עו"ד איתי שרף: "אני מאמין שעסקים אינם אמורים להתנהל בבית המשפט"

עורך הדין רגב אלקיים ועורך הדין איתי שרף, שותפים במשרד עורכי הדין שרף, אלקיים ושות', המייצג לקוחות תוך הקפדה על שקיפות וזמינות. "אחד מעקרונות היסוד של המשרד שלנו, הן בתחום האזרחי-מסחרי והן בתחום הנדל"ן, לרבות נדל"ן במושבים וקיבוצים – הוא משפטנות מונעת", מספרים השניים

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשים יושבים מול עורך דין
עו"ד איתי שרף: "אני מאמין שעסקים אינם אמורים להתנהל בבית המשפט"צילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

"אפשר לומר שאחד מעקרונות היסוד של המשרד שלנו, הן בתחום האזרחי-מסחרי והן בתחום הנדל"ן, לרבות נדל"ן במושבים וקיבוצים – הוא משפטנות מונעת. אנו מאמינים שחשוב להגיע לעורכי דין בעלי ניסיון, ותק ומומחיות, כדי שאלה יוכלו להסדיר סוגיות מראש בצורה המקצועית ביותר ולמנוע בעיות עתידיות שעלויות לעלות ללקוח ביוקר", מספרים עורך הדין רגב אלקיים ועורך הדין איתי שרף, שותפים במשרד עורכי הדין שרף, אלקיים ושות'.

עורך הדין איתי שרף המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, מנהל את הסניף באילת. עורך הדין שרף מלווה ומייצג חברות ועסקים ונותן להם מעטפת משפטית לפעילותם העסקית השוטפת. כמו כן עוסק עורך הדין שרף והסניף האילתי של המשרד בנדל"ן, בעיקר בעיר אילת, ומלווה עסקאות נדל"ן מגוונות החל מרכישת דירות, נכסים מסחריים ובתי מלון. עורך הדין רגב אלקיים מנהל את הסניף בתל אביב ומתמחה בתחום הליטיגציה (ייצוג בבתי המשפט בכל הערכאות). כמו כן, הוא מתמחה בדיני האגודות השיתופיות: מלווה ומייצג חברי אגודה בהליכי קנייה ומכירה של נחלות, מינוי בן ממשיך וביטולו, סכסוכי ירושה וסכסוכים בין חברי אגודה.

המשרד מייצג לקוחות תוך הקפדה על שקיפות וזמינות להן מייחסים כל עובדי המשרד חשיבות עליונה. "אנחנו מאמינים שהזמינות והנגישות שלנו, עושות את כל ההבדל עבור לקוחותינו. הם יודעים שהם יכולים לפנות אלינו בכל עת, לשאול, להתלבט, להתייעץ. אנו מבינים שלא ניתן לרכז את כל השאלות לזמן הפגישה, ופעמים רבות צצות שאלות וסוגיות נוספות, במיוחד כאשר מדובר בזוג שקונה נכס. חשוב לנו שהלקוחות יפנו אלינו בכל שאלה".

ייעוץ משפטי לכל סוגיה שעולה במסגרת פעילות מסחרית

עורך הדין איתי שרף מלווה ומייצג עסקים וחברות בע"מ בתחום העסקי-מסחרי ומספק להם מעטפת משפטית לפעילותם העסקית השוטפת הכוללת בין היתר: עריכת חוזים שונים, התנהלות מול העובדים ומול הבנקים, ביצוע רישומים שונים ברשם החברות ורשם האגודות והעמותות, רכישת מניות, טיפול בשעבודים, מיזוגים, מכירת פעילות, ייצוג בתחום זכויות יוצרים וקניין רוחני, ובאופן כללי ייעוץ משפטי לכל סוגיה שעולה במסגרת הפעילות המסחרית של החברה.

לדברי עורך הדין איתי שרף, בעוד הליווי שלו כולל ייצוג בבית המשפט על כל ערכאותיו, פעמים רבות טובת הלקוח היא להימנע מלהגיע לבתי המשפט. "אני מאמין שעסקים אינם אמורים להתנהל בבית המשפט. כשבוחנים עלות מול תועלת, פעמים רבות העלויות הכרוכות בהליך משפטי, עוגמת הנפש שבניהול ההליך המשפטי והזמן שלוקח ההליך, כל אלה הופכים את האפיק המשפטי לפחות רצוי. אני מקפיד לפעול בניסיון לגשר על הפערים, ולא פונה מיד לבתי המשפט".

עו"ד רגב אלקיים צילום: באדיבות המשרד

עסקאות נדל"ן באילת

עורך דין איתי שרף, אילתי במקור, מלווה לקוחות בעסקאות נדל"ן מהסניף של המשרד באילת. לדבריו, שוק הנדל"ן המקומי מאופיין בתנופת בנייה, ברוכשים זרים רבים שקונים נכסים למטרות השקעה, ובהיקף עצום של עסקאות. "אנו סוגרים בממוצע שלוש עסקאות נדל"ן בשבוע מכל הסוגים: החל ממכירה של דירות, בניינים, מגרשים ועסקאות קומבינציה, ועד ליווי קבוצות רכישה ומכירה של נכסים מסחריים ותעשייתיים. הליווי שלנו כולל את כל האספקטים של העסקה לרבות ניהול משא ומתן, תכנון מס ודיווח לרשות המיסים, עד לרישום הנכס בטאבו, במקרה של ייצוג רוכש, או עד לקבלת התמורה במקרה של ייצוג מוכר".

למשרד, כאמור, סניפים באילת ובתל אביב, דבר המהווה יתרון למשקיעים שהם לקוחות המשרד, כיוון שאינם צריכים לכתת את רגליהם בכל עסקה או בכל משא ומתן, הם מקבלים טיפול מקצועי ומסור משני סניפי המשרד גם יחד. לדברי עורך דין שרף, חשוב לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום הנדל"ן ועוסק בו בצורה שוטפת, כדי לקבל את הייעוץ המקצועי ביותר ולמנוע תסבוכות עתידיות. "בעסקאות נדל"ן חייבים לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום כדי שהוא ידע לעמוד על הנקודות המהותיות. לקוחות שמחפשים את עורך הדין הזול ביותר ופונים לליווי של עורך דין שאינו מהתחום, עלולים לשאת בהשלכות קשות. אנו רואים את תביעות הרשלנות הרבות המוגשות נגד עורכי דין שסיפקו ליווי לא מקצועי בעסקאות מקרקעין. בעסקאות כל כך משמעותיות ויקרות, חשוב לא להתפשר מקצועית".

עורך הדין שרף מדגיש כי אחד העקרונות החשובים בהתנהלותו מול לקוחות הוא שקיפות. "אני מקפיד לשקף ללקוחותיי את כל מערך האינטרסים שלהם, כפי שאני מבין אותו. אני לא אומר ללקוח את מה שהוא רוצה לשמוע, ואני לא מפחד ממתן המלצה משפטית גם אם היא לא תמיד תמצא חן בעיני הלקוח. ככלל, אני תמיד ממליץ לאנשים לקרוא ולחקור על עורך הדין לפני שמגיעים אליו. שוק עורכי הדין מוצף ורווי, וכיום בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות ניתן לקבל מידע מקדים וראשוני על עורך הדין וליצור קשר עם אנשים שיוצגו על ידו. בנוסף, אני בהחלט מעודד קבלה של חוות דעת נוספת. לאף אחד אין טאבו על השכל המשפטי, וכמו שלקוחות לא יוותרו על חוות דעת שנייה בתחום הרפואי, אני בהחלט ממליץ להם לעשות כן גם בתחום המשפטי".

עו"ד איתי שרףצילום: באדיבות המשרד

עסקאות נדל"ן באגודות שיתופיות

כמי שמתמחה בדיני האגודות השיתופיות, מסביר עורך הדין אלקיים כי הדינים המשפטיים מצריכים התמחות מיוחדת. "לבעלי הנחלות אין זכויות של בעלות או חכירה אלא זכויות בר רשות, והדבר משפיע על הורשת הזכויות בנחלה, קנייה ומכירה של נחלה ועוד". בהתייחסו לעסקאות קנייה ומכירה של נחלות, מדגיש עורך הדין אלקיים את השוני מעסקאות נדל"ן של נכסים עירוניים ואת החשיבות של ליווי על ידי עורך דין בעל ניסיון בתחום. "לעסקת נדל"ן באגודות השיתופיות יש מאפיינים ייחודיים והשלכות מיסויות שונות וגבוהות יותר מבעסקאות נדל"ן אחרות. היקף התשלומים לרשויות במכירה של נחלה יכול להגיע עד כדי מחצית משווי המכירה. כדי להקטין את חבות המס ולהפוך את העסקה לאטרקטיבית כמה שיותר, יש לערוך תכנון מס בטרם עריכת הסכם המכירה. כמו כן, חשוב לדעת שלהבדיל מעסקאות נדל"ן אחרות, עסקת מכירה של נחלה תלויה בכך שרוכש הנחלה יתקבל לאגודה השיתופית. אם הרוכש לא יתקבל כחבר אגודה, לא ניתן יהיה להעביר לו את הזכויות בנחלה אלא במקרים חריגים". פן נוסף שיש לקחת בחשבון טרם רכישת נחלה הוא הסדרת שימושים חורגים במשק החקלאי, אם ישנם כאלה. טרם מכירת המשק, בעלי הזכויות בו מחויבים להרוס מבנים לא חוקיים או להסדיר את השימושים החורגים.

לפי מדיניות רשות מקרקעי ישראל, בעלי נחלות יכולים להוריש את הנחלה לילד אחד בלבד, דבר שיוצר קשיים ומתיחויות במשפחות רבות. "אנחנו ממליצים לערוך הסכמים משפחתיים וצוואות מבעוד מועד, כדי למנוע ריבים בין הילדים לאחר פטירת הוריהם. אנחנו יושבים עם כל משפחה ומשפחה ומוצאים ביחד את הפתרון המתאים לה. אם להורים יש רכוש פרט לנחלה, אנו מאזנים ומשווים עד כמה שניתן את הרכוש שניתן לילדים. לעתים ההורים מבקשים שכל ההכנסות הנובעות מהנחלה יועברו לילדים שאינם מקבלים את הנחלה. במקרים בהם אין להורים רכוש פרט לנחלה אפשר להפריד מגרש מהנחלה או לקבוע שהבן שיורש את הנחלה יפצה את אחיו".

עורך הדין אלקיים מדגיש כי במקרה של מינוי בן ממשיך או החלטה על יורש, חשוב להקפיד על עריכת הסכם ממון בינו לבין בן או בת הזוג שלו. "ללא חתימה על הסכם ממון בו בן או בת הזוג מצהירים כי הם מוותרים על זכויותיהם בנחלה, ככל ואלה קיימים, יש חשש ממשי שבמקרה של גירושין או חלילה פטירה של הבן הממשיך או היורש, בני הזוג יטענו שהם בעלי הזכויות בנחלה ויקשו או ימנעו את הסדרת הירושה של ההורים כך שלא ניתן יהיה למכור את הנחלה, לפצל ממנה מגרש וכו'".

משרד עורכי דין שרף אלקיים ושות'
דרך מנחם בגין 132 תל אביב, מרכז עזריאלי 5, מגדל מרובע קומה 26,
שדרות התמרים 21, "בית הארד", אילת.
טל': 03-6122772 נייד: 050-5647143
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>