ואקוסטי, יחד עם חיסכון בהוצאות מיזוג. זאת בלי לוותר על הצד האסתטי והקו העיצובי. את התורה הזאת מיישמים בחברת תובל מינימל, שמייצרת ומשווקת חלונות ברזל מעוצבים, תוך הקפדה על איכות ועמידה בתקנים בינלאומיים חדשים.

הדגש שנותנים בתובל על תכנון מוקפד, ותהליכי הייצור האיכותיים של החברה, מסייעים לרבים להגשים את החלום העיצובי בתהליך בניית הבית הפרטי. בשנים האחרונות יותר ויותר לקוחות מבקשים ליצור חיבור בין החצר לפנים הבית, באמצעות מפתחים גדולים עד כמה שניתן. רצוי באמצעות חלונות עם מסגרת דקה. חברת תובל מינימל, שמתמחה בפיתוח, ייצור והתקנה של חלונות ודלתות מפרופיל בלגי מברזל, מעניקה פתרונות חדשניים לקו העיצובי העכשווי.

בידוד, איטום ועמידות

עולם החלונות נחלק לשלושה חומרי גלם מובילים: עץ, אלומיניום וברזל. חלונות הברזל בישראל נקראים "חלונות בלגיים", ומשתייכים לנישה המאפיינת פרויקטים יוקרתיים. "לחלונות הברזל קו עיצובי מינימליסטי ועדין, שנותן כבוד לשאר האלמנטים במבנה, ומוסיף טאץ' יוקרתי. מעבר לכך, מטרתם להכניס הרבה אור לבית דרך מסגרת עדינה ושקיפות של חלון גדול. הייחודיות בחלונות של תובל היא בכך שאנו מאפשרים ללקוח ליהנות מהיתרונות העיצוביים והחומריים של הברזל, בלי להתפשר על איכות הבידוד והאיטום של החלון", מסביר מנהל החברה, צחי מרגולין.

שילוב בין עולמות שונים. השותפים תום הופמן וצחי מרגוליןצילום: גלעד רדט

בעוד חלונות העץ והאלומיניום מתאפיינים במראה גס, ברזל הוא חומר גלם חזק שממנו ניתן לייצר פרופילים דקים. את מסגרת חלון הברזל מייצרים בריתוכים שעוברים ליטוש ידני מוקפד, כך שהמראה הסופי נקי מכל סימן של חיתוך וחיבור. בתובל מינימל מסבירים כי תהליכים אלו מצריכים התמחות ומיומנות. מיומנות העובדים ותהליכי הייצור המתקדמים מבטיחים מוצר איכותי שעמידותו נשמרת לאורך שנים רבות, ללא צורך בתחזוקה, גם בתנאי אקלים קשים, כמו בישראל.

החדשנות אינה מסתיימת באיכות ובמראה; לתובל מינימל סט מנגנוני תפעול ופיתוחים ייחודיים שפרצו את מגבלות העולם המסורתי. "חידשנו והצגנו לשוק הישראלי פרופיל בלגי תרמי, ויטרינות מפרופיל בלגי ברזל לפתיחה בהזזה, דלתות בקיפולים, מנגנונים חדשים לנעילות מתקדמות, ממשקים למנגנון הבית החכם ועוד. הכל בזכות פתיחות לחדשנות ובלי לפגוע בעיצוב המינימליסטי של הברזל", אומר מרגולין.

יש מי שתופס את חלונות הברזל כמיושנים, ללא יכולת לבודד.
"זוהי טעות. הפרופיל הבלגי הנפוץ בישראל אמנם אינו מאפשר שילוב של זכוכיות מבודדות, אבל אנו מתמחים בפרופילים מיוחדים, בחזית הטכנולוגיה העולמית, שמאפשרים שילוב זכוכיות מבודדות ומסננות קרינה. החלון הבלגי של תובל הוא אטום, מבודד ועמיד בפני חלודה. וכל זאת בלי לוותר על המראה הייחודי והאלגנטי של הברזל".

צילום: קארין רבנה. עיצוב: שיר שטיינמן

אחד מסימני הבנייה המודרנית הוא חלונות הענק שמחליפים את קירות הבית. לכן יכולות הבידוד התרמי והאקוסטי של החלונות משמעותיות. על השאלה כיצד ניתן לעשות זאת עם פרופיל בלגי מברזל, משיב מרגולין: "אנו עובדים בשיתוף פעולה עם חברות מתקדמות וחדשניות שמשלבות פולימר מבודד שיוצר נתק תרמי בתוך הפרופיל, כך שהפרופיל הבלגי מהדור החדש מבודד לחלוטין. בעולם חלונות האלומיניום הנתק התרמי מוכר זה מספר שנים. בחלונות הבלגיים מברזל אנו מובילים את התחום בישראל".

הוא מוסיף כי בחברה משתמשים במערך ציפויים מתקדם שמבטיח את עמידות המוצרים לשנים רבות, ללא צורך בתחזוקה. הציפויים נעשים בשיטת גילוון מתקדמת באמצעות התזת אבץ חם, טכניקה יקרה ומורכבת יותר מההליך המקובל בתחום. לדברי מרגולין, השיטה המתקדמת מבטיחה הגנה אופטימלית מפני חלודה לשנים רבות. כך ניתן ליהנות מהיתרונות של הברזל — החוזק והמראה הטבעי, לצד יכולות בידוד בחזית הטכנולוגיה ואמינות לשנים רבות.

כיצד משתלב הפרופיל הבלגי בקווים העיצוביים של הבית הישראלי?
"האדריכלות הישראלית אוהבת אור שנכנס דרך מפתחים גדולים. הפרופיל שעשוי מחומר טבעי מתחבר לכל הסגנונות ומדבר בהמון שפות. הוא מתאים לכל סוגי האבן, הטייח או הבטון, ולבנייה בסגנון מודרני או קלאסי. העיצוב של החלון הבלגי יכול להיות מינימליסטי ונקי ללא חלוקות, או להשתלב בבנייה כפרית עם חלוקות. אנו מתייחסים לחלון הבלגי כאל תכשיט ופריט עיצובי, ולכן גם מבחינת הגימורים יש מבחר גדול של צבעים וטקסטורות: פרופילים מחומרים טבעיים כמו ברונזה, קורטן ואפילו נירוסטה, גימורי צבע מיוחדים ודמויי חלודה. מבחינת עיצוב החלון, ניתן לתכנן גדלים וצורות שמותאמים לכל דרישה או פנטזיה: ויטרינות לפתיחה בהזזה, דלתות מתקפלות, קירות מסך, סקיילייט, פתיחות ממונעות ועוד".

עם הפנים לאמריקה

את החברה מנהלים שני שותפים שמשלימים זה את זה: צחי מרגולין, מומחה בתחום חלונות הברזל, ותום הופמן, בעל ניסיון רב שנים בניהול פרויקטים וניהול מוצר בחברות מובילות בהיי-טק הישראלי. הופמן חבר למרגולין לפני יותר מחמש שנים. צחי אחראי על תחום הפיתוח, ההנדסה, הייצור וניהול הפרויקטים, ותום אמון על השיווק, החדשנות והשת"פים הבינלאומיים. "יצרנו שותפות חזקה שמעניקה לחברה את האופי שלה — מצד אחד תחום תעשייה מסורתי, ומצד שני עולם של חדשנות ואיכות", מעיד הופמן.

מאז הקמתה ב-1999 מתמחה החברה בפיתוח, ייצור והתקנה של חלונות ודלתות מפרופיל בלגי ברזל לבנייה הפרטית היוקרתית, לבניינים לשימור ולמוסדות. נעמה וייס, האחראית על הפיתוח העסקי בחברה, מסבירה כי סוד ההצלחה של החברה נעוץ בסינרגיה המתקיימת בין שני הבעלים השותפים. "מתקיים בחברה שילוב מנצח בין צחי מרגולין ותום הופמן, שני אנשים שמגיעים מעולמות שונים. לצחי יכולות טכניות מדהימות במציאת פתרונות ופיתוח מוצרים חדשים ומנגנונים מיוחדים שפותרים בעיות בבניין, ותום דואג לאתר ולהטמיע טכנולוגיות חדשות מהעולם. כשמשלבים את הידע והניסיון הייחודי של כל אחד מהם, מתקבלת נוסחה מוצלחת שגורמת לחברה לצמוח ולהתחדש באופן מתמיד, ואף לפרוץ בחו"ל", היא אומרת.

בימים אלה וייס מקדמת מהלך חשוב שנועד להפוך את חברת תובל מינימל לשחקן משמעותי בתחום החלונות והדלתות מברזל בשוק האמריקאי. במסגרת המהלך תייצר החברה את מוצרי הברזל בישראל ותשווקם בארצות הברית, באמצעות שותף מקומי. בימים אלה משיקה החברה את השותפות עם המותג האמריקאי. "מדובר בפריצת דרך לשוק שונה עם דרישות תקינה מחמירות הרבה יותר, שבהן נבחנו, ואנו עומדים בכולן. החברה המדוברת קרובה אלינו בדנ"א שלה והיא עובדת בשוק הבנייה היוקרתית. החיבור בין שתי החברות היה טבעי נוכח החדשנות ואיכות המוצרים שלנו", מספר מרגולין. "בארצות הברית יש תחייה מחודשת של הברזל שממוקם במקום הגבוה ביותר, בזכות ההערכה של השוק האמריקאי למוצרי בוטיק בהתאמה אישית שמיוצרים בעבודת יד. אנו נטועים חזק בשוק הישראלי, וכעת אנו מציעים את החדשנות והאיכות שלנו לשוק חלונות היוקרה האמריקאי".

אילו פתרונות נוספים מציעה החברה?
"העיקרון שעל פיו עובדת החברה הוא שיש לתת מענה מושלם ומלא לפתח, הכולל חלון, דלת, מערכת הצללה ורשתות. לצד המוצרים האיכותיים ביותר, אנו מספקים ללקוח שקט נפשי, שכן אנו מבטיחים שכל האלמנטים יעבדו יחד בצורה מושלמת. עוד בשלב התכנון - Shop-Drawing - המערכת מתוכננת כך שכל האלמנטים של הפתח נלקחים בחשבון כמערכת אחת. אחד היתרונות המובהקים של תובל הוא בסל הפתרונות הרחב של המוצרים המשלימים את החלון: הן של הרשתות השקופות — מגנטיות או על ציר או לפתיחה בהזזה, והן של מערכות ההצללה - רפפות נאספות-צלונים או תריסים".

בעניין זה מציין מרגולין כי כל פרויקט נתפס כמכלול אחד: "אנחנו לא רק בחזית המוצר, אלא בכל ניהול הפרויקט, שכולל תכנון מוקפד ועבודה חווייתית ומקצועית מול אנשים שיש להם תקציבים וחלומות, שאנו הופכים למציאות. זו הסיבה שאנו מלווים את הלקוחות יד ביד לאורך כל שלבי הפרויקט". הוא מוסיף כי תובל מינימל מספקת ללקוחותיה "גב של חברה יציבה ומנוסה עם צוותים איכותיים במחלקות השונות: ניהול פרויקטים והנדסה, ייצור ואבטחת איכות והתקנות".

"אנחנו עושים משהו שונה כשאנו מביאים את העולם המסורתי לחזית הטכנולוגיה עם מוצר בעל חדשנות ואיכותיות", מסכם מרגולין. "אכפתיות מהאנשים מולם אנחנו עובדים, ולהם אנו מוצאים את הפתרונות היא חלק מסל הערכים שלנו. אנו רותמים את כל הניסיון והידע שלנו כדי לייצר את הפתרון המיטבי והאיכותי ביותר בתחום עבור בית החלומות שלהם".

למעבר לאתר >>

בשיתוף תובל מינימל תעשיות מתכת בע"מ