סנדר יציקות: כשטכנולוגיה ועוצמה נפגשים

התמחות ביציקות אלומיניום בשיטת חול בתוספת עיבוד שבבי משלים, וייבוא חלקי עיבוד שבבי ויציקות בשיטות ייצור מובילות. מפעל סנדר יציקות בפארק התעשייה בקיסריה חולש ביד רמה על תחום יציקות האלומיניום והעיבוד השבבי ומציג ניסיון לא מבוטל של 40 שנה בענף

גיא פישקין, בשיתוף סנדר יציקות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיבוד שבבי משלים ליציקות
עיבוד שבבי משלים ליציקותצילום: סנדר יציקות
גיא פישקין, בשיתוף סנדר יציקות
תוכן שיווקי

זהו סיפור על מפעל משפחתי אינטימי ועל מקום עבודה אשר מוכיח מזה 40 שנה כי איכות ומקצוענות הן חלק בלתי נפרד מתהליך הייצור. כזה הוא מפעל סנדר יציקות, אשר נוסד בשנת 1982 בנתניה, ונחשב לשם דבר בתחום יציקות האלומיניום והעיבוד השבבי.

מייסד ומנכ"ל החברה הוא לא אחר מצבי וינדר, אשר הוביל במרוצת השנים שורה של פרויקטים ועבודות מכל הבא ליד בתחום, כשהוא מוכיח פעם אחר פעם השקעה יוצאת דופן לאורך כל תהליך הייצור עד לשלב המוצר המוגמר.

האחים דוד (מימין) וליאור וינדרצילום: סנדר יציקות

החברה, המונה כ-60 עובדים סך הכל, מתמחה ביציקות אלומיניום בשיטת יציקות חול, ובמקביל עוסקת בייבוא של חלקי עיבוד שבבי ויציקות בשיטות ייצור מובילות - חול, לחץ, שעווה, shell וקוקילה ועד לעבודות עיבוד שבבי מחומר מלא.

חתירה לחדשנות מתמדת
לפני כ-15 שנה הצטרפו לשדרת הניהול של החברה שניים מבניו של צבי: ליאור, המשמש כסמנכ"ל הנדסה ופיתוח, ולצידו דוד, המכהן בתפקיד סמנכ"ל תפעול. השניים לקחו על עצמם כמשימה להוביל רפורמה משמעותית בין

כתליו של המפעל על בסיס חתירה לחדשנות מתמדת והתאמת השירותים לצרכים הדינאמיים של קהל הלקוחות.

"ראינו לנכון לשלב את המוניטין והניסיון הרב שצברנו בתחום היציקות, שהינו ייחודי בארץ, יחד עם מערכות טכנולוגיות מן השורה הראשונה", מספר ליאור תוך שהוא פורט על איכויות המערכות והמכונות של סנדר יציקות. "תחילה הכנסנו מערכות ERP ממוחשבות כדי לייעל את הייצור וכן לצורך קבלת משובים בכל רגע נתון אודות סטטוס הייצור והמוצרים השונים. המערכות הללו הן ללא ספק שובר שוויון בתחום שלנו, שכן הן משפרות את איכות המוצר יחד עם השליטה על המרכיבים השונים לכל אורך תהליך הייצור".

יצוין כי מחלקת העיבוד השבבי של המפעל כוללת כיום 15 מכונות מהמתקדמות בעולם על בסיס 5 צירים, כמו גם מכונות CMM וזרוע מדידה תלת ממדית לביקורת ומדידה של החלקים.

גם בתחום היציקה מציג המפעל מכונות מובילות בקנה מידה בינלאומי, לרבות תנורים המבוקרים על ידי תוכנת מחשב ומאפשרים קבלת משוב מיידי על מצבם, לצד מעבדה מטלורגית המאפשרת בדיקה מדוקדקת של סוגי הסגסוגת השונים בשלבי היציקה, תוך בחינה של התכונות המכאניות שלהן. "הלקוח מקבל בסוף התהליך דו"ח סופי בו מפורטת כל ההיסטוריה של תהליך הייצור. כמו כן אנחנו משתמשים כדרך קבע במהלך שלב הפיתוח במערכות תלת-ממד ממוחשבות המאפשרות לקבל אנליזות כבר בשלב הייצור הראשוני, עוד לפני יצירת התבנית. בכך אנחנו מבטיחים תהליך עבודה איכותי ויצירת מודל ראשוני תקין", מוסיף ליאור.

תהליך ייצור דפוסי החול ליציקהצילום: סנדר יציקות

בד בבד, מספקים במפעל סנדר יציקות גם שורה של שירותים נוספים, בדגש על ייעוץ וליווי עבור לקוחות מסקטורים שונים בתחום יציקות האלומיניום והעיבוד השבבי, לרבות התעשיות הביטחוניות והתעופתיות. בין החברות והתאגידים הבולטים עבורם מספק המפעל מוצרים על בסיס קבוע, ניתן למנות את התעשייה האווירית, רפאל, אלביט ועוד. יתרה מכך, במפעל לוקחים חלק במאמץ הלאומי עבור פרויקטים ביטחוניים ראשונים במעלה, הכוללים ייצור חלקים עבור מערכות "כיפת ברזל", "מעיל רוח", עמדות נשק המוצבות על גבי הנגמ''שים והטנקים, וכן חלקים המורכבים על מל''טים ומטוסים. בנוסף, מספקים במפעל גם מעטפת שירותים רחבה עבור חברות היי-טק בתחום הסייבר והמדיקל וכן בתחומי מערכות לוויינים והדפוס.

על הפרק: שורה של רפורמות מהפכניות
לאור מצוקת כוח אדם ועליות מחירים משמעותיות בשנים האחרונות של חומרי הגלם השונים, ניצב ענף היציקות בפני תקופה מאתגרת במיוחד, כזו שהובילה לצמצום ניכר של מפעלי היציקה בתחומי המדינה. אף על פי כן, סנדר יציקות ממשיכה לשמור על מעמדה בזכות יכולות ורסטיליות

וחשיבה מחוץ לקופסה, המאפשרות לענות על צרכי הלקוחות ובה בעת להקפיד על ייצור איכותי לאורך כל הדרך.

"תחום היציקות הוא ענף ייחודי, שמצריך ידע וניסיון", אומר דוד וינדר. "אם בעבר היו בארץ מספר מפעלים מקבילים אלינו, כיום נותרנו בין המפעלים האחרונים שהצליחו לשרוד. זוהי הוכחה ליכולת שלנו להתמודד עם אתגרים כנותני שירות ברמה הגבוהה ביותר".

לשאלה בדבר הערך המוסף של המפעל, מוסיף לשטוח דוד את "האני מאמין" של סנדר יציקות. "כמפעל בעל מוניטין רב שנים, הלקוחות שלנו יודעים כי אצלנו יזכו לליווי מקיף, החל משלב תכנון המוצר, דרך שלבי הייצור עצמם, המתבצעים על ידי מיטב המהנדסים, ועד לשלב הסופי של אספקת המוצר המוגמר. לשם כך, אנחנו משקיעים משאבים כבירים בכל מחלקות המפעל – ייצור תבניות, יציקות וטיפולים תרמיים, עיבוד שבבי ועד לחדרי ביקורת וגימורים שונים עבור מגוון המוצרים. היתרון המשמעותי שלנו טמון בעובדה שמכלול השירותים הללו מוצעים כמעין ONE STOP SHOP בתוך תחומי המפעל. מצב זה מאפשר לנו לשלוט על כל תהליכי הייצור בסטנדרט מוביל".

במפעל מציינים כי הם פועלים על פי תווי התקן המחמירים ביותר, ביניהם AS9100 הנחשב לתקן ניהול האיכות המחמיר ביותר בתחום התעופה, החלל והביטחון. "מערכות אבטחת האיכות שלנו מבוצעות על פי תקן זה, וכך מבטיחות ביקורת קפדנית לאורך כל שלבי הייצור", מוסיף דוד. "בצורה שכזו אנו מסוגלים לספק לקהל הלקוחות אחריות מלאה כי יקבלו את המוצרים שלהם באיכות הגבוהה ביותר. לכך יש לצרף את הניסיון הרב של מייסד החברה ושל הצוותים המקצועיים, שנמצאים שם עבור הלקוחות בכל שאלה עם ידע בעל חשיבות שלא תסולא בפז".

ומה לגבי העתיד? בסנדר יציקות לא נחים על זרי הדפנה ומתכננים להמשיך גם בעתיד הנראה לעין שורה של רפורמות מהפכניות. לדברי ליאור ודוד, פניהם מועדות כעת לייבוא של חלקי עיבוד שבבי ממדינות המזרח, הודו ואירופה, בניסיון לנצל את המשאבים המצויים במפעל לטובת קליטה של חלקים איכותיים בטווח מחירים אטרקטיבי עבור הלקוחות. "זהו ניסיון נוסף מבחינתנו להרחיב את מנעד השירותים שלנו, כך שהלקוחות יוכלו להמשיך ליהנות ממוצרים באיכות מובחרת ובמחירים הוגנים בהחלט, בשנים האחרונות ביצענו ייבוא של אלפי חלקים שונים ובטכנולוגיות שונות, והיתרון המשמעותי שלנו הוא שכל פריט נבדק בעת הגעתו במחלקת הביקורת לשביעות רצון לקוחותינו".

www.sander.co.il | טל. 04-6273345

בשיתוף סנדר יציקות