החברה שמגדירה מחדש את ריהוט הרחוב בישראל

בחברת טש מתכת מאמינים שמתכת, משאב טבעי הנלקח מהאדמה, יכולה לאחר תהליך תעשייתי לתרום בחזרה לסביבה עם מוצר מעוצב ושימושי. כך, באמצעות שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, מייצרת החברה עבודות מתכת איכותיות לצד מבחר מוצרים ופריטי ריהוט לסביבה הציבורית, ומספקת פתרונות יעילים משלב הקונספט העיצובי והתכנוני ועד להתקנה באתר הלקוח

אסף לבנון, בשיתוף טש מתכת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרכז מסחרי ברמלה
מרכז מסחרי ברמלהצילום: למון קולקשן
אסף לבנון, בשיתוף טש מתכת
תוכן שיווקי

טל שובל הגיע מבית של ריהוט. אביו ייצר רהיטים ביתיים על פי הגדרות לקוח וטל סייע לו בעבודתו. כשיצא האב לגמלאות החליט הבן לעשות טוויסט לעיסוקו בתחום: במקום ריהוט ביתי - ריהוט ציבורי. הרי את אותם ספסלי רחוב, שולחני פיקניק ואשפתונים מישהו צריך לעצב ולייצר ולמשפחת שובל כבר הייתה הבנה בתחום. כדי לפתוח בדרך החדשה הוא הקים ב-2009 את חברת "טש מתכת", שמייצרת מאז את ריהוט הרחוב הבולט בישראל.

"אם הייתי צועד בנעלי אבי אני לא בטוח שהחברה שפתחתי הייתה מחזיקה כבר 13 שנים", מודה טל. "כבר אז הבנתי שלמפעל ריהוט ביתי בארץ המייצר על פי שרטוט לקוח אין זכות קיום, מאחר והיבוא משטחי הרשות הפלסטינית, מהמזרח הרחוק ומטורקיה לא מאפשר לו לשרוד. לכן הקמתי אז מחלקת הנדסה ומחלקת עיבוד פח חזקות, ואלו יצקו את יסודות החברה שאנו היום".

הפינה הכחולה בירושליםצילום: למון קולקשן

השינוי התפיסתי של ריהוט הרחוב
"טש מתכת" מספקת כיום פתרונות החל משלב הקונספט העיצובי, באמצעות חברת למון קולקשן, והתכנוני דרך הנדסה חכמה וייצור במתקן מתקדם העומד בכל התקנים - ועד להתקנה באתר הלקוח. ממפעלה באזור התעשייה שילה, בו עובדים כתף אל כתף יהודים וערבים, היא מייצרת ריהוט רחוב המקשט ערים כירושלים, אשקלון, לוד ונהריה. החברה היא גם ספקית של גופים גדולים ומובילים במשק הישראלי, ביניהם משרד הביטחון, רפא"ל, רכבת ישראל ודואר ישראל. בימים אלו נמצאת החברה בשלבים הסופיים של הצבת מתקני הצללה גדולי ממדים במזח הדייגים בנהריה ובטיילת רפאל איתן באשקלון. עוד היא עוסקת בהחלפה ובחידוש הריהוט במרחב הציבורי באריאל ובפרויקטים חדשים בנתיבות.

"אלו מספר דוגמאות לערים שעוברות שינוי תפיסתי בנוגע לריהוט הרחוב", מציין שובל. "מגפת הקורונה, שהשאירה אנשים רבים בבתיהם ובסביבתם הקרובה, הדגישה לעיריות את הצורך לפתח את המרחב האורבני שמסביב לבתים. אופי השימוש במרחב הציבורי השתנה ופרקי הזמן שהתושב, שלצורך העניין הוא ה'לקוח' של העירייה, מבלה במתקנים הציבוריים - גדל. העיריות מבינות זאת ומשקיעות מחשבה ותקציבים בתחום. זמן השהייה של התושב במרחב הציבורי הולך וגדל וזה מביא לחשיבה רחבה יותר, כזו שתוודא שהמתקן פרקטי ובמקביל גם תקפיד על עיצובו, שכן הוא נוכח במרחב ובולט בו. במקומות כרצועת החוף של נהריה ובזו של אשקלון, למשל, חשוב להציב מוצר שלא ייפגע בנראותן היפה, ועל כך אנו מקפידים בעבודתנו. ה'אני מאמין' שלנו הוא שהלקוח צריך לקבל את המוצר הטוב והמזמין ביותר לשימוש, ללא כל פשרה על מראהו, עמידותו ויכולתו לתפקד בסביבה. מתכת ועץ הם משאב טבע, מחצב שנלקח מהאדמה. היכולת להעבירם תהליך תעשייתי ולתרום בחזרה לסביבה מוצר מעוצב לשימוש התושב, שגם ישתלב היטב עם מראה האדמה והצמחייה - קסומה בעיניי. בפרפראזה על 'כי מעפר באת ואל עפר תשוב' אפשר לומר כאן 'מהאדמה באת ואל האדמה תשוב'".

פארק חוצבים ירושליםצילום: למון קולקשן

כיצד השינוי התפיסתי שאתה מתאר שינה בפועל את עיצוב ריהוט הרחוב?
"לקוחותינו חושבים כל הזמן כיצד ניתן להנעים את זמנם של התושבים ולאפשר להם זמן שהייה ארוך ואיכותי יותר. בהתאם, מתקני הצללה הופכים לחשובים יותר, וכך גם הארגונומיה של המוצרים. כששמים דגש על נקודות כאלו מצליחים ליצור ריהוט רחוב מזמין יותר, כזה שמושך את התושב לבלות עליו זמן רב יותר. ספסלים נוחים ואיכותיים יכולים להוות את ההבדל בין תושב שיוצא להתרגע בפארק הציבורי הסמוך לביתו לתושב שמעדיף לצאת לפארק בעיר השכנה. כך שנדרשת חשיבה יצירתית וחדשנית. לא רק חשיבה מחוץ לקופסה אלא לצאת מהקופסה שמחוץ לקופסה, לתת ללקוח של היום את הפתרונות לבעיות של מחר. דבר נוסף שהתעשייה שלנו צריכה להתמודד איתו הוא מציאת פתרונות ייעול והוזלה של תהליך הייצור, וזאת מבלי להתפשר על איכות מקסימלית. אצלנו ב'טש מתכת' עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, דוגמת ריתוך רובוטי ותהליכי ייצור מבוקרי מחשב. אנחנו מיישמים מתודולוגיות מדידה וייצור מתקדמות וכך משפרים את יעילות ניצול חומר הגלם וזמני הייצור".

"השוק המוניציפאלי צמא לחדשנות"
מוצריה של "טש מתכת" שונים ומגוונים. באותו יום יכולה החברה לייצר עגלות שינוע ללקוח אחד, פרגולה לטיילת שעל חוף הים לעירייה ומתקן לפריקת נשק עבור גוף ביטחוני. אלו ואלו עוברים תהליך דומה, הכולל התייחסות לכל האספקטים הדרושים למוצר והקפדה על עמידותו ותפקודו בסביבה לה הוא מיועד.

גולת הכותרת של עבודת החברה היא ייצור ריהוט הרחוב במסגרת זכיון בלעדי בארץ לקו מוצרי ריהוט הרחוב של חברת למון קולקשן בשם למון סיטי. זו שמה לה למטרה להוביל לשינוי עיצובי במרחב האורבני, כך שהשפה המשותפת עם "טש מתכת" המחזיקה באג'נדה דומה הייתה ברורה. "למון קולקשן תמיד הייתה המובילה בתחום העיצוב מבין לקוחותינו ולמעשה נחשבת אחת מהחברות המובילות בעולם בתחומה", אומר שובל. "היא מתחרה במיטב היצרנים האירופאיים ומצליחה לתכנן ריהוט אורבני פרימיום ברמה גבוהה מאוד. מוצריה בולטים על רצפת הייצור שלנו והסיפוק מלייצר אותם הוא תמיד גדול. יחד הקמנו ליין ריהוט בשם 'למון סיטי'. אנחנו ב'טש מתכת' הזכיינים והיצרנים הבלעדיים של ליין הריהוט 'למון סיטי' בארץ. העיצוב הרענן והמוביל שלהם ויכולות ההנדסה והייצור המובילות שלנו מתחברים לשילוב מנצח. בליין הריהוט שלנו ניתן למצוא את כל הנדרש לסביבה הציבורית: אשפתונים, ספסלים, מתקני הצללה ופרגולות ועוד. תגובות הלקוחות מצוינות. השוק המוניציפאלי צמא לחדשנות".

פארק חוצבים ירושליםצילום: למון קולקשן

אין רשויות שמעדיפות לקנות בזול מסין?
"המוצרים שלנו מוצעים ברמת מחירים טובה, המאפשרת לכל עירייה ומועצה לרכוש אותם. אני מאמין גדול בתוצרת הארץ ולא רואה סיבה שעירייה תעדיף לפרנס פועלים סינים ולא פועלים ישראלים. אין סיבה הגיונית אחת להעדיף מוצר שלא יוצר במפעל ישראלי וזה נכון לגבי כל מוצר מתחרה. לא הכל צריך להימדד בעוד כמה שקלים לפה או לשם, מה גם שבראייה לטווח ארוך - זול יותר לייצר בארץ. כשתומכים בייצור ישראלי דואגים לחינוך של ילדי העובדים, למיסי מדינה שמתקבלים מהמפעל ולשירות קרוב, טוב, זמין ומיידי. אני מצפה שכשאני רוצה לבנות מפעל חדש ולהקים קווי ייצור נוספים שיעסיקו עובדים ישראלים נוספים וברור שכל הצדדים ישלמו מיסים נוספים למדינה - היא תעשה את כל שביכולתה כדי לעודד אותי. אני לא מבקש מתנות חינם, אלא שיתנו לי את כל האמצעים והכלים להיות יצרן ישראלי שמעסיק יותר עובדים, מייצר יותר מוצרים ומשלם יותר מיסים. שיתנו לי לעבוד קשה יותר - אבל עם אופק בהיר וברור יותר".

שולחן ריזיביזי באוניברסיטת אריאלצילום: למון קולקשן

הזכרת שירות. מה הגישה שלכם לנושא?
"אני מאמין שכרטיס הביקור הטוב ביותר היום הוא שילוב של מוצר איכותי ושירות איכותי. השירות הטוב, המענה המהיר ומציאת פתרונות הם הדגל שלנו. הלקוח צריך להגדיר את דרישותיו - ואנחנו נדאג שיקבל את מה שביקש ואף הרבה מעבר. יש לנו צוות עובדים מקצועיים ומסורים, כל אחד בתחומו. מעובד רצפת הייצור שדואג להשחיז את הרהיט כדרוש ולהביא אותו לכדי גימור מושלם ועד איש השיווק שתמיד מחפש את הדבר הבא. אנחנו גאים בעובדים שלנו והם גאים בעבודה שלהם. כשאני רואה שעובד של החברה מעלה לפייסבוק האישי שלו תמונה של מוצר 'טש מתכת' שייצר - אני יודע שהחברה במצב טוב ושהטוב ביותר עוד לפנינו".

www.tashmetal.co.il | טל. 02-9409991

בשיתוף טש מתכת