"אנחנו מייצרים כחול-לבן, ולוקחים את החברה המסורתית אל הקידמה"

חברת מבלט טכנולוגיות מתמחה בייצור רכיבי מתכת קטנים ומדויקים בטכנולוגיות כבישה קרה ואירוזיה, ומובילה את לקוחותיה להעדפת ייצור ישראלי ומקומי. בשנים האחרונות, תוך שהיא משנה פניה מחברה משפחתית מסורתית לחברה צעירה ומתפתחת, פעילותה צברה תאוצה משמעותית, המהווה מענה מקומי ואיכותי לצרכני רכיבים בתעשייה כולה

נועה הראל, בשיתוף א.י. מבלט טכנולוגיות בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכיבי מכשור רפואי צמוד גוף
רכיבי מכשור רפואי צמוד גוףצילום: מבלט
נועה הראל, בשיתוף א.י. מבלט טכנולוגיות בע"מ
תוכן שיווקי

ב-60 שנותיה של חברת מבלט טכנולוגיות, צמחו מתוך המפעל עשרות ומאות מוצרים ואף חברות רבות שנבנו וגדלו אל תוך השוק, והמפעל עצמו שימש לפלטפורמה לייצור ופיתוח משמעותיים בתחום המכשור הרפואי. עד לפני כ-15 שנים, מבלט הייתה בניהולו של מייסדה, חיים סינטוב, שהוביל תהליך ארוך שנים של פיתוח ושימור ידע. לפני שלוש שנים, היא נרכשה ע"י אהרון ויאיר רדל, בעלי החברה כיום, להם רקע נרחב בתחום כמהנדסי תעשייה וניהול, וכיועצים בתהליכי עומק בעשרות חברות וארגונים בארץ.

ליכטנשטיין ורדל מספרים כי הם התאהבו בעבודת החברה, עוד בעבודתם כיועצים מול המפעל. "אנחנו מצויים בתעשייה הישראלית מתוקף עבודתנו, ולאורך השנים הרגשנו שגופים וחברות רבות יעדיפו לקנות מטורקיה ומסין על פני ייצור כחול לבן. אנחנו החלטנו שלא לתת לזה יד", מספר ליכטנשטיין. כך, על פני ייבוא מחו"ל, הנשען על שרשראות האספקה ותלוי בחומר גלם ברחבי העולם, ניצבת חברת מבלט איתנה, ומאפשרת המשך עבודה רציפה ואיכותית, למרות משברי האספקה וההתייקרות בתחום המתכות. "החברה המסורתית צברה עשרות שנות ניסיון בתחום העיסוק שלה, ונחשבה לאחת המובילות בתחום ייצור מוצרי מתכת בכבישה קרה בישראל, המתמחה במוצרים קטנים ומדויקים. "באמצעות ידע מקצועי, איכותי ומעמיק שנוצר לאורך השנים, אנו מסוגלים לייצר כאן בישראל - כחול-לבן - את כלל הרכיבים עבור התעשייה המקומית – ולוקחים את מבלט המסורתית אל הקידמה", מוסיף רדל.

מכבש פניאומטי לחדר נקיצילום: מבלט

"להפוך את הידע לתהליך ייצור"
לאחר בוסט הצמיחה שהביאה עמה הרכישה, החברה כיום היא חברת ייצור קבלנית וטכנולוגית, כאשר רוב אנשי ההנהלה הם בעלי רקע מקצועי טכנולוגי, עם הכשרות כהנדסאים, כמהנדסי מכונות ומהנדסי תעשייה וניהול. מבלט מייצרת עבור לקוחותיה מוצרים, מכלולים, מכונות וכלים מיוחדים המשמשים במגוון תעשיות ויישומים. עם צמיחה אורגנית של חמישה עד עשרה אחוזים בשנים האחרונות, מרבית העבודה מתמקדת בייצור רכיבים עבור ארבע תעשיות עיקריות: התעשייה הביטחונית, היי-טק, מכשור רפואי ותעשייה כללית.

עובד בצ'ינסקי, מנכ"ל החברה, מספר כי מבין ארבעת התחומים, תחום המכשור הרפואי צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות, במהלכן עלו המכירות בתחום זה בכ-350%. בין לקוחות החברה ניתן למצוא חברות שעוסקות בברגים לאיחוי עצמות, דרך חברות המוכרות אביזרים לפרוצדורות רפואיות בחדרי ניתוח, ועד לחברות המייצרות מכשירים נישאים ביתיים למתן תרופות, ומכשור טיפולי עבור בתי חולים ומרפאות.

עבור כל אותן חברות, נותן צוות מבלט מענה מגוון - מכמויות של חלקים בודדים, ועד לייצור המוני במאות אלפי ומיליוני יחידות. "זו עשויה להישמע כמעין סתירה פנימית, אבל יש לנו את כוח האדם והכלים לבצע את כל התהליך במלואו – לפתח, לתכנן, ולהגיע מאב-טיפוס ראשון עד למיליוני רכיבים בשנה", מסביר בצ'ינסקי. "ייצור הרכיבים למכשור הרפואי מתחלק בין ייצור מכונות ומערכי ייצור שלמים, עבור מי שמייצר ציוד רפואי בארץ, לבין רכיבים למכשור טיפולי נייד או נייח, ואף רכיבים שמשמשים לפרוצדורות בחדרי ניתוח".

כך למשל, לקחה החברה חלק לאחרונה בפרויקט של דוחפני מחט ומגעני סוללה עבור מכשיר ביתי לביש למתן תרופות (ראו צילום). "אפשר לראות את הגודל היחסי של המוצרים שאנחנו מכינים, ומגיעים לרמת דיוק גבוהה המאפשרת את התפקוד הקריטי של המכשיר". עבור כל תהליך של ייצור רכיבי מכשור רפואי, מתקיימת סדרה של פגישות תכנון על בסיס דרישות הלקוח, וכן מבצעים בחברה תהליכי ייעוץ ותמיכה מקצועית לצוות המתכננים המכניים של הלקוח, כדי להתאים את הדרישות והאפיונים לטכנולוגיית הייצור המקובלת בהתאם לשימושים הייחודיים.

בחברה נותנים מענה של פיתוח, תכנון וייצור עצמי של כלי הייצור עצמו. "אנחנו יודעים לקחת את הידע של הלקוח ולהפוך אותו לתהליך שלם של ייצור – לא לייצר רק רכיבים, אלא גם מערכי ייצור ומכונות, כאשר הליבה שלהם היא כבישה או עיבוד של מתכות". כך, משתמשת מבלט טכנולוגיות במגוון רחב

ועשיר של חומרים – סגסוגות, מתכות, גיאומטריות מורכבות ולפי דרישות מחמירות הדורשות מומחיות ייחודית בתחום. "כיוון שכלל התהליך מתבצע במפעל בישראל, הכל זמין, מה שמאפשר לחברות להתקדם בחדשנותן ולסיים את שלבי הייצור במהירות".

גם לעולמות ההיי-טק מבקשת מבלט לתת מענה, ובין לקוחותיה ניתן למצוא שיתופי פעולה משמעותיים כמו לדוגמה עם חברת HP אינדיגו. תמיכת מבלט טכנולוגיות באה לידי ביטוי ביצירת מיליוני רכיבים למפעל החומרים המתכלים של החברה, לפי דרישות הייצור. בנוסף, מספקים בחברה מענה גם למאיץ החלקיקים בשוויץ, CERN, אשר דרישותיהם קשורות בייצור מחומרים ייחודיים בשוק.

ספקי הבית להאצת החדשנות
אם כן, הן בתחום המכשור הרפואי, ההיי-טק והתחומים הנוספים בהם מתמחים במפעל, מבלט ניצבת כשותפה לדרך בתהליכי הפיתוח של הלקוחות וההתקדמות הטכנולוגית שלהם. "אנחנו בוחנים הכנסה של טכנולוגיות חדשות, כמו למשל הדפסות תלת מימד, ובנוסף פעילות יצרנית בחדרים נקיים. זה מצריך מאיתנו בכל עת חשיבה מחודשת על צרכי הלקוח", מסביר ליכטנשטיין.

צוות מבלט מגיע לתהליכי התכנון, מקבלים את החומרים בשלביהם הראשונים ומספקים ייעוץ ותמיכה בצוות ההנדסי לפי צרכיהם: "הצוותים מולם אנחנו עובדים רואים מכלול שלם, שכולל גם חומרי גלם אחרים, ואת רכיב המתכת המסוים הם לא מכירים לעומק – וכאן אנחנו נכנסים לתמונה", אומר בצ'ינסקי. "השוק הולך לכיוון מסוים, מוצרים בהם משקל משחק תפקיד מאוד משמעותי כמו למשל רחפנים. כך, מתכת כחומר גלם מסורתי, בעל חוזק משמעותי, לעומת פלסטיק למשל, יכול להשתלב במוצרים החדשניים ביותר בעולם – מוצרים קטנים, מדויקים בעוביים וקלי משקל".

בחברה מקווים להתפתח ולגדול בשנים הקרובות ליותר ויותר תמיכה בתעשיית המכשור הרפואי ובתעשיית ההיי-טק וטכנולוגיות העילית, המצריכות זמינות של חומרים מיוחדים ומענה בלתי שגרתי. כמו כן, בחברה שוקלים תהליכים לרכישת חברות נוספות מהתחום ומתחומים מקבילים, ואף החלו בתהליכים להתרחבות בחו"ל ובהרחבת הייצוא. כל זאת, תוך שמירה על החזון והדרך המסורתית והמוכרת במפעל – שימור ידע, מקצועיות ואיכות, ולמעשה - להביא לייצור ישראלי מקומי של תעשיית המתכת. מיקומה של החברה בתעשייה הישראלית מאפשרת לה להיות רגישה לפרטיות הלקוח, לפטנטים או לקניין שלו, לא להיות תלויים בשרשראות אספקה, שסובלות כיום בשל אירועים גלובליים, ולבסוף – לתמוך בעשרות משפחות ישראליות שעובדות במפעל.

www.hamavlet.co.il | טל. 09-761-5000

בשיתוף א.י. מבלט טכנולוגיות בע"מ