פורת מתכות בע"מ: יוצאים מגדר הרגיל

אלומיניום איכותי המבטיח עמידות לאורך זמן, שיטת התקנה ייחודית, מבחר דגמי גדרות מרהיבים בהתאמה אישית ומחיר ללא תחרות. חברת פורת מתכות בע"מ מתכת גאה להציג את גדרות האלומיניום מתוצרתה שהפכו לשם דבר בזכות טכניקת ייצור בלעדית וחדשנית

אסף לבנון, בשיתוף פורת מתכות בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכונת לייזר CNC
מכונת לייזר CNCצילום: באדיבות פורת מתכות בע"מ
אסף לבנון, בשיתוף פורת מתכות בע"מ
תוכן שיווקי

לפני מספר שבועות הגיע לקוח למפעל "פורת מתכות בע"מ" והתעניין בייצור והתקנה של גדר באורך של כ-50 מטרים לביתו. יורם בוחניק, המקים, הבעלים ומנכ"ל המפעל, ישב עמו ובנה הצעת מחיר, שלאחר הנחה בשל גודל העבודה עמדה על 16,000 ש"ח. הלקוח הסתכל ולא האמין. "אחד המתחרים שלך נתן לי הצעת מחיר על סך 43,000 ש"ח", אמר לו. בוחניק חייך. אין זו הפעם הראשונה, השנייה או העשירית שסיטואציה כזאת מתרחשת במפעלו. בכל פעם כזאת לא רק שהוא צריך להסביר כיצד עלותם של גדרות האלומיניום של "פורת מתכות בע"מ" נמוכה יותר, אלא גם איך הן נולדו.

יורם בוחניקצילום: באדיבות פורת מתכות בע"מ

חיתוך במכונת לייזר
הלידה הזאת הייתה לגמרי במקרה. לפני כ-15 שנה, לאחר שנות עבודה במפעל של התעשייה הצבאית עזב בוחניק ופנה לדרך חדשה. הוא פתח מפעל המציע שירות חיתוך בלייזר עבור מפעלים אחרים, ואז התעורר הצורך להתקין גדר בביתו צמוד הקרקע. הוא התחיל לברר מחירים ולקבל הצעות ואז חשב לעצמו: "מכונת חיתוך לייזר יש לי במפעל. לתכנן, לצייר ולשרטט - אני יודע. להפעיל את התוכנה שמחברת את אלו - גם כן. אולי כך אייצר גדר בעצמי?". הניסיון נחל הצלחה. בוחניק ייצר גדר במו ידיו, התקין אותה בביתו ונוכח לדעת שאין הבדל באיכות בינה לבין אלו שהוצעו לו כשעשה סקר שוק. מכאן הגיע בטבעיות הצעד הבא: לעשות את אותו הדבר גם עבור לקוחות. זה השלב בו "פורת מתכות בע"מ" הפכה למפעל עם מוצר דגל בולט: גדרות אלומיניום איכותיות במחיר ללא תחרות. המפעל מייצר שורה של דגמים אותם הוא מציע ללקוחות פרטיים (גם מוסדות נעזרים בשירותיו מדי פעם) ובנוסף מציע יכולות התאמה אישית, לאלו המחפשים זאת. כל זאת עם שירות אישי ומשפחתי (המפעל, הממוקם באזור התעשייה באשקלון, מעסיק שמונה עובדים) ובעלות הנמוכה בכ-60% לעומת המתחרים.

"רבים לא יודעים על קיומה של הנישה הזאת שיצרתי", אומר בוחניק. "בעוד רוב יצרני הגדרות עובדים על ארבעה ממדים - אנחנו עובדים על ממד אחד. זה נראה לא פחות טוב, מחזיק לא פחות טוב ואיכותי באותה המידה - והלקוחות הרבים שמחמיאים לנו בעל פה, בכתב וברשתות החברתיות ואף מפנים אלינו חברים - מעידים על כך".

גדר מדגם 24-11 בפרויקט במושב במרכזצילום: באדיבות פורת מתכות בע"מ

איך בעצם ניתן לייצר גדר איכותית במחיר נמוך משמעותית?
"הגדרות שלנו פחות עבות ובניגוד לעיבוד הידני - שעלותו גבוהה - מעובדות על ידי מכונות. אין זה אומר שהתוצאה טובה פחות - זו גדר מאלומיניום וגם זו גדר מאותו אלומיניום. מדובר בדרך חדשנית וחסכונית לבצע את העבודה. עלות חומר הגלם שלנו היא כרבע מזו של המתחרים ובזכות הפריסה בלייזר המוצר נעשה כמקשה אחת, מה שמגדיל את הדלתא של הרווח שלנו ומאפשר לנו למכור יותר בזול. אם להיכנס למימד הטכני: אנחנו לוקחים פלטה של אלומיניום, שמים אותה על מכונת הלייזר, מכינים תוכנית מבעוד מועד ובלחיצת כפתור - הלייזר חותך ומייצר על פח פלטה של אלומיניום בעובי של 1.5-2 מ"מ. לאחר מכן המוצר עובר המשך טיפול הכולל צביעה בתנור ועמודי תמיכה מותאמים. חברות אחרות, לעומת זאת, בונות גדר פרופילים. הן מחברות פרופיל לפרופיל עם רווחים מסוימים בתהליך ארוך ויקר. אנחנו עושים את כל זה בלחיצת כפתור, במכונות מתקדמות. מכונת הלייזר מוציאה מטר בכל שלוש דקות ואנחנו מרכיבים אותן ביחד, בהרכבה שנראית אחידה ויפה. התוצאה היא מוצר שהוא גם כלכלי וגם איכותי".

ומה לגבי ההתקנה?
"היא קלה, זריזה ויש בה אפס תקלות - מה שמוזיל עוד יותר את עלות העבודה. אין צורך במסגרים, הכל מובנה ומושתת על ברגים, פיני זכר-נקבה בהשחלות והעמודים המיוחדים שאנחנו מייצרים. שיטת ההתקנה שלנו היא ביחידות גדר. כל מטר מותקן כיחידה אחת ולא שלב-שלב".

גדר מדגם 30-10 בפרויקט בפרדס חנה-כרכורצילום: באדיבות פורת מתכות בע"מ

מדוע כל השוק לא עובר לשיטה הזאת?
"אנחנו אלו שהגו אותה והיחידים שמבצעים אותה בארץ. גם בחו"ל לא שמעתי על יישום שלה. לגבי הלקוחות: פעמים רבות הם פשוט לא מבינים מספיק בתחום. הם הרי לא חיים את עולם האלומיניום או עולם הגדרות. הם לא יודעים שהם לא חייבים גדר עם ארבע דפנות כמו שעושים כולם, אלא שמספיקה גדר עם דופן אחד. כשהם מתוודעים לאפשרות הזאת - הרוב המוחץ שמח לנסות אותה. יש את ה-20% שאולי יתעקשו על גדר יותר עבה. כנראה שיש להם עודף כסף והם מוכנים לשלם כמעט פי 3 בשביל מוצר דומה שאינו בהכרח איכותי יותר".

מה לגבי התאמה אישית?
"יש לנו קטלוג מוצרים קיימים רחב, עם דגמים שונים: דגם פרחים האמנותי. דגם אוריין, המציג צורה גאומטרית מתוחכמת, ומאזן בצורה מושלמת בין הרצון לאטום את תצוגת הגדר לבין שמירה על אלמנט עיצובי. דגם תלתל, המציע עיצוב עתיק יחד עם שינוי מודרני ועכשווי - ועוד רבים וטובים ויפים. כך שכמעט כל לקוח מוצא אצלנו דגם שמתאים לו. ואם הוא רוצה התאמה אישית: גם זה אפשרי. הוא יכול לבקש גובה מסוים או רווחים פתוחים גדולים יותר או קטנים יותר, בהתאם לרמת הפרטיות שהוא רוצה בבית. הוא גם יכול להזמין דוגמאות ספציפיות. היה לנו לקוח שביקש גדר עם עיטורים של כל גלגל המזלות. ייצרנו לו תמונות מתכת מיוחדות בחיתוך לייזר".

יוצאים מגבולות הארץ
יתרונות שיטת ייצור הגדרות של "פורת מתכות בע"מ" עוברת אט אט מפה לאוזן והביקוש צומח בכ-20% מדי שנה. אך מעבר לכך, הוא אף מגיע לחו"ל. לאחרונה ביצעה החברה פרויקט בארצות הברית. ישראלי שהיגר ועוסק שם בנדל"ן חיפש פתרון יעיל וזול לגדרות. דרך האינטרנט הגיע ל"פורת מתכות בע"מ" והזמין עבודה בעלות של 35,000 דולר. "כעבור מספר שבועות הוא קיבל את המשלוח והפועלים שלו התקינו את הכל תוך יומיים", מספר בוחניק. "אחרי שהפיילוט הזה הצליח הוא יצר איתי קשר שוב ואמר שהוא צריך גדרות לעוד ארבעה בניינים שהוא בונה, עסקה של כ-600,000 דולר. הוא גם ציין שבשנה הבאה יצטרך גדרות בסכום דומה. כך שכרגע השאיפה היא להתפתח גם לכיוון הזה, להמשיך קדימה בישראל - בה שיטת הגדרות המיוחדת שלנו מתחילה להיות יותר מוכרת - ולארצות הברית, שבה תמיד השמיים הם הגבול".

www.porat-metal.co.il | טל. 08-6754561

בשיתוף פורת מתכות בע"מ