עו"ד גיל גולדרייך: מה כולל המאבק למיצוי הזכויות עקב פציעה או מחלה?

"תביעות מול גופים גדולים, כמו ביטוח לאומי, אינן פשוטות וקשה מאוד להשיג את הקצבאות והפיצויים ללא סיוע משפטי", אומר עו"ד גיל גולדרייך, העוסק זה 26 שנה בתחום נזקי גוף וזכויות נכים, ומציע ליווי של צוות משפטי ורפואי

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים יושבים אחד מול השני וחותמים על מסמך
עו"ד גיל גולדרייך: מעטפת מקצועית מלאה לתביעות ביטוח לאומי, נזקי גוף, זכויות נכים ומימוש זכויות רפואיותצילום: shutterstock
דניאל דותן
תוכן שיווקי

ההתמודדות מול גופים גדולים דוגמת המוסד לביטוח לאומי היא קשה ומורכבת, בוודאי למי שאין בידו כלים וידע משפטי ומקצועי. עבור אותם אנשים שמבקשים למצות את מלוא זכויותיהם, מספק משרד עורכי דין ונוטריון גיל גולדרייך ליווי ומעטפת שלמה ומלאה לתביעות ביטוח לאומי, נזקי גוף, זכויות נכים ומימוש זכויות רפואיות.

המשרד שהוקם ומנוהל על ידי עו"ד גיל גולדרייך, עוסק זה 26 שנה בתחום נזקי גוף וזכויות נכים, עם צוות מנוסה של 14 עובדים, שכולל שישה עורכי דין מיומנים, הממקדים את פעילותם ורותמים את ניסיונם, להשגת מלוא הזכויות המגיעות ללקוחות המשרד במקרים של פגיעה או מחלה.

כדי להבטיח שיעשו כל המאמצים להשגת הפיצויים המלאים בכל תביעה, הקים עו"ד גולדרייך מערך הכולל עורכי דין מקצועיים וצוות רפואי בעל אורינטציה משפטית. בראש הצוות הרפואי עומד פרופ' גדעון שושני, עו"ד בהשכלתו, שבעברו שימש מנהל מחלקה בבית חולים ציבורי ואת שירן אלבז, קלינאית התקשורת, מומחית באודיולוגיה משפטית ועוד. אנשי הצוות מספקים בין השאר חוות דעת וייעוץ בתיקים שאותם מוביל המשרד.

הבדיקות שיכריעו את גורל התיק

"תביעות ביטוח לאומי אינן פשוטות וקשה מאוד להשיג את הקצבאות, הפיצויים והסיוע המגיעים על פי חוק, כאשר תובעים לבד וללא סיוע משפטי", אומר עו"ד גיל גולדרייך, "במשרדנו אנו עוסקים אך ורק בתחום נזקי הגוף, נזיקין ומימוש זכויות רפואיות ומספקים את כל הנדרש כדי להצליח בתביעות".

כיצד זה בא לידי ביטוי?
"במשרד יש לנו מעטפת המומחים – צוות גדול ומלא של עורכי דין, רופאים ו'תומכי לחימה' כפי שאני מכנה אותם. בנוסף, לכל תיק מצוותים לפחות שני עורכי דין הפועלים יחד ומלווים את הלקוח בכל שלב בתביעה. הילווי כולל הכוונה לביצוע בדיקות רפואיות מסוימות, שעל חלקן אפילו לא שמעו בקופות החולים, ועליהן לעיתים מתבסס כל התיק. אותן בדיקות או העדר אותן בדיקות יכול להכריע האם התיק יצליח או לא".

באילו מקרים תובעים את ביטוח לאומי?
"בכל מקרה שבו אדם נפצע, חלה או שהוא מוגבל מבחינה פיזית או נפשית, קרוב לוודאי שניתן לתבוע את ביטוח לאומי. לצורך כך מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד שמומחה בתחום. במקרים רבים ניתן לתבוע גם את ביטוח לאומי וגם את חברות הביטוח או גורמים נוספים. אנחנו בוחנים כל מקרה לגופו. במקרים בהם ללקוח אין פוליסות ביטוח או קרנות פנסיה פרטיות או קבוצתיות ובמקרים בהם המחלה, הפציעה או הנכות לא נגרמו באשמת גורם מסוים, בדרך כלל תובעים את ביטוח לאומי בלבד".

"במשרד יש לנו צוות גדול של עורכי דין, רופאים ו'תומכי לחימה', כפי שאני מכנה אותם". עו"ד גיל גולדרייךצילום: דניאל גגתי

עו"ד גולדרייך מוסיף כי ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין כל מחלה, בהתייחס לנזק שהיא גורמת. לדבריו, יש מחלות כרוניות שאינן פוגעות באופן ישיר בשגרת החיים ובאפשרות לעבוד ולתפקד, אך אם מקורן בעבודה ניתן להגיש תביעה לביטוח הלאומי ולעיתים גם נגד המעסיק. בנוסף, לעיתים גם אנשים שעובדים לפרנסתם, על אף נכותם, זכאים לקבל פטור מלא ממס הכנסה. גם במקרים מסוג זה מעניק משרדו של עו"ד גולדרייך ליווי וסיוע משפטי.

כיצד מחושבים הפיצויים מביטוח לאומי?
"יש פיצויים שעובדים על עיקרון של אובדן כושר עבודה, אותם מקבלים כאשר יש אישור לכך שלא ניתן לעבוד. כמו כן, ניתן לקבל פיצויים בגין אובדן כושר עבודה ללא קשר לנכות וניתן לקבל פיצויים על נכויות ללא קשר לאובדן כושר עבודה. הפיצויים מביטוח לאומי מחושבים בהתאם לחוק ולסוג התביעה. אם מגישים תביעה לנכות כללית, הפיצויים מחושבים לפי דרגת אי הכושר לעבוד ולפי המצב המשפחתי. אם לדוגמה, לתובע יש ילדים קטינים, או שבן או בת זוג שמרוויחים שכר שנמוך מכ-6,000 שקל לחודש, הוא צפוי לקבל תוספת משמעותית בקצבה".

איך להופיע בפני ועדה רפואית?

עו"ד גולדרייך מוסיף כי כאשר מדובר בפיצוי עקב תאונת עבודה, הפיצוי מחושב על פי מספר פרמטרים, כשהעיקרי בהם הוא אחוזי הנכות שנקבעו. "במקרים מסוג זה, מחשבים את רמת ההשתכרות של התובע בחודשים שלפני אירוע תאונת העבודה וגם האם אותה תאונה פגעה ביכולת התובע להשתכר, אפילו באופן חלקי", הוא מסביר.

מה כולל תפקיד עורך הדין בתביעה לביטוח לאומי?
"ראשית, עליו לזהות את המסלול שבו כדאי לתבוע את ביטוח לאומי. במקרים רבים התביעה נגד ביטוח לאומי היא במקביל לתביעת חברת הביטוח וצריך לדעת לנווט בין שתי התביעות. לעורך דין מומחה בתחום צריכה להיות ראייה הוליסטית מקיפה שרואה את כל התמונה".

כאשר מגיע השלב שבו בוחרים את המסלול הנכון, עורך הדין מגבש את התיק לקראת התביעה. "במרבית המקרים הרופאים ברפואה הציבורית אינם מתייחסים לפן המשפטי שיש כמעט בכל פציעה או מחלה וכשמגיעים לוועדות הרפואיות או לבתי המשפט, מגלים שחסרות בדיקות חשובות שהיה צריך לעשות כבר בשלב גילוי המחלה או הפציעה", מציין עו"ד גולדרייך, "לכן חשוב להיוועץ עם עורך דין מיומן בשלב המוקדם ביותר של התביעה כדי שהוא ינחה את התובע או הנפגע, אילו בדיקות לבקש מהרופאים ולציין במסמכים הרפואיים את כל התלונות".

עו"ד גיל גולדרייך: "מעבר לכל השירותים שאנו מספקים אנו מבצעים פעולות לא שגרתיות כדי לקדם את ענייניו של הלקוח"צילום: shutterstock

עוד מוסיף עו"ד גולדרייך, כי לפני כל הופעה מול ועדה רפואית, יש להיערך ולהתכונן ולקבל הנחיות מעורך דין שמעורה בתחום. זאת, כך לדבריו, משום שהוועדה הרפואית מספקת חלון ההזדמנויות צר מאוד, בו ניתן להעלות את הטענות, ולכן חשוב להיות מוכנים וממוקדים.

"עורך הדין מנחה את התובע לגבי כל המלכודות שהוועדה יכולה לטמון לו ומלמד אותו כיצד לעבור אותן בשלום. בנוסף, כל לקוח מקבל הנחיות כיצד להתמודד עם חקירות סמויות שבשלב מאוחר יותר יהיה קשה מאוד להתמודד איתן", אומר עו"ד גולדרייך, ומוסיף כי "תפקיד נוסף של עורך הדין הוא להגיש ערעור במקרה והתביעה נדחתה או לא הוכרה מסיבות אלו ואחרות".

במשרד עורכי דין גיל גולדרייך לא מסתפקים רק בליווי המשפטי, ויוזמים פעילויות ומאבקים ציבוריים למען זכויות הנכים. "מעבר לכל השירותים שאנו מספקים בכדי להבטיח את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר, אנו מבצעים פעולות לא שגרתיות כדי לקדם את ענייניו של הלקוח. אנו אפילו יוזמים הפגנות נגד מוסדות כאשר נעשות עוולות", מסכם עו"ד גולדרייך.

משרד עו"ד גיל גולדרייך
כתובת המשרדים:
תל אביב: י.ד ברקוביץ 4 (מגדל המוזיאון)
חיפה: רובינשטיין 43 א'
טלפון: 077-5350634
למעבר לאתר >>