בגאווה ובאהבה לתעשיית הפלדה

תעשיות הפלדה משמשות בתחומים רבים ומגוונים בישראל, מענף הבנייה והתשתיות ועד ייצור מוצרים בסיסיים, כמו צנרת למערכות כיבוי אש, דלתות ועמודי תאורה. אחת השחקניות הבולטות בתחום היא קבוצת פקר פלדות וגלוון, העומדת איתנה וחזקה מזה תשעה עשורים, כשהיא מובילה בגאווה את תעשיית הפלדה ומוצרי המתכת בישראל ומהווה חלק מבניין הארץ

ליעונה מנקלי, בשיתוף פקר פלדות וגלוון בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכונה לערגול צינורות ופרופילים
מכונה לערגול צינורות ופרופיליםצילום: פקר פלדות וגלוון
ליעונה מנקלי, בשיתוף פקר פלדות וגלוון בע"מ
תוכן שיווקי

"התאהבתי בתעשיית הפלדה כחול-לבן", מכריז מיכאל חאייט, מנכ"ל פקר פלדות וגלוון בע"מ. חאייט, עורך דין ורואה חשבון בהשכלתו, מספר כי הוריו, מהנדסים במקצועם, שמחו כאשר פנה לדרך מקצועית שונה משלהם. "ההורים שלי חשבו שלא 'אתגלגל' למפעל כמוהם, אבל בסופו של דבר הגעתי לניהול תעשייה והתאהבתי בתחום", הוא אומר בחיוך.

מיכאל חאייטצילום: פקר פלדות וגלוון

חברת פקר פלדות וגלוון החלה את דרכה כעסק משפחתי קטן - חנות חומרי בניין בתל-אביב בשנת 1934. בני משפחת פקר ייסדו את העסק שהפך משגשג עם השנים, ומהחנות הקטנה בתל-אביב עברו למפעל גדול בכפר-סבא. בתחילת שנות ה-2000 העתיק המפעל את מיקומו לקריית מלאכי, משיקולי קרקע ואפשרויות תעסוקה מגוונות, ומשפחת פקר יצאה מהתמונה ומכרה את מניותיה בחברה. "שם החברה נשמר, כי היא הצליחה לבסס לעצמה מוניטין חזק והפכה למותג בשלב ההוא", מציין חאייט.

קו מוצרים מגוון
פקר נחשבת כיום לאחת מקבוצות התעשייה הגדולות והמובילות בארץ, שבשיתוף חברות-בנות שלה עוסקת בעיבוד ובשיווק של מוצרי פח ופלדה, ברזל מקצועי, פרופילים וצינורות, מעניקה שירותי גלוון באבץ חם ועוסקת בפעילות מכרזית, בעיקר מול משרד הביטחון. כמו כן, עוסקת הקבוצה בייצור ושיווק עמודי תאורה באמצעות חברת פ.ל.ה המוחזקת עם בעלי מניות נוספים.

ישראל טיבאייבצילום: פקר פלדות וגלוון

החברה מתמקדת בשיווק ועיבוד של מוצרי פח ופלדה, כולל חיתוך פח לפי מפרטים, כאלה שמשמשים בסופו של דבר עבור דלתות, דודי שמש וגופי מיזוג אוויר, המשמשים לתעשיית הבנייה והתשתיות. בנוסף, עיבוד שיווק פרופילים, צינורות ושאר אלמנטים מעורגלים לתחומים מגוונים כמו קונסטרוקציות, צנרת לכיבוי אש ומעקות כביש, וכן שיווק ברזל מקצועי, קורות פלדה מסוגים וגדלים שונים. קהל לקוחותיה כולל את החברות המובילות במשק בתחום מוצרי בנייה ותשתיות, והיא מתגאה בהיצע רחב של מוצרים, לצד שירות יעיל ומועדי אספקה קצרים.

"יש לנו קו מוצרים מגוון שמאפשר ללקוחות שלנו לראות בנו one stop shop, תחנת עצירה אחת ויחידה למוצרי פלדה, שירותי עיבוד וגלוון", אומר ישראל טיבאייב, סמנכ"ל הפרופילים בחברה.

אחסון מקורה של חומרי גלםצילום: פקר פלדות וגלוון

טיבאייב הינו דוגמה מצוינת לקידום הדור הצעיר בחברה לקדמת הבמה. טיבאייב החל דרכו בחברה לפני כעשור, וכיהן במגוון תפקידים בחברה, מייצור ועד משלוחים, עד לתפקידו הבכיר הנוכחי כסמנכ"ל. "יש לזה יתרון משמעותי. אתה מכיר היטב כל פוזיציה ויודע את שלבי העבודה בכל נקודת זמן, וגם איך לעמוד מול לקוחות, אילו פתרונות אפשר להציע להם עבור הצרכים השונים".

פעילות החברה מתבצעת מארבעה מוקדים עיקריים ברחבי הארץ: המתחם המרכזי, הכולל את מטה החברה, בקריית מלאכי, שני מתחמים באשקלון, האחד מיועד לגלוון באבץ חם והשני לייצור עמודי תאורה של פ.ל.ה הנדסת תאורה, והאחרון לצינורות ולפרופילים שמיוצרים על ידי קבלן משנה באזור התעשייה אריאל.

פלדה ממיסה
הצוות הניהולי של החברה מורכב ממנהלים מוכשרים, צעירים וותיקים, המשלבים ידע, ניסיון וחדשנות, בתעשייה כבדה בתחום הפלדה. כך למשל, סמנכ"לית הרכש אנקה עזר הינה מומחית בעלית שם בארץ ובעלת וותק של למעלה מ-30 שנה בתפקיד זה. פעילות שירותי פלדה מנוהלת על ידי ישראל גולדשטיין, מהמומחים בתחום, עם ניסיון של 40 שנה בענף.

המנכ"ל מסביר כי הוא משתייך לצוות שלם של מנהלים שהתאהבו בתעשיית הפלדה. "התאהבתי בתחום כי אפשר לראות את מה שייצרת אתמול, כשהוא יוצא בבוקר על גבי משאית", הוא מסביר בחיוך. "זה עולם שהוא חי ודינמי, ואני מרגיש שותף של החברות המובילות בארץ בבניית הארץ. זו בעיניי גאווה גדולה לראות את המוצרים שלנו מתחילים את דרכם על משאיות, ואז לחזות בהם בכל מקום בסביבה העירונית. כמו עמודי חשמל, מעקות בטיחות לכביש, גדרות, מבנים תעשייתיים", הוא מוסיף.

הצוות המקצועי בחברה מונה כ-250 עובדים, ביניהם אנשי מחלקת רכש וייבוא מנוסים. "אני גאה בעובדה שיש לנו עובדים ותיקים וטובים שלא עוזבים אותנו. אנשי מכירות, אנשי ייצור שאיתנו עד הפנסיה", מסביר המנכ"ל. "זה דבר שנותן לנו חוזק ועוצמה, מאדיר את הידע ואת הניסיון. אין לזה תחליף". חאייט מספר על תהליכי ייעול והתמקדות שעברה החברה לאחרונה, בהובלת ובתמיכת יושבת ראש הדירקטוריון, רגינה אונגר. "התמקדנו במוצרים מובילים שאנחנו מוכרים, כדי שנוכל לספק מגוון רחב, אך ממוקד ונכון יותר, של מוצרים ללקוחותינו, מדן ועד אילת".

טבילה באמבטיית אבץ
מלבד שירותי הפלדה שמציעה החברה, היא מעניקה שירותי גלוון במפעל הגדול בארץ. "אנחנו המובילים בארץ, עם מפעל גדול ואיכותי של טבילה באבץ חם, אשר מספק הגנה מפני נזקי קורוזיה", מספר חאייט. "אצלנו אפשר לטבול את האלמנטים הכי גדולים, עד אורך מירבי של 14 מטרים".

יש דברים שאתם לא יכולים לספק?
"יש את מה שאנחנו קוראים לו בענף 'ביצה מרובעת', דרישות לא ריאליות של הלקוח, אבל אנחנו משתדלים תמיד ללכת לקראת הלקוח, לתת לו את הפתרונות הטובים ביותר שזמינים עבורו, להציע חלופות במשקלים נמוכים יותר, לתת חומרים מתקדמים יותר, ואנחנו יודעים להסביר כיצד לבצע התאמות נכונות ושינויים בתוכניות, באופן שלא יטלטל את מערך העבודה", אומר טיבאייב.

טיבאייב מציין גם את התחום הסולארי שצובר תאוצה, עם פרויקט דגל שהושלם בשנת 2016, של תחנות הכוח באשלים, האתר הסולארי הגדול ביותר במדינה. זהו מתחם של ארבע תחנות כוח המתפרש על פני שטח של כ-10,000 דונם, בסמוך ליישוב אשלים בנגב. "עבדנו משך שנה שלמה על עיבוד של אלפי צינורות, פרופילים, גלוון, אפילו ריתוכים של 'פלאנג'' שעליו ממוקם המנוע", הוא נזכר. "החברה ממש נרתמה להקמתה של תחנת הכוח באשלים, עם מוצרים מוגמרים ומוכנים להתקנה. דבר שאנחנו בדרך כלל לא עושים, אבל הפעם עשינו".

אלו פרויקטים מיוחדים נוספים מסבים לכם גאווה?
טיבאייב: "יש עשרות קילומטרים בכביש 6, שבהם הותקנו מעקות כביש מוגמרים, כולל גלוון ובירגייה, שאנחנו ייצרנו".
חאייט: "יש את פרויקט גדר הביטחון שסביב גבול עזה, דובר עליו רבות בתקשורת. זהו פרויקט לאומי עתיר-ממדים ומתוחכם, שבו הגדר מתחילה מתחת לקרקע וכמו 'בוקעת' החוצה. היינו מעורבים בו בצורה משמעותית, מכרנו המון צינורות וסיפקנו שירותי גלוון. אנו גאים בקשר עם לקוחותינו המובילים עליהם נמנים, רב בריח, אלקטרה, כרומגן, שריונית, המשביר לחקלאי, יהודה רשתות, חד אסף, עגם, אינטל (דרך קבלני משנה), אורמת, ועוד רבים אחרים".

www.packer.co.il | טל. 08-6625105

בשיתוף פקר פלדות וגלוון בע"מ