עורכי דין לתאונות דרכים: מה כולל התהליך משלב הפגיעה ועד התביעה לפיצויים

מספר תאונות הדרכים והנפגעים בהן עולה בהתמדה, כאשר רבים נאלצים להתמודד עם פציעות ממושכות ואף נכות. עורכי דין המתמחים בהגשת תביעות פיצויים בעקבות תאונות דרכים, מסבירים כיצד ניתן לתבוע ולדרוש פיצויים במקרים אלה

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תאונת דרכים בין מכוניות
עורכי דין לתאונות דרכים בתל אביב: תביעות מול חברות הביטוח להשגת הפיצוייםצילום: shutterstock
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

בחציון הראשון של שנת 2021 חלה עלייה של 23.7 אחוז במספר ההרוגים והנפגעים בתאונות דרכים לעומת התקופה המקבילה אשתקד – כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בסך הכל אירעו 6,762 תאונות שבהם נפגעו 11,578 אנשים – עלייה של יותר מ-13 אחוז.

עבור רבים מהנפגעים מדובר בהתמודדות קשה וממושכת, הכוללת שיקום ארוך ופגיעה ביכולת לעבוד ולהמשיך בשגרת החיים. במקרים אחרים של מוות, נאלצים בני המשפחה להתמודד עם האובדן הקשה. לכן, גם תביעות בעקבות תאונות דרכים, השייכות לתחום הנזיקין, יש צורך בעורכי דין המומחים בנושא ויכולים להשיג את מירב הפיצויים לנפגעים מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי.

משרד עו"ד תומר בכר

ילדה בת שש, שנותרה עם נכות גבוהה בעקבות תאונת דרכים קשה, תובעת פיצוי בסכום של יותר מ-4.5 מיליון שקל מחברת ביטוח. זאת בנוסף לכל הכספים שקיבלה ואמורה לקבל כל חייה מהמוסד לביטוח לאומי. בעקבות התאונה נפגעה הילדה פגיעת ראש קשה וכן בעמוד שדרה. בנוסף, יש לה צלקות בכל חלקי גופה ובעיקר על צווארה, היא סובלת מפוסט טראומה ועוד. תביעת הענק הזו הוגשה על ידי משרד חברת עורכי הדין תומר בכר מרמת גן.

לא פעם מקרים מסוג זה זוכים לאזכור מינורי, אם בכלל, במהדורות החדשות. אלא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו מכיר או יכיר מישהו שהיה קורבן ל"מכת המדינה" - תאונות הדרכים, בין אם מדובר בתאונה בין שתי מכוניות, המעורבות הולך רגל, אופנים או קורקינט. בכלל, מספר הנפגעים מתאונות דרכים נמצא בעלייה מתמדת, הן מבחינת הרוגים והן מבחינת פצועים.

נפגעי תאונות דרכים הוא אחד מתחומי ההתמחות העיקריים של משרד עורכי הדין תומר בכר, שמלווה זה יותר מ-20 שנה רבים מהנפגעים במסגרת תביעות שמוגשות נגד חברות הביטוח של הרכב הפוגע, או הרכבים המעורבים. "במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים", אומר עו"ד תומר בכר, "במסגרת ניהול התביעה נדרש המשרד להוכיח את הנזק הרפואי שנגרם לצד הנפגע, לעיתים את גובה אחוזי הנכות המגיעים, וכן גם את הנזק שספג הנפגע מבחינה כלכלית – הפסד של ימי מחלה, או, במידה והוא חווה ירידה בשכר למשך תקופה מסוימת, הוצאות רפואית שנאלץ היה להוציא ועוד. הניסיון הרב שצברנו במשרד במשך השנים הרבות שאנו עוסקים בייצוג נפגעים, מאפשר לנו לנהל עבורם את התביעה באופן שבו אנו מצליחים לקבל עבורם את הפיצוי המקסימלי".

מה קורה כשאין ביטוח?

במקרה שתאונת הדרכים התרחשה כאשר לצד הפוגע אין ביטוח חובה, רבים מרימים ידיים וסבורים כי אין טעם להגיש תביעה. אולם עו"ד בכר מסביר שגם במקרים כאלה אין צורך לוותר, שכן המדינה דאגה לספק פתרון והוא הגשת תביעה נגד חברת קרנית - חברת ביטוח לכל דבר ועניין כאשר לצד הפוגע אין ביטוח חובה. "אין שום צורך שהצד הנפגע יישא בכל העלויות ויספוג את כל ההפסדים לבדו", אומר עו"ד בכר, "אנחנו לא משאירים את הנפגע בלי פיצוי, מאחר שהוא לא אשם בכך שפגעו בו. לכן אנו פונים לקרנית על מנת לקבל ממנה את הפיצוי המגיע, כאילו היא חברת הביטוח של הצד הפוגע. בהמשך, אחרי שקרנית משלמת לנפגע, היא כבר ממשיכה ותובעת את הנהג הפוגע על הכספים ששילמה".

במשרד עורכי הדין בכר מייצגים רק את נפגעי הגוף בתאונות דרכים. ואולם, כחלק מהשירות שהמשרד מעניק ללקוחותיו, במידה שיש צורך בהתעסקות כלשהי עם תביעה של נזקי הרכוש, השירות מוענק ללקוח כנלווה.

עו"ד תומר בכרצילום: שרית נבון

בכלל, עו"ד תומר בכר החליט שלא לייצג את חברות הביטוח, היות שההעדפה היא להתמקד בייצוג האזרח הקטן. עו"ד בכר מסביר: "זה מתוך החלטה שיותר מעניין אותנו לייצג את האדם הפרטי, לדאוג לזכויות שלו, ללוות אותו לאורך כל הדרך בתקופות הקשות שלו, מאשר לייצג חברת ביטוח, שזה בעיקר עוד תיק על המדף, אבל בלי שום סיפור מאחוריו".

הוא מוסיף כי נושא חשוב במיוחד במקרים של תאונות דרכים עם נזקים קשים, הוא עניין תשלום שכר הטרחה. לכן, במשרד עורכי הדין בכר לא גובים מהלקוחות שכר טרחה מראש, אלא עובדים תמורת אחוזים והתשלום מבוצע רק עם קבלת הפיצויים מחברת הביטוח. "בתיקים מהסוג הזה אנחנו מודעים לבעייתיות שיש ללקוחות. בסופו של דבר, הם מגיעים אלינו אחרי פגיעה שברוב המקרים היא קשה ויש להם בעיה לממן את כל נושא הייצוג המשפטי. לכן אנחנו גובים שכר טרחת עורך דין רק בסיום הטיפול. כך גם ללקוח הרבה יותר קל לשלם עבור הטיפול מתוך הכספים שהוא מקבל", הוא מסכם.

משרד עו"ד תומר בכר
כתובת: ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, רמת גן
טלפון: 03-6122202
פקס: 03-6122280
לפנייה בוואטסאפ: 054-9494458
למעבר לאתר >>