הצלחה חובקת עולם: סקופ מתכות - מחברה מקומית קטנה לשחקנית בינלאומית מובילה בתחומה

עם למעלה מ-80 אלף מוצרים תחת קורת גג אחת, והצלחה בינלאומית משמעותית, ממצבת קבוצת סקופ מתכות את מעמדה כחוד החנית של ענף מוצרי המתכות ומוצרי הפלסטיקה ההנדסית. סיפורה של קבוצה המעמידה בראש סדרי העדיפות רמת שירות חסרת פשרות, חדשנות טכנולוגית ובקרת איכות

גיא פישקין, בשיתוף סקופ מתכות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטה הקבוצה הכולל את משרדי החברה ומחסני החברה בישראל
מטה הקבוצה הכולל את משרדי החברה ומחסני החברה בישראלצילום: סקופ מתכות
גיא פישקין, בשיתוף סקופ מתכות
תוכן שיווקי

התעשייה הישראלית הוכיחה לאורך השנים את איכויותיה הבלתי נלאות. בין אם זו היצירתיות כחול-לבן המהווה מצרך חיוני עבור כל סקטור באשר הוא, חדשנות טכנולוגית מתמדת ותהליכי ייצור קפדניים. אחת מהדוגמאות הבולטות להצלחה זו מציגה קבוצת סקופ מתכות, הממצבת את מעמדה מזה למעלה מארבעה עשורים כחוד החנית של ענף מוצרי המתכות ומוצרי הפלסטיקה ההנדסית לתעשייה.

סל מוצרים עשיר
את דרכה החלה סקופ כחברה משפחתית קטנה בשנת 1980 אשר עסקה בשיווק מוצרי מתכת לתעשייה המקומית. בהדרגה הלכה והתרחבה עד לכדי מעמדה המוביל כיום כאחת המפיצות הגדולות של מוצרי מתכות ופלסטיקה הנדסית, וכמי ששמה הולך לפניה עם למעלה מ-80 אלף מוצרים המוצעים תחת קורת גג אחת. זאת לרבות מערך מחסנים אוטומטיים מהמתקדמים בעולם בשילוב עם מכונות עיבוד וחיתוך ומערכות מיחשוב מבית SAP התומכות בכל המערכות. שירותים אלו ועוד ניתנים בתחומו של מפעל מודרני רחב היקף, המשתרע על פני למעלה מ-90 אלף מ"ר, בפארק התעשיות ראם הסמוך לגדרה, הטומן בחובו למעלה מ-45 אלף מ''ר של מחסנים מקורים יחד עם עשרות אלפי מ"ר נוספים של מחסנים בארה"ב ואירופה.

את דרכה החלה סקופ כחברה משפחתית קטנה בשנת 1980 אשר עסקה בשיווק מוצרי מתכת לתעשייה המקומיתצילום: סקופ מתכות

סל המוצרים הרחב של סקופ, הנמכר באמצעות אנשי המכירות הוותיקים שלה ליותר מ-4,500 לקוחות, כולל מגוון אדיר של מוצרי מתכת ופלסטיקה הנדסית החל מפלטות, פחים, גלילים, צינורות, ברגים, אביזרי צנרת, ברזים, משאבות, מוטות, רשתות, שבכות ופרופילים. מוצרים אלו ועוד משווקים על ידי הקבוצה במגוון סוגי מתכות: אלומיניום, פלדה, נירוסטה, סגסוגת ניקל, פליז, נחושת, ברונזה, טיטניום ועופרת. יצוין כי כל המוצרים קיימים בתקנים מסחריים ותעופתיים, תוך הבטחת הליכי בקרת איכות קפדניים. מוצרים אלו מיועדים עבור לקוחות שונים מהתעשייה האזרחית והתעופתית, האנרגיה והמים, מזון, פרמצבטיקה, תשתיות, כימיקלים, היי-טק, בנייה, תעשיית הביטחון, האלקטרוניקה ועוד.

ההצלחה המטאורית של סקופ, המתבטאת באיתנות פיננסית גבוהה, הובילה את הקבוצה להפוך בשנת 1992 לחברה ציבורית, עם כניסתה לבורסה לניירות ערך בתל-אביב. לקבוצת סקופ מתכות קהל לקוחות נאמן ושדרה ניהולית חזקה בעלת ניסיון, אשר מובילה את סקופ להישגים יוצאי דופן בכל קנה מידה. נכון לשנת 2021 מכרה הקבוצה 1.36 במיליארד ש"ח, מתוכם בישראל 37% ובחו"ל 63%, כשהמטרה הינה הגדלת מחזור המכירות והרווחיות של הקבוצה כשרוב המכירות יגיעו מחו"ל תוך שמירה והגדלה של המכירות בישראל.

העולם בכף ידה
"לאור ניסיון מוצלח של שנים רבות החליטה קבוצת סקופ על התרחבות בחו"ל ובשנת 2006 הקימה בארה"ב, קוריאה ובאירופה חברות בת שסייעו לה להגדיל את בסיס הלקוחות, תוך היצע של מגוון וחסר תקדים של מוצרי מתכת ופלסטיקה הנדסית ממלאי ושירותים משלימים באספקה מהירה", מציין מנכ"ל החברה גיל חבר. על בסיס מדיניות החברה וה-DNA של סקופ שלחנו את מנהלינו הבכירים לנהל שורה של חברות בת שהוקמו ברחבי הגלובוס:

"HADCO METAL TRADING אשר לה מחסנים בחוף המזרחי, בחוף המערבי, במרכז היבשת ובדרום קוריאה, החברה מציעה מגוון של מוצרים חצי מוגמרים ומוגמרים במבחר סגסוגות כגון אלומיניום, מגנזיום, פלב"מ (נירוסטה), פלסטיקה הנדסית, פליז, נחושת ופלדה ומשרתת את לקוחותיה בכ-40 מדינות בארה"ב.

"Hadco metals Korea המשרתת את דרום קוריאה ומספקת מוצרי אלומיניום לתעשיית התעופה ולתעשייה האזרחית, לתעשיית הסמיקונדקטורים.

"PRIMAPOL הממוקמת בצ'כיה הנחשבת לספקית מובילה של מוצרי אלומיניום, נירוסטה ומוצרי מתכות ופלסטיקה הנדסית נוספים ברחבי אירופה. ALINOX בפולין המשווקת אלומיניום מסחרי ותעופתי, יחד עם נירוסטה, מתכות צהובות ופלסטיקה הנדסית במזרח היבשת. GLINOX שברומניה העוסקת באספקה של אלומיניום, נירוסטה, ומוצרי מתכות צהובות ופלסטיקה הנדסית לתעשיית העיבוד השבבי".

בקבוצה מציבים דגש עליון גם על בקרת איכות הנעשית על פי התקנים המחמירים ביותרצילום: סקופ מתכות

בסקופ מציינים כי ימשיכו לפעול לצורך חדירה אל שווקים חדשים באותן המדינות בהן פועלות חברות הבנות, באמצעות אספקה שוטפת ומיידית שתאפשר לשחרר את הלקוחות מהצורך לנהל מלאים בעצמם, זאת בעזרת מנהליה ועובדיה המסורים, מערכות ממוחשבות מתקדמות, מחסנים לוגיסטיים אוטומטיים מהמתקדמים בעולם ויכולות לוגיסטיקה ברמה בין לאומית.

בד בבד מציגה סקופ, כקבוצה החותרת למצוינות, שימוש בטכנולוגיות מובילות ובדגש על אוטומציה, החל מציוד עיבוד ממוחשב, 7 מחסנים לוגיסטיים אוטומטיים בארץ ובחברות הבנות, קווים מתקדמים לחיתוך לפי מידה ולקראת הכנה לעיבוד סופי, קווי גזירה לחיתוך סרטים, מסורי דיסק אוטומטיים לחלוטין, מסורי סרט ועד לקווי ליטוש וציפוי מתקדמים. בנוסף, מפעילה סקופ מערכות ERP ו-CRM מתקדמות מבית SAP המאפשרות ניהול גמיש ומתואם המספק מענה לכל דרישות הלקוחות.

לצד ההשקעה בטכנולוגיה, בסקופ לא זונחים את ההשקעה באנשי הצוות של החברה אותם היא מגדירה כמשאב החשוב ביותר עבורה. לראיה, הוותק הממוצע של עובדיה עולה על 18 שנים כשממוצע גיל העובדים הינו 45. עובדה זו מעניקה לקבוצה יכולות מקצועיות ושירות ברמה גבוהה בכל הדרגים, בקרב אנשי מכירות, מחסנאים, נהגים ועד לאחרון העובדים. לאורך כל משבר הקורונה הגלובלי, הנהלת החברה התמידה עם האסטרטגיה שהחלה עם פרוץ המשבר שלא להוציא אף אחד מעובדיה לחל"ת היות ומרבית העובדים הינם עובדים ותיקים, מנוסים ומסורים שהנהלת החברה רואה בהם כמשאב חשוב ביותר להצלחתה, ואף גייסה עובדים להמשך הפיתוח של המוצרים השונים בשווקים בישראל ובעולם.

בקבוצה מציבים דגש עליון גם על בקרת איכות הנעשית על פי התקנים המחמירים ביותר, בכללם התקן התעופתי 9100 AS.

לא מפסיקה להתחדש
בפברואר 2020, רגע לפני פרוץ משבר הקורונה, רכשה סקופ את פעילות חברת "המניע משאבות", חברה בעלת היסטוריה ענפה של כ-80 שנה במכירת משאבות בישראל. בכך המשיכה להרחיב משמעותית את היצע המוצרים לקהל הלקוחות בתחום, כשהיא מצליחה במקביל להוסיף לעצמה מנוע צמיחה בעל חשיבות עליונה. ענף המשאבות הינו ענף גדול ורחב בתעשייה בישראל והשלישי בגודלו בענף המכונות בעולם לאחר מנועי חשמל וגנרטורים.

נכון להיום, בנוסף לאספקה נרחבת של מלאים מחומרי גלם שונים, לרבות מתכות ופלסטיקה הנדסית, עוסקת סקופ גם בהרכבת משאבות צנטריפוגליות, משאבות טבולות לביוב ומשאבות ואקום, לצד מתן שירותי ייעוץ טכני-הנדסי ברמה גבוהה. אלו מתווספים לשירותים ייחודיים הכוללים אספקת מגוון סוגי משאבות ממלאי, שילובן האופטימלי במערכות קיימות או חדשות, תיקוני משאבות מתוצרת עצמית או של חברות אחרות, ועד למתן פתרונות עבור צרכים שונים הכוללים התאמת ציוד מיטבי לכל דרישה.

לדברי שמואל שילה, יו''ר הדירקטוריון: "קבוצת סקופ רואה בפעילותה בחו"ל כמנוע הצמיחה הגדול ביותר שלה, בדגש על ארה"ב. בכל מקום בו אנו פועלים דפוס הפעילות שלנו דומה, וכולל שימת דגש על אספקה מהירה של מוצרי מתכת ופלסטיקה הנדסית באיכות הגבוהה ביותר וכמובן ברמת שירות הטובה ביותר".

www.scope.co.il | טל. 08-8631040

בשיתוף סקופ מתכות בע"מ