עורכי דין בירושלים: ייצוג וייעוץ בצמתים החשובים בחיים

פירוק נישואים, חדלות פירעון, דיני ירושה וצוואות: כמעט בכל שלב בחיים עולה הצורך בייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, נגיש וזמין

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכת דין יושבת מול מחשב נייד שעל שולחן משרדי
עורכי דין בירושליםצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

ייעוץ משפטי הוא שירות הכרחי במגוון תחומים בחיים, בין אם מדובר בפירוק נישואים, פשיטות רגל וחדלות פירעון או דיני ירושה וצוואות. לכן, ישנה חשיבות לנגישות ולזמינות של עורכי ועורכות הדין שמלווים את הלקוחות בצמתים משמעותיים.

ייצוג משפטי מקצועי ומדויק עשוי לחסוך לא מעט התעסקות מיותרת ותסבוכת כלכלית ורגשית: מה מציעים עורכי הדין? במה הם יכולים לסייע? ומה היתרונות שלהם בתחומים השונים?

רחלי אייבס: עו"ד ומגשרת

משרד עורכי הדין בראשותה של עורכת הדין והמגשרת רחלי אייבס, הוא משרד עורכי דין בירושלים העוסק בדיני משפחה וירושה, צוואות וייפוי כוח מתמשך וכן בפירוקי חברות, פשיטות רגל וחדלות פירעון. במשרד מחלקה מיוחדת נוספת העוסקת בתביעות נזיקין, הכוללות הגשת תביעות לנכות כללית ונכות מעבודה, נזקי תאונות דרכים ותביעות נגד ביטוח לאומי וצד ג'.

עו"ד רחלי אייבס הגיעה לתחום לאחר הליך גירושים קשה ומורכב, אשר כלל סרבנות גט, בעקבותיו בחרה להתמקד בתחום המעמד האישי. כמסורבת גט, היא חשבה תחילה שתייצג בעיקר נשים, אך עם השנים והעיסוק בתיקי גירושים מורכבים, נחשפה לעולמם הסבוך ולדילמות הקשות איתם מתמודדים האבות הגרושים.

עו"ד רחלי אייבסצילום: לירן אלמודאי

"בעקבות הפסיקה המעודדת משמורת משותפת ומזונות שוויוניים, מצב שבו על שני בני הזוג מוטלות באופן שוויוני החובות והזכויות - אמור להיות ברירת המחדל, אבל לצערי זה לא כך. גבר שלא עומד על זכויותיו ונלחם עליהן לא יצליח להגיע לתוצאה שוויונית. אנו במשרד נלחמות על כל תיק עד הגעה להסכם או לפסק דין הוגן למען הלקוחות", אומרת עו"ד אייבס.

כיצד השפיעה תקופת החירום בעקבות התפרצות הקורונה, על תחום דיני המשפחה?

"תקופת הקורונה גרמה לרבים להבין את המשמעות של תכנון משפחתי, הנדרש במצבים של חוסר ודאות. כתוצאה מכך, עלה באופן ניכר מספר הפניות לערוך ייפוי כוח מתמשך וכן צוואות. המשמעות של העלייה הניכרת הינה תכנון מושכל של העתיד האישי והמשפחתי".

"אומנם בתי הדין מדווחים על ירידה במספר תיקי הגירושים, אך אנחנו מזהות מגמה הפוכה לגמרי: יש הרבה יותר פניות לפתיחת הליכי גירושים, אולם בשונה ממה שהכרנו בעבר, רוב הפניות מסתיימות בהסכמי גישור. במידת הצורך, אנו פונים כמובן לבית המשפט, ולבית הדין הרבני".

מהם היתרונות של הליך גישור בתחום דיני המשפחה?

"להליך גישור ישנם יתרונות רבים, כאשר העיקריים שבהם הם: הגעה להסכם מהיר, תוך חיסכון של עשרות אלפי שקלים ומניעת ההתדיינות מורידה את להבות הסכסוך ומאפשרת לצדדים להתפנות לשיקום עצמי, לשיקום הקטינים לאחר הפרידה ולבניית הפרק החדש בחייהם. יתרון מהותי נוסף הוא שבהסכם גישור ניתן להכניס התניות ועניינים מיוחדים לצדדים, וכן סוגיות ספציפיות, להן בדרך כלל לא נדרש בית המשפט כשהוא כותב פסק דין".

עו"ד שרית כהןצילום: לירן אלמודאי

עו"ד אייבס מוסיפה כי במהלך החודשים האחרונים נחתמו במשרדה עשרות הסכמים של זוגות אשר התגרשו זה מכבר, בהם הסכם של זוג צעיר שביקש לפרק את הנישואים. "אחד הזוגות, הורים צעירים לתאומים בני שנה, הגיעו אליי כאשר לא היה להם מושג כיצד להסדיר ביניהם את דמי המזונות וסוגיית זמני השהות", היא מספרת, "ערכתי איתם מספר פגישות בהן הסברתי להם את ההשלכות של ההתחייבויות שהם נוטלים על עצמם, וכן איך יראו חייהם לאחר הגירושים. לשם הגעה להסכמות נחוצה סבלנות, סובלנות והכלה של המצוקות והחששות של כל אחד מהצדדים. אולם בסופו של יום הצלחנו לגבש הסכם ראוי, ודיון לאישור ההסכם ולמתן הגט נקבע לשבוע זה. כבר בשבוע הבא הם וילדיהם יתחילו את חייהם מחדש".

תמיכה כוללת בתהליכים מורכבים

צוות המשרד מונה מספר עורכי דין מקצועיים, אחת מהן היא עו"ד שרית כהן, שמנהלת יחד עם עו"ד רחלי אייבס את תיקי המשפחה והמעמד האישי, ובנוסף מנהלת תיקי נזיקין. לעו"ד שרית כהן ניסיון רב שנים בניהול תיקי נזיקין, התנהלות מול הביטוח הלאומי, חברות הביטוח, וכן מול גורמים נוספים תוך הגעה להישגים, מיקסום ומיצוי זכויות לנפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד.

תחומי העיסוק של המשרד נוגעים בנושאים רגישים בחיי הלקוחות. הניסיון המקצועי והאישי של צוות המשרד, מהווים חלק בלתי נפרד מהתמיכה הכוללת שמעניקים רחלי והצוות ללקוחות שעוברים תהליכים מורכבים. "אני רואה בעבודתי שליחות של ממש, כאשר כל אחד ואחד מהמקרים בהם אני מטפלת נוגע בי ואליי באופן אישי. אין סיפוק גדול יותר מלהשפיע על חיי אנשים ולשנות אותם לטובה", מסכמת עו"ד אייבס.

עו"ד רחלי אייבס - משרד עורכי דין וגישור
כתובת: רחוב המלך ג'ורג' 31, ירושלים
טלפונים: 02-5028005, 02-5028006, 02-5028007
פקס: 02-5028008
לפנייה באמצעות דוא"ל>>>
למעבר לדף הפייסבוק>>>