עו"ד דן זילברמן מסביר: מה כולל ההליך המשפטי בתחום הנזיקין?

תביעות נגד משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, רשלנות רפואית, נזקי גוף ומימוש זכויות רפואיות: עו"ד דן זילברמן שנפצע במהלך שירותו הצבאי מבין לעומק עד כמה מורכבת ההתמודדות מול גופים גדולים

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לפטופ מונח על שולחן עם פטיש ומאזניים
עו"ד דן זילברמן: "דואגים לתת יחס שווה לכל אחד מהתיקים"צילום: shutterstock
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

תחום הנזיקין הוא מאוד רחב, מורכב ובעל הסתעפויות, ניואנסים והשלכות רבות המצריכות ידע והתמחות משפטית-מקצועית מדויקת וכולל פעמים רבות שימוש במומחים מקצועיים חיצוניים. משרד עורכי הדין דן זילברמן ושות' מאפשר ללקוחותיו לקבל קשת משפטית מקיפה של ייצוג משפטי בנושאי תביעות משרד הביטחון, רשלנות רפואית, נזקי גוף ומימוש זכויות רפואיות.

המשרד הוקם לפני כעשור על ידי עו"ד דן זילברמן, שסיים את לימודי המשפטים עם התמחות ספציפית בתחום דיני הנזיקין והביטוח. בנוסף, הוא כתב את הספר "עילות תביעה נגד המדינה או רשויותיה", העוסק בתביעות נזיקיות ועוולת הרשלנות על פי פקודת הנזיקין. כמו כן, הוא בעל תעודת מגשר מוסמך, משמש כממלא מקום יו"ר (משותף) פורום נזיקין ארצי בלשכת עורכי הדין, חבר בוועדת נכים תגמולים ושיקום בלשכת עורכי הדין וחבר באגודה הישראלית לרפואה ומשפט בישראל. לצד כל אלה, הוא מעביר עו"ד זילברמן הרצאות בלשכת עורכי הדין ומשמש כמרצה אורח בחוג למשפטים במכללת נתניה.

ליווי צמוד של הלקוח

משרד עו"ד דן זילברמן ושות' מייצג אך ורק תובעים בודדים ולא ארגונים, חברות ביטוח וכן רשויות מקומיות, שנמצאות בצד הנתבע. בין השאר, מטפל המשרד בתביעות למימוש זכויות חיילים ואנשי כוחות הביטחון נגד משרד הביטחון, תביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים וקופות החולים, תביעות נזקי גוף שנגרמו עקב תאונות עבודה, תאונות דרכים, נפילות בשטחים ציבוריים או פרטים, תקיפות ותביעות למימוש זכויות רפואיות.

"יש מקרים שלא נלך על פשרה בכל מחיר"צילום: מיה לוי

צוות המשרד מטפל בלא מעט תיקים בעלי עניין ציבורי גבוה. כך, למשל, מייצג עו"ד זילברמן את משפחתו של בינמין דקלו ז"ל, אחד מארבעת העובדים שנהרגו באסון קריסת עגורן הצריח בחודש מאי 2019 באתר בנייה ביבנה, תיק שההליך המשפטי בו עדיין נמשך.

תיק נוסף שבו מטפל המשרד וזכה לכותרות הוא כמייצג משפחתו של החוסה אפרים בן ברוך ז"ל, שעבר שתי התעללויות בשנים 2017 ו-2019 במעון בחיפה שבו שהה. בתיק התקיפה משנת 2017 הסתיים ההליך הפלילי ביולי 2021 בשליחתו של המטפל שתקף לעבודות שירות, לרבות תשלום פיצוי כספי של עשרות אלפי שקלים למשפחת החוסה. באירוע התקיפה משנת 2019 שסוקר בצורה רחבה, המשפחה ומשרדו של עו"ד זילברמן ממתינים להגשת כתב אישום, היות שמדובר באירוע תקיפה הרבה יותר רחב ומסובך.

עו"ד דן זילברמן - פרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר" של 'אוביטר' לשנת 2020קרדיט: עורכי הדין שחייבים להכיר 2020

"אנו מלווים את הלקוח, או את משפחתו, בצורה צמודה ועוטפת מרגע כניסתם למשרד לכל אורך הדרך, עד לסיום המוחלט של הטיפול בתיק", עו"ד זילברמן, "עוד לפני תחילת הטיפול המשפטי, החל מפגישת הייעוץ הראשונית, אנו מנגישים עבור הלקוח את התיק ואת ההליך כולו בצורה מרבית ושקופה, ללא הבדל אם מדובר בתיק גדול או קטן, תקשורתי או פחות תקשורתי".

לדבריו, בין אם מדובר בייצוג מול אגף שיקום נכים, רשלנות רפואית, תאונת דרכים, תאונת עבודה, תקיפה מינית או תקיפה רגילה ועוד, ההליך הוא אותו הליך, בהתאמות הנדרשות - צריך ללוות את הלקוח ולהתנהל מול הגוף הנתבע, מול פוסקים רפואיים בוועדות רפואיות ומול עורכי הדין של הצד השני. "אנו דואגים לתת יחס שווה לכל אחד מהתיקים, היות שכל אחד מהתחומים כרוך בסבל שעוברים הלקוחות ובני המשפחה שלהם", מסביר עו"ד זילברמן, "אני בא ממקום מאוד אמפטי ומאוד קל לי להזדהות עם הלקוחות".

איך מוכיחים מפגע?

אחד הנושאים המרכזיים שבהם מטפל משרדו של עו"ד זילברמן הוא ייצוג לקוחות מול רשויות מקומיות וגופים גדולים במקרים בהם נגרמה פציעה כתוצאה מנפילות בשטחים ציבוריים. בתיקים מסוג זה מעורב בהליך מומחה בטיחות, שנשלח על ידי המשרד עוד בשלב ראשוני לבדוק האם אכן ישנו מפגע שבגינו ניתן להגיש תביעה, או לא. "במקרה שאין מפגע, יש קושי לשכנע את בית המשפט להטיל אחריות על אותו גוף שבשטחו קרתה הנפילה או התאונה", הוא מסביר.

התמחות בתחום דיני הנזיקיןצילום: באדיבות משרד עורכי הדין דן זילברמן ושות'

האם ככלל רשויות מקומיות ממהרות להגיע לפשרה ולא לגרור תיקים לאורך שנים בבתי משפט?
"לא בהכרח. בגדול, במקרים בהם מעורבים עיריות, בתי חולים או בתי ספר, תמיד יש רצון ראשוני לראות איך מסתדרים. הבעיה היא שמה שהם בדרך כלל מציעים כפשרה רחוק מאוד ממה שהתיק אמור להביא כפיצוי הולם, כך שישנם מקרים בהם אי אפשר אפילו להיכנס להליך של משא ומתן. במקרים כאלה, לא נלך על פשרה בכל מחיר אם נחשוב שהפיצוי רחוק מאוד ממה שהוא צריך להיות באמת".

המשרד מטפל גם בתיקים אחרים, בתחום הרשלנות רפואית. במקרים כאלה, מסביר עו"ד זילברמן, חוות דעת מקצועית הנדרשת היא עניין יקר מאוד ולא כל לקוח יכול להרשות אותה לעצמו. יחד עם זאת, לדבריו בשנים האחרונות חל שיפור בנושא לאחר שקרן "ג'סטיס" להשקעות משפטיות החלה לממן חוות דעת רפואיות עבור אנשים שנזקקים לה וידם אינה משגת. "מדובר בחוות דעת מקצועית מאוד יקרה", אומר עו"ד זילברמן, "קרן ההשקעות זה משהו שנכנס לאחרונה לתודעה. הקרן נותנת פתרון מעולה לבעיה".

בעיה נוספת שאליה מודע כל עו"ד העוסק בתיקים של רשלנות רפואית, היא השגת חוות דעת חיצונית של מומחה בתיקים בהם התקיימה לכאורה רשלנות רפואית מצד בתי חולים, קופות החולים ונגד רופאים עצמאיים. "החומה לנפגעים בנושאי רשלנות", קורא לזה עו"ד זילברמן, "היה זמן בו מומחים פשוט אמרו שאי אפשר לקדם את התיק. יש קושי גדול מאוד לרופאים להעיד ולתת דעה מקצועית בנושאי רשלנות רפואית, כי גילדת הרופאים היא מאוד סגורה ולא קל למצוא רופא שמוכן להעיד על עוול רפואי ורשלנות כלפי פלוני אלמוני".

איך אתה כעו"ד מתמודד עם המצב?
"יש לנו מאגר יפה ורחב של מומחים רפואיים שאנו עובדים איתם, וכאשר אין לנו את המומחה הנדרש, יש חברות שאנו עובדים איתן והן מהוות צינור מקשר בין עורכי דין לבין הרופאים. יש לאותן חברות מאגר רופאים שיסכימו לקחת את התיק ולהעניק חוות דעת רק אם הם מאמינים בזה. לא פעם קורה שאותם רופאים פוסלים את האפשרות לרשלנות רפואית אחרי שמעבירים להם תיק; לא פעם אנו מודיעים ללקוח שמבחינה רפואית בתיק נתון אין מקום להתקדם. כשזה קורה, בהליכים כאלה אנחנו לא נגרור אף אחד לבית משפט".

"הכל ידוע ללקוחות מראש"

משך הזמן הנדרש לטיפול בתיקים של רשלנות רפואית, או במקרים העוסקים בהגשת תביעות לגופים כמו המוסד לביטוח לאומי והאגף לשיקום נכים של משרד הביטחון יכול להיות ארוך מאוד. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בתיקים בהם עילת התביעה היא פגיעה נפשית ולא פיזית.

"יש לנו מאגר רחב של מומחים רפואיים"צילום: באדיבות משרד עורכי הדין דן זילברמן ושות'

מבחינת עו"ד זילברמן, הזמן אינו מהווה גורם בעלות הגשת התביעה. הוא מוסיף כי הלקוחות מקבלים הסבר מקיף מראש, שבו נמסרים להם כל הפרטים הרלוונטיים, על מנת שלא יהיו הפתעות בהמשך הדרך. "הכל ידוע ללקוחות מראש", אומר עו"ד זילברמן, "לא משנה אורך הזמן של הטיפול בתיק. אם הגשנו תביעה ואחרי שנה או שלוש שנים הגענו לוועדה רפואית, אני לא אגיד ללקוח: 'טוב, עבר זמן, תשלם עוד'. זה לא יקרה. הם יודעים מראש אחרי שקיבלו הסבר אישי ממני על משך הזמן שאורך ההליך ומהן העלויות – לכן אין להם הפתעות מיותרות בהמשך הטיפול. בעקבות ההליך שאני עברתי מול אגף שיקום נכים על בשרי, לאחר שנפצעתי במהלך שירותי הצבאי, אני מאוד רגיש לצרכי הלקוחות והסבר שצריך לתת להם. בסופו של דבר אין לי כל מטרה לגרור לקוחות להליך חסר סיכוי או להיות 'עשיר על חשבון' הלקוחות שלנו ולבגוד בערכים שהמשרד הזה מייצג. המטרה היא להביא את התוצאה הרצויה, לגרום ללקוח להיות מאושר ושיקבל את הזכויות שלו, לא משנה מה המקרה".

לסיכום, מסביר עו"ד זילברמן כי חלק לא קטן מהלקוחות שלו, מגיע למשרדו בעקבות המלצות של מכרים ששמעו או שטופלו בעצמם במשרד. "אני חושב שבסוף, כשלקוח בא למשרד, אני מאוד מאמין בהמלצות שלקוחות מקבלים, שמכירים מישהו שטופל", הוא מסכם, "כשאתה מגיע פיזית למשרד של עורך דין ויושב מולו, ועשית קצת שיעורי בית – היום הרי המידע נגיש לכל - אתה יכול להבין אם הבנאדם שיושב מולך באמת מומחה בנושאים שלשמם באת או לא. אפשר להבין זאת גם דרך האופן שבו עורך הדין מסביר ומנגיש עבורך את התיק. אני מאוד מאמין בתחושות בטן ובהמלצות מפה לפה. לשמחתי, יש לי את זה".

עו"ד דן זילברמן ושות' - משרד עורכי דין
כתובת: תל חי 40, כפר סבא, ת.ד 4422909
טל: 073-3729009
פקס: 073-3729008
וואטסאפ עסקי: 09-8854979
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>
לפנייה בדוא"ל >>