הנוסחה המנצחת של איש הברזל: מלאי גדול, מענה מדויק

אבי אלבו, ששמו מזוהה יותר מכל עם מתכות ופלדה ונחשב לאחד המומחים הבולטים בענף, הקים מחדש את חברת "אבדר אלבו" לאחר שנים שהיה מבכירי איסכור. עם היכרות של 40 שנה עם הענף והתעשייה ולא מעט תעוזה, הוא הפך את החברה שבבעלותו למומחית באספקת מתכות למגוון תחומים, המאפשרת אספקת ברזל ופלדה בצורה מיטבית, יעילה ומוכוונת לקוח

נועה הראל ויואל צפריר, בשיתוף אבדר יבוא ושיווק פלדות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלגזה פורקת חבילת צינורות מגולוונים
מלגזה פורקת חבילת צינורות מגולווניםצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski
נועה הראל ויואל צפריר, בשיתוף אבדר יבוא ושיווק פלדות
תוכן שיווקי

בשנת 1993, לאחר שנות עבודה רבות במסגרייה של אביו בטבריה, שם עבד כבר מגיל 15 בסביבת פלדה ומתכות אחרות, החליט אבי אלבו לצאת לדרך עצמאית. הוא הותיר את העסק המשפחתי מאחור ושם לעצמו למטרה להתפתח, לגדול ולעסוק במסחר במתכות. הוא העביר את משפחתו לאשדוד והקים את החברה שלימים תממש את החזון שלו - "אבדר פלדות". במהלך השנים אלבו הפך לשם נרדף לפלדה בכל השוק. שמו כל כך הלך לפניו עד שבשנת 97' הציעה לו חברת איסכור - שנוסדה ב-1973 ונחשבה לאחת מחברות הפלדה הגדולות והמובילות בארץ - לעבוד בשותפות. לאחר שנים ספורות קיבל אלבו הצעה למזג את אבדר לתוך איסכור ולהפוך לשותף בה. במשך שנים רבות הוא היה אחד ממובילי החברה, אחראי על נתח משמעותי מקבלת ההחלטות המסחריות וסייע במיצובה כחברה מובילה בתחומה, המייצרת בהיקפי עבודה חסרי תקדים.

אבי אלבוצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski

התפנית בעלילה הגיעה כשאיסכור נרכשה על-ידי קרן קדמא. אלבו התלבט לגבי המשך דרכו וקיבל החלטה נועזת להקים מחדש את החברה המקורית. המימוש התרחש ב-2019 כאשר אבדר במתכונתה החדשה הוקמה על קרקע פרטית, שרכש כהשקעה ב-2006, ובהחלט יצרה טלטלה בשוק. "אני איש עבודה ובן אדם של עשייה", הוא משחזר את המהלך. "הרגשתי שהייתי חייב להמשיך וליזום מהלכים משל עצמי. יצאתי מאיסכור - אתה יכול לקרוא לזה אקזיט - והחלטתי להשתמש במשאבים שצברתי כדי לחזור הביתה ולקנות ברזלים".

ספי אלבוצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski

כך הושקה חברת "אבדר אלבו", כשהיא נהנית ממקדם גבוה - כל הניסיון המגוון והייחודי שרכש אלבו במשך ארבעה עשורים של עיסוק במתכות.

מלאי זמין ומותאם לכל לקוח
חברת אבדר עוסקת כיום באספקת ברזל לשורה ארוכה של צרכנים ובמספר תחומים - החל מבנייה של מרכזים לוגיסטיים, בניית קונסטרוקציות של מבנים ובנייה קלה, דרך מערכות סולריות, פינוי פסולת ובניית מתקני אגירה לפסולת, וכלה בשוק מיזוג האוויר ושוק הדלתות. המודל העסקי שנותן מענה לכלל היבטים אלו, הוא היכולת לייצר מלאי גדול יותר, ולענות בצורה טובה יותר להצעות המחיר של הלקוחות, הן מבחינת המלאי הקיים והן מבחינה המחיר. "החברה מספקת חומרי גלם במחירים אטרקטיביים מבלי לפגוע באיכות, שומרת על סטנדרטים בין-לאומיים, כשכל לקוח זוכה לחדשנות בלתי מתפשרת, הן בהיבטי חומרי הגלם והן בהיבט השירות", מספר אלבו.

איך מבטיחים כל הזמן מלאי מגוון וזמין?
"עבור כל אחד מתחומי העיסוק ועל מנת להימצא בחזית התחום, אנחנו מחזיקים את כלל המלאי המתאים לקהל הלקוחות. אנחנו מחזיקים כמה שיותר מוצרים סופיים, מיצרניות שונות ברחבי העולם, המעניקות פתרונות לחומרי הגלם. הכל, כדי לשרת את הלקוחות מהר יותר".

הכנת סחורה ללקוח בחצרצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski

אלבו מביא לשולחן את היתרון החשוב שבהיכרות ארוכת השנים עם השוק והוא העביר את היכולות האלה גם לצוות. "בצוות החברה קיימות מאות שנות ניסיון, וכל איש מכירות יידע להיכנס לפגישה עם הלקוח ולדעת בדיוק מה הוא צריך", הוא מדגיש. "מהתבוננות במדפים, אנחנו יודעים מה העיסוק של הלקוח, איזה סחורות הוא צורך וכיצד לתת לו מענה - לקוח מתחום מיזוג האוויר יבקש פח מגולוון דק ברמת ציפוי גבוהה, שתתאים למוצרים עתירי לחות, באופן שיגן על הפח מפני קורוזיה וחלודה. אם אדם בונה רפת או דיר, אז לגג הרפת יתאים פח מסוים ולא אחר, כדי שהחומציות שעולה לאוויר לא תאכל את הפח במהירות".

מה לגבי שוק המערכות הסולאריות, שמתפתח כיום בצורה מהירה?
"כאן נדרש לייצר פחים חתוכים במידה מיוחדת", מבהיר אלבו. "בשוק מקובל לרוב לייבא גלילים מחו"ל, לחתוך אותם בארץ ולאחר מכן לספק ללקוחות. אצלנו, זה נעשה בצורה חכמה ויעילה יותר, כאשר אנחנו קונים את הפח מיובא וחתוך למידות. כמות היחידות שאנחנו מחזיקים מאפשרת לנו לספק בעלות נמוכה יותר באופן משמעותי. כך גם בשוק הדלתות, המבוסס ברובו על פח מגולוון. בחברה רוכשים פחים במידות מסוימות כדי לאפשר מענה וחיתוך מהיר שעומד בזמני האספקה שהלקוח דורש".

ב"אבדר" מספקים מתכות גם לטובת קונסטרוקציות כבדות, כשבעבר לקחה החברה חלק בפרויקטים כגון גשרי ענק, מבני תעשייה גדולים ולמעשה, כל פרויקט בנייה גדול בארץ, תוך מתן מענה רחב ללקוחות על בסיס רשימת החומרים והמוצרים לאותו פרויקט. בתחום הבנייה הקלה, תחום הולך ומתפתח בישראל על חשבון הבנייה מבטון, אבדר עובדים עם לקוחות שנותנים מענה לבתי ספר, רשויות ואף משטרת ישראל. בפרויקט של בניית מבנה תעשייתי, לדוגמה, סיפקה החברה חומרים לקונסטרוקציה בכלל שלבי התכנון - מעמודי הבסיס, דרך האגדים ועד חיפוי המבנה כולו, לפי קצב הצריכה והדרישה כך שניתן היה לבצע שינויים בהתאם לצורך, תוך כדי תנועה.

לשלב משפחתיות עם מוסר עבודה גבוה
אלבו מדגיש, כי כלל שרשרת האספקה של אבדר מוכוונת לקוח, והיא נעשית במתודולוגיית עבודה מוקפדת ויעילה, עד כדי כך שללקוחות הוותיקים שמור מקום של כבוד במחסני החברה, שם מוחזקים מוצרים ייעודיים לאותן חברות כדי שיקבלו שירות טוב יותר. עבור לקוחות חדשים, בחברה מבקשים את פירוט הצרכים, הצריכה החודשית ואופי הקנייה הרוחבית, כדי שיוכלו להיערך, להתאים באופן אישי ולעמוד בציפיות מדי יום ביומו ועבור כל פרויקט.

חבילת IPE מגולווןצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski

לדבריו, אותה שרשרת אספקה איכותית לא יכולה להתקיים אלמלא תמהיל עובדיה הוותיקים והחדשים של החברה. "אנחנו לא מתמקדים רק במוצרים, אלא גם באנשים, בפן האישי והמקצועי כאחד. גם עם הלקוחות ובוודאי עם העובדים. כלל העובדים הוכיחו את עצמם במשך השנים, כאנשי שירות וכאנשי צוות, המלווים כל לקוח במסירות מרגע ההזמנה ועד האספקה. לכן, אנחנו שמחים ואוהבים לפרגן לאנשים שלנו, לגרום להם להרגיש מוערכים ולסייע להם להיות ממוקדים בעשייה שלהם".

ספר על אותם עובדים.
"צוות החברה, ובפרט ההנהלה הבכירה, הם כמות קטנה של אנשים בעלי ניסיון מצטבר רב בתעשייה וידע בשוק הפלדה. לצידי בחברה עובדים גם ילדיי - ספי אלבו, כסמנכ"ל, שמלווה אותי כבר שנים בעסקי המתכת, וקורין בן-דוד, שהיא כיום מנהלת מערכות, כוח אדם ואדמיניסטרציה. אם תחשוב על כך, הם כבר דור שלישי בעסקי המתכות. האופרציה המשמעותית נחה על כתפיהם של כ-35 עובדים. למעשה, כלל הצוות המקצועי שעבד גם בגלגוליה השונים של החברה - מנהל השיווק, מנהל התפעול, המנהל המסחרי, מנהלי התחומים - כולם מילאו תפקידים בכירים בהנהלה של איסכור. זהו צוות אשר הוביל מהלכים משמעותיים בחברה והיה היבט מרכזי ברווחיה".

מה לדעתך יוצר את מרקם העבודה והשירות הייחודיים ל"אבדר"?
"היכולת לשלב בין ההווי בחברה יחד עם מוסר עבודה גבוה. אנחנו מתאמצים לתת לעובדים שלנו מקום של בית, חוויה, ולעובדים החדשים אנחנו מסבירים שכולם צריכים להסתדר עם כולם והמרקם החברתי הוא ברמה הגבוהה ביותר. לכן, בחברה מקפידים על גיוס של אנשי מקצוע איכותיים, כדי לתת להם את הבמה להביא את הידע המקצוע שלהם לידי ביטוי".

משרד המכירות המרכזיצילום: פבל טולצ'ינסקי Pavel Tolchinski

כאשר אתה מתסכל קדימה, מהו החזון שלך?
"אנחנו מחפשים עוד הרבה פיתוחים עסקיים כדי לחזק את האחיזה שלנו בשוק הפלדה, ולהמשיך ולפתח את עצמנו ולגדול עד שנגיע להיקפים שאנחנו מאמינים שאנחנו צריכים להיות בהם. בינתיים, נמשיך לספק ללקוחותינו את השירות האיכותי והאמין ביותר, ולראות את פירות עבודתנו בכל רחבי הארץ".

מהי גלווניזציה?
עבור חפץ מברזל עליו תרצו להגן, או כזה הדורש שיפוץ להגנה ושיפור, חשוב להכיר את הגילוון. גלווניזציה מתבצעת באמצעות טבילת אלמנטים שהחלידו בחומר חם או קר בתוך אמבטיה שיש בה אבץ. תרכובת של אבץ מאפשרת ציפוי חפצים ואלמנטים עשויי ברזל בשכבת מגן אפקטיבית שמגנה על פריטים מפני חלודה ומשקמת אותם. למעשה, מדובר בפעולה שנועדה לשמור על חפצים עשויים מברזל או מפלדה והיא תאפשר שימוש ארוך במגוון פריטים, כגון: שערים ושלטים, מעקות ומדרגות, מכוניות ופסלים ושאר כלים ואלמנטים שיש צורך לשפץ או לשמר. באמצעות גילוון ניתן להשמיש פריטים שיצאו מכלל שימוש בשל היווצרות חלודה והתיישנות החומר. בין היתר ניתן לשקם ולשפץ פריטים שהחלידו. לעיתים אפשר להעניק צבע לפריטים המשופצים בעוד ששכבת האבץ המגינה תוסיף לעיתים צבע צהוב או לבן לכיסוי והגנה על הפריט.

מי שרוצה להגן על אלמנטים ורכיבים שונים מחלודה, יכול לבחור בין שני סוגי גילוון: האחד הוא גיליוון קר, והשני ידוע כגילוון חם. בשני המקרים התהליך מתחיל באמצעות ניקוי הפריטים שהחלידו על ידי חומצה. בעת התהליך הקר יוצרים ציפוי שמדביק את האבץ אל הפריט באמצעות זרם חשמלי. התהליך נעשה בשימוש בתרסיס של שכבות אבץ בעובי של 15 מקרון. את התהליך מבצעים בדרך כלל מסגרים שצובעים את הפריט ומשפצים אותו. בין היתרונות של הגילוון הקר תמצאו מחיר נמוך יותר מגילוון חם, יצירת אלמנטים בעלי גימור נעים לעין ומהוקצע, תוך יצירת שכבה אחידה של ציפוי על גבי פריטים שעשויים ברזל או פלדה. לפעולה הקרה יש גם חסרונות כמו שכבה דקה יותר ופחות עמידה מגלוון חם.

www.a-albo.com | טל. 08-6869200

בשיתוף אבדר יבוא ושיווק פלדות