משרד עו"ד דוד ידיד: חלוצים במאבק על זכויות ניצולי השואה וקבלת אזרחות פורטוגלית

אחד המשרדים המובילים בישראל בתחום מיצוי זכויות לניצולי שואה, ליווי לקוחות בני הגיל השלישי וקבלת אזרחות זרה, הוא משרד דוד ידיד - עורכי דין ונוטריון. הסוד: צוות ייעודי לכל תחום

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עט רושמת
משרד עו"ד דוד ידיד: "רואים את נושא הזכויות לניצולי שואה בצורה מעמיקה והוליסטית"צילום: שלומי יהושע
דניאל דותן
תוכן שיווקי

זה יותר מ-30 שנה שעורכי הדין במשרד דוד ידיד - משרד עורכי דין ונוטריון, פועלים במקצועיות ובמסירות בכמה תחומים, בהם מימוש זכויות לבני הגיל השלישי, הגירה וליווי מלא בתהליך קבלת אזרחויות זרות תוך הקפדה על מתן שירות אישי.

המשרד שהוקם על ידי עו"ד דוד ידיד, החל דרכו במימוש זכויות לניצולי שואה כתחום עיקרי. עו"ד ונוטריון דוד ידיד, בן לניצולי שואה, הקדיש את נושא מיצוי הזכויות לניצולים והפך אותו למפעל חיים. לימים הורחבו תחומי עיסוק המשרד למימוש זכויות לבני הגיל השלישי, הגירה ואזרחויות זרות, כולל אזרחות פורטוגלית. זאת, כאשר בכל אחד מהתחומים מטפל צוות עורכי דין שמתמחים בנושא.

בנוסף לצוות המקצועי המנוסה, המשרד נמנה עם רשת משרדי עורכי הדין בינלאומית פראגמה, ובכך עובד בשיתוף עם עורכי דין מכל העולם כדי להביא את התוצאות המיטביות ללקוחות. "במשרד אנו רואים את נושא הזכויות לניצולי שואה בצורה מעמיקה והוליסטית", אומר עו"ד דוד ידיד, "מלבד השגת הזכויות לשורדי שואה וטיפול בתיקים שלהם, קיימנו ואנו מקיימים מאבקים בארץ ובחו"ל לצורך הכרה בקבוצות שלא הוכרו עד היום".

בין המאבקים שניהל המשרד, ניתן למנות את המאבק להכרה בזכויות יהודי מרוקו, שאותו מוביל משרדו של עו"ד ידיד ונמצא בבית המשפט העליון בשלב ההמתנה לפסק הדין. המשרד הוביל גם את המאבק להכרה ביהודי עירק כניצולי שואה בעקבות מהומות הפרהוד. "במסגרת המאבק הושגה עבור יהודי מרוקו ויהודי עירק הכרה ראשונית, המזכה בתגמולים שנתיים. אנו ממשיכים במאבק לצורך הכרה מלאה בזכויותיהם", מוסיף עו"ד ידיד, "בנוסף, השגנו הכרה בזכאות קבוצת יהודים מצפון הקווקז, לאחר מאבק של מספר שנים הן ברשות לזכויות ניצולי השואה בישראל והן בגופים בגרמניה".

אזרחויות זרות

כנגזרת של הטיפול בתביעות מגרמניה, מיום הקמתו המשרד מספק גם ליווי בהליכי קבלת אזרחות גרמנית ואוסטרית. לאורך השנים יוחד צוות ייעודי לטיפול בנושא קבלת אזרחות זרה, בהן פורטוגלית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, מרוקאית ואוסטרית; ויזות משקיעים בפורטוגל, ספרד ויוון וגם עיסוק בסוגיות הגירה לישראל, כמו השגת ויזת עבודה למומחה זר.

"אנו מתמחים בנושאי הגירה ואזרחויות והיינו בין המייעצים לקהילה היהודית בבירת פורטוגל", אומר עו"ד ידיד, "כמי שייצגו עשרות אלפים מארצות המזרח הקרוב, מצאנו עצמנו מלווים את הנושא כבר משנת 2014. המלצנו, למשל, שלא תהיה דרישת שפה בחוק לאישור אזרחות פורטוגלית והדרישה באמת הושמטה מהחוק. אני מאמין שזה בעקבות המלצתנו".

"הצורך בהקמת צוות ייעודי לתחום הגיל השלישי עלה מהלקוחות"צילום: שלומי יהושע

עו"ד ידיד מוסיף כי משרדו היה בין הראשונים שעסק בנושא האזרחות הפורטוגלית. "יש לנו יותר מ-3,500 לקוחות שכבר קיבלו אזרחות פורטוגלית, בהם הישראלי הראשון והקטין הראשון", הוא אומר, "ככל הנראה אנו גם בין הראשונים שהצליחו להשיג אזרחות פורטוגלית לבת זוג של אדם שקיבל אזרחות זו".

משרד דוד ידיד – עורכי דין ונוטריון, נחשב לחלוץ בתחום קבלת אזרחות זרה, והצוות שעוסק בתחום מספק ליווי ומענה מלא, כולל שירותי תרגום, נוטריון, חקירות גינאולוגיות והתאמת ההליך וליווי שמשתנה מתיק לתיק. "הלקוחות העיקריים שלנו מגיעים מהמגזר העסקי והדרישה שלהם גבוהה בהיבט המקצועיות והשירות", אומר עו"ד ידיד, "רבים מהלקוחות שלנו הם אנשים מאוד עסוקים, בהם בכירים במשק, שרוצים לקבל שירות מלא לאורך כל התהליך. אנחנו לא 'נוטשים' לאחר שהתהליך מסתיים אלא ממשיכים ללוות אותם, לעדכן ולייעץ כאשר ישנם שינויים בחוק או בתקנות, בזכויות ובחובות".

כך למשל, לדברי עו"ד ידיד כשהיו בחירות בפורטוגל נשלח מידע רלוונטי בנושא לכל לקוחות המשרד שקיבלו אזרחות פורטוגלית, במידה שיבקשו לממש את זכותם ולהצביע.

מה מאפיין את מבקשי האזרחות הפורטוגלית?
"כמעט כל אדם בישראל רוצה אזרחות זרה בכלל ובטח שאזרחות אירופאית. אנחנו יודעים לתת את השירות לכולם. אני תמיד טוען שאפשר להוציא אזרחות לבד, אבל העלות השולית של ללמוד איך עושים את זה. לאדם שעובד בהייטק או בעל עסק בלי זמן מיותר, עדיף לפנות לעורך דין מקצועי בתחום, יוביל את התהליך ביסודיות, במהירות ובלי טעויות".

עו"ד ידיד מוסיף כי בקבלת אזרחות אירופאית, יש לא מעט יתרונות, בהם כניסה ושהות חופשית ללא מגבלה במדינות אירופה ושנגן; אפשרות לחיות ולעבוד במדינה מהיום הראשון; כיסוי ביטוחי ייעודי במדינות האיחוד ולימודים חינם או בעלויות נמוכות יותר בחלק ממוסדות הלימוד האירופאיים. בנוסף, יש מדינות שאליהן לא ניתן להיכנס עם אזרחות ישראלית, אולם עם אזרחות פורטוגלית קל יותר לקבל ויזה ולמשך זמן ארוך יותר".

שירות נוסף שצוות האזרחויות מספק, לאלו שאינם זכאים לקבלת אזרחות מכוח שורש משפחתם, הוא קבלת תושבות מכוח השקעה - המכונה "גולדן ויזה", בפורטוגל, יוון וספרד. כמו כן, הצוות מלווה לקוחות שמעוניינים להשקיע במדינות אלו.

בעקבות הפעילות, מציין עו"ד ידיד, המשרד שהוא עומד בראשו מדורג ב-Dans100 בתחום ההגירה. "אנו מטפלים בהשגת ויזות והגירה לישראל ממדינות זרות, עובדים מול עורכי דין במדינות המקור ודואגים ללוות את הלקוח עד לקבלת אזרחות".

זכויות לגיל השלישי

ייחודו של משרד עו"ד ידיד בא לידי ביטוי בכך שפועלים בו שלושה צוותים מרכזיים של עורכי דין מקצועיים ומנוסים, כאשר כל צוות אחראי על תחום אחר. אחד התחומים שבהם מתמחה המשרד הוא מימוש הזכויות לבני הגיל השלישי.

"הצורך בהקמת צוות ייעודי לתחום הגיל השלישי עלה מהלקוחות", מציין עו"ד ידיד, "חלק מהלקוחות שקיבלו מאיתנו טיפול בנושא השגת זכויותיהם כניצולי שואה, בקישו שנסייע להם גם בתחומים אחרים. כיום החזון של צוות זה הוא להעניק ללקוחות טיפול שלם והוליסטי בכל מה שנדרש עבורם מול הרשויות והגופים המוסדיים" אומר עו"ד ידיד.

הוא מוסיף כי הצוות שמטפל בזכויות לגיל השלישי מעניק את כל השירותים והליווי המשפטי בנושאים הרלוונטיים, בהם טיפול בנכסים, כולל ליווי בעסקאות השכרה ומכירה; הכנת צוואות וייפוי כוח מתמשך; טיפול בנושאי משכנתא ומשכנתא הפוכה ומעבר לדיור מוגן.

משרד עו"ד דוד ידיד: 11 עורכי דין מקצועיים בתחומם, בהם שלושה נוטריונים עובדים נוספים בעלי ניסיון ושליטה במספר שפותצילום: שלומי יהושע

"הצוות טיפל באלפי לקוחות לאורך השנים, כולל שיחות עומק הנוגעות לכל האירועים שעברו כניצולי השואה והגשת הבקשות למימוש הזכויות", אומר עו"ד ידיד, "העיסוק העיקרי של הצוות הוא במימוש פוליסות ביטוח סיעודי ומימוש זכויות רפואיות ורשלנות רפואית מול חברות הביטוח".

"אנשים לא תמיד יודעים שיש להם פוליסות בחברות הביטוח שמכסות ביטוח סיעודי", הוא ממשיך, "חלקם מגיעים למצב סיעודי ולא מממשים את הפוליסות שלהם. במקרה שכן מגישים תביעה פעמים רבות החברות דוחות את התביעה, מפני שהפוליסות יקרות למימוש. לרוב התובעים מוותרים. זו טעות. כל אחד צריך להילחם על הזכויות שמגיעות לו, ואנחנו שם כדי להילחם על הזכויות והפיצויים של הלקוחות שלנו".

תביעות חוזיות והוצל"פ

צוות נוסף במשרדו של עו"ד ידיד עוסק בתביעות חוזיות והוצאה לפועל, ומייצג בעיקר תובעים וזוכים בכל מה הקשור להתחייבויות שלא מומשו. "חלק נכבד של התיקים מגיע מעורכי דין המתמחים בתחומים אחרים וסומכים על צוות המשרד שיטפל בהשגת הכספים בעבור לקוחותיהם", אומר עו"ד ידיד.

"במשרד פועלים 11 עורכי דין מקצועיים בתחומם, בהם שלושה נוטריונים ועובדים נוספים בעלי ניסיון רב שנים, המסייעים בכל דבר ועניין", הוא ממשיך ומציין כי "צוות המשרד שולט בכמה שפות: עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית, פורטוגזית, ספרדית, צרפתית ואיטלקית ובנוסף, לכל לקוח ממונה נציג מהמשרד שמלווה אותו לאורך התהליך וזמין לו בזמינות מלאה".

"לתפיסתנו כדי שתיק יצליח, יש צורך בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח. אנו עובדים עם לקוחותינו יחד באופן מלא ומשיגים אחוזי הצלחה גבוהים ביותר", מסכם עו"ד ידיד, "כמו כן, אנחנו פועלים תמיד באמון ושקיפות, ולעולם לא נפרסם נתונים מטעים רק כדי למשוך לקוחות. אנו גאים בכך שעורכי דין ממשרדים אחרים סומכים עלינו ואף מעבירים לנו לקוחות לטיפול".

דוד ידיד משרד עורכי דין ונוטריון
כתובת המשרד: אלנבי 22, תל אביב
טלפון צוות האזרחויות: 03-5101159
טלפון צוות הגיל השלישי: 03-5101158
למעבר לאתר האינטרנט >>