שיעור לחיים: המנטורים שלנו נחשפים

כינסנו מנטורים נבחרים, מתוך רשימת ה-15 שבחרנו בשיתוף Chivas XV, כדי לבדוק איתם איך הם מסכמים את השנה החולפת, מה התוכניות לשנה הבאה ומי היה המנטור שלהם בחיים. מביונסה ועד איילון מאסק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנטורים
צילום: מגד גוזני
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

שחר אבנט, מעצבת אופנה

איזו שנה הייתה לי, מדהימה. גם פרס מפעל הפיס, גם קיבלתי מענק ממשרד התרבות והספורט, פרס מעצבת השנה, גם הלבשתי את ביונסה שלוש פעמים, גם הלבשתי את נטע ברזילי לאירווזיון וגם פתחתי עסק. כן ירבו ושרק ימשיך ככה.

"המנטורית שלי היא אימא שלי כאישה חזקה, ביונסה כפמיניסטית שמתווה דרך ואלכסנדר מקווין כמעצב אופנה"צילום: מגד גוזני

כל זה קרה לי מאוד מהר, סיימתי את הלימודים לפני פחות משלוש שנים ופתאום אני מופיעה בלוחות השראה של סטודנטים בבצלאל ושנקר וזה שינוי מחשבתי שעשיתי ואני ממשיכה לעשות. אני מאוד גאה בזה וממש שמחה על המקום שלי, מקבלת אותו ואוהבת אותו. היעד הבא שלי די משעמם – כולם מחפשים שאגיד כוכבת ענקית שאני רוצה להלביש, אבל אני פשוט רוצה שהבגדים שלי יימכרו בכל עיר גדולה בעולם. וגם שיותר נשים בארץ ילבשו בגדים שלי, ובכלל יותר בגדים צבעוניים וישמחו במראה שלהן ולא ינסו להסוות את עצמן.

המנטורית שלי היא אימא שלי כאישה חזקה, ביונסה כפמיניסטית שמתווה דרך ואלכסנדר מקווין כמעצב אופנה. מעבר לזה אני משתדלת לשאוב ידע מכל אדם חכם שאני פוגשת בדרך, ויש הרבה.

אור בנון, מנכ"ל פיפלביז

"העצה הכי גדולה שלי למי שגם רוצה להיכנס לתחום היא להאמין בעצמך ולא חשוב כמה אנשים אומרים שאתה טועה"צילום: מגד גוזני

אני חושב ששנת 2018 הייתה שנה מפנה עבורנו, אבל שנת 2019 כבר תהיה שנת הפריצה. אני בעצמי מתחיל כבר להרגיש מנטור, התחילו להזמין אותי לאחרונה לכל מיני מפגשים והרצאות ואני יושב עם צעירים ושופט בתחרויות סטארט אפים בארץ שזה כבוד גדול ומקווה שזה רק ימשיך ככה.

היו מנטורים שליוו אותנו בהתחלה של פיפלביז, אנשים שלמדתי מהם הרבה. אבל האדם שאני הכי מעריך אותו זה אילון מאסק, שהוא דמות מעוררת השראה ששווה לכל אחד להכיר וללמוד ממנו מה הוא עשה ומה אפשר לעשות.

העצה הכי גדולה שלי למי שגם רוצה להיכנס לתחום היא להאמין בעצמך ולא חשוב כמה אנשים אומרים שאתה טועה או לא בכיוון. בסוף כל מי שהצליח בגדול קיבל בהתחלה המון 'לא' ואף אחד לא האמין בו, ואם אתה מאמין בעצמך עד הסוף אתה כבר בחצי הדרך להגשים את החלום.

עומר מילר, שף ויזם קולינרי

"אני מקווה שהעבודה שלי נותנת השראה גם לאנשים אחרים"צילום: מגד גוזני

זו הייתה אחלה שנה, ואני מקווה שהשנה הבאה תפתיע אותנו עוד יותר. בניגוד לאחרים כאן, לי ולעולם ההשקעות אין שום קשר. אני משקיע רק באוכל ולא מעבר לזה, ואין בתחום שלי הרבה כסף להשקיע אחר כך בדברים אחרים. אני ממש גרוע בהשקעות, ולשמחתי באוכל אני מצליח.

אני מקווה שהעבודה שלי נותנת השראה גם לאנשים אחרים, ושיש כאלה שרואים את הפעילות שלי ומושפעים ממנה או רוצים ללמוד ממנה. המנטור שלי בחיים היה ירון קסטנבוים, השף הראשון שלי. אנחנו מאוד שונים באופי ובבישול, אבל יש משהו במוטיבציה ובראיית העולם שלו שאני מאוד מעריך ולמדתי ממנו המון.

אם אני צריך לתת עצה אחת למישהו שמסתכל עליי ורוצה להיות כמוני אני אגיד לו - אל תקנא, לך תהיה עורך דין, עזוב אותך מאוכל. זה לא באמת זוהר, זו עבודה מאוד קשה.

תתמיד, תאטום את האוזניים, לך רק עם האמת ויהיה בסדר. תהיה רק עם הדברים שלך ואל תהיה מושפע מאחרים. לך עם הלב שלך, כמה שזה נשמע כמו איזו מנטרה מתוך 'הנזיר שמכר את הפרארי'. אתה חייב לאהוב את מה שאתה עושה כי מי שנמצא בבית רואה את ההמבורגר שנמכר או את האקזיט, אבל בסוף רוב היום הוא סזיפי ונוראי עם המון מכשולים והגבלות וקשיים ואם אתה לא אוהב את זה באמת אין שום סיכוי שתצליח.

איתי הרמן, מעצב משחקים וחידונאי

אחרי הרבה מאוד שנים בתחום של שעשועוני ידע וטלוויזיה, נהייתי הרבה יותר מוכר בשנה האחרונה. קודם הייתי מאחורי הקלעים ועכשיו אני מככב בעצמי בשעשועון כזה. היה קצת קושי בלצאת מהצל, אבל גיליתי שהיה בי צד שתמיד רצה להיות שם והחזיר אותי לתקופת הנערות כשהייתי מופיע.

"היעד שלי הוא להגיע לכמה שיותר אנשים ושהם ירגישו בנוח שאינטליגנציה זה לא משהו שצריך להחביאצילום: מגד גוזני

מרגע שפרצתי, חשבתי שאם אנשים אוהבים את זה ורואים בי סמל לידע ואינטליגנציה אז אפשר להרחיב את זה לעוד מקומות ופלטפורמות כמו תכנית בגלי צה"ל או טור ב-7 ימים.

לשמחתי לאחרונה להיות ידען זה מגניב עכשיו ואנשים מבקשים לדעת איך להיות כזה – ויש לי הרצאות על איך אפשר ללמוד ולזכור דברים ולמה זה חשוב. לי לא היה מנטור משלי בתחום הזה, אבל היום אני מרגיש קצת מנטור של אחרים.

היעד שלי הוא להגיע לכמה שיותר אנשים ושהם ירגישו בנוח עם זה שהם יודעים דברים ושאינטליגנציה זה לא משהו שצריך להחביא.

אירה דולפין, מאמנת כושר

רגע השיא בשנה האחרונה היה לעשות משהו נועז שעוד לא עשיתי. אני אוהבת אתגרים והרפתקאות, אבל להיכנס לחוויה כל כך קיצונית וקשוחה שבה הקרקע נשמטת בכל שנייה ולהיות חשובה בלב הפריים טיים – זה לא קל בכלל. להיכנס להישרדות VIP זה חלום שהיה לי הרבה זמן וסימנתי וי, עשיתי גם את זה.

לשמחתי עולם הכושר הפך להיות טרנד. קודם ריצות בפארק, אחר כך חדרי כושר ועכשיו סטודיו בוטיק קטנים שבראשם עומד מנטור שאנשים נסחפים אחריו. לפני שלוש שנים הייתי חלוצה כשפתחתי את הסניף הראשון שלי ואני שמחה שהייתי השראה להמון מקומות אחרים כי אחרי נפתחו מקומות כמו פטריות אחרי הגשם. זה תפס תאוצה מטורפת והיום אם אתה לא מתאמן מסתכלים עליך כמו על נטע זר. ולשמחתי גם נוצרה קהילה, אני מאמנת רק נשים מבחירה, ו"פינק רום" כבר הפך למותג של נשים שרוצות להיות הכי טובות שיש. מדובר בקהילה של ממש.

לקחתי סיכון, עזבתי עבודה בטוחה והייתי במשפחה צעירה עם ילדים וחיים טובים ונוחים, ובכל זאת החלטתי לצאת לעולם הזה והצלחתי בענק. המנטורית שלי בהתחלה הייתה ענת הראל, אבל היום אני כבר גורו בעצמי של מאמנות מתחילות.

נעמי וולפנר שמרון, COO UM digital ואירה דולפין, מאמנת כושרצילום: מגד גוזני

נעמי וולפנר שמרון, COO UM digital

אצלנו בעולם המדיה הדיגיטלית אין מניפולציות – הכול בפנים, מה שטוב ומה שלא טוב. זה המקום הכי טוב לעבוד בו בכל עולם התקשורת והשיווק. אצלנו ב-UM אנחנו דואגים תמיד קודם כל להיות בני אדם, לפני הכסף ולפני העבודה ומניסיון – זה משתלם.

בשנה האחרונה עשיתי קורס מנטורים, והמשכתי עם האג'נדה שלי של קידום נשים. שלושת העובדות הכי טובות שלי נהיו סמנכ"ליות אחרי שגדלו ממש מהתפקידים הכי קטנים לגדולים. אני גם הולכת הביתה בשעה ארבע בכל יום כי יש לי עוד קריירה בחיים שזה המשפחה שלי ואפשר להיות מעולה ולעשות עבודה יוצאת מגדר הרגיל בלי לשלם מחיר ומי שלא מאמין כנראה לא באזור המצוינות שלו.

יש לי רשימת יעדים ל-2019 כי אני מאמינה בוויז – רשימת יעדים ברורים ואחד מהם הוא לנסוע למאלדיביים, לעשות ללקוח קטן עבודה שתהפוך אותו לגדול ולהמשיך ליהנות מהחיים.

המנטור שלי לחיים היה אמיר וייס, לא רציתי לעבוד אתו כי הוא אנטיפת ושאלתי אותו מה נסגר אתכם הגברים והוא אמר לי: "אז תשני" ומאז אנחנו עובדים ביחד נהדר.

סער בן הרוש, מייסד קבוצת אבא פגום

כל שנה אני חושב שהיא שנת השיא שלנו, ואז מגיעה השנה שאחריה והיא פתאום מביאה אותנו למקומות גדולים עוד יותר. רק בשבוע שעבר חגגנו שנתיים וקצת לקבוצה ויותר מ-600 פגומים הגיעו לסינמה סיטי ועשינו שם את טקס 'אנשי השנה'. לראות את העולם הווירטואלי פתאום בעולם הפיזי, ואנשים באים ואומרים לי שממש שינינו להם את החיים. מישהו לדוגמא שהיה בטיפול פסיכולוגי, והמטפלת אמרה לו שהוא לא צריך להגיע אליה יותר כי הוא מצא אותנו, וזה ממלא אותו ואת העולם הפנימי שלו.

בשונה מאחרים, אני לא לבד אלא חלק מקבוצה גדולה ולכן קשה לי לקרוא לעצמי מנטור. יש המון חברי קהילה שעושים הרבה יותר ממני ביום יום, אבל אני כן מנסה מלמעלה לשמור על הדברים שיתנהלו נכון ועל הקבוצה הכל כך קסומה הזאת שבנינו כדי שתמשיך לעשות דברים טובים.

"כל שנה אני חושב שהיא שנת השיא שלנו, ואז מגיעה השנה שאחריה והיא פתאום מביאה אותנו למקומות גדולים עוד יותר"צילום: מגד גוזני

בכל פעם אני תופס את הראש ולא מאמין שהגענו לכאלה מקומות, ואז מגיע הדבר הגדול הבא ואני שוב לא מאמין מחדש. כרגע אני לא חושב יותר מדי קדימה – כי הקהילה הזאת יוצרת בעצמה את הדברים הגדולים ויעידו על כך כל המפגשים שיש, הקבוצות הפנימיות והעזרה ההדדית שיש שם בפנים. אם בעוד שנה נהיה באותו מקום כמו היום, זה מספיק לי.

היום כשאומרים "אבא פגום" זה כבר שם נרדף לעשיית טוב, וכל עוד זה ישמור על עצמו – אני מרוצה. איפה עוד תראו אנשים שלא מכירים אחד את השני ומתגייסים לנסוע חצי מדינה רק כדי לעזור אחרי פוסט שפורסם באמצע הלילה באינטרנט? זה מרגש אותי בכל פעם מחדש.

מי עוד נמצא ברשימת 15 המנטורים שלנו? כנסו וגלו