מתכת קרשין-שלו: 75 שנות איכות, מייצור הדוידקה לאנרגיה ירוקה

מפעלי מתכת קרשין-שלו עברו כברת דרך מהימים שבהם ייצרו חלקים למרגמת הדוידקה, (הנשק הישראלי המקורי שהיה בשימוש "ההגנה"), ועד למיצובם כיום כמובילי ידע בהחלפת חום ואנרגיה. המפעל הישראלי שומר למעלה מ-75 שנה על מסורת של איכות ואמינות, לצד חדשנות והתפתחות מתמדת. "אנחנו מייצרים מוצרים שאפשר לסמוך עליהם, והתעשייה הישראלית מחליטה לבחור בנו שוב ושוב", אומר המנכ"ל ד"ר אבי שלו

נועה הראל, בשיתוף חברת קרשין-שלו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחליפי חום פלטות טיטניום לחברת חשמל
מחליפי חום פלטות טיטניום לחברת חשמל צילום: מיכאל מרקוס
נועה הראל, בשיתוף חברת קרשין-שלו
תוכן שיווקי

בתעשיית המתכת, מפעל קרשין-שלו לציוד מעבר חום ואנרגיה, מהווה חוד חנית לחדשנות בתחום המסורתי. המפעל, שהוקם בשנת 1946 ביוזמת ובהנהלת שאול קרשין ז"ל, עסק בתחילה בייצור של ציוד מכונות מיוחדות עבור התעשייה המקומית בראשית דרכה, לרבות בתי דפוס, טחנות קמח ומכונות לייצור מצות.

כ-30 שנה לאחר ההקמה, בהובלת ד"ר אבי שלו, בעל שלושה תארים בהנדסה, הוחלט להסיט את ליבת העשייה לתחום שנותר רלוונטי גם בחלוף 45 שנה: ציוד מעבר חום ואנרגיה. "מדובר בענף מיוחד בתחום ההנדסה, שהוא לא פחות מעולם ההיי-טק של תעשיית המתכת, אין כיום מפעל מוביל בישראל שלא השתמש בציוד שלנו בשלב זה או אחר, ממפעלי ים המלח, הברום, הנדסת התפלה, אלקטרה או משב, ועד תעשייה אווירית ומפעלים ביטחוניים אחרים".

הצוות ההנדסי, מימין: המהנדס הראשי מיכאל מרקוס, ד"ר אבי שלו, מנכ"ל ובעלים, והמהנדס נדב שוורץ צילום: יבגני יופה

בחזית הידע ההנדסי והטכנולוגי
"אנחנו מייצרים מוצרים כחול לבן, ואף הנחנו את אבן היסוד לצמיחתו של אזור התעשייה ברקן. במקביל אנו משתפים פעולה עם יצרנים מובילים בתחומם בעולם כדי להישאר בחזית ההנדסית והטכנולוגית. למעשה, בתכנון המערכות שלנו אנחנו מיישמים ידע מכלל שותפנו הגלובליים לטובת המשק הישראלי", מסביר ד"ר שלו.

יחד עם הצוות ההנדסי - המהנדס הראשי מיכאל מרקוס, מהנדס נדב שוורץ ומנהל הביצוע יבגני יופה, עוסק המפעל בתכנון וייצור ציוד מעבר חום לסוגיו השונים. בתחום זה קיימים אתגרים הנדסיים מורכבים וייחודיים נוכח העובדה שכל החלפת אנרגיה יעילה תלויה בתחכום הציוד, בתכנון נכון שלו ובעיצוב תואם פונקציונלית. ניכר כי עשרות רבות של שנות הניסיון המצטבר של עובדי המפעל, מובילים לתוצאות טובות ואמינות בתחום שמירת אנרגיה.

השירות שניתן במפעל חולש על פני כלל תחומי החלפת האנרגיה בין זורמים שונים, החל ממערכות סטנדרטיות וכלה במערכות מתוחכמות ובייצור מחומרים מגוונים. במפעל מייצרים ומשווקים מחליפי חום מעטפת וצינורות (Shell&Tube) העשויים מחומרי פלדה-פחמנית, נחושת, נחושת-ניקל, פלב"ם וטיטניום. במפעל מייצרים גם מחליפי חום לתעשיה מסוג (Plate Heat Exchangers) פלטות וכולל מחליפי חום טיטניום, ואף משווקים מגדלי קירור של החברה הבינלאומית Evapco ומחוללי קיטור מהחברה האמריקאית Lattner ואחרים.

ד"ר אבי שלו צילום: רם שלו

מעבר לפס הייצור והשיווק הרחב והמגוון, מסביר ד"ר שלו על חשיבות הייצור מהיבטי סביבה וקיימות. "ככל שהחלפת החום במערכות יעילה יותר, הן יותר ירוקות וכך פחות אנרגיה מתבזבזת", ומדגיש: "בנוסף, בתחום ההתמחות של מחליפי חום פלטות – אנחנו מתכננים את מחליפי החום באופן ייעודי ומדויק עבור תנאי השירות כך שכל אחד מאלו מוכיח את רמת יעילותו. תכונות אלו מעניקות בנוסף אורך חיים רב, דבר המבטיח אחזור הציוד ושימור אנרגיה מקסימליים לאורך זמן".

למשל בפרויקטים בתחום ההתפלה הטרמית עם רמות טמפרטורה ולחץ משתנים, מחליפי החום אמונים על התפלה יעילה כך שבמקום השלכה של תמלחת מלוחה וחמה לים, מחליפי החום מחממים מי ים הטריים הנכנסים למערכת ברמת הטמפרטורה הראשונית. כלומר, בסיום התהליך, מתקבלים תוצרים של מים מתוקים ותמלחת "קרים", המחממים את מי הים הטריים המיועדים להתפלה.

תנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים
צוות המפעל כולל שילוב מיטבי בין דורות - הדור הוותיק, המהווה את מרכז הכובד של הידע בחברה והבסיס למוניטין, והדור הצעיר שמתגבר את המוניטין ומשמר את הידע, מפתח אותו ולוקח אותו קדימה. השילוב הייחודי הזה מוביל גם להחלפה מיטבית של מקצועיות החברה וקשורה בהסכמי יצוג וידע עם מפעלים וחברות בינלאומיות מובילות בעלות מרכזי פיתוח, התורמות מהידע שלהן וכן נתרמות ע"י המפעל. "לא פעם מגיעים אלינו נציגים מחו"ל שמבקשים ללמוד, לשמוע מה הן הדרישות החדשות וכיצד ניתן להתפתח. ישנה הערכה רבה לפעילותינו בארץ, ואנחנו רואים את זה בכל אחד משיתופי הפעולה שלנו".

מפעל קרשין-שלוצילום: מיכה שלו

בפעילות מול התעשיה הפטרוכימית, עובדים במפעל קרשין-שלו על שיווק של מחליפי חום ייחודיים, שיוכלו לעמוד בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים. "אנחנו תורמים רבות מהידע לתכנון של מחליפי החום פלטות אלו מסוג 'בלוק' (Novusblock). מחליפי החום מסוג זה ניתנים לניקוי מכני לא מסובך, עמידים במאות מעלות צלזיוס ובעשרות אטמוספרות ומבצעים החלפת אנרגיה יעילה ביותר, דבר שמעלה את הרמה הירוקה של המפעל".

במשימה אחרת בה נדרשו במפעל בתחום המזון להוסיף ארבעה מעבים מאיידים חדשים למערכת אמוניה, במקום שכבר פעלו מעבים-מאיידים של יצרן אחר. צוות המפעל למד לעומק את המבנה שהיה קיים, וגילה לא מעט בעיות, וביניהן בנייה בצורה משולבת, תוך קירור ראשוני במילוי פלסטי, וכן מנועי מפוחים הממוקמים בגובה שאינו מאפשר טיפול נוח. בצורה זו, החלפת האנרגיה אינה מתבצעת בצורה היעילה, וכל גישה למנוע המתקן לשם תחזוקה שוטפת – נמנעת, וגוררת פוטנציאל לנזקים בלתי הפיכים. "הצענו להעביר את המנועים והמפוחים למפלס שבו עוברים אנשי התחזוקה מספר פעמים ביום, וכך שכל רעש בלתי מוכר יטופל. לבעיית החלפת החום - הפתרון המוצע כלל מעבה-מאייד של חברת EVAPCO, בעל שטח מעבר חום גדול ומנועי מפוח קטנים. החישובים הראו באופן חד משמעי כי ההשקעה מחזירה את עצמה במהירות, עם צריכת אנרגיה נמוכה, תפוקת עיבוי גדולה יותר, חיסכון ממנועי המפוחים ועלויות תחזוקה נמוכות". כמעט 20 שנים לאחר מכן, בביקור שגרתי במפעל, ציינו הלקוחות בפני המהנדס מיכאל מרקוס כי המתקן מצריך רק שיפורים קוסמטיים, ומעבר לכך לא נדרש דבר – ויש בכוונתם להשתמש בציוד עוד שנים רבות.

מחליפי חום מרותכים "novusbloc" מותאמים לתנאי עבודה קיצונייםצילום: באדיבות חברת Tranter

בפרויקט נוסף בתחום בדיקות של כלי טיס במנהרת רוח, הלקוח ביקש להחליף שני מחליפי חום אמריקאים שכשלו ביכולתם למלא את הצרכים ההולכים וגדלים של המתקן שברשותו. צוות המפעל תכנן וייצר מחליפי החום במקום אלו שהותקנו בסוף שנות ה-90. כבר בתחילת התכנון המעשי התברר כי הוצבו יעדים יומרניים לחיסכון באנרגיה, שלא אפשרו את השימוש במחליפי חום מסורתיים מסוג מעטפת וצינורות, הכרוכים גם בהשקעה כספית ומרחבית במתקן הצפוף. לכן, החליטו ד"ר שלו ומהנדס מיכאל מרקוס לחלק את התהליך לשניים – הראשון, קירור אוויר בשיטת Recovery, ובשלב השני, מחליף חום שיקרר את האוויר על ידי תמלחת גליקול לטמפרטורה נמוכה עוד יותר. "כפתרון לתחלופת אנרגיה יעילה, תכננו מחליפי חום פלטות מרותכות מצומצמים בנפח, יעילים ויקרים פחות בצורה משמעותית, וכמובן – פועלים היטב במשך שנים רבות".

דוגמאות אלו ממחישות היטב את האג'נדה של המפעל הנסוב סביב איכות ויעילות. "מתחילת דרכו של המפעל, עבדנו על שימור המוניטין בייצור מוצרים שאפשר לסמוך עליהם, ענף הבנייה

והתעשייה הישראלית מגיבים ובוחרים בנו שוב ושוב לפרויקטים מורכבים הדורשים איכות גבוהה על ציר הזמן".

מחליפי חום ספירליים - לזורמים מזוהמים מאוד וצמיגיים כולל לבוצה עירונית במכוני טיהור שפכים צילום: באדיבות חב' Desco

בשני העשורים האחרונים תחום האנרגיה הירוקה התפתח ממשאלות פעילי איכות סביבה עד לענף משגשג ועתיר תקציבים בתעשייה בישראל ובעולם.

"כידוע רוב מוחלט של מערכות אנרגיה ירוקה כוללות מחליפי חום. ורוב יזמי הפרויקטים פונים אלינו במהלך השנים עם בקשה לסייע החל מחישובים תרמו-דינמיים ראשוניים ועד לאספקת ציוד מותאם לטכנולוגיה, דרישות ומפרטים".

מחליפי חום מרותכים "novusbloc" מותאמים לתנאי עבודה קיצונייםצילום: באדיבות חברת Tranter

כל פרויקט בתחום אנרגיה ירוקה – מאתגר בפני עצמו ומחייב לימוד מעמיק של טכנולוגיית הלקוח ומניעת מכשולים בדרך.

כפועל יוצא מכך בתחום אנרגיה ירוקה קמו מספר פרויקטים מעניינים ביותר בשטחים של ניצול אנרגיית השמש, אגירת חום/קור, כולל אגירת אנרגיית אוויר דחוס, לכידת דו-תחמוצת פחמן מפליטת תעשייתיות, מערכות סינון אוויר מתקדמות ביותר ובתכנון פרויקטים מעניינים נוספים.

בהסתכלות לעתיד, בחברה נחושים להמשיך את מסורת ההתחדשות, האיכות והאמינות שנבנתה בעמל רב ובעבודה מאומצת טרם קום המדינה. "נמשיך להציע ציוד מעבר חום משוכלל, יעיל ותחרותי, ונכבוש עוד פסגות במתן פתרונות אנרגטיים ירוקים ומתקדמים", מסכם ד"ר שלו.

krashin-shalev.co.il | טל. 03-9364433

בשיתוף חברת קרשין-שלו