כך תאגידי מים יכולים להתמודד עם פחת מים מנזילות, שמוביל לחיסכון באנרגיה, מים וכסף

תאגידי מים נדרשים לספק לתושבים מים בלחץ הנדרש ע"פ התקן, אך בשל צנרת ותשתית רעועה, נזילות וגניבות מים - לא מעט כסף "נוזל" בדרך. אז מהי הקטנת לחץ דינאמית ומדוע היא הפתרון?

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כיצד תאגידי מים יכולים לחסוך 30% מצריכת המים של התושבים?קרדיט: נקודת מפנה
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

איך תאגידי מים יכולים לחסוך 30 אחוז מצריכת המים ועדיין לספק לציבור מים בלחץ הנדרש? בעזרת פתרונות טכנולוגיים לחיסכון במים. תאגידים קונים מים ממקורות בתעריף של כ-4 שקלים ומוכרים אותם לצרכנים במחיר של כ-7 שקלים בתעריף א' ו-11 שקלים בתעריף ב'. נניח ותאגיד המים רכש 10,000 קוב בעלות של 40,000 שקל והוא צפוי למכור אותם במינימום 70,000 שקלים, אבל...וזה אבל גדול! התאגידים לא מצליחים לקבל את מלוא הכסף על אותם 10,000 קוב בגלל פחת מים מנזילות, היעדר גבייה וגניבת מים. הפחת שהולך לאיבוד עולה הרבה כסף אבל התאגיד לא יכול לדעת "מאיפה באמת נוזל" התקציב ולפתוח ולתקן צינורות בני 30-50 שנה זה לא תמיד אופציה.

אז איך משיגים חיסכון במים, אנרגיה וכסף? בעזרת פתרון דינאמי להקטנת לחצים. הרעיון פשוט. התאגיד מחויב לספק לתושבים מים בלחץ של 2.5-5 אטמוספרות. בשעות המוקדמות של סידורי הבוקר, כשכולם מתארגנים דרושה כמות גדולה יותר של מים כדי לעמוד בצריכה הנדרשת, אבל בשעות הלילה הדרישה למים פוחתת סביב 80 אחוז ואז ניתן להקטין את הלחץ כך שהצרכנים עדיין יקבלו לחץ מספק ועל פי הנחיות רשות המים. מקטין הלחץ מחובר לבקר אוטומטי שמקטין ללחצים גבוהים בשעות השיא. הפתרון מאפשר לראות בזמן אמת מה הספיקה והלחץ ולעשות אופטימיזציה (Machine learning) לניהול הלחצים במערכת. כלומר, מקטין לחץ דינאמי שמאפשר לשלוט בצורה דינאמית וחכמה בצריכת המים. כך אפשר לא להיכנס ללחץ מכל פיק ולחסוך 30 אחוז מצריכת המים!

לפתרונות נוספים וקביעת פגישה עם המומחים של ברמד