עו"ד תומר בכר: "אני הופך כל אבן כדי להשיג את הפיצוי המקסימלי עבור לקוחותיי"

תאונות עבודה ודרכים, רשלנות רפואית, מאבקים מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח: עו"ד תומר בכר מסביר מדוע בתביעות נזיקין אסור לקחת הימורים

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד תומר בכר
עו"ד תומר בכר: "אנחנו עוסקים רק בתחום זכויות רפואיות או תביעות נזיקין וביטוח"צילום: שרית נבון
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

משרד עורכי הדין בכר הפועל ברציפות כבר יותר מ-60 שנה, הוא בין משרדי עורכי הדין המובילים בארץ בתחום הנזיקין והביטוח, ששם לעצמו למטרה לייצג אנשים פרטיים במאבקם מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

מלבד הניסיון הרב וההתמחות בדיני נזיקין, אחד העקרונות שעליהם מקפידים במשרד הוא מאבק חסר פשרות עבור כל לקוח. ב-20 השנים האחרונות מנהל את המשרד עו"ד תומר בכר, שמספר על טיפול מוצלח באלפי תיקים שמרביתם הסתיימו בתשלומי פיצויים משמעותיים ללקוחות, לא פעם בסכומים של מיליוני שקלים.

בעקבות העלייה בהיקף הפעילות, בשנת 2009 החל המשרד להתנהל כחברת עורכי דין שכיום מעסיקה שבעה עורכי דין, שתחום התמחותם הבלעדי הוא טיפול בלקוחות בתחום הנזיקין והביטוח – רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונת עבודה, פציעות ונזקי גוף שונים ותביעות ביטוח כגון נכות, אבדן כושר עבודה, סיעוד ועוד. "אנחנו לא עוסקים בשום דבר אחר זולת התחום שנקרא זכויות רפואיות או תביעות נזיקין וביטוח", אומר עו"ד תומר בכר, "אנו לא עוסקים בטיפול בתיקי דיני משפחה או במשפט פלילי. מבוקר עד ערב אנו עוסקים רק בתביעות שבתחומי התמחותנו וזו אחת הסיבות לכך שאנו נחשבים לאחד מהמשרדים המובילים בתחום".

בנוסף לשורת עורכי הדין, נמצא המשרד בקשר ישיר וקבוע עם מומחים מתחומים שונים, שמסייעים ונותנים יעוץ מקצועי במהלך הכנת התיק לתביעה וכן בשלבי הדיונים בבית המשפט. בין השאר, עובד המשרד בשיתוך פעולה עם רופאים מומחים מהשורה הראשונה, מומחי בטיחות, חוקרים פרטיים, יועצי חשבונות ואקטוארים שמספקים שירות של עריכת חוות דעת מקצועיות בנושאי התמחותם.

תאונות דרכים: למי מגיע פיצוי?

עו"ד בכר מסביר כי רבים אינם מודעים לכך שמי שנפגע בתאונת דרכים, זכאי בוודאות לפיצוי. גם מי שגרם לתאונה זכאי לקבל פיצוי על נזקי הגוף שנגרמו לו, כך גם במקרה שבו התאונה אירעה בעקבות אי ציור לתמרור או מהירות מופרזת. "השאלה היא לא מדוע נגרמה התאונה, אלא מה הנזק שנגרם למי שהיה ברכב או מחוצה לו", אומר עו"ד בכר.

הוא מוסיף כי בישראל קיימת עלייה מתמדת בכמות תאונות הדרכים, הנפגעים ולמרבה הצער גם ההרוגים. לדבריי עו"ד בכר אחד הגורמים העיקריים הוא הסחת הדעת של הנהגים מהנעשה בכביש, כאשר הם מתעסקים עם הטלפון הנייד או כל דבר אחר תוך כדי נהיגה. גורם נוסף הוא ריבוי הקורקינטים והאופניים החשמליים. "בכל שנה מגיעות אלינו פניות רבות לייצוג תאונות של רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים", אומר עו"ד בכר, "הפגיעות הן לרוב קשות ביותר. מאחר שמדובר בנפגעים צעירים ברובם, המשמעות היא פיצוי גבוה ביותר עבורם, שאמור להחזירם לשגרת החיים ביתר קלות על אף מצבם הרפואי".

"מגיעות אלינו פניות רבות לייצוג תאונות של רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים". עו"ד תומר בכרצילום: שרית נבון

בתיקי תאונות דרכים על הנפגע להוכיח את חומרת הנזק שנגרם לו, באמצעות מינוי רופא מומחה, שבודק וקובע את גובה הנכות במסגרת חוות דעת רפואית. עו"ד בכר מציין כי גובה הפיצוי נקבע בהתאם לשיעור הנכות ולכן חשוב ביותר שעורך הדין המנהל את התביעה עבור הנפגע, יהיה בעל ניסיון וידע רב ככל האפשר בייצוג בתיקי תאונות דרכים.

"ייצגתי אלפי נפגעי תאונות דרכים, חלקם בתיקים מורכבים במיוחד, ואני יכול לומר באופן ברור וחד משמעי – ניסיון מקצועי רב של עורך הדין בתחום עושה את ההבדל בין פיצוי סביר לפיצוי מקסימלי. נפגע שרוצה לקבל את המקסימום חייב לקחת זאת בחשבון", קובע עו"ד בכר.

תאונות עבודה: שני מסלולי תביעה

משרד עורכי הדין בכר טיפל ומטפל גם בלא מעט מקרים של פגיעה בעבודה. הוא מסביר כי לרוב במקרים אלו לנפגעים יש אפשרות להגיש לפחות שתי תביעות: האחת מול המוסד לביטוח לאומי והשנייה מול המעסיק, או חברת הביטוח שלו. בעוד שבתביעה מול ביטוח לאומי יש להוכיח פגיעה בעבודה ואת גובה הנכות שנגרמה לנפגע, כדי לזכות בתביעה מול המעסיק, הנפגע צריך להוכיח בנוסף כי המעסיק התרשל בצורה כלשהי ובעקבות רשלנותו נגרמה או לא נמנעה התאונה. "זה יכול להיות, למשל, כשהמעסיק לא מספק ציוד מגן מתאים לעובד, או כשהוא לא מדריך אותו כיצד יש לבצע את העבודה", מסביר עו"ד בכר, "ישנם סעיפי רשלנות רבים ומגוונים שנקבעו על ידי בתי המשפט ברבות השנים ועו"ד שמתמחה בתחום אמור להכיר אותם וליישמם במסגרת התביעות שהוא מגיש עבור לקוחותיו".

בעניין זה מציין עו"ד בכר כי "גם ההתנהלות מול ביטוח לאומי וגם ההתנהלות בתביעה האזרחית מול המעסיק, עשויות להיות מורכבות. לכן חשוב ביותר שעו"ד המייצג בתיק ידע כיצד עליו להתנהל מול שני הגורמים הללו. כל טעות בהתנהלות עלולה לסכן את הצלחת התיק ולהשפיע באופן ישיר על גובה הפיצוי שיקבל הנפגע".

"ההתנהלות מול ביטוח לאומי וגם ההתנהלות בתביעה האזרחית מול המעסיק, עשויות להיות מורכבות". עו"ד תומר בכרצילום: שרית נבון

יתירה מכך, עו"ד בכר מבהיר כי קיימת השפעה ישירה של שתי התביעות אחת על השנייה. כישלון בתביעה מול ביטוח לאומי יכול להתבטא בכישלון התביעה מול המעסיק או חברת הביטוח שלו וההפך. הוא מדגיש כי כל טעות קטנה בטופס התביעה או בהתנהלות מול הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, יכולה להיות קריטית, ולכן אינו ממליץ לנסות ולנהל את התיק ללא יעוץ של עו"ד מנוסה בשני התחומים יחד.

רשלנות רפואית: כמות המקרים רק עולה מידי שנה

אחד מתחומי העיסוק הקשים והיותר מורכבים בעולם הנזיקין הוא תחום הרשלנות הרפואית. "זה לא פשוט להוכיח בבית המשפט שרופא התרשל בתפקידו וגרם לנזק, אבל משפטית זה בהחלט אפשרי", אומר עו"ד בכר.

זמינות המידע הקיימת היום והיכולת לבדוק ולברר כמעט כל שאלה משפטית בתוך דקות, גרמה לעליה משמעותית של תביעות הרשלנות הרפואית בשנים האחרונות. "הציבור לא פראייר", אומר עו"ד בכר, "בניגוד למה שהיה לפני 20 שנה, כיום אדם שהלך לקבל טיפול רפואי וחזר עם בעיה רפואית, או מצב רפואי קשה יותר מזה שממנו סבל מלכתחילה, לא יתעלם. הוא יעשה בדיקה כדי להבין מה קרה והאם נפל קורבן לרשלנות רפואית. אם אכן יבין שכך היה, הוא יעמוד על זכותו לקבל פיצוי הולם על נזקיו".

הוא מוסיף כי ברור ומובן שלא כל עו"ד יכול לנהל תיקי רשלנות רפואית, שכן הנושא דורש ניסיון וידע רב בתחום, גישה משפטית ורפואית נכונה לבעיות העולות מחומר הראיות המצוי בתיק, ויכולת לתרגם הכל לשפה משפטית. על מנת להצליח בתביעה, התובע חייב להציג בפני בית המשפט חוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום הרפואה שבו נטען לרשלנות. "חוות דעת רפואית שכזו לא ניתנת כלאחר יד. משימת מציאת הרופא המומחה המתאים, שיסכים גם לכתוב ולחתום על חוות דעת רפואית שכזו, היא קשה ומורכבת", אומר עו"ד בכר.

"ניהול תיקי רשלנות רפואית זה בעצם קורס הטייס של תחום הנזיקין. זו המשימה הכי קשה, הכי מורכבת והכי מסובכת, אבל בהחלט אפשרית, כשלצידו של הנפגע מצוי עו"ד עם ניסיון מקצועי רב שנים בתחום", ממשיך עו"ד בכר, "תיקי רשלנות רפואית רבים מוגשים בגין פגיעות קשות ביותר. מדובר בתביעות שהפיצוי בהן יכול להגיע למיליוני שקלים רבים, ולכן אסור להמר על התיק".

הביטוח הלאומי: להתמצא בסבך הבירוקרטיה

תחום נוסף שבו מתמחים במשרד עורכי הדין בכר הוא הגשת תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, אחד המוסדות הגדולים והמורכבים בארץ. "כאנשים פרטיים, במקרים רבים הגשת תביעה לביטוח הלאומי היא משימה כמעט חסרת סיכוי ויש להיעזר בעו"ד שלא רק מכיר היטב את חוק הביטוח הלאומי, אלא מתמחה במורכבת הכנת והגשת התביעה וכן בייצוג הלקוח בוועדות השונות", אומר עו"ד בכר, "הביטוח הלאומי מכסה כל אחד ואחד מאזרחי מדינת ישראל בכל הנוגע למגוון זכויות, חלקן קשורות לזכויות רפואיות, ולכן הוא הגוף – בהנחה והתובע עומד בקריטריונים שנקבעו בחוק - שצריך לפצות אותנו, האזרחים".

ואולם, לדבריי עו"ד בכר חוק הביטוח הלאומי הוא רחב מאוד, ומי שלא מתמצא בו על בוריו עשוי ללכת לאיבוד בשלבים השונים של הגשת תביעה. "יש לנו ניסיון של עשרות שנים והגשת אלפי תביעות נגד הביטוח הלאומי", הוא אומר, "הרבה מהאנשים מבינים שהם משלמים כל החיים ביטוח לאומי וברגע האמת הם צריכים לפנות אליו בכדי שיפצה אותם. העניין הוא שביטוח לאומי הוא גוף מסורבל מאוד, עם המון בירוקרטיה וטפסים, דבר שמקשה מאוד על אדם מהיישוב, חסר ידע משפטי והופך אותו לכמעט חסר סיכוי לקבל ולמצות את הזכויות במלואן. אנחנו יודעים איך להגיש את התביעות האלה נכון, איך לנהל אותן נכון במסגרות השונות של ביטוח לאומי; אם מדובר בנכות כללית, נכות עבודה, ניידות, שירותים מיוחדים, ילד נכה או כל תביעה אחרת. אנחנו מלווים את הלקוח צעד צעד, מההתחלה עד ועד שהוא מקבל את מלוא זכויותיו, כולל ליווי בוועדות רפואיות, הגשת טפסים, מסמכים וערעורים ופנייה לבית הדין לעבודה במידת הצורך".

לסיכום, מבקש עו"ד בכר להדגיש כי הוא וצוות המשרד "הופכים כל אבן על מנת להשיג ללקוחות שלנו את המקסימום", כך לדבריו. "אנחנו בסופו של דבר רואים אנשים מול העיניים ולא תיקים או תביעות. אנחנו נתקלים באנשים שנגרמו להם נזקים בשווי של מיליוני שקלים, אנשים שנהרסו להם החיים בגלל תאונה, או רשלנות רפואית. אנחנו מבינים את המצב הבעייתי שאנשים נמצאים בו; לעתים אנשים לא יכולים לחזור למעגל העבודה, לעיתים הם צריכים לשאת בהוצאות רבות על טיפולים רפואיים ושיקום. לכן אנחנו מתייחסים לכל התיקים האלה כאילו הם היו התיק היחיד שלנו במשרד. אנחנו נלחמים בחירוף נפש בכדי שלא יקפחו את הלקוחות שלנו ומוכיחים את עצמנו כל שנה מחדש, כאשר משרדנו מופיע ברשימת ה-dun's 100 בתחום דיני הנזיקין".

תומר בכר, חברת עורכי דין
כתובת: ז'בוטינסקי 33, מגדלי התאומים, רמת גן
טלפון: 03-6122202
פקס: 03-6122280
לפנייה בוואטסאפ: 054-9494458
למעבר לאתר >>