AVI מכונות: מחפשים עבורכם את הדבר הגדול הבא בטכנולוגיה

"שירות, שירות, שירות", זהו הערך העליון שחרוט בזהב, על דגלה של חברת AVI מכונות. החברה, שמתמחה בייבוא ובשיווק של מכונות לתעשיית המתכת, מסייעת לחברות במשק להגביר את הפרודוקטיביות ולעבור לעבוד בצורה חכמה, תוך שהיא מספקת להן גיבוי בדמות טכנולוגיה ומערך שירות מוביל מהמתקדמים בעולם

ליעונה מנקלי, בשיתוף חברת AVI
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ייצור מכונות לייזר ממפעלי YAWEI סין
ייצור מכונות לייזר ממפעלי YAWEI סיןצילום: AVI
ליעונה מנקלי, בשיתוף חברת AVI
תוכן שיווקי

אבי דוידוביץ כיהן כטכנאי ואיש שירות של יבואנית מכונות לעיבוד פח, כשהחליט שהחלום שלו הוא להקים עסק עצמאי משלו. כזה שייתן מענה מקיף ויספק שקט וביטחון לחברות הגדולות במשק. בשנת 1985 הוא ייסד את חברת AVI מכונות. "ה-DNA של העסק שלנו נבנה סביב השירות", מסביר ברק דוידוביץ, בנו של אבי, ודור ממשיך לעסק המשפחתי.

רותם (מימין), אבי וברק דוידוביץצילום: AVI

ברק הבן נזכר בתחילת דרכו במפעל של אביו. "מאז שאני ילד הסתובבתי לאבא בין הרגליים. אהבתי את הריח של הגריז והשמן, לראות את המכונות בפעולה, לחשוב איך בנו אותן, להבין את הטכנולוגיה".

סקרנותו הטבעית של הבן הובילה אותו ללמוד את התחום, ולהסתובב עם אביו במפעלים במדינות שמעבר לים, לצאת לתערוכות בעולם, להכיר את סוגי המכונות ואת הטכנולוגיה. "בניתי את הקריירה שלי לאט לאט. אמנם לא הכריחו אותי להמשיך את העסק של אבא, אבל זה היה לי ברור כשמש שזה המקום שלי", הוא מסביר. ברק הבן מסביר כי ההבנה שאפשר להתפרנס לא רק מעבודת כפיים מייגעת, אלא גם ממסחר תחרותי והוגן, גרמה לאביו, בתחילת דרכו העצמאית, להשקיע במגוון כלים מתקדמים, לטובת צמיחת העסק. "בלתי אפשרי למכור היום ציוד בלי לתת שירות טוב, שמגובה בידע ובניסיון. אבא שלי, שנתפס כאוטוריטה בענף המתכת, בעצם הקים מערך שירות מקיף, ראשון מסוגו, למכונות התעשייה בישראל", הוא מוסיף. לעסק המשפחתי הצטרף לפני מספר שנים גם רותם, הבן הבכור, בוגר מנהל עסקים וכלכלה, שמופקד על התחום הפיננסי-עסקי בחברה.

מערך שירות מברזל
החברה שהקים האב לפני קרוב ל-40 שנה היא כיום אחת מהחברות המובילות בארץ שמייבאת ומשווקת מכונות ומערך שירות לתעשיית המתכת ועיבוד הפח. בין השאר מייבאת החברה מכונות לייזר, פלזמות, מכונות לכיפוף ולחיתוך פחים, מכונות לניקוב פח ופרופילים, מכבשים, מכונות ניסור ומכונות לכיפוף צינורות, זאת בנוסף להיותה נציגה רשמית בישראל של כמה מיצרני המכונות הגדולים בעולם. חברות כמו Salvagnini האיטלקית, Yawei הסינית, ו- Voortman ההולנדית, הן חלק מהחברות המובילות שמיובאות ארצה ב-AVI מכונות.

"אנחנו בעצם מייצגים את החברות האלה בארץ בצורה מסוימת", מסביר ברק. "טכנאי החברה עוברים הכשרה מקיפה אצל יצרני המכונות, וזה מאפשר לנו לתת מענה יעיל ומהיר ללקוחות". עם לקוחות החברה נמנים מפעלי הדלתות הגדולים בארץ, כמו רב בריח, שריונית חסם, פלרז וחברת רינגל; יבואני מתכת גדולים כמו איסכור, פקר וגלם מתכות; מסגריות כמו ח.י.ג. מתכת, מסגריית אלקיים, תעשיות בית שמש, איציק שיווק והרכבה ואלבו 2000 – ועד מסגריות קטנות שזוכות ליחס מסור לא פחות מהגדולות; וחברות היי-טק כמו אי.אם שגב, HP וחברות נוספות כמו קליל תעשיות, פלבם ועגם מעלות.

בחברה כיום שישה טכנאים מקצועיים, והצפי, לדבריו של ברק, הוא לגדול ולהתרחב עם שניים נוספים, שיצטרפו למשפחה עד סוף השנה.

מערכות אוטומציה מבית SALVAGNINIצילום: AVI

בשבחי האוטומציה
ברק מסביר כי העבודה מול הלקוחות מתחילה בהתאמת המכונה האידיאלית לצרכיו, ועד למתן שירות מתקדם לאחר התקנתה, מענה לשאלות טכניות וטיפול בתקלות. "אי אפשר להתקיל אותנו", הוא פוסק. "אנחנו מכירים את כל המכונות, והתקשורת מאוד קלה. יש לנו גם אפשרות להתחבר למכונה מרחוק ולטפל בתקלות", הוא מסביר. הדבר הוביל אותו למחשבה על טכנולוגית מתקדמת ועל מכונות חכמות. "אני מאוד מאמין בתחום האוטומציה, שבסופו של דבר מאפשר הפקת מוצר מוגמר, ללא מגע אדם, משלב חומר הגלם", הוא אומר. דוידוביץ מסביר כי כיום קיימת טכנולוגיה שמאפשרת לשלוח שרטוט או לתת פקודה מהמחשב במשרד למכונה, וזו יכולה לייצר את המוצר ללא מגע יד אדם. "אנחנו מייצגים בארץ מספר חברות שמובילות בתחום האוטומציה, כמו סלבניני מאיטליה, יאוואי מסין וורטמן ההולנדית, ואני אישית מאוד 'דוחף', לכיוון הזה. זה מוביל לצמצום ולחיסכון בכוח האדם, לצמצום ולייעול המכשירים והמכונות, וגם מסתדר עם העובדה שפחות אנשים מחפשים כיום לעבוד בעבודת כפיים", הוא אומר. עם זאת, הוא מאמין שאין לנו מה לחשוש מאיבוד הפרנסה. "בני אדם תמיד יהיו, יהיה צורך במחלקת הנדסה חזקה, בעובדים עם ידע טכני, אבל ההשקעה מצדם תוכל להצטמצם למינימום, כי את הכל יעשו המכונות", הוא מוסיף.

ומה הדבר הבא מבחינתך?
"אני תמיד מחפש את הרעיון הבא בטכנולוגיה, שיתאים לשוק הישראלי שלנו. אני נוסע לתערוכות וסמינרים מסביב לעולם, חוקר ובודק מה הדבר הבא. היום אנשים מחפשים לייצר הרבה יותר מהר ויותר מדויק וכמה שיותר, במסגרת יום העבודה. יש, לדוגמה, מחסנים חכמים שמחוברים למספר מכונות, והכל מיוצר בצורה אוטומטית. זה מוביל לחיסכון במקום, מכיוון שמדובר במידוף אוטומטי שמתפרש לגובה, וחוסך שטח יקר על הרצפה, לחיסכון בכוח אדם וכמובן מוביל לרמת דיוק הרבה יותר גבוהה בעבודה", הוא אומר.

בחברת AVI מכונות ממשיכים לפעול על מנת לשמר ולטפח את הישגי החברה, תוך פיתוח והתאמת פתרונות טכנולוגים מדויקים לצרכי הלקוחות, המצדיקים את המוניטין שצברה החברה עד היום.

avi-m.com | טל. 03-924-2227
בשיתוף חברת AVI