תשלובת עגם: חוד החנית של התעשייה הישראלית

מתחילת דרכו לפני כיובל שנים, כמפעל חלוצי ראשון מסוגו בענף המתכת, ועד היום מציג המותג "עגם" תקן איכותי וחדשני בתחומו, אותו ניתן לראות בכל מקום: בתשתיות, כבישים, גשרים, רבי קומות, מנהרות, קונסטרוקציות כבדות, תעשיות ביטחוניות ועוד. התשלובת מובילה חדשנות בעיבוד פח בטכנולוגיות מתקדמות, פתרונות מפתח לתעשייה, תבניות לענף הבנייה ופתרונות איכות בפלדה

אסף לבנון, בשיתוף עגם תשלובת מפעלים בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ריתוך תבניות
ריתוך תבניותצילום: אלכס רבינוביץ', סמנכ"ל חיתוך להבה
אסף לבנון, בשיתוף עגם תשלובת מפעלים בע"מ
תוכן שיווקי

כבר 50 שנה שקבוצת עגם מהווה את חוד החנית ועמוד השדרה של תעשיית המתכת בישראל. עגם הוקמה בשנת 1972, לאחר פטירתו של שמואל מאיר ז"ל, שהיה שותף בחברת המתכת הוותיקה "חיש". עמוס וגדעון ילדיו של שמואל המנוח החליטו להמשיך את דרכו של אביהם ולהקים את קבוצת עגם במפרץ חיפה ומאוחר יותר גם במעלות. לאחר מספר שנים הצטרף אליהם אחיהם אלדד, כמנכ"ל הקבוצה. בנו של אלדד, עידו מאיר, הוא כיום מנכ"ל מפעלי הקבוצה במעלות ובן המשפחה היחיד שמכהן בה. יוסי אנטורג מכהן כיו"ר הקבוצה, ורו"ח צביקה רוזנבלום מכהן כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

אלדד מאיר, מנכ"ל קבוצת עגםצילום: יח"צ

מוצר הדגל: מערכת תבניות לבנייה מתועשת
"את תו תקן האיכות של מה שהתחילו דודיי ואבי ניתן לראות כיום בכל מקום בישראל: תשתיות, כבישים, גשרים, בניינים רבי קומות, מנהרות, קונסטרוקציות כבדות, תעשיות ביטחוניות ועוד", אומר עידו מאיר. "יש בכך גאווה רבה, ציונית וחלוצית. עגם התחילה לפני כיובל כמפעל חלוצי ראשון מסוגו בענף המתכת. כיום הקבוצה הינה מותג ידוע בארץ ופועלת באמצעות תשלובת של מספר חברות ומפעלים: עגם חיפה, העוסקת בטכנולוגיות מתקדמות בעיבוד פח, חיתוך לייזר, ניקוב, כיפוף, ערגול, ריתוך ועוד, עגם מעלות, המספקת פתרונות מפתח לתעשייה ולפרויקטים בשוק האזרחי והצבאי, ועגם חיתוך להבה, המייצרת פתרונות איכות בפלדה, חיתוך פלסמה ולהבה, ערגול, קידוח, הרכבות כבדות אספקת חומרים ועוד.

עידו מאיר, מנכ"לצילום: יח"צ

שלושת מפעלי הייצור והעיבוד של התשלובת פרוסים על כ-60,000 מ”ר במספר אתרים בהם מרוכזת מיטב הטכנולוגיה החדשנית ביותר בחיתוך, עיבוד, ניקוב, כיפוף וריתוך - למגוון מתכות פלדה, מתכות מיוחדות ועוד. לתשלובת מחלקות הנדסה המשרתות את לקוחותיה תוך מתן דגש על פתרונות ייצור איכותיים, התחשבות בצרכי הלקוח, תחשיבי עלות וכדאיות נכונים עבורו ועמידה בלוחות הזמנים המבוקשים.

מוצר הדגל של "עגם" הינו תבניות מודולריות לבנייה מתועשת, המהווה פתרון מושלם לבנייה מהירה של בניינים רבי קומות מחופי אבן.

עידו: "אנו מוכרים סט של מערכת תבניות, אשר משולבות בבניית מערכת הבניין ומאפשרות ללקוחותינו עבודה איכותית כולל תכנון אופטימלי ומושלם של הפרויקט עד רמת חלוקת חיפויי האבן, וכל הנדרש לסיום מהיר וחסכוני של הבניין תוך שמירה על איכות ללא פשרות. עגם מעניקה שירות טכני ותכנוני באמצעות מומחים מענף הבנייה והמתכת, כולל תכנון וליווי מקצועי של האדריכל ודרישותיו מתחילת הפרויקט, דרך ליווי מנהלי הפרויקט לאורך כל הליך הבנייה ועד סיומו המהיר והאיכותי של הבניין. אנחנו ב'עגם' פיתחנו את התבניות עם הוספת פטנטים ייחודיים משלנו. למשל: אצלנו האביזרים נמצאים בתוך התבנית ולא ניתנים להפרדה, עובי דופן התבנית עבה יותר והמערכת הרבה יותר מסיבית. יש לנו כל מיני

תבניות ברנוביץ' בפרויקט באילתצילום: יח"צ

חיבורים מיוחדים אשר נותנים לבניין קו ישר מאוד ומאפשרים לקבלן לבנות בקצב הרבה יותר יעיל ובאיכות יותר גבוהה". בארץ בנו כבר אלפי יחידות דיור בעזרת התבניות המתועשות שלנו מתגאה עידו וזה מוכיח את עוצמת המוצר והחברה.

חדשנות טכנולוגית גם בתחום הברזל
לתשלובת עגם יותר מאלף לקוחות קבועים. לכל אחד מהם היקף פעילות שונה, מעשרות אלפי עד מיליוני שקלים בשנה. בין לקוחותיה הגדולים נמנים: משרד הביטחון ויחידות הסמך, אורמת, רמת"א (חברה בת של התעשייה האווירית), תעשיות לכיש, אשטרום, אקרשטיין וחברות בנייה רבות אחרות. עגם מעסיקה מאות עובדים המחויבים בקוד אתי ובנהלים קפדניים בכדי להבטיח רמת שירות ורמת איכות גבוהות. "אנחנו מנסים לתת ללקוח את העטיפה שהוא צריך, לענות על שאלות ולתת מענה לכל האתגרים הצצים בתהליך הבנייה", אומר עידו. "התבניות המתועשות של עגם מאפשרות ליזם ולאדריכל לבנות בניינים בצורה מהירה ויעילה, תוך תכנון אופטימלי של הפרויקט עד רמת חלוקת חיפויי האבן. ובכלל, כל מה שנדרש לסיום מהיר וחסכוני של הבניין, ללא התפשרות על האיכות".

תבניות ברנוביץ'צילום: יח"צ

איך מצליחים לממש את השאיפה הזאת?
"רמת מקצועיות גבוהה שנרכשה בניסיון של 50 שנה ואנשי המקצוע המובילים בתחום. אנחנו משתמשים במכונות המתקדמות ביותר בענף ותמיד מקפידים שהציוד בו אנו משתמשים יהיה החדיש והמתקדם ביותר. אנו דואגים להביא את חומרי הגלם האיכותיים ביותר ותמיד שומרים על מוכנות יתר. לא משנה מה, תמיד תהיה לנו היכולת לייצר כמויות גדולות בהרבה מהנדרש. אפשר לומר שאנחנו תמיד ב-'Over כוח ייצור'. בנוסף, אנו מחזיקים מערך ביקורת מוכשר ויסודי שמקפיד לבדוק כל דבר שיוצא מהמפעל ולוודא שהוא עומד בכל התקנים הנדרשים. בקרוב גם נקבל תקן תעופתי, תהליך ההסמכה בעיצומו".

כיצד באה החדשנות הטכנולוגית לידי ביטוי בעבודתכם?
"בניגוד לסברה, גם בתחום הברזל יש מקום רב לחדשנות טכנולוגית, בעיקר בתחום ההנדסה. יש כיום תוכנות שבכוחן לייעל את הייצור ושיטות ייעול חדשות נוספות שאנו מיישמים. תוכנות ה-ERP תומכות בכל המערכת ומאפשרות לנו לדעת את הסטטוס המדויק של כל עבודה. רמת הדיוק הזאת חשובה במיוחד כשאנו מבצעים משימות עבור התעשיות הביטחוניות. 'עגם' מפתחת בין היתר גם חלקים ביטחוניים ותעופתיים עבור משרד הביטחון, אלביט, תעשייה אווירית ועוד. כשאנחנו מייצרים עבודות ביטחוניות לצבא אנחנו יודעים שיש לנו יד באימון חיילי ישראל, בהגנה עליהם ובמתן כלי לוחמה איכותיים עבורם".

זה טווח עבודה מגוון מאוד, מבניית בניינים עד ייצור חלקים ומכלולים לצה"ל.
"נכון, ולכן יש לנו מספר מפעלים שלכל אחד תחום התמחות ועל כל אחד אמון מנהל שיודע היטב את עבודתו".
כך, למשל, מעניקה "עגם מעלות תבניות מתועשות" שירות טכני, תכנוני וליווי לענף הבנייה באמצעות מומחי בנייה ומתכת. "אנחנו מקבלים את התוכניות מהלקוח, מפרקים אותן לכאלו שהמפעל ידע לקרוא ומשם מתחילים לייצר את התבנית עצמה", מסביר עידו. "אם זה חיתוך לייזר, כיפוף, עיבוד המתכת, ריתוך, התאמות, הרכבת המערכת עצמה, הגעה לשטח והרכבה בשטח או צביעה. הכל נעשה כדי לקחת את החלום של האדריכל ולהמיר אותו למוצר מתכת".

מהתכנון ועד למוצר המוגמר
מפעל “עגם מפעלי מתכת מעלות” מתכנן ומבצע פרויקטים בסגנון Turn Key לשוק האזרחי והצבאי, לרבות פתרונות חיתוך, עיבוד שבבי, ריתוך פלדות, אלומיניום ונירוסטה, צביעה רטובה וצביעה אלקטרוסטטית. המפעל מספק לתחום הבנייה המתועשת רכיבים ומכלולים וכן מייצר מגוון רחב של תבניות לבנייה מתועשת - מבניינים ועד גשרים. לקוחות המפעל נהנים משירותי הנדסה ותכנון, אשר יחד עם קווי הייצור מציעים פתרון מקיף הכולל את תכנון המוצר משלביו הראשונים דרך פיקוח על שלבי הייצור השונים ועד לקבלת המוצר המוגמר.

עגם חיתוך להבהצילום: אלכס רבינוביץ', סמנכ"ל חיתוך להבה

עגם חיפה הינו המפעל המוביל בארץ לעיבוד פח, חיתוך בלייזר, ניקוב וכיפוף. המפעל מציג את הדור הבא של חיתוכי פח ופלדות אל-חלד בתעשייה הישראלית. ברשותו מיטב המיכון החדיש ביותר בתעשייה, מה שמאפשר לו להעמיד לרשות לקוחותיו פתרונות מתקדמים ומורכבים לעיבוד פח, עבודות ריתוך מורכבות ומיוחדות על מגוון מתכות שונות.

עגם חיתוך להבה הוא המפעל המוביל בתחום חיתוך להבה, פלזמה וערגול למגוון מתכות, פלדות פחמניות ומסוגסגות, נירוסטה, Weldox, Hardox - בכל אלו ועוד יודע המפעל לטפל. "אנו מתמחים בטכנולוגיות חיתוך להבה ופלסמה, קידוחי C.N.C, פאזות, בניית קורות פח וטיפול בקורות בגדלים שונים, כמו גם יצירת קורות, לאחרונה התחדש המפעל במכונת לייזר 5 צירים לחיתוך עד עובי 70 מ"מ", אומר עידו. "לצד הטכנולוגיה והיכולת לספק פתרונות איכות בהתאמה אישית, אנו מעמידים לרשות הלקוח גם מחלקת הנדסה ברמה הגבוהה ביותר, המאפשרת לנו לנהל פרויקטים בתחום הריתוך והטיפול בפח, משלב השרטוט ועד האספקה ואף לספק שירותי מעקב ופיקוח הנדסי צמוד בשטח המפעל".

עבודה עניפה עם לא מעט תחומי עיסוק. מה בעתיד הקבוצה?
"נפתח אותה לעוד מוצרים בענף המתכת, עם דגש על ענף התבניות. נמשיך להתפתח, לגדול ולהוביל את התחום".

www.agam.co.il | טל. 04-6644600

בשיתוף עגם תשלובת מפעלים בע"מ