עיבוד שבבי, הדור הבא

מאז הקמתה בשנת 1975, כחברת תעשייה מסורתית, צמחה חברת אדדי דנציגר עם השנים תוך שהיא מעניקה מענה לדרישות השוק המשתנות. כיום היא מתמחה בייצור תבניות לחומרים מרוכבים לתעשיית התעופה המתקדמת הכוללת מטוסים, כטב"מים ורחפנים ונחשבת לאחת החברות המובילות בארץ בתחום ייצור תבניות לחומרים מרוכבים. ההי-טק של התעשייה המכנית

יובל גמליאל, בשיתוף חברת אדדי דנציגר בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תהליכי ייצור מסובכים בכרסום 5 צירים במכונות באורך 4 מטר
תהליכי ייצור מסובכים בכרסום 5 צירים במכונות באורך 4 מטרצילום: באדיבות אדדי דנציגר
יובל גמליאל, בשיתוף חברת אדדי דנציגר בע"מ
תוכן שיווקי

אחת החברות המובילות בארץ בתחום החומרים המרוכבים היא חברת העיבוד השבבי אדדי דנציגר המספקת לחברות התעופה ולתעשיות הביטחוניות תבניות לחומרים מרוכבים מהם נבנים אחר כך כנפי המטוס, גוף המטוס וכיו"ב. בחברה עוסקים כמו כן בעיבוד שבבי מחומרים כמו אלומיניום, פלדה וכיו"ב, הכל לפי הזמנת הלקוח.

יוסי דנציגר (מימין) ורונן גוטרצילום: באדיבות אדדי דנציגר

גמישות ומענה מהיר ללקוחות
הדרימליינר, המטוס המתקדם של חברת בואינג נחשב בעולם התעופה לסמל של חדשנות וקידמה. המטוס מתאפיין ביעילות רבה ובחיסכון משמעותי בדלק שמאפשרים לו להגיע כמעט לכל נקודה על פני הגלובוס. לא רבים יודעים זאת אבל הסיבה העיקרית ליעילות הגבוהה של המטוס נעוצה באחוז החומרים המרוכבים הגבוה הקיים בו (למעלה מ-60 אחוזים). החומרים המרוכבים, שהפכו עם השנים לאחד המאפיינים העיקריים של תעשיית התעופה, בין אם מדובר על מטוסי קרב, מטוסי תעופה אזרחית, כטב"מים או רחפנים, הם למעשה מספר חומרים שמהם יוצרים מבנה חדש שמתאפיין במספר תכונות יעילות יחדיו - כמו למשל חוזק רב ומשקל נמוך. חברת אדדי-דנציגר היתה שותפה לתהליכי ייצור הקשורים למטוס. תכונותיהם הייחודיות של החומרים המרוכבים, והשימוש ההולך וגובר הנעשה בהם בתעשיית התעופה, הביאו לזינוק טכנולוגי דרמטי בתחום ב-20 השנים האחרונות.

"מפעל אדדי דנציגר ממוקם בקריית אריה בפתח תקווה והוא כולל כ-12 מכונות CNC (עיבוד שבבי) גדולות יחסית המגיעות עד לאורך של 4 מטר", מספר יוסי דנציגר, מנכ"ל שותף בחברה. "במפעל מועסקים כ-20 עובדים, הכוללים מהנדסי מכונות לצד אנשי מקצוע אשר מפעילים את המכונות. אנחנו נחשבים לחברה מובילה בתחום בזכות הידע הרב אשר נצבר במשך השנים, המכונות הגדולות בהן אנו עושים שימוש, המענה המהיר שאנחנו נותנים וגם בגלל הגמישות שאנו מעניקים ללקוחות לבצע שינויים בהזמנה תוך כדי עבודה".

תבניות לחומרים מרוכבים, כרסום בחמישה ציריםצילום: באדיבות אדדי דנציגר

מפעל אדדי-דנציגר נוסד בשנת 1975, על-ידי צבי דנציגר, כיום נשיא החברה, ואברהם אדדי ז"ל. עם הוותק והניסיון הרב הפכה החברה לאחת החברות המובילות בישראל בענף העיבוד השבבי וליצרנית הכלים המובילה בישראל לתעשיית התעופה והמל"טים. ב-15 השנים האחרונות מנהלים את המפעל בני הדור השני, יוסי דנציגר ורונן גוטר. "לקוחות החברה נמצאים איתנו בקשרי עבודה מתמידים עוד מראשית הדרך בתעשייה. הם רואים בנו בית, ומקום שבו ניתן להתייעץ לפני קבלת הפרויקט, בזמן העבודה, ולאחר מכן בהסקת מסקנות להמשך התהליך", מציין רונן, מנכ"ל שותף בחברה. "יש לנו מערך הנדסה חזק מאוד שמעניק פתרונות ללקוחות, אפילו תוך כדי הצעת מחיר, ואנו נהנים מאמינות גבוהה ולקוחות שממשיכים איתנו מעל 30 שנה".

עיבוד שבבי בחמישה צירים
מפעל אדדי דנציגר מתאפיין בכושר ייצור של עד 1600 / 4200 מ"מ בשלושה, ארבעה וחמישה צירים ושירותיו כוללים את הבאים: תכנון וליווי הנדסי – ייעוץ ותכן על ידי צוות מהנדסים מנוסים; כלים וחלקים לתעשיית התעופה והכתב"מ - ייצור Lay Up Tools, תבניות, כלי הרכבה, הדבקה, חיתוך וקידוח לחלקי מטוסים ומל"טים; פרוייקטים יחודיים - גמישות, יצירתיות וניסיון רב בליווי וייצור חלקים בפרוייקטים מיוחדים; עיבוד שבבי כללי - עיבוד חלקים, אבי-טיפוס ומוצרים מורכבים, כפריט בודד או בסדרה קטנה; חלקים לתעשיית הדפוס - ייצור חלקים למכונות דפוס גדולות בטכנולוגיות מתקדמות; עיבוד משלים ליציקות ומבנים מרותכים - עיבוד קונסטרוקציות, חלקים מרותכים ויציקות מורכבות במידות גדולות.

"ענף העיבוד השבבי הוא ענף טכנולוגי ומתקדם מאוד ואפשר לומר שהוא השיא של התעשייה והייצור בארץ מבחינת התעשייה המסורתית. אנחנו מחשיבים את המפעל שלנו כהיי-טק של התעשייה הזו כיוון שמכונות העיבוד השבבי של היום הן מכונות משוכללות המבוססות על טכנולוגיות מתקדמות ביותר. גם ההון האנושי אותו אנו מעסיקים הוא מהשורה הראשונה בתחום, בעלי מקצוע מהמנוסים בתחומם", מוסיף רונן.

מהו החזון שלכם?
"המטרה היא להתקדם עם הטכנולוגיה", מציין יוסי. "השאיפה שלנו היא להמשיך ולהוות שחקן מוביל בתחום העיבוד השבבי לתעשיות הביטחוניות ולחברות תעופה וחלל ואני מאמין שעם השנים נטמיע יכולות גם בתחום העיבוד השבבי של הדפסת תלת ממד. כבר כיום אנו משתפים פעולה עם מספר חברות טכנולוגיה וסטארטאפ, אשר מפתחות טכנולוגיות חדשניות, שלעיבוד השבבי יש חלק בהן. זהו העתיד של התחום וכחברה מובילה אנחנו בהחלט חושבים גם על הכיוון הזה".

www.adadi-danziger.co.il | טל. 03-9222248

בשיתוף חברת אדדי דנציגר בע"מ