הבק-אופיס של תעשיית המתכת בישראל

חברת השיווק המשפחתית "יוסף רוזנטלר בע"מ" מציעה תחת קורת גג אחת את הידע המתקדם ביותר והחדשנות של החברות המובילות בתחום לתעשיית המתכת בישראל. זאת לצד ביטחון וחוויית שירות מקצועית של חברה שראשיתה בשנות ה-30 של המאה הקודמת

נועה הראל, בשיתוף חברת יוסף רוזנטלר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכונת השחזה מתקדמת של חברת STUDER
מכונת השחזה מתקדמת של חברת STUDERצילום: חברת STUDER, שווייץ
נועה הראל, בשיתוף חברת יוסף רוזנטלר
תוכן שיווקי

כבר 87 שנים ש"יוסף רוזנטלר בע"מ" היא הפנים של תעשיית המתכת בישראל, כחברה המציעה שיווק ושירות של מכונות וציוד בתחום לכלל המשק. בשנות ה-30, כשהמייסד, יוסף רוזנטלר, ברח מגרמניה לישראל יחד עם הוריו וארבעת אחיו, עולם הפלדה המקומי היה דל למדי. במקום להקים מפעל, הם בחרו להקים חברה לשיווק ושירות של מכונות עבור תעשיית המתכת המתפתחת, והפכו לסוכנים של חברות מובילות לייצור מכונות מכל רחבי העולם.

מנכ"ל החברה כיום הוא שלמה רוזנטלר, הדור השלישי במשפחה, וסמנכ"לי החברה, אסף רוזנטלר ויאיר אלטשולר, הם בני דודים המהווים את הדור הרביעי בחברה. "כאשר חברה משפחתית עוברת את הדור השלישי, זה סימן ודאי להצלחה", אומר אלטשולר, המעיד שלמרות שהגיע מעולם החינוך, היתה לו מאז ומתמיד חיבה למכונות. כשהחליט להצטרף לחברה, הוא הפך למעשה את התחביב למקצוע ולקח, יחד עם בן דודו, את המשימה להמשך פעילות החברה.

יאיר אלטשולר (מימין), שלמה רוזנטלר (באמצע) ואסף רוזנטלרצילום: ענבל בר-און

מימיה הראשונים עוסקת החברה בשיווק ושירות לתעשיית המתכת, ומייצגת חברות מהשורה הראשונה מאירופה ומארה"ב, כשסימן ההיכר הייחודי שלה הוא שירות לאורך שנים ויחסים ארוכי טווח עם הספקים. לפיכך, בין החברות הבולטות המיוצגות בחברה, ניתן למצוא את החברות השוויצריות הוותיקות והיוקרתיות – Studer, מתחום ההשחזה העגולה, Schaublin, בתחום המחרטות, Tornos בתחום החריטה האוטומטית וגם Timesavers ההולנדית המוכרת בתחום ליטוש הפח, שאת נציגותה קיבלה רוזנטלר לאחרונה מחברת גלותעש למסחר הוותיקה בהסכם שיתוף פעולה ייחודי.

מצידו השני של השולחן, לקוחות החברה הגדולים מגיעים בעיקר מהתעשיות הביטחוניות, כמו גם מאלביט, מהתעשייה האווירית או קבוצת ישקר. מנהלי החברה מספרים כי הם שואבים גאווה גם מאלפי הלקוחות הקטנים אותם הם משרתים: "מפעל גדול יכול לקבל החלטה על רכישה יותר בקלות, ואנחנו שמחים לתת להם את המענה", הם מנמקים. "עם זאת, עבור עסק קטן, להחליט על השקעה ולבחור בטוב ביותר – זו הבעת אמון בנו ובחוויית השירות שלנו, ואנחנו מעריכים זאת בכל פעם מחדש".

משתלים דנטליים ועד טנקים
החברה מספקת שירות מקצועי מקצה לקצה עבור לקוחותיה הכולל אנשי מכירות, טכנולוג ואנשי מנהלה, כך שהיא מלווה את הלקוחות בכלל שלבי הרכישה – מהתכנון הראשוני והבאת המכונה לארץ, דרך הפעלתה ועד להדרכה בשימוש. בשלב התכנון, מאפיינים עם הלקוח את הצרכים הייחודיים לתחום, בין אם מדובר בהשחזה, כרסום, חריטה ולמעשה, כל צורך אפשרי בתחום המתכת. "בדרך כלל הלקוחות מגיעים אלינו עם מפרט הדרישות שלהם – למה הם זקוקים ומהי התוצאה הנדרשת, או עם איזו בעיה הם מתמודדים", מתאר אלטשולר.

לאחר הגדרת הצרכים, הטכנולוג המיומן בחברה מבצע את עבודת השידוך והתפירה בין הצורך לבין המכונה המתאימה. אנשי החברה נמצאים בקשר יום-יומי עם החברות שהם מייצגים, על מנת להתעדכן ולעדכן בכל הדרוש. "כאשר לקוחות משתפים אותנו בשרטוטים, אנחנו מנתחים אותם יחד עם היצרן בחו"ל, מנסים לאפיין את המכונה ולהתאים את הפונקציות באופן מדוייק. למשל, מכונת כרסום עם ארבעה או חמישה צירים, מהי רמת התחכום הנדרשת, גודל המכונה ועוד". לבסוף, במידת הצורך, השירות כולל חלקי חילוף וטיפול כדי שלקוחות החברה, המהווים את עמוד השידרה של התעשייה הישראלית, יוכלו להמשיך ולפעול בדרך היעילה ביותר.

בנוסף לשירות האיכותי, בחברה מתגאים ביכולתם להעניק מענה לכלל תעשיית המתכת, ולדברי אלטשולר, "המכונות שלנו מייצרות הכל, החל משתלים דנטליים ועד למכונות המייצרות את הטנקים הישראליים". ואכן, החריטה האוטומטית משמשת לייצור חלקי מתכת קטנים, ונפוצה מאוד בתעשייה הדנטלית ורפואת השיניים. אסף רוזנטלר, המנהל את התחום הדנטלי בחברה, מספר כי הם מספקים לתעשייה זו מענה מקיף, החל מאספקת חומר הגלם, טיטניום, ועד למזיני המוטות וכל הכלים הנדרשים להפעלת מכונות החריטה האוטומטיות, המייצרות כאמור את השתלים הדנטליים.

השילוב שבין הליווי המקצועי לשירות האישי, הוליד פרויקט ראשון מסוגו בתעשייה הדנטלית, הנמצא בשלבי ניסוי באחת מהחברות המיוצגות בשווייץ. תעשיית החלקים הדנטליים מבוססת על טיטניום, המועבר למכונות בצורת מוטות. "הגענו ללקוח עם רעיון: בואו נחליף את המוטות, המוגבלים ביכולת הייצור שלהם, בסלילי טיטניום. הלקוח התלהב, וניגשנו במימונו לביצוע הניסוי אצל יצרן המכונה בשווייץ. אנחנו לקראת סיום הניסוי, ובינתיים הוא מוגדר כהצלחה. זה יאפשר ליצרן הישראלי להקפיץ את יכולות הייצור, לכמויות גדולות, בזמן קצר ובעלות נמוכה יותר", מספר אלטשולר.

בנוסף, תעשיית כלי החיתוך מסתייעת אף היא בשירותי החברה, כמו גם התעשייה המפותחת של טורבינות למנועי סילון, כאשר למכונות המשווקות על ידי החברה חלק חשוב בתעשיית הלהבים לאותן טורבינות.

העתיד בתלת ממד
בתחום המתכות קיימת חשיבות רבה ליחסים ארוכי טווח עם לקוחות, שהם אחד מהמאפיינים המרכזיים של החברה. המכונות נדרשות לעבוד במשך שנים רבות, והלקוחות מבקשים לקבל מענה וכתובת לטיפול לפעמים אפילו אחרי שלושים שנה. האמינות והשירות האיכותי הם בעלי חשיבות יתרה בתקופה הנוכחית, סביב משבר שרשרת הייצור בתקופת הפוסט קורונה. הקשר ההדוק שהתפתח לאורך השנים עם החברות המיוצגות, מאפשר לחברה לתת מענה מיטבי גם בתקופה המטלטלת שעברה תעשיית המתכת בשנים האחרונות.

"התעשייה הישראלית התאוששה יפה מהקורונה. עם זאת, מחירי התובלה העולמית, המחסור ברכיבים אלקטרוניים, העלייה המתמדת במחירי חומרי הגלם משלל המתכות והמחסור המשמעותי בכוח אדם, מעכבים תהליכים, ומשפיעים על יכולת הלקוח לצאת להשקעה", מספר אלטשולר. "ולכן, הקשרים ארוכי הטווח עם הלקוחות והיצרנים, מציבים אותנו לצד אינטרס הלקוח, עם אפשרות לתת את המענה הטוב ביותר בנסיבות מורכבות".

מעבר למחויבות ארוכת שנים, בחברה מקפידים לעמוד בסטנדרטים עולמיים, ורוקמים קשרי ייצוג עם יצרני הדור הבא של חדשנות בתחום. למשל, מכונות המאפשרות הדפסת תלת-ממד במתכות, שתיתן מענה לחלקים מורכבים במיוחד, ומכונות שלצידן רובוט המתפעל אותן. בחברה מקווים שהחדשנות תביא איתה מענה לפערים המשמעותיים בשרשראות האספקה.

"בין אם בתעשיית הייצור המסורתית, ובין אם בהיבטי החדשנות שאימצנו - אנחנו דוגלים ביחסי מסחר לטווח ארוך, עם הספקים, עם הלקוחות וכמובן עם עובדי החברה. יש חברות שאנחנו מייצגים בישראל משנות ההקמה הראשונות של המדינה, ויש עובדים שעברו פה את כל הקריירה שלהם, עד הפנסיה.

"כמעט בכל יום מגיעה למשרד שיחת טלפון מהוססת, כשבצידו השני של הקו מדבר אדם עם שלט של 'רוזנטלר' על מכונה הנמצאת ברשותו עשרות שנים, שתוהה האם בחברה יוכלו לספק חלקי חילוף. בכל פעם תשובתנו היא חיובית בהחלט, ואת שמחתו של הלקוח אפשר לשמוע דרך הטלפון. היכולת להפעיל מכונה ללקוח שחשב שעליו להיפרד ממנה – היא ליבת המחוייבות שלנו", מסכם אלטשולר.

www.rmtaltd.co.il | טל. 03-6824242

בשיתוף חברת יוסף רוזנטלר