מפעלי מתכת ש.כהן: איכות ומקצועיות ללא פשרות

זרקור מיוחד על חברת מפעלי מתכת ש. כהן, המציינת בימים אלה 70 שנות פעילות ענפה כאחת מהיבואניות והיצרניות המובילות בישראל בתחום הברזל לבניין ותשתיות

גיא פישקין, בשיתוף מפעלי מתכת ש. כהן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכונה חדישה לחיתוך וכיפוף ברזל בניין במפעל
מכונה חדישה לחיתוך וכיפוף ברזל בניין במפעלצילום: ש. כהן
גיא פישקין, בשיתוף מפעלי מתכת ש. כהן
תוכן שיווקי

השנה מציינת חברת מפעלי מתכת ש. כהן 70 שנים להיווסדה. נקודת ציון חשובה מאין כמוה עבור אחת מהחברות הבולטות בתחום הברזל והפלדה המשרתת נאמנה סקטורים רבים ומגוונים במשק הישראלי.

החברה שנוסדה ב-1952 מספקת את שירותיה לצמרת הקבלניים בישראל, החלה את דרכה כמסגרייה בירושלים, התפתחה לאורך השנים והפכה ליבואנית גדולה של ברזל ופלדה, ובהמשך צברה תאוצה עם פתיחתו של מפעל ראשון מסוגו לעיבוד ברזל שהיווה שובר שוויון בקנה מידה ארצי.

מירית כהן-זמירצילום: יח"צ

לחברה שני מפעלים, מפעלי החברה הפועלים כיום במישור אדומים ובפארק ראם הסמוך לנמל אשדוד ומשתרעים יחד על פני למעלה מ-50 אלף דונם, בהם מיוצרים סגמנטים רבים עבור ענף הבנייה, לרבות רשתות, כלונסאות, חישוקים וכן אלמנטים מורכבים מברזל. אלו מיוצרים תוך הקפדה על איכות חסרת פשרות ושמירה על כללי הבטיחות הנדרשים הכוללים עמידה בתקן הבינלאומי 9001 ISO.

דגש לחדשנות טכנולוגית
לאורך השנים זוכה חברת מפעלי מתכת ש. כהן לעבוד בצמידות עם צמרת הקבלנים בישראל, כשהיא משלבת בתהליך העבודה ציוד מתקדם וחדשני, הן מבחינת תפוקה ברמת הכוח וההספק והן מבחינת יעילות אנרגטית מיטבית. סך הכל פועלות בשני מפעלי החברה עשרות מכונות המצוידות בטכנולוגיה מתקדמת ובצריכת חשמל מינימלית, כגון מכונות לייצור רשת, מכונות לעיבוד ברזל בניין - חיתוך וכיפוף וכן רובוטים לייצור כלונסאות מן השורה הראשונה. כמו כן המפעלים מנצלים את גגות המפעל לשם ייצור אנרגיה מהשמש ובכך מסייעים לאיכות הסביבה בצמצום פליטת גזי חממה לאוויר.

גל רוזן-שיימןצילום: נופר שיימן

מפעלי מתכת ש. כהן גאים להיות חלק מהתעשייה של מדינת ישראל - תעשיית כחול לבן ובאספקת שירותים עבור פרוייקטים ממשלתיים וביטחוניים, ובכללם פרויקטים בעלי חשיבות לאומית, דוגמת גדר המערכת וכן בתחום התשתיות באמצעות ייצור אלמנטים להקמת גשרים, מחלפים, מסילות רכבת ופרויקטים נוספים. בעזרת מחלקה ייעודית מסוגלת החברה לספק מוצרים בהתאמה מלאה על פי תוכניות מהנדסי הלקוח, עבור תעשיות וכן לטובת ביסוס מבנים המיועדים למגורים או למסחר.

מפעלי מתכת ש. כהן פועלים בסביבה ממוחשבת ועתירה באוטומציה המאפשרת לעקוב בכל רגע נתון אחר סטטוס ההזמנה של הלקוחות ועד להגעת הפריטים למעוז חפצם, כאשר גם תהליך ליקוט הסחורה וההעמסה על גבי משאיות בדרך ללקוח מתבצע באמצעות ציוד חדשני.

יצוין כי בחברה משקיעים משאבים ניכרים בהון האנושי, מתוך ראיה ב-200 העובדים בדרגים השונים כבעלי חשיבות עליונה וכמי שמהווים את הבסיס להצלחתה. יתר על כן, דוגלים בשורותיה בהעצמה נשית כערך עליון. עדות לכך מתבטאת בשתי נשים הניצבות בעמדות מפתח בשדרה הניהולית: המנכ''לית מירית כהן-זמיר והסמנכ"לית, גל רוזן-שיימן.

להפוך את המשבר להזדמנות
סוד ההצלחה של מפעלי מתכת ש. כהן מקורו לאורך השנים בזכות יכולות ורסטיליות המותאמות באופן ייעודי לצרכי הלקוחות השונים ובהתאם לשינויי השוק. אחת הדוגמאות לכך מתבטאת במחלקה של מהנדסים מקצועיים שכל תכליתה הינה לייעל את תוכניות הביצוע ולהציע אחר חלופות ופתרונות. כך למשל, עבור לקוחות החברה בענף הבנייה, נועדו תוכניות אלו לקצר את משך הבנייה ולהוריד את הפחת עבור אתרי הבנייה למיניהם.

"אנחנו עושים מאמצים חסרי תקדים על מנת לעמוד בזמני האספקה, מתוך הבנת החשיבות והמורכבות של הפרויקטים השונים", אומרת רוזן-שיימן. "המחויבות ללקוח ניצבת כנר לרגלינו, ובכללה עמידה קפדנית בלוחות הזמנים ודיוק בתהליך הייצור. כידוע, קצב הבנייה במדינת ישראל נמצא בגידול מתמיד, סיבה אשר מצריכה מאיתנו היערכות מוגברת תוך עבודה מסביב לשעון שבסופה מתן שירות מופתי ללקוחות לצורך עמידה ביעדים".

רוזן-שיימן מתייחסת ביתר שאת לכושר ההתמודדות הראוי להערכה של החברה לאורך משבר הקורונה, במהלכה הצליחה להפוך את המשבר העולמי להזדמנות לריענון השורות ושיפור השירותים. "כמו תעשיות רבות אחרות, עברנו תקופה לא פשוטה לאורך הקורונה שכללה סגרים ואתרי בנייה רבים שנאלצו להשבית את פעילותם למשך תקופות ארוכות. למרות הכל, הצלחנו לשמור על רצף תפקודי במפעל מתוך מחויבות מלאה לעובדים, תוך שמירה על יציבות כלכלית. במבט לאחור, למדנו רבות מהתקופה הזו, איך להתייעל בצורה מקסימלית וכיצד להיערך גם מול מצבי קיצון. למעשה, התקופה הזו היוותה הוכחה לחשיבות של מערך אוטומציה ושימור יכולות אונליין, שהן כיום חלק בלתי נפרד ממעטפת השירותים".

מה הם האתגרים הניצבים בפני ענף המתכות וחומרי הבניין?
רוזן-שיימן: "ברמה הארצית אנחנו מאוד מושפעים מהמצב בנמלים, בדגש על הפקקים שנוצרים ועודף הסחורות. גם כאן אנחנו משקיעים רבות במערך אונליין שיאפשר לנו להיות עם אצבע על הדופק ובמעקב מול האוניות. גם ברמה העולמית אנחנו מושפעים מגל התייקרויות שהחל בקורונה עם מחירי הברזל שמרקיעים לשחקים, כמו גם המלחמה בין רוסיה ואוקראינה שנותנת את אותותיה. לצורך המחשה, יש לנו לא מעט ספקי ברזל במפעלים שממוקמים באוקראינה ובבלארוס שמושבתים כבר חודשים. המשמעות היא עיכוב ממושך בקבלת סחורות ועליית מחירים ברמה שטרם הכרנו".

כיצד אתם מתמודדים עם המציאות הזו?
"מתוך ראייה לטווח הארוך והיותנו חדורי מטרה ברצוננו למנוע פגיעה בקהל הלקוחות, אנחנו משתדלים לבצע רכישות מלאי חכמות, וכך להימנע 'מהפתעות' ובמקביל להצליח לעמוד בהתחייבויות שלנו. מדובר כמובן במשימה לא פשוטה, אבל אנחנו נחושים לבצע אותה על הצד הטוב ביותר".

מהו היתרון המשמעותי של מתכות ש. כהן בענף?
"ההון האנושי בשילוב מקצועיות הם ללא ספק מרכיבים מנצחים מבחינתנו שמשתלבים עם שירות אופטימלי ואישי והתאמה המקסימלית לצורכי הלקוח ולבקשות הלוגיסטיקה של אתרי הבנייה. בתחום כמו שלנו יש חשיבות עליונה במקצועיות ועבודה לפי התקן הישראלי. על כן אנו משקיעים את מירב המשאבים לצורך אספקת פתרונות יצירתיים, במחירים תחרותיים ביבוא ללא פערי תיווך".

www.scohen.co.il | טל. 08-8590122

בשיתוף מפעלי מתכת ש. כהן