כוכב הצפון: מפעל המתכת ששובר שיאים בכל יום מחדש

מבחר חסר תקדים של שירותים עבור ענף המתכת והפלדה, ביצוע כל סוגי העבודות תחת קורת גג אחת ועד לעבודה מסביב לשעון תוך עמידה חסרת פשרות בלוחות הזמנים. מפעל תהילים עבודות מתכת מתגאה בשורת פרויקטים מרהיבים בתחום ומציג 60 שנות ניסיון יחד עם חדשנות טכנולוגית וחוויית שירות מנצחת

גיא פישקין, בשיתוף תהילים עבודות מתכת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אצטדיון סמי עופר
אצטדיון סמי עופרצילום: באדיבות תהילים
גיא פישקין, בשיתוף תהילים עבודות מתכת
תוכן שיווקי

התעשייה הישראלית עברה לאורך השנים מספר גלגולים ותהפוכות. חרף לא מעט קשיים ומהמורות שבדרך, היא ניצבת כיום בשורה אחת עם מדינות מובילות ומתאפיינת כדרך קבע בעבודה סיזיפית ומקצועיות הניצבים כנר לרגליהם של קברניטי הענף ועד לאחרון הפועלים בשטח.

אחת מהדוגמאות, אשר ממחישות את תור הזהב של התעשייה הישראלית באופן חד וברור, הוא סיפורה של חברת תהילים עבודות מתכת, מפעל ותיק בקריית ביאליק המספק תחת קורת גג אחת מעטפת מלאה של שירותים בענף המתכת, הברזל והפלדה.

חיפוי רכבת האומהצילום: דני גולן

איכות ללא פשרות
על מנת לתהות על קנקנו של המפעל, יש לחזור אחורה בזמן אל המייסד אורי תהילים, מחלוצי ענף המתכת בישראל. אורי, בן 85 כיום, ממשיך לפקוד גם כיום את המפעל מדי יום, כשהוא מוכיח כי במקרה שלו הגיל אינו פקטור. לצידו הקים במרוצת השנים אימפריה של ממש המונה כ-50 עובדים ומציעה מבחר חסר תקדים של שירותים עבור עשרות סקטורים שונים בפריסה ארצית רחבה.

המפעל עצמו ממוקם כאמור בקריית ביאליק, כאשר לרשותו גם מערך שיווק והפצה הכולל שתי משאיות הפועלות מקריית שמונה שבצפון ועד באר שבע שבדרום על מנת לספק הובלות פנימיות עם תוצרים ללקוחות תוך פרק הזמן הקצר ביותר וללא עיכובים.

בראשית ימיו של המפעל ההתמקדות בו התרכזה בעיקר בעבודות הרכבה וייצור של קונסטרוקציות כבדות, כאשר עם השנים והמעבר לבני הדור השני, הוא התרחב בהדרגה עם מכלול שירותים נרחב עבור כל ענף הפלדה, כשהוא הופך למעין "סופרמרקט" של מתכות המציע תחת קורת גג אחת מנעד עבודות יוצא דופן בהיקפים משמעותיים.

בשנים האחרונות נכנסו לשדרת הניהול של המפעל שלושת בניו של אורי, כאשר את תפקיד המנכ"ל ממלא הבן הצעיר, ברק. האחרון מתייחס מצידו לשירותים הייחודיים שמוצעים בין כתליו של המפעל, בהם מושם דגש מרכזי על איכות ללא פשרות. סך הכל פועלים כיום במפעל 3 דורות המהווים גאווה משפחתית.

"תהילים עבודות מתכת זוכה לאורך השנים למוניטין רב הודות מגוון שירותים המשרתים את התעשייה הישראלית לאורכה ולרוחבה, בשילוב עם הקפדה על בקרת איכות מדוקדקת ושמירה על הסביבה", הוא מכריז כבר בפתח דבריו.

"כיום המפעל שלנו מאגד שורה של שירותים. אחד הבולטים שבהם הוא חיתוך וכיפוף פחים מכל הסוגים – מגולוון, שחור, נירוסטה ואלומיניום עד לעוביים של 16 ו-20 מילימטר ובאורכים של עד 4 מטר. תחום אחר שצובר תאוצה כולל חיתוכי פלזמה עם שולחנות עבודה של פלטות בעובי של עד 50 מילימטר. בשנים האחרונות נכנסנו באופן משמעותי גם לתחום ערגול וכיפוף צינורות דאבל טי ופרופילים עד לאורכים של 14 מטר ובגדלים 10 צול ערגול צינורת ו-400 דאבל טי. מדובר בעבודות מורכבות אותן מבצעים מיטב המומחים באופן מקצועי תוך הקפדה על דיוק מירבי", אומר תהילים.

חיפוי מפליז על מגדל תוצרת הארץצילום: דני גולן

מחלקות נוספות במפעל כוללות חיתוכי לייזר באמצעות שולחנות עבודה רחבי היקף (2 מטר X 6.5 מטר – עוביים של עד 20 מילימטר) יחד עם קשת רחבה של עבודות מסגרות המתבצעות בבית מלאכה וייצור העושה שימוש בכל סוגי המתכות, כמו גם מחלקה ייעודית נוספת המתמחה בכרסום וחריטה קונבנציונאלית של מתכות.

מסמי עופר ובלומפילד ועד לרכבת הקלה
עדות להצלחה המרשימה של מפעל תהילים מתכת בשנים האחרונות מתבטאת במספר פרויקטים בקנה מידה ענק. הבולטים שבהם כוללים ייצור של למעלה מ-40 אלף אלמנטים מאלומיניום מוזהב המכסים את גג איצטדיון סמי עופר בחיפה ומשתרעים על פני אלפי מ''ר. גם עבור עבודות השדרוג של איצטדיון בלומפילד המחודש ביפו סיפקה תהילים שירותים נרחבים, החל מייצור כלל מעקות הפנים והחוץ, סבכות, טריבונות יחד עם כלל יחידות הפלדה הקלה שיוצרו באופן בלעדי על ידי החברה.

תחום אחר בו משקיעה תהילים עבודות מתכת משאבים משמעותיים, הוא ענף התשתיות. בין המלאכות המרכזיות שביצעה בשנים האחרונות, ניתן למנות עבודות חיפוי אלומיניום, כמו חיתוך וכיפוף עבור תחנת רכבת "האומה'' של הרכבת הקלה בירושלים הנחפרת מתחת לפני האדמה. בנוסף, מבצעת תהילים עבודות פנים עבור 5 תחנות הרכבת הקלה בתל-אביב, הכוללות בין היתר, חיפויי נירוסטה, ייצור והתקנה של אלמנטים שונים להרכבות וכן ייצור של גופים אקוסטיים תלויים (CANOPY) המשמשים כגג עבור תחנות אלו.

במפעל מספקים במקביל עבודות עבור מגוון אלמנטים ייעודיים לקירות מסך בבניינים רבי-קומות. עבודות אלו כוללות חיתוכי לייזר, כיפופים וריתוכים של אלמנטים על פי דרישה. אחד הבניינים המוכרים בהם ביצעה תהילים עבודות מתכת שירותים מסוג זה, הוא בניין "בראשית" בצפון תל-אביב הנחשב לאחד המפוארים בארץ.

שירותים נוספים שמבצעת תהילים עבודות מתכת כוללים גם פלטות עיגון למבני תעשייה ומבנים טרומיים, יחד עם משקופים מיוחדים בענף האלומיניום.

"זכינו לבצע עד היום פרויקטים משמעותיים עבור סקטורים רבים במשק", אומר ברק תהילים, תוך התייחסות לערך המוסף שמספק המפעל לקהל הלקוחות. "עצם העובדה שתחת קורת גג אחת אנו מסוגלים להציע את כל השירותים הרלוונטיים ולבצע אותם במהירות לאורך כל שעות היממה ובלוחות זמנים קפדניים, הם דבר ייחודי שאינו מובן מאליו. מבחינתנו, הרצון לספק אחר הצרכים של הלקוחות שלנו, עד לשביעות רצונם המלאה, הוא ערך מרכזי עבורו ונמשיך להשקיע את מירב המאמצים".

עוד מוסיף תהילים: "אנחנו מקדישים את מירב תשומת הלב לצרכים של כל אחד ואחד מהלקוחות, מתוך רצון לגדול יחד עמם ולרוץ איתם 'מרתון'. במילים אחרות, הכוונה היא לריצה משותפת תוך ראייה של האתגרים לטווח הרחוק, החל מעבודות בסיסיות ועד לפרויקטים המורכבים ביותר".

לדבריו: "אחת מאבני הדרך הכי חשובות שלנו היא לראות את הלקוח, באמת כי אכפת לנו. אנחנו יודעים שמאחורי כל מוצר, חברה או מרכז – יש בן אדם בסופו של דבר. מסיבה זו, גם אם אנחנו לא יכולים תמיד לספק את כל הפתרונות, אנחנו מקדישים תשומת לב לבקשות של הלקוחות, עם הרבה מאוד סבלנות ובשילוב ידע מקצועי נרחב. לראיה, הלקוחות שלנו יוצאים עם הרגשה טובה וידיעה שעשינו את המקסימום בכדי לעזור להם".

להתמקם בצמרת הטכנולוגית הגבוהה
ערך מרכזי נוסף עליו מציבים דגש במפעל תהילים עבודות מתכת כולל השקעה בלתי נלאית בחדשנות טכנולוגית. לראיה, כל המכונות הקיימות במפעל מסוג CNC ממוחשבות באופן מלא, בשילוב עם 7 מכונות כיפוף מתקדמות מהשורה הראשונה ועוד 2 מכונות גדולות לחיתוך בלייזר.

"השאיפה שלנו היא להתמקם בצמרת הטכנולוגית הגבוהה, ובאמצעות כך לספק את עבודות המסגרות והקונסטרוקציות הכבדות האיכותיות ביותר. מסיבה זו אנו מחדשים מדי שנה את מלאי המכונות והציוד שלנו, תחום בו אנחנו משקיעים משאבים כבירים", מבהיר תהילים.

ביחס לחזון השירותי עליו מושתת המפעל הוא מוסיף: "לרוב הלקוחות שלנו יש את המספרים הניידים שלנו. זה אולי אומר את הכל. אנחנו זמינים עבורם לאורך רוב שעות היממה, כשהם לא נדרשים לעבור דרך מרכזיה או גורם שלישי, אלא יכולים לפנות אלינו בכל בעיה, ולו הקטנה ביותר. חשוב לציין גם שאנחנו חברה שמציגה לאורך שנים איתנות פיננסית וחוסן כלכלי משמעותי, כולל דירוג BDI גבוה. עובדה זו מסייעת לנו בגמישות מול הלקוחות ויכולת להתאים את השירותים המדויקים עבור הצרכים שלהם. כפועל יוצא מכך הרוב המכריע של הלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים שמציגים נאמנות ראויה להערכה".

ברמת הסביבה מציגים במפעל תהילים עבודות מתכת פעילות למען סביבה ברת-קיימא. בנוסף, בכל הקשור להון האנושי מציגים במפעל את ערך הגיוון הזוכה לביטוי מרשים במיוחד. "אנחנו מעסיקים עובדים איכותיים מכל המגזרים ושכבות האוכלוסייה, ללא הבדל דת, גזע או מין. במובן הזה אנחנו מהווים קיבוץ גלויות אמיתי", מוסיף תהילים. "רוב העובדים שלנו הם ותיקים מאוד בענף, עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום המתכת. אין לנו ספק שבעזרת המקצועיות ותודעת השירות הגבוהה שלהם, נוכל לעמוד בהצלחה מול כל סוגי האתגרים שניצבים לפתחנו".

ומה לגבי העתיד? בימים אלה עובדים במפעל על רכישה של מכונת חיתוך לייזר חדשה שתתווסף למניין המכונות הפעילות. המטרה: להגדיל את מענה השירותים לקהל הלקוחות, יחד עם רכישה נוספת של רובוטים מתקדמים לריתוך.

לדברי המנכ''ל, "יש לנו מסר אחד חשוב להעביר לכל החברות והיזמים הגדולים – תנו הזדמנות לתעשייה הישראלית. עם כל הכבוד לתוצרת מסין, חשוב שיאפשרו למפעלי הכחול-לבן להתפרנס. אנחנו לא נופלים באיכות, ההפך הוא הנכון, אלא מסוגלים לספק תגובה מהירה תוך מענה מיטבי לכלל צרכי הענף".

barak@tmetal.co.il | טל. 04-8740247

בשיתוף תהילים עבודות מתכת