במפגש שבין יצירתיות טכנולוגית להזרקת פלסטיק מתקדמת

תכנון ויצירת תבניות להזרקת מוצרי פלסטיק, והתמחות בבניית תבניות למוצרים טכניים מדויקים לענפי הצבא, הרפואה והאלקטרוניקה. בחברת בלכמן מנס בע"מ מאמינים בייצור איכותי ללא פשרות ובחדשנות טכנולוגית בדרך למוצרים מושלמים ולקוחות מרוצים

נעמה גלבנד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות החברה
צוות החברהצילום: יח"צ
נעמה גלבנד
תוכן שיווקי

העלייה בשימוש בתבניות להזרקת פלסטיק בתעשייה הרפואית היא מגמה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות והתגברה עם התפשטותה של מגפת הקורונה. תחום זה, כמו אחרים נוספים, הוא אחד התחומים אותם מובילה חברת בלכמן מנס בע”מ מהחברות הוותיקות והמובילות בישראל לתכנון וליצירת תבניות להזרקת מוצרי פלסטיק. את החברה הקים בשנת 1962 מנס בלכמן, אב המשפחה, שלצידו מובילים את החברה שני ילדיו.

"אחד היתרונות הבולטים שלנו הוא החברה המשפחתית המורכבת מצוות קבוע שעובד יחד עשרות שנים, כל המידע הארגוני והניסיון נשמרים בחברה", מספר ניר בנו של מנס. "המידע והניסיון רב השנים שלנו לא מונע מאיתנו להתחדש ואנחנו נמצאים כל הזמן עם היד על הדופק בכל הנוגע לבדיקת טכנולוגיות חדשות ולשיטות ייצור מתקדמות. אנחנו בוחנים חידושים ומה שעובד טוב אנחנו גם מאמצים".

מנס בלכמןצילום: יח"צ

התאמה מדויקת של המוצר להזרקה
חברה אחות לבלכמן מנס בע"מ היא ב. & ניר פלסטיקה בע”מ, המייצרת מוצרי פלסטיק בהזרקה. החברה, שמתגאה בתוצרת מקומית כחול לבן, חרטה על דגלה לייצר תבניות להזרקות פלסטיק באיכות מעולה ללא פשרות, עד לקבלת המוצר הסופי כפי שתוכנן, לשביעות רצון מלאה של הלקוח. תבניות "בקים”, "גרעינים מסתובבים", עגלות ובוכנות צד, חליצות "דו שלביות” הם רק מחלק מההיצע של החברה.

באילו תעשיות נוכל למצוא את המוצרים שלכם?
ניר: "חברת בלכמן מנס בע”מ בונה תבניות לייצור סדרתי גדול מהפלדות הטובות ביותר הקיימות בשוק לפי תקן ISO 9001:2015, כמו כן, היא עוסקת בבניית תבניות למוצרים טכניים מדויקים לענפי הצבא, הרפואה, האלקטרוניקה ומתמחה גם במענה לחברות סטארט-אפ. במסגרת פעילותנו אנו מסייעים לתעשיות ישראליות רבות בתחומי הביטחון, הרפואה וההייטק, ויודעים לתת מענה מקצועי לכל סקטור לפי צרכיו. כך לדוגמה עבור חברות סטארט-אפ אנחנו יודעים לייצר תבניות ייחודיות בלוחות זמנים קצרים המאפשרות ביצוע שינויים בקלות. מעבר לזאת בין לקוחות החברה נמצאות חברות כמו איתמר מדיקל, אלביט מערכות, עמינח, סודה סטרים, רפאל, משרד הביטחון, טבע ועוד".

גרעינים מסתובביםצילום: יח"צ

איזה שירותים אתם מעניקים ללקוחות החברה?
"סיוע וייעוץ בתכנון המוצרים ובתהליכי ייצור תבניות פלסטיק ותיקונן, כמו גם לתהליכים נוספים שיידרשו לאחר הליך ההזרקה. השלב הראשון הוא כמובן תכנון המוצר. כל חברה המתכננת מוצר פלסטיק לטובת ייצור זקוקה להתאמה של המוצר להזרקה. אנחנו יודעים לתת בחברה ייעוץ מקיף לגבי התכנון, העיצוב ואפילו הרכב החומרים המומלץ. תכנון לא נכון יכול לפגוע ביכולת לייצור המוני של המוצר, לכן יש, בשלב זה, חשיבות רבה לניסיון שלנו כחברה. בין הקריטריונים שיש לקחת בחשבון נמצאים עובי המוצר, טקסטורה, מידות, צבע, הרכב חומרים ועוד, לפי דרישות הלקוח כמובן. לאחר התכנון, ילוו אנשי המקצוע שלנו את הלקוחות בשלב ייצור התבניות, ביצוע ההזרקות וביצוע שינויים אם דרושים. בלכמן מנס בע”מ, יחד עם החברה האחות, היא החברה היחידה בישראל שזכתה לתו Certified Partners של חברת Herrmann Ultrasonic הגרמנית, המאפשר לה ליצור כלים לריתוך אולטרה-סוני. זהו שירות נוסף המאפשר ריתוך מהיר של שני חלקי פלסטיק באופן המדויק ביותר מבלי להשתמש בחומרי הדבקה/הלחמה נוספים. זוהי טכנולוגיה שימושית במיוחד עבור תעשיות מתקדמות של מכשור רפואי, אלקטרוניקה, היי-טק ותקשורת".

מה קורה אם התבנית נפגמת?
"בתבנית להזרקת פלסטיק, כמו לכל מכונה אחרת, יש שחיקה, בלאי או תקלות. אנחנו מעניקים אחריות לתבניות שלנו, מאפשרים ללקוחות לבצע בהן שינויים ועובדים עם יצרני חלקים וקבלני משנה בארץ ובחו”ל, באמצעותם יקבלו הלקוחות שלנו מחירים משתלמים לחלקי חילוף ושירות תיקונים".

עגלות נסתרותצילום: יח"צ

בלכמן מנס - מי אנחנו?קרדיט: BlechmanManes

על אילו מגמות תוכלו להצביע בעולם הזרקות הפלסטיק?
"מגמה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות, והתגברה עם התפשטות מגפת הקורונה, היא עליית השימוש בתבניות להזרקת פלסטיק בתעשייה הרפואית. מכשירים, ציוד לאבחון, שתלים או מזרקים הם רק דוגמאות למוצרים שחומר הגלם המרכיב אותם הוחלף לפלסטיק. בעולם הרפואה קל יותר לעבוד עם פלסטיק, הוא גמיש, סטרילי ובעזרת הזרקת פלסטיק לתבניות ניתן לדייק אותו במאה אחוז. חשוב לציין כי השימוש העולה במוצרי פלסטיק, במקום בנירוסטה, הוריד באופן דרמטי את כמות הזיהומים. מגמה נוספת היא שימוש בפיתוחים טכנולוגיים חדשים. קיימת תנופה אדירה בפיתוח הטכנולוגי בענף הפלסטיקה, ובעיקר בתחום ייצור תבניות הפלסטיק להזרקה. חברות רבות, כגון ‘בלכמן מנס’ וחברת הבת ‘ב. & ניר פלסטיקה’, מאמצות חידושים טכנולוגיים באופן תדיר, כגון טכנולוגיית הריתוך האולטראסוני. למעשה, מפעלים רבים מתחילים להתנהג כמו חברות היי-טק ופחות בשיטות מסורתיות, כפי שהיה נהוג במפעלים".

מקסימום דיוק לחיסכון בעלויות
השימוש המדויק, שעושות חברות בלכמן מנס בע"מ וב. & ניר פלסטיקה בע”מ, בכמויות ובחומרים ירוקים, כדי למנוע בזבוז מיותר, משתלב במגמת הקיימות אותה מאמצת גם תעשיית הפלסטיק.

"אין ספק שהמודעות לנושא נמצאת במגמת עליה והיום יותר ויותר מפעלים מגדירים צמצום פסולת כאחת המטרות שלהם", מדגיש ניר. "בעולם הפלסטיקה נוכל לראות שימוש מוגבר בחומרים מתכלים וביופלסטיק, פלסטיק המיוצר מצמחים, שמנים ועמילנים. בכלל, השימוש בפלסטיק עולה בעקביות, בין אם זה בקבוקים, צעצועים ושקיות כשהאיכות שלו הולכת ויורדת. יש קו דק בין עודף מוצרי פלסטיק למינימליזם בפלסטיק".

כיצד אתם נוהגים?
"כיום ניתן לשכור שירות של יועצים אשר מתמחים באיכות הסביבה ובמיחזור. בחברות שלנו אנחנו ממפים באופן המדויק ביותר את הצרכים של הלקוחות ומייצרים תבניות פלסטיק עמידות ומדויקות כך שייצור מוצרים במשקל כולל של 1 טון יניב פחת של 500 גרם בלבד. הכוונה היא לדייק במידת האפשר בכמות החומרים שאנו עושים בהם שימוש ובכך מצמצמים כמעט לגמרי את הנזק הסביבתי וגם חוסכים עלויות ללקוחות שלנו".

לפרטים נוספים ויצירת קשר היכנסו לאתר של חברת 'בלכמן מנס'