התרחבות עסקית משרד עו"ד אייל בסרגליק הפך בשנה האחרונה לקבוצה עסקית משגשגת

מי שאמונה על הרחבת תחומי פעילותה של הקבוצה היא סמנכ"לית הפיתוח העסקי החדשה

יעל שרטוב ויובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל שרטוב ויובל גמליאל
תוכן שיווקי

"בחודש דצמבר 2020, החליט עו"ד בסרגליק להקים חברת יזמות. שבועיים לאחר מכן כבר התייצב סמנכ"ל הכספים והתפעול של החברה והחל לעבוד כשקיבל טלפון ביחד איתי - כשאני הייתי פרויקטורית קורונה של מחוז מרכז של קופת חולים מכבי. הרעיון להקים חברת יזמות נבע כצורך שעלה מהפעילות הענפה במשרד עו"ד בסרגליק שעוסק מעל 18 שנים בתחום הפלילי, צווארון לבן, צבאי, משמעתי, ליטיגציה אזרחית ונדל"ן", כך מספרת יעל שרטוב, סמנכ"לית הפיתוח העסקי החדשה בקבוצת בסרגליק על התרחבותו של משרד עורכי הדין הידוע לקבוצה עסקית משגשגת.

יעל שרטוב

"בהיותו בעל משרד עוה"ד הבוטיק מהמובילים בארץ אייל שם לב שנוכחותו ומעורבותו בעסקאות מתבקשת לא רק בפן המשפטי אלא בפן העסקי – כמי שבודק כל עסקה לעומק לפרטי פרטים, עורך בדיקות נאותות קפדניות ונותן שקט נפשי למשקיעים, קבלנים וכל המעורבים והצדדים בעסקה", היא מסבירה. "בעצם הגיע הצורך ועמו הרעיון ליצור One stop shop עסקי, בדומה ל-One stop shop המשפטי שמספק משרד עוה"ד שממשיך להרחיב את פעילותו. למרות שחברת היזמות עוסקת בפעילות נפרדת – הפיתוח העסקי והשירותים שנותנת משתלבים בפעילות המשרד תוך שיתוף פעולה הדוק, וכך נוצרה קבוצת בסרגליק."

מהו הרקע המקצועי שלך?
"בהכשרתי אני כלכלנית ומנהלת תפעול ורכש לשעבר ממטה חברת טבע ובשנתיים האחרונות במכבי שירותי בריאות בניהול בחזית המאבק בקורונה. מנסיוני כמנהלת ויועצת ארגונית – אני מאמינה בלעשות עסקים עם אנשים בשמחה, בצורה הוגנת, שקופה תחת חתירה ל-WIN-WIN. אייל בסרגליק מגיע מאותה אג'נדה וניהול שמתבטא ביסודיות, שקיפות, הוגנות ומיקסום כל עסקה או פרויקט ולכן כאשר הציע לי להצטרף אל חברת היזמות – הבנתי שמדובר בהזדמנות נפלאה ולרגע לא היססתי."

חטיבות נדל"ן, עסקים וכנסים והדרכות

עיקר פעילות הקבוצה מתחלקת לשלוש חטיבות עיקריות:

חטיבת הנדל"ן המתמחה בעסקאות נדל"ן בארץ ובחו"ל, עסקאות קומבניציה, השבחת נכסים ואחזקת נכסים. מדי שבוע מגיעות פניות לעסקאות ואופציות לרכישה אשר מנותחות ונבדקות לעומק ומתקבלת החלטה באם מתאימות להשקעה, מה תהיה התשואה העתידית ומה מסלול המימון העדיף למשקיע. מעבר למשרדים בשטח של 320 מ"ר שנרכשו בבניין בסר בפתח תקווה כחלק מחזון החברה (אליו תעבורנה שתי החברות בקרוב), נרכשו משרדים בשטח כולל של כ- 830 מ"ר בפרויקט אקרו בקריית אונו שישמש את שתי החברות ואת מערך ההדרכות ההיברידי של חברת היזמות. כן נרכש מבנה בקריית אונו אשר שופץ ושודרג ובו יפתח בימים הקרובים מעון יום דו לשוני בשיטת מונטסורי לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים בהובלת צוות מקצועי המתמחה בגיל הרך ובחינוך דמוקרטי הוליסטי ובנוסף מערך חוגים לילדים והורים בשעות אחה"צ והערב במקום שליו, טובל בירק ופסטורלי לעריכת סדנאות להורים.

החטיבה העסקית – ניהול פרוייקטים תוך בניית תכנית עסקית, שפה שיווקית ובנית תקציב ריאלי ואחראי המותאם לכל תרחיש במציאות כלכלית דינמית בה אנו מצויים היום, ייעוץ עסקי ואסטרטגי לחברות קיימות המבקשות להתרחב או לשפר רווחיות תוך בחינת התהליכים והשדרה הניהולית, ייעוץ פיננסי מימוני ואסטרטגי וכדו' וליווי עסקי לחברות הזנק (סטארט אפ) בשלב טרום או לאחר סבב גיוס ראשוני. עד היום התקבלו לליווי שלוש חברות הזנק מבטיחות – שתיים בתחום האפליקציות ואחת בתחום הפודטק. החטיבה עוסקת כמו כן בייעוץ עסקי ואסטרטגי ותקשורתי- וניהול משברים, בזמן אמת, כפי שנעשה בכל תיק במשרד עורכי הדין אבל הפעם לא בפן המשפטי אלא בפן העסקי וכן בניית תוכנית שיווקית לכל חברה שזקוקה לעזרת חברת היזמות.

חטיבת הכנסים וההדרכות – כוללת ניהול אקדמי והקמת כנסים מקצועיים, מוקפדים ומתוקתקים במגוון תחומים, הפקת קורסים מקצועיים היברידיים (כדוגמת Beyond-קורס ההכנה לבחינות לשכת עורכי הדין שמשיק את המחזור השני בימים אלה למתמחים רבים המבקשים לעבור את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין) וכן כנסים והפקתם- מערך שלם של כנסים, בארץ ובחו"ל, שמבוצעים על ידי חברת עורכי היזמות.

"יכולתו של עו"ד בסרגליק לאגד צוות מקצועי, מגוון ומיומן אשר מעשיר ולומד בצוותא, מביאים לתוצאת "השלם גדול מסך חלקיו" והופך את הצוות, החברה והלקוחות לנשכרים הרבה יותר", מציינת שרטוב.

כמה עובדים מונה החברה?
"בחברת היזמות יש שבעה עובדים, מהם שלושה שיושבים במשרדים אינהאוס. עם תחילת פעילות המרכז להפעלת ילדים תעמוד החברה על 12 עובדים והיד עוד נטויה.

הקבוצה מאמינה ב"באנו לעשות שמח" ואצלנו הסיסמא חלומות מתגשמים, אינה סיסמא, אלא דרך חיים."

"נתון נוסף משמעותי, ברוח המפקד, הינה תרומת "מעשר" כדרך היהדות, מכל רווחי החברה. כמי שמשמש כיו"ר עמותת אפשרות בקרית אונו, אשר מחלקת מזון לנזקקים, אייל מאמין שזוהי הדרך הנכונה והשפע בא גם כתוצאה מנתינה", היא מסכמת.