משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב: כיצד להתמודד עם חובות ולהצליח לרכוש דירה?

בסוף כל יום שלושת השותפים במשרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב שואלים את עצמם כיצד תרמו לקהילה וללקוחות. הגישה הזאת, שמשלבת גם מפגשים עם בעלי מקצוע מתחומים שונים, הפכה את המשרד לכזה שמצליח למצוא פתרונות ללקוחותיהם

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי הדין איתן עמרם, עידו דן ודימיטרי סדיקוב במשרד מאחורי שולחן
משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב: מפגש שבועי וסיעור מוחות לטובת הלקוחותצילום: אביגיל עוזי
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

משרד עמרם-דן-סדיקוב הוא לא משרד עורכי דין שגרתי, אלא משרד בוטיק שהוקם בשנת 2013 ובו שותפים עורכי הדין איתן עמרם, עידו דן ודימיטרי סדיקוב. המשרד מספק קשת רחבה של שירותים ללקוחותיו בתחומי המשפט האזרחי, מסחרי, נגישות, מקרקעין, דיני עבודה ועיצומים כספיים.

המשרד קטן גאה היום להציג אחוזי גידול שנתיים מרשימים במסת הפעילות. לא מעט מגידול זה, אומרים השותפים, הוא תוצאה של העובדה שכבר בתחילת הדרך הם חרטו על דגלם את העזרה והתרומה לקהילה כחלק משגרת עבודתם ומאז הם רואים ברכה בעמלם. במשרד מייצגים חברות, חלקן מהגדולות במשק, לצד אנשים קשיי יום שמקבלים ייצוג משפטי ראוי והולם ללא תמורה - פרו בונו.

"המשרד שלנו אמנם קטן, אבל מתנהל כמו משרד גדול", אומר עו"ד איתן עמרם, "אצלנו הלקוח מרגיש כמו בבית, מפני שהוא מקבל את כל המגוון. כפועל יוצא שלקוח מקבל מענה כולל, אין לנו צורך להגיד - בזה אנו לא עוסקים, תלך למשרד אחר. אנו מקיימים שיתופי פעולה רבים, כשהאחריות תמיד שלנו. יש לנו את הייחודיות שלנו, תחומי נישה בהם אנו מתמקצעים ונותנים ללקוח את השירות הטוב ביותר".

השעה השמחה והפנים לקהילה

עבור משרד עמרם דן סדיקוב, התפיסה היא לראות את האדם כפי שהוא, ולא להתייחס אליו כ"עוד לקוח", כך שכל אחד ראוי למקסימום ושיעשו עבורו את המיטב. נאמנים לדרך ולאמונה זו, עושים שלושת השותפים לילות כימים עבור לקוחותיהם, ובכך עשו להם שם בעקבות המקצועית, לצד ההצלחות המשפטיות וההשקעה הבלתי פוסקת למען הלקוח.

כדי לוודא שעשו את המקסימום, את יום העבודה סוגרים השלושה בסיכום, כאשר נושא השיחה העיקרי הוא: איזה דבר טוב עשיתי היום ואיזה שינוי עשיתי היום. "זה ממלא את המצברים ונותן את הכוח להמשיך. נגיד שהיו היום עשרה לקוחות ומתוכם הוצאנו שניים לדרך חדשה, אז אני מרגיש שאני תורם והסביבה תמיד מעניקה חזרה", אומר עו"ד דן.

משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב: "שכשאתה נותן ותורם - אתה מקבל"צילום: shutterstock

השלושה שעומדים בראש המשרד הם הרבה יותר משותפים. תודות לאנרגיות החיוביות שבמשרד, הפך עמרם דן סדיקוב להיות לאבן שואבת לחברים. מלבד הסיכום היומי, נקבע לו כלל בימי חמישי לפיו במשרד נערכת קבלת שבת, מעין " happy hour", אירוע ששואב אליו חברים – יותר מעשרה בכל שבוע - מעולמות ההיי-טק, הנדל"ן והמשפט. הם מתאספים לשיח חברי, במסגרתו מעלים רעיונות, מסכמים את השבוע ומתכננים את השבוע שבפתח, לעתים נערכות שיחות אודות שיתופי פעולה אפשריים בנוגע לרכישות ולפרויקטים עתידיים. "מאז שהנהגנו את זה לפני כמה שנים", אומר עו"ד עמרם, "מגיעים החברים באדיקות וחברים נוספים מצטרפים כל הזמן".

"אנחנו משתדלים לערוך את הפגישות עם אנשים שהערך המוסף שלהם הוא כמו הערך המוסף שלנו, שהראייה שלהם היא לתת ולהבין שכשאתה נותן ותורם - אתה מקבל; ללכת לאנשים שרוצים ודורשים כסף זה לא המקום שלנו", מוסיף עו"ד דן, "ברגע שאתה תורם, מוציא את המשרד לקהילה, הקהילה מחזירה לך. וכך, כל שנה אנחנו נוסקים וגדלים והמשרד מתרחב בכ-30 אחוז על בסיס שנתי. אנחנו נותנים היום קשת מלאה של שירותים בתחומים האזרחיים - דיני עבודה, תביעות כספיות, פינוי מושכר, הסכמים, מקרקעין, פשיטות רגל, הוצאה לפועל ועוד".

מי מפחד מפשיטת רגל?

אחד התחומים שבהם מתמחה המשרד הוא טיפול בפשיטות רגל, חדלות פירעון ובלקוחות שנכנסו לתסבוכת כלכלית. הקו המנחה של שלושת עורכי הדין הוא שלא מרימים ידיים, ניתן וצריך להתגבר על בעיות ולצאת מהן מחוזקים. "דבר ראשון, אנחנו אומרים - תירגע, זה עניין של כסף. ובכסף הכל ניתן לפתרון. מי שמכיר את החוק יודע שהוא מנסה להטיב. במידה שיש לקוח שנמצא במצוקה – כל עוד הכל אמיתי, הכל בסדר והוא נכנס לתסבוכת בתום לב – אנחנו נוציא אותו לדרך חדשה בצורה מיטבית", אומר עו"ד דן, "הרבה מהלקוחות אומרים: 'שמע, אני מתנהל ככה מתחת לרדאר, זה טוב לי'. אנחנו אומרים: 'לא, למה? למה שתסבול? למה שלא תוכל לחיות? למה שלא תוכל לרכוש בית? אתה תקוע במקום שבו, שמכוח האינרציה, אתה שוקע עמוק יותר. אין צורך. בוא תיקח הפסקה, תעצור, תנשום'. ואז אנו מסתכלים על החובות ומגבשים את התהליך הכי טוב ונכון בכדי לעזור לו".

הוא מסביר כי כאשר מדובר במקבץ חובות קטנים, הם פונים ישירות לנושים בכדי להגיע להסדר, שבו יפחיתו כמה שניתן מהחוב ותיעשה פריסת תשלומים נוחה יותר. כאשר ההתמודדות היא עם חובות גדולים, במשרד בודקים האם ניתן למצוא פתרון בהוצאה לפועל. "אם מדובר בחובות ממש גדולים, בודקים אם הפתרון הוא פשיטת רגל", אומר עו"ד דן, "פשיטת רגל היא לא קללה. ההיפך, כשאתה נמצא במקום הזה, לעיתים עדיף להיכנס לפשיטת רגל ולצאת לחיים חדשים מאשר להמשיך ולהתנהל באותה הדרך ולצבור עוד חובות. אנשים לא יודעים ולא מבינים את החוק ואין מי שיעזור ויתמוך בהם. אנחנו נכנסים בתור מי שיכולים ומאמינים שאנחנו יכולים לבדוק אסטרטגית מה נכון לעשות, איזה מסלול מתאים ואיזו חלופה עדיפה, ולהכניס את הלקוח למסלול מסודר".

כך, למשל, במקרה של חבר משותף שלהם שהגיע למשרד וסיפר על מכר שכבר שנים מסתבך כלכלית, עד שצבר חוב של שמונה מיליון שקל וחצי. הוא הוסיף כי אותו האיש נמצא כבר 20 שנה בתסבוכת וכי אינו מאמין בעורכי דין.

עו"ד דן נפגש עמו הבטיח לו שיסייע לו לצאת לדרך חדשה, רק אם יסכים לעבוד לפי הנחיות עורכי הדין - להגיש דוחות, לעבוד מסודר, להיכנס למסלול חיים נכון. "שנתיים וחצי הוא היה פרויקט שלנו ובסופו של דבר הוצאנו אותו בבית משפט עם הסדר חוב של 60 אלף שקל", הוא מספר, "אנחנו ארבע שנים אחרי וכל חודש-חודשיים הוא בא למשרד, מביא מתנה, משוחח ומודה שהצלנו את חייו. מבחינתנו זה שווה הכל ואותו אדם היום הוא שגריר שלנו. זה הקו שלנו וזו הראייה שלנו; לשבת עם הלקוח, להקשיב לו ולנסות באמת לעזור לו. ככה זה כשאתה רואה את עצמך כמשרד הומני ולא פחות משפטי".

כל הדרך לבית החלומות

וישנו מתווה רכישת הדירה, לגמרי לא הליך שגרתי שלקוחות יצפו למצוא כחלק מהשירותים המוענקים במשרד עורכי דין, או כמו שעו"ד עמרם קורא לזה: "באמצעות החזון של עידו פתחנו במשרד מסלול שמאפשר ללקוחות לרכוש דירה ומסייע למצבם הכספי".

הוא מסביר כי "אנחנו יודעים להגשים את רצון רכישת דירה והנגשת התהליך. אדם מהיישוב צריך לפחות 30 אחוז הון עצמי, אחר כך לחפש דירה, בנק למשכנתאות. יש אלמנט של מיקום, תיווך, רכישה, קבלת משכנתא. לאור הקשרים שיש לנו, אספנו סביבנו אנשי מקצוע. אדם אצלנו יכול להתחיל תהליך עם הון עצמי נמוך מ-30 אחוז. אנשי המקצוע יושבים איתו ובונים לו תוכנית, שעל בסיסה פונים לחברות ולבנקים שיכולים לסייע במשכנתא. אנחנו מלווים משפטית לכל אורך הדרך והופכים את התהליך לפשוט. לא אחת אנשים יוצאים מכאן לאחר שחתמו על חוזה לדרך חדשה".

עו"ד דן: "עשינו ללקוחות שיעור לחיים, כולל תיאום ציפיות. איגדנו חבילת שירותים ואמרנו דבר פשוט – אנחנו בתור משרד ניתן מענה של ייעוץ משכנתאות ומישהו שיעזור להם בתיווך. ניתן להם סל שבו אנחנו באים לאנשי המקצוע ואמרים - תשמעו, במקום שתגבו שכר טרחה גבוה, פה אתם צריכים לעשות צעד אחר, למען הקהילה, להקטין עמלות. כך אנו מרחיבים את העזרה לקהל של אנשים שלא מצליח לרכוש דירה".

משרד עו"ד עמרם-דן-סדיקוב: "יש פרגון הדדי והאווירה מאוד נעימה עם כל אחד מהשותפים, ההרגשה כמו בבית"צילום: אביגיל עוזי

עו"ד דן מוסיף כי המסלול שהם מציעים תפס תאוצה ככול שסייעו ליותר אנשים. "היום לקוחות נכנסים אלינו ויודעים שהם מסוגלים להתמודד עם בעיות. אין דבר כזה שלקוח - זוגות צעירים - לא יכולים לקנות דירה. צריך רק לעשות תיאום ציפיות", הוא אומר, "אנחנו, בתור משרד שיש לו ערך מוסף, רואים את הלקוח עם בעיה ומחפשים למצוא עבורו פתרון. היכולת שלנו היא לאגד מספר אנשי מקצוע ולהגיש אותם ללקוח בסל אחד. אנחנו מבצעים עבור הלקוח הכוונה, ייעוץ וליווי משפטי. אנחנו אף פעם לא עוזבים את הלקוח. אנשי המקצוע באים ותורמים את עצמם לטובת התהליך והמטרה".

לסיום, מבקשים שלושה להזכיר תיק שבו טיפל המשרד לפני שנים: לקוח חרדי עם מספר ילדים, שגר בדירה שכורה, הביע את רצונו לעבור לדירת חלומותיו. עורכי הדין ממשרד עמרם-דן-סדיקוב בנו עבורו תוכנית במסגרתה אמנם לא רכש דירה בסמוך למקום מגוריו, אך ניתנה לו עזרה ברכישת דירה בצפון בעלות פחותה, והאפשרות להמשיך ולשכור את הדירה בעיר מגוריו במרכז הארץ. לאט לאט הוא התקדם, עד שהגיע לדירת חלומותיו. כל זה התאפשר, הם מסבירים, בזכות הגישה שמאפיינת את המשרד.

"מה שמייחד אותנו הוא הפרגון ההדדי והאווירה מאוד נעימה עם כל אחד מהשותפים, ההרגשה כמו בבית, אנו עובדים למען מטרה", אומר עו"ד עמרם, "האווירה והאנרגיה החיובית מוציאים ממך את הטוב ואנו השותפים מעצימים אחד את השני, מה שמקרין כלפי חוץ וכלפי קולגות".

"המקום שלנו הוא להסביר לאנשים שהדבר אפשרי, אבל לפעמים צריך לשנות להם כיוון וראייה. הקושי היחיד הוא לא לשכנע אותנו, כי אנחנו יודעים שהם מסוגלים; הקושי היחיד הוא לשכנע את הלקוחות שהם מסוגלים", מסכמים השלושה.

עמרם, דן סדיקוב ושות' משרד עורכי דין וגישור
כתובת: מוטה גור 5 (קומה ראשונה), פתח תקוה , בניין בית הזוהר
טלפון: 03-5585850
פקס: 03-6361040
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למשלוח דואר: ת.ד. 8268 כפר גנים, פתח תקוה
לפנייה במייל >>