עורכי דין למשפט אזרחי: מנזיקין ועד מקרקעין – לאיזה ייצוג משפטי אתם זקוקים?

המשפט האזרחי הוא רחב וכולל ענפים רבים שנועדו ללוות ולהגן בכל נושא הנוגע ליחסים בין אדם לחברה. זאת הסיבה בבחירת עורכי דין למשפט אזרחי חשוב לבדוק קודם במה הם מתמחים ומה המוניטין שצברו בכל תחום

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספרים ומאזניים מונחים על שולחן עץ
עורכי דין למשפט אזרחי: ליווי גם אחרי תאונות וגם בסגירת חוזיםצילום: shutterstock
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

המשפט האזרחי הוא רחב, הכולל דיני חוזים, נזיקין, קניין, משפחה, עבודה ועוד, הנוגעים ליחסים בין בני האדם בחברה. זאת, כאשר בשל ריבוי התחומים בענף עורכי דין רבים מתמקצעים ומתמחים בתחום אחד או כמה מהם, צוברים בו ניסיון וידע.

כך, כאשר נזקקים ללווי משפטי חשוב מאוד לוודא מהם השירותים המקצועיים שמעניק במשרד עורכי הדין, במה הוא מתמחה ואיזה ניסיון צבר. עורכי הדין שמתמחים במשפט אזרחי מסבירים מה ההבדל בין התחומים ובאיזה מהם צברו ניסיון ומוניטין. הכירו את משרד עו"ד ארנון גרפי ואת משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב, המתמחים במשפט האזרחי.

משרד עו"ד ארנון גרפי

"אחרי 37 שנים בתחום המשפט אי אפשר להגיד שיש תיק פשוט", כך אומר עו"ד ארנון גרפי, שמשמש כיו"ר ועדת תובענות ייצוגיות בלשכת עורכי הדין וכיהן בעבר כיו"ר ועדת בנקאות.

במהלך השנים הגיש עו"ד גרפי עשרות תביעות אזרחיות מורכבות, שבהן ייצג לרוב את האזרח הבודד, לרוב חסר האמצעים, לצד תובענות ייצוגיות רחבות היקף בשם קבוצות רבות של תובעים במאבקם נגד הממסד, חברות הענק והתאגידים החזקים. עם השנים נקבעו בעקבות הליכים שניהל שורה של תקדימים משפטיים בתחומי התביעות הייצוגיות ותביעות אחרות.

"תמיד בפועל יש מה לעשות ובלבד שהאמת איתך". עו"ד ארנון גרפיצילום: פוטו פרג'

משרד ארנון גרפי ושות', משרד עורכי דין ונוטריון, מתמחה בתחום הליטיגציה ובתחומים האזרחיים-מסחריים: תביעות ייצוגיות, תביעות קבוצות גדולות של תובעים, כולל קבוצות רכישה, דיני מקרקעין, דיני חוזים, תביעות בנקאיות, דיני רשויות מקומיות והיטלי השבחה, מכרזים, פירוקים וכינוסים, מימוש שעבודים, תביעות נזיקין, תביעות בתחום שוק ההון ודיני עבודה. המשרד עוסק במתן ייעוץ משפטי ובייצוג לקוחות ציבוריים ומוסדיים לצד גופים מסחריים מובילים במשק.

פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים

הבחירה של עו"ד גרפי לייצג את האזרח הבודד במאבק שנראה על פניו חסר סיכוי, נובעת מתוך ראיית עולם של עשיית צדק, שהתגבשה עם תחילת עבודתו כעורך דין. נאמן אליה, החליט עו"ד גרפי שלא להצטרף למשרד עורכי דין גדול ולייצג את הגופים החזקים במשק, אלא לחפש אחר פתרונות משפטיים יצירתיים ולהעניק ללקוחותיו מעטפת משפטית איכותית, שלמה וממוקדת. "אני קוראה לזה לחפש אתגרים בדברים שהם קשים, ואנחנו במשרד יודעים לתת פתרונות", הוא אומר.

כך, למשל, ייצג עו"ד גרפי נהג מערבל בטון שהפך לנכה לאחר שידו נתלשה בעת ששטף את המערבל בתום העבודה. "עשרה עורכי דין מומחים בתחום הנזיקין אמרו לו שמדובר בתאונת עבודה", הוא מספר, "אני חשבתי שזו תאונת דרכים. ההבדל ביניהם דרמטי - בתאונת עבודה צריך להביא מומחים שיקבעו אם היתה רשלנות ואילו בתאונת דרכים מקבלי פיצויים בלי צורך להוכיח אחריות. הגענו עם התיק עד לבית המשפט העליון והצלחנו בו".

בתיק נוסף שבו היה מעורב וסייע ביצירת תקדים משפטי היה נגד בנק בישראל. איש עסקים ממרכז הארץ שקנה נכס, חתם על הסכם בנייה מול קבלן וקיבל ערבות בנקאית מהבנק. לאחר מספר שנים פשט הקבלן את הרגל. הבנק היה מוכן להחזיר ללקוח את סכום הערבות, שעמד על כמיליון וחצי שקל, ובכך להסיר את האחריות. אלא שבפועל הפיצוי היה נמוך משום שללקוח נגרם נזק נוסף עקב מחיר הקרקע שעלה, השקעת כסף רב בשיפוצים, תשלום מיסים ועוד. "מספר עורכי דין בכירים שאליהם פנה האיש טענו שמשפטית אין מה לעשות, אבל אני סברתי שהבנק אחראי לליווי הפיננסי ולתוצאתו", מספר עו"ד גרפי שהוביל מאבק משפטי שהסתיים בפסק הדין שאושר בבית המשפט העליון ובתקדים שנלמד בדיני בנקאות ונקרא "אחריות הבנק בליווי פיננסי". לפיו, האחריות בפרויקט מוטלת לא רק על הקבלן, אלא גם על הבנק המלווה וגם הוא בר תביעה.

האמת, התיק והשופט

בתיק אזרחי בולט אחר, ייצג עו"ד גרפי סוכן ביטוח, שהוציא פוליסות ביטוח ל-6,000 עובדים מאותה החברה. אלא שימים לאחר החתימה על זיכרון דברים בין העובדים לבין חברת הביטוח בוטלו הפוליסות משום שהעובדים היו מבוטחים בביטוח מנהלים מטעם מקום עבודתם. סוכן הביטוח פנה למספר עורכי דין בבקשה שיסייעו לו בקבלת העמלה. אלא שהם סברו כי ביטול החוזה מבטל את זכותו של הסוכן לקבלת עמלה היות שלא תשולם פרמיה. עו"ד גרפי סבר אחרת. לדידו, לא הייתה בעיה בכך שההסכם בוטל בהסכמה ועל פי הנהוג בעולם הביטוח, ואכן ללא תשלום פרמיה לא קמה בדרך כלל זכות לעמלה לסוכן. אבל הוא טען כי הביטול נעשה משיקולים זרים ופוליטיים. לאחר הליך בוררות שנערך בתיק זכה סוכן הביטוח לעמלה.

מקרים אלה הם עוד נדבך בחשיבה המשפטית-יצירתית של עו"ד גרפי וביכולת שלו לחשוב מחוץ לקופסה. "תמיד בפועל יש מה לעשות ובלבד שהאמת איתך", הוא אומר, "אם האמת איתך ורק כבלים משפטיים מונעים ממנה להשתחרר, ברור לי שיש דרכים אחרות לשחרר אותה ושיש דרך להגעה ולעשיית צדק. כמובן שצריך את הטיעון הנכון, את הניהול הנכון של התיק ואת השופט הנכון שיש לו אומץ לפסוק נכון".

ארנון גרפי ושות' – עורכי דין ונוטריון
כתובת: דרך מנחם בגין 154 תל אביב, בית קרדן
טלפון: 03-6083565
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה במייל >>
פקס:03-6083567

--------------------

משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב

במשרד עורכי הדין עמרם דן סדיקוב הורחב סל השירותים האזרחיים ללקוחות והוא כולל היום קשת שלמה של שירותים, הן ללקוח הבודד והן לחברות גדולות, כולל משרדים ממשלתיים.

המשרד מציע שירותים בתחומי דיני העבודה - ייצוג של עובדים שנגרמה להם עוולה, כולל הלנת שכר, או חברות עליהן הוטלו עיצומים כלכליים; מקרקעין - עסקאות מכר, פינוי בינוי; נזיקין – פגיעות בגוף או ברכוש ותביעות כספיות. וכדי להתמודד עם מגוון הנושאים האזרחיים ומספקים מענה ללקוחות בשלל מישורים, במשרד מעסיקים יועצים חיצוניים, כל אחד מהם מקצועי בתחומו.

דיני עבודה: הדרכה קבועה גם ללקוחות

במשרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב פועלת מחלקה שלמה, שבראשה עומד עו"ד דימיטרי סדיקוב, המטפלת בדיני עבודה ונותנת מענה למספר רב של מעסיקים וחברות, לרבות חברות כוח אדם, מפעלים, רשתות מזון, חברות ניקיון, תחנות דלק, משרדי רואי חשבון חברות היי-טק ועוד. מזה שנים רבות שמשרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב מעניק ייעוץ משפטי למעסיקים, ומייצג אותם בהצלחה רבה בבתי הדין לעבודה. בנוסף, מדי חודש המשרד מעניק הדרכה מסודרת למעסיקים אותם הוא מייצג באופן קבוע, על מנת לבצע עדכון בנוגע להלכות, החוקים וההסכמים הקיבוציים חדשים בתחום דיני עבודה.

משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב: מעסיקים יועצים חיצוניים כדי להתמודד עם מגוון התחומים האזרחייםצילום: אביגיל עוזי

במשרד, בעל ראיה אנושית לא פחות ממשפטית, שבו מבצעים פעילות למען הקהילה - לוקחים על עצמם השותפים, עורכי הדין איתן עמרם, עידו דן ודימיטרי סדיקוב, את המשימה לצאת למאבק למען הלקוחות גם בתיקים שמראש נראים כאבודים. כך, למשל, טופל בבית הדין לעבודה תיק בו נתבע לקוח, סיעודי במצב קשה, קטוע רגל, מוגבל ראייה וסוכרתי, על ידי אשה עובדת זרה שטיפלה בו במשך שנים ותבעה ממנו תשלום זכויות סוציאליות שלטענתה לא שולמו לה. לדברי הלקוח, לא מדובר היה במטפלת, אלא באשה עמה היה בקשר רומנטי. לאחר ארבע שנות דיונים המליץ בית הדין לצדדים להגיע לפשרה ולשלם לעובדת. בשלב ההוכחות, כשהיא על דוכן העדים, במהלך חקירה נגדית, הוכיחו עורכי הדין ממשרד עמרם-דן-סדיקוב כי אכן מדובר היה בקשר רומנטי. בית הדין לא רק שדחה את התביעה, אלא חייב את העובדת בהוצאות משפט.

"מדובר באדם חסר כל ובעל חוסר יכולת להתמודד, שאף אחד לא האמין בו", אומר עו"ד דימיטרי סדיקוב, "אותו אדם מתקיים מקצבת נכות של הביטוח הלאומי. אם היה נפסק לרעתו בבית הדין, מדובר באסון קולוסאלי. אנחנו מאמינים ללקוחות והולכים איתם לאורך כל הדרך".

מעובדים זרים ועד עיצומים כספיים

מחלקה נוספת במשרד עורכי הדין עמרם-דן-סדיקוב מטפלת כיום בדיני עבודה ונותנת מענה למספר רב של עובדים זרים, שאינם בעלי יכולות, ודאי שלא כלכליות. מדובר בעובדים שעברו התעמרות והלנות שכר תכופות. לצד חומר העזר, באתר האינטרנט של המשרד הועלו סרטוני עזר, כולל בשפה הרוסית, על מנת להנגיש לעובדים את עובדות החוק וזכויותיהם.

תחום אזרחי נוסף שהעיסוק המשפטי בו הולך וגובר בשנים האחרונות הוא עיצומים כספיים. בעבר, מספר עו"ד דן, לא הייתה אכיפה משמעותית נגד חברות שהלינו את שכר העובדים והפרו דיני עבודה. לפני מספר שנים תוקן החוק והיום יכול משרד העבודה והרווחה להטיל עיצומים כספיים כבדים.

במשרד עמרם-דן-סדיקוב מייצגים הן את העובדים שטוענים להלנת שכרם והן חברות עליהן הוטלו עיצומים. עו"ד דן: "אנחנו תמיד מסתכלים בראייה של עזרה רחבה, גם למעסיק וגם לעובד. מדובר בעיצומים על חברות שיכולים לטפס עד כדי עשרות ומאות אלפי שקלים, ואף מעבר לזה, מה שעלול להביא חברה קטנה עד כדי קריסה במידה והייצוג המשפטי לא היה הולם. במשרד העבודה והרווחה לא מבינים שמטרת החוק אינה לגרום לחברה לקרוס. נכון, אולי החברה טעתה, אבל מתחתה יש עובדים. צריך לדאוג שהשוט הזה לא יביא למצב שהחברה נסגרת, אלא לפתרון נכון וצודק ושהחברה תבין איפה טעתה". במשרד טיפלו בתיק, בו הוטל עיצום כספי כבד על חברה גדולה בתחום האחזקה. התיק הגיע למשרד עמרם דן סדיקוב בשלב בו עוכל חשבון החברה והתיק נראה אבוד. לאחר עבודה סיזיפית שנמשכה לאורך חודשים, הצליחו עורכי הדין למחוק את העיצום ולמנוע מהחברה לקרוס.

מקרקעין ונדל"ן: עסקאות מכר, תמ"א וקבוצות רכישה

משרד עורכי הדין עמרם-דן-סדיקוב הוא בעל ניסיון רב בתחום הנדל"ן והמקרקעין ומייצג עסקאות מכר בעסקאות קומבינציה, עסקאות תמ"א, קבוצות רכישה, ייצוג שוכרים ומשכירים ועריכת הסכמי מכר לנדל"ן. המשרד מעניק שירותי ליווי בתהליך רכישת ומכירת דירה, תכנון מס יעיל, רישום פרצלציה ובתים משותפים, וכן תובעים ונתבעים בפינוי מושכר פרטי ועסקי ותביעות בין דיירים בבתים משותפים. בכדי להימנע מניגוד עניינים, לא יקרה מצב בו במשרד מייצגים גם את היזם וגם את הדיירים.

עמרם, דן סדיקוב ושות' משרד עורכי דין וגישור
כתובת: מוטה גור 5 (קומה ראשונה), פתח תקוה , בניין בית הזוהר
טלפון: 03-5585850
פקס: 03-6361040
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למשלוח דואר: ת.ד. 8268 כפר גנים, פתח תקוה
לפנייה במייל >>